Narodowy Spis Powszechny
Zbiórka dla PCK
Serdecznie Dziękujemy za pozyskanie funduszy na dofinansowanie wypoczynku letniego, organizowanego przez PCK dla potrzebujących dzieci z terenu Warszawy i Mazowsza. Pomimo trudności związanych z nauczaniem zdalnym udało nam się wspólnie zebrać 21,45 kg monet :)
Szkolne Koło Wolontariatu
Sukces uczniów
Z przyjemnością informujemy, że uczennica kl. 4m Agata Chmielewska zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym Sigma.
Mali matematycy
GRAFIK PRZERW DLA KLAS
GRAFIK OBIADÓW
HARMONOGRAM WEJŚĆ DO SZKOŁY
Życzenia dla ósmoklasistów
Wścieklizna u lisów
Wyprawka czytelnicza
Dnia 20 maja 2021 r. klasy pierwsze otrzymały wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii " Mała książka - wielki człowiek", której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Poprzez otrzymane książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.
" Teatr Dobrego Serca"
Spotkania przedszkolaków z aktorami i przedstawieniami teatralnymi " Teatr Dobrego Serca"
" Zwierzątka z polany"
Dwa leśne skrzaty odnajdują zagubionego w dziennym świecie zwierząt i roślin Elfa. Wkrótce staje się on dla mieszkańców polany wzorem harmonii i spokoju.Elf zakochuje się w świetle Słońca. niestety jego ojczyzna- noc, wzywa go do powrotu. Na szczęście mądrość i miłość okazuje się silniejsza niżmoc Królowej Elfów.
" Emmanuel"
Jak trudno gąsienicom oderwać się od ziemi - wszak tutaj są soczyste listki i własna norka. Do ogrodu przybywa Emmanuel z dobrą nowiną: wystarczy uwierzyć, a ogród oglądać będzie można z lotu ptaka. Opowieść o kolorowych gąsienicach żyjących w starej szopie. Ciemna ćma chce przeszkodzić w nauce latania zagubionym robaczkom.Gąsienica Emmanuel z pomocą Białej Ćmy przekonują jednak wszystkich, że lepiej jest patrzeć w niebo.
" Księżniczka i rycerz"
Giermek Jerzyk dowiaduje się od Wróżki Magnolii, że zły Rycerz Dragon więzi Księżniczkę Miłkę. Wspólnie postanawiają jej pomóc. Do akcji wkracza sługa Dobrego Króla- Rycerz Miłosz. Kiedy dowiaduje się on o niedoli Miłki, wiedziony szczerym i długoletnim uczuciem do niej, rusza do zamku Złego Dragona, gdzie rozstrzygną sie losy bohaterów.
"Janosik i Dobry Pasterz"
Bajka osnuta na legendzie o studencie, który staje się zbójnikiem okradającym bogatych i rozdającym biednym.Spotkanie Janosika z Dobrym Pasterzem oraz jego zabawne rozmowy z owieczkami sprawiają, że Janosik zmienia się. Teraz wie, że nie można nikogo okradać.A jeżeli chce się pomagać ludziom, to trzeba robić to mądrze- najlepiej wrócić na studia.
"Indiańska legenda"
Z dymu ogniska płonącego przed tipi rodzi się opowieść, którą szaman Długi Cień opowiada młodej Indiance, Porannej Rosie...Brudny John będzie próbował skłócic dwa plemiona, ale dzięki mądrości i dobroci czerwonoskórej dziewczyny przekona się, że " zgoda buduje"a prawda zwycięża.
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.
Przedszkolaki uczestniczyły w lekcjach przyrodniczych online, organizowanych przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Tematyka zajęć to:
" Leśne zwierzęta duże i małe"
Podczas zajęć nauczyły się rozpoznawać gatunki zwierząt żyjących w polskich lasach, dowiedziały się, co lubią jeść, gdzie mieszkają. Miały okazję zobaczyć największe i najmniejsze zwierzę polskich lasów.
" Jaja, gniazda, pisklęta"
Podczas zajęć dowiedziały się, w jaki sposób różne gatunki ptaków opiekują się potomstwem, czym różnią się gniazdowniki od zagniazdowników, które pisklęta wymagają troskliwej opieki rodziców, a które od momentu wyklucia są samodzielne.Zobaczyły, jak wygladają jaja i pisklęta danych gatunków oraz jak bardzo potrafią się różnić gniazda poszczególnych ptaków.
" Skrzydlaci przyjaciele"
Dzieci poznały wybrane gatunki ptaków występujących w Polsce. Dowiedziały się, które z nich możemy spotkać w parku, a które tylko w lesie, z dala od ludzi. Co jedzą poszczególne gatunki, które ptaki są najsprytniejsze, a które transportują pisklęta przenosząc je na grzbiecie.
" Podróż w dalekie strony"
Dzieci poznały zarysy kontynentów: Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, a także niektóre gatunki żyjących tam zwierząt. Dowiedziały się,jak środowisko wpływa na wygląd przedstawicieli egzotycznej fauny i jak zwierzęta przystosowały się do życia w rejonach, gdzie jest bardzo zimno, gorąco lub brakuje wody.
" Poznajemy leśne drzewa"
Dzieci poznały najważniejsze gatunki drzew rosnące w polskich lasach i dowiedziały się, jak je rozróżniać.Dlaczego drzewa są tak ważnym elementem ekosystemu i jakie korzyści czerpie z nich człowiek i zwierzęta.
" Przygoda z grzybami"
Dzieci poznały budowę wybranych grzybów i ich znaczenie dla ekosystemu. Dowiedziały się, dlaczego bez grzybów nie mogłoby istnieć życie na Ziemi oraz, że grzyby należy zbierać pod opieką dorosłych i tylko te, które znamy. Uczyły się rozróżniać najpospolitsze gatunki jadalne i trujące.
" Sowa mądra głowa"
Dzieci poznały gatunki sów żyjących w Polsce i ich przystosowania do polowania nocą.Co to jest szlara, dlaczego sowy latają bezszelestnie i co to są wypluwki.
Teatr Eden
Przedszkolaki spotkały się z aktorami Teatru Eden i obejrzały online przedstawienia.
" Prawdziwy skarb"
Spektakl wyjaśnia dzieciom, że prawdziwym skarbem jest rodzina, miłość oraz kim jest prawdziwy przyjaciel.Tłumaczy również, że nie szata zdobi człowieka.
" Opowieść o dobrym człowieku"
Wypełniony muzyką, interaktywny spektakl podczas którego dzieci pocieszają głównego bohatera i szukają odpowiedzi na pytanie kto to jest dobry człowiek i na czym polega bezinteresowność.
" Jonasz i Niezwykła Ryba"
Spektakl przedstawia niezwykłe przygody bohatera- jego życie w mieście, podróż statkiem oraz przebywanie w brzuchu ryby. Uczy nas, że każdy może popełnić błąd. Ważne jest by umieć się do niego przyznać i przeprosić.
" Zagubiona owieczka"
Widzowie dowiadują się na czym polega praca pasterza, drwala oraz czym zajmuje się leśniczy. Najmłodsi uczą się wytrwałości- jeżeli osiągnięcie wyznaczonego celu nie udaje się od razu, to nie powinniśmy się poddawać, tylko wytrwale próbować.
Konkurs Logicznego Myślenia
W dniu 10 marca 2021 odbył się Konkurs Logicznego Myślenia w wersji on-line. Miło mi poinformować o wysokich rezultatach naszych uczniów z kl. 4-8:
Poziom 3:
Jakub Bogucki kl. 8l - 10 m. - Dyplom laureata
Józef Parysz kl. 7a - 14m. Dyplom wyróżnienia
Dyplomy uznania: Jan Bystydzieński kl. 7a, Mikołaj Marczewski kl. 7m, Mariusz Rajchert kl. 7m, Leon Piecewicz kl. 8l
Poziom 2:
Ziemowit Chmielewski kl. 6p - 13 m. Dyplom wyróżnienia
Zofia Szynwelska kl. 5d - 13 m. Dyplom wyróżnienia
Lena Jakubiak kl. 4w - 14m. Dyplom wyróżnienia
Krzysztof Jastrząb kl. 4w - 15m. Dyplom wyróżnienia
Dyplom uznania: Agata Chmielewska kl. 4m
Adam Kakiet kl. 4a
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników. Życzymy dalszych sukcesów.
Zespół matematyczny
Zdrowo i sportowo
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO - FOTOGRAFICZNEGO
Miło mi poinformować o wynikach szkolnego Konkursu MATEMATYKA W OBIEKTYWIE
1 MIEJSCE - zdjęcie WIELOKĄTY Mariusz Rajchert
2 MIEJSCE - zdjęcie Symetria w przyrodzie Jan Siarkiewicz
3 MIEJSCE - zdjęcie Tramwajowe szyny proste równoległe Szymon Prus oraz zdjęcie Prosta prostopadła Lena Zambrowska
Gratulujemy :)ZESPÓŁ MATEMATYCZNY
Nauka hybrydowa
Dokumenty regulujące prace podczas nauki hybrydowej:
- HARMONOGRAM_WEJSC_DO_SZKOLY_17.05.2021.docx
- GRAFIK_PRZERW_DLA_KLAS_17.05.2021.docx
- GRAFIK_OBIADOW_17.05.2021.docx
- GRAFIK_DYZUROW_17.05.2021.docx
Dokumenty obowiązujące od 24 maja 2021 r. :
- GRAFIK_OBIADOW_24.05.2021_-_28.05.2021.docx
- GRAFIK_PRZERW_DLA_KLAS_24.05.2021.docx
- HARMONOGRAM_WEJSC_DO_SZKOLY_24.05.docx
Dzień dobrych uczynków
Nikt z nas nie jest samotną wyspą, nikt nie chce się tak czuć, dlatego Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do dobrych uczynków. W naszym otoczeniu są inni ludzie, ale także zwierzęta, a przede wszystkim środowisko naturalne, z którego korzystają wszyscy.
Zrób piękny, dobry uczynek w środku maja - jednego z najpiękniejszych miesięcy w Polsce!Pomyśl z życzliwością o drugim człowieku, zwierzęciu czy otaczającej Cię przyrodzie i zrób to, co będzie dla nich gestem zrozumienia i przyjaźni. Co roku 19 dzień maja jest świętem społecznych, bezinteresownych działań.
Pomysłodawcą święta jest Fundacja Ekologiczna Arka. Pomagać można na co dzień, a o dobroci świadczą nie tylko wielkie czyny, ale małe uczynki na miarę naszych możliwości. Każdy może zrobić to według własnego pomysłu. A oto kilka przykładów:
1. Bądź miły! - uśmiechnij się do innych lub powiedź komuś komplement.
2. Pomóż innym w potrzebie.
3. Zadzwoń do kolegów lub koleżanek z którymi dawno nie rozmawiałeś.
4. Wspomóż akcję charytatywną (nie chodzi o miliony, nawet 10 zł może komuś pomóc) np. szkolną akcję Gorączka Złota PCK.
5. Pomagaj we własnym domu - mama się ucieszy gdy umyjesz za nią naczynia lub poodkurzasz dom.
6. Pobaw się z młodszym rodzeństwem.
7. Wyjdź z psem na spacer.
Dobre uczynki warto sprawiać nie tylko ludziom i zwierzętom, ale i naszemu środowisku:
1. Posprzątaj śmieci w najbliższej okolicy.
2. Oszczędzaj energię elektryczną odłączając urządzenia, gdy nie są używane.
3. Wyłącz światła tam gdzie nie są one potrzebne .
4. Oszczędzaj wodę.
5. Zasadź drzewo i dopisz go na stronie https://sadzimytlen.pl/.
Dzień Dobrych Uczynków jest integrującym świętem wszystkich osób, dla których gest pomocy staje się symbolem trwałych więzi społecznych.
Pamiętaj!
Dobro powraca!
Szkolne Koło Wolontariatu
"DZIECI ŚWIATA, WARSZAWY- PASJE, ZAINTERESOWANIA, ZABAWY..."
Miło mi poinformować o wynikach Międzyszkolnego Konkursu DZIECI ŚWIATA, WARSZAWY- PASJE, ZAINTERESOWANIA, ZABAWY..."
Kategoria: Prezentacja multimedialna
II miejsce - Hanna Popiołek, klasa 8 l
Wyróżnienie - Adam Sosnowski, klasa 6 p
Kategoria: Praca literacka
II miejsce - Kinga Kołakowska, klasa 7 a
Gratuluję LAUREATOM oraz WYRÓŻNIONYM.
Galeria prac znajduje się na stronie internetowej organizatora konkursu: https://www.sp185.pl/news/?fbclid=IwAR36YiZI5cZqOySVesWfVCT9pKeaSd7LgrzQ1VVKN9PAYFlG_Bh7zP7g0T8#news-1217
Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia
Miło mi poinformować o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem uzyskując bardzo wysokie wyniki.
Każdy uczestnik otrzyma dyplom:
I Dyplom laureata - Mistrza Logicznego Myślenia
Michał Szołajski kl. 3d - 8 miejsce
Adam Owczarczyk kl. 3k - 10 miejsce
II Dyplom wyróżnienia - Eksperta Logicznego Myślenia
Adam Herbut kl. 2p - 11 miejsce
Janina Radziewska kl. 2d - 13 miejsce
Klara Rekucka kl. 2b - 14 miejsce
Patryk Popiołek kl. 3d - 15 miejsce
III Dyplom uznania
Jonasz Dąbrowski kl. 3i - 16 miejsce
Patrycja Wlekły kl. 3d - 16 miejsce
Jan Gałązka kl. 3k - 17 miejsce
Piotr Bystydzieński kl. 3d - 17 miejsce
Julia Kozłowska kl. 3k - 18 miejsce
Grzegorz Mańka kl. 3i - 20 miejsce
Mikołaj Kutzner kl. 3d - 20 miejsce
Maria Szynwelska kl. 3i - 21 miejsce
Natasha Urbanelis kl. 3d - 22 miejsce
Hanna Sokołowska kl. 3d - 22 miejsce
Dominik Krukowski kl. 1a - 24 miejsce
Tadeusz Gołąb kl. 3i - 24 miejsce
Nadia Urbanelis kl. 3d - 24 miejsce
Zofia Mokrosińska kl. 2d - 25 miejsce
Oliwia Steindel kl. 3d - 25 miejsce
Bartosz Bogusławski kl. 3k - 26 miejsce
Khrystyna Tykhonovska kl. 2d - 27 miejsce
Maja Chudziak kl. 2b - 27 miejsce
Franciszek Kowal kl. 1j - 28 miejsce
Łucja Turowska kl. 3d - 28 miejsce
Janina Strachota kl. 3d - 29 miejsce
Helena Karnowska kl. 2d - 30 miejsce
Marianna Gontarek kl. 1j - 30 miejsce
Michał Borkowski kl. 1a - 31 miejsce
Jan Wróblewski kl. 1j - 31 miejsce
Pola Kowalczyk kl. 1j - 32 miejsce
Ignacy Janikowski kl. 2p - 33 miejsce
Aleksandra Borowiec kl. 2d - 35 miejsce
Stanisław Gurak kl. 1j - 35 miejsce
Marcin Promiński kl. 1j - 37 miejsce
Jagoda Jabłońska kl. 1j - 37 miejsce
Tymon Starko kl. 1j – 44 miejsce
Konstanty Sujkowski kl.1j - 46 miejsce
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów
koordynator konkursu Katarzyna Bonat
Archiwum Aktualności