• Wyprawka czytelnicza

          • Dnia 20 maja 2021 r. klasy pierwsze otrzymały wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii " Mała książka - wielki człowiek", której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

            Poprzez otrzymane książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

          • " Teatr Dobrego Serca"

          • Spotkania przedszkolaków z aktorami i przedstawieniami teatralnymi " Teatr Dobrego Serca"

            " Zwierzątka z polany"

            Dwa leśne skrzaty odnajdują zagubionego w dziennym świecie zwierząt i roślin Elfa. Wkrótce staje się on dla mieszkańców polany wzorem harmonii i spokoju.Elf zakochuje się w świetle Słońca. niestety jego ojczyzna- noc, wzywa go do powrotu. Na szczęście mądrość i miłość okazuje się silniejsza niżmoc Królowej Elfów.

            " Emmanuel"

            Jak trudno gąsienicom oderwać się od ziemi - wszak tutaj są soczyste  listki i własna norka. Do ogrodu przybywa Emmanuel z dobrą nowiną: wystarczy  uwierzyć, a ogród oglądać będzie można z lotu ptaka. Opowieść o kolorowych gąsienicach żyjących w starej szopie. Ciemna ćma chce przeszkodzić w nauce latania zagubionym robaczkom.Gąsienica Emmanuel z pomocą Białej Ćmy przekonują jednak wszystkich, że lepiej jest patrzeć w niebo.

            " Księżniczka i rycerz"

            Giermek Jerzyk dowiaduje się od Wróżki Magnolii, że zły Rycerz Dragon więzi Księżniczkę Miłkę. Wspólnie postanawiają jej pomóc. Do akcji wkracza sługa Dobrego Króla- Rycerz Miłosz. Kiedy dowiaduje się on o niedoli Miłki, wiedziony szczerym i długoletnim uczuciem do niej, rusza do zamku Złego Dragona, gdzie rozstrzygną sie losy bohaterów.

            "Janosik i Dobry Pasterz"

            Bajka osnuta na legendzie o studencie, który staje się zbójnikiem okradającym bogatych i rozdającym biednym.Spotkanie  Janosika z Dobrym Pasterzem oraz jego zabawne rozmowy z owieczkami sprawiają, że Janosik zmienia się. Teraz wie, że nie można nikogo okradać.A jeżeli chce się pomagać ludziom, to trzeba robić to mądrze- najlepiej wrócić na studia.

            "Indiańska legenda"

            Z dymu ogniska płonącego przed tipi rodzi się opowieść, którą szaman Długi Cień opowiada młodej Indiance, Porannej Rosie...Brudny John będzie próbował skłócic dwa plemiona, ale dzięki mądrości i dobroci czerwonoskórej dziewczyny przekona się, że " zgoda buduje"a prawda zwycięża.

          • Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

          • Przedszkolaki uczestniczyły w lekcjach przyrodniczych online, organizowanych przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Tematyka zajęć to:

             " Leśne zwierzęta duże i małe"

            Podczas zajęć nauczyły się rozpoznawać gatunki zwierząt żyjących w polskich lasach, dowiedziały się, co lubią jeść, gdzie mieszkają. Miały okazję zobaczyć największe i najmniejsze zwierzę polskich lasów.

             " Jaja, gniazda, pisklęta"

            Podczas zajęć dowiedziały się, w jaki sposób różne gatunki ptaków opiekują się potomstwem, czym różnią się gniazdowniki od zagniazdowników, które pisklęta wymagają troskliwej opieki rodziców, a które od momentu wyklucia są samodzielne.Zobaczyły, jak wygladają jaja i pisklęta danych gatunków oraz jak bardzo potrafią się różnić gniazda poszczególnych ptaków.

             " Skrzydlaci przyjaciele"

            Dzieci poznały wybrane gatunki ptaków występujących w Polsce. Dowiedziały się, które z nich możemy spotkać w parku, a które tylko w lesie, z dala od ludzi. Co jedzą poszczególne gatunki, które ptaki są najsprytniejsze, a które transportują pisklęta przenosząc je na grzbiecie.

             " Podróż w dalekie strony"

            Dzieci poznały zarysy kontynentów: Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, a także niektóre gatunki żyjących tam zwierząt. Dowiedziały się,jak środowisko wpływa na wygląd przedstawicieli  egzotycznej fauny i jak zwierzęta przystosowały się do życia w rejonach, gdzie jest bardzo zimno, gorąco lub brakuje wody.

             " Poznajemy leśne drzewa"

            Dzieci poznały najważniejsze gatunki drzew rosnące w polskich lasach i dowiedziały się, jak je rozróżniać.Dlaczego drzewa są tak ważnym elementem  ekosystemu i jakie korzyści czerpie z nich  człowiek i zwierzęta.

             " Przygoda z grzybami"

            Dzieci poznały budowę wybranych grzybów i ich znaczenie dla ekosystemu. Dowiedziały się, dlaczego bez grzybów nie mogłoby istnieć życie na Ziemi oraz, że grzyby należy zbierać pod opieką dorosłych i tylko te, które znamy. Uczyły się rozróżniać najpospolitsze gatunki jadalne i trujące.

             " Sowa mądra głowa"

            Dzieci poznały gatunki sów  żyjących w Polsce i ich przystosowania do polowania nocą.Co to jest szlara, dlaczego sowy latają bezszelestnie i co to są wypluwki.

          • Teatr Eden

          • Przedszkolaki spotkały się z aktorami Teatru Eden i obejrzały online przedstawienia.

            " Prawdziwy skarb"

            Spektakl wyjaśnia dzieciom, że prawdziwym skarbem jest rodzina, miłość oraz kim jest prawdziwy przyjaciel.Tłumaczy również, że nie szata zdobi człowieka.

            " Opowieść o dobrym człowieku"

            Wypełniony muzyką, interaktywny spektakl podczas którego dzieci pocieszają głównego bohatera i szukają odpowiedzi na pytanie kto to jest dobry człowiek i na czym polega bezinteresowność.

            " Jonasz i Niezwykła Ryba"

            Spektakl przedstawia niezwykłe przygody bohatera- jego życie w mieście, podróż statkiem oraz przebywanie w brzuchu ryby. Uczy  nas, że każdy może popełnić błąd. Ważne jest by umieć się do niego przyznać i przeprosić.

            " Zagubiona owieczka"

            Widzowie dowiadują się na czym polega praca pasterza, drwala oraz czym zajmuje się leśniczy. Najmłodsi uczą się wytrwałości- jeżeli osiągnięcie wyznaczonego celu  nie udaje się od razu, to nie powinniśmy się poddawać, tylko wytrwale próbować.

          • Konkurs Logicznego Myślenia

          • W dniu 10 marca 2021 odbył się Konkurs Logicznego Myślenia w wersji on-line. Miło mi poinformować o wysokich rezultatach naszych uczniów z kl. 4-8:

            Poziom 3:

            Jakub Bogucki kl. 8l - 10 m. - Dyplom laureata

            Józef Parysz kl. 7a - 14m. Dyplom wyróżnienia

            Dyplomy uznania: Jan Bystydzieński kl. 7a, Mikołaj Marczewski kl. 7m, Mariusz Rajchert kl. 7m, Leon Piecewicz kl. 8l

            Poziom 2:

            Ziemowit Chmielewski kl. 6p - 13 m. Dyplom wyróżnienia

            Zofia Szynwelska kl. 5d - 13 m. Dyplom wyróżnienia

            Lena Jakubiak kl. 4w - 14m. Dyplom wyróżnienia

            Krzysztof Jastrząb kl. 4w - 15m. Dyplom wyróżnienia

            Dyplom uznania: Agata Chmielewska kl. 4m

            Adam Kakiet kl. 4a

            Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników. Życzymy dalszych sukcesów.

            Zespół matematyczny

          • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO - FOTOGRAFICZNEGO

          • Miło mi poinformować o wynikach szkolnego Konkursu MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

            1 MIEJSCE - zdjęcie WIELOKĄTY Mariusz Rajchert

            2 MIEJSCE - zdjęcie Symetria w przyrodzie Jan Siarkiewicz

            3 MIEJSCE - zdjęcie Tramwajowe szyny proste równoległe Szymon Prus oraz zdjęcie Prosta prostopadła Lena Zambrowska

             

            Gratulujemy :)ZESPÓŁ MATEMATYCZNY

          • Dzień dobrych uczynków

          • Nikt z nas nie jest samotną wyspą, nikt nie chce się tak czuć, dlatego Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do dobrych uczynków. W naszym otoczeniu są inni ludzie, ale także zwierzęta, a przede wszystkim środowisko naturalne, z którego korzystają wszyscy.
            Zrób piękny, dobry uczynek w środku maja - jednego z najpiękniejszych miesięcy w Polsce!

            Pomyśl z życzliwością o drugim człowieku, zwierzęciu czy otaczającej Cię przyrodzie i zrób to, co będzie dla nich gestem zrozumienia i przyjaźni. Co roku 19 dzień maja jest świętem społecznych, bezinteresownych działań.
            Pomysłodawcą święta jest Fundacja Ekologiczna Arka. Pomagać można na co dzień, a o dobroci świadczą nie tylko wielkie czyny, ale małe uczynki na miarę naszych możliwości. Każdy może zrobić to według własnego pomysłu. A oto kilka przykładów:
            1. Bądź miły! - uśmiechnij się do innych lub powiedź komuś komplement.
            2. Pomóż innym w potrzebie.
            3. Zadzwoń do kolegów lub koleżanek z którymi dawno nie rozmawiałeś.
            4. Wspomóż akcję charytatywną (nie chodzi o miliony, nawet 10 zł może komuś pomóc) np. szkolną akcję Gorączka Złota PCK.
            5. Pomagaj we własnym domu - mama się ucieszy gdy umyjesz za nią naczynia lub poodkurzasz dom.
            6. Pobaw się z młodszym rodzeństwem.
            7. Wyjdź z psem na spacer.
            Dobre uczynki warto sprawiać nie tylko ludziom i zwierzętom, ale i naszemu środowisku:
            1. Posprzątaj śmieci w najbliższej okolicy.
            2. Oszczędzaj energię elektryczną odłączając urządzenia, gdy nie są używane.
            3. Wyłącz światła tam gdzie nie są one potrzebne .
            4. Oszczędzaj wodę.
            5. Zasadź drzewo i dopisz go na stronie https://sadzimytlen.pl/.
            Dzień Dobrych Uczynków jest integrującym świętem wszystkich osób, dla których gest pomocy staje się symbolem trwałych więzi społecznych.

            Pamiętaj!
            Dobro powraca!
            Szkolne Koło Wolontariatu

          • Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

          • Miło mi poinformować o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem uzyskując bardzo wysokie wyniki.

            Każdy uczestnik otrzyma dyplom:

            I Dyplom laureata - Mistrza Logicznego Myślenia

            Michał Szołajski kl. 3d - 8 miejsce

            Adam Owczarczyk kl. 3k - 10 miejsce

            II Dyplom wyróżnienia - Eksperta Logicznego Myślenia

            Adam Herbut kl. 2p - 11 miejsce

            Janina Radziewska kl. 2d - 13 miejsce

            Klara Rekucka kl. 2b - 14 miejsce

            Patryk Popiołek kl. 3d - 15 miejsce

            III Dyplom uznania

            Jonasz Dąbrowski kl. 3i - 16 miejsce

            Patrycja Wlekły kl. 3d - 16 miejsce

            Jan Gałązka kl. 3k - 17 miejsce

            Piotr Bystydzieński kl. 3d - 17 miejsce

            Julia Kozłowska kl. 3k - 18 miejsce

            Grzegorz Mańka kl. 3i - 20 miejsce

            Mikołaj Kutzner kl. 3d - 20 miejsce

            Maria Szynwelska kl. 3i - 21 miejsce

            Natasha Urbanelis kl. 3d - 22 miejsce

            Hanna Sokołowska kl. 3d - 22 miejsce

            Dominik Krukowski kl. 1a - 24 miejsce

            Tadeusz Gołąb kl. 3i - 24 miejsce

            Nadia Urbanelis kl. 3d - 24 miejsce

            Zofia Mokrosińska kl. 2d - 25 miejsce

            Oliwia Steindel kl. 3d - 25 miejsce

            Bartosz Bogusławski kl. 3k - 26 miejsce

            Khrystyna Tykhonovska kl. 2d - 27 miejsce

            Maja Chudziak kl. 2b - 27 miejsce

            Franciszek Kowal kl. 1j - 28 miejsce

            Łucja Turowska kl. 3d - 28 miejsce

            Janina Strachota kl. 3d - 29 miejsce

            Helena Karnowska kl. 2d - 30 miejsce

            Marianna Gontarek kl. 1j - 30 miejsce

            Michał Borkowski kl. 1a - 31 miejsce

            Jan Wróblewski kl. 1j - 31 miejsce

            Pola Kowalczyk kl. 1j - 32 miejsce

            Ignacy Janikowski kl. 2p - 33 miejsce

            Aleksandra Borowiec kl. 2d - 35 miejsce

            Stanisław Gurak kl. 1j - 35 miejsce

            Marcin Promiński kl. 1j - 37 miejsce

            Jagoda Jabłońska kl. 1j - 37 miejsce

            Tymon Starko kl. 1j – 44 miejsce

            Konstanty Sujkowski kl.1j - 46 miejsce

            Gratuluję i życzę dalszych sukcesów

            koordynator konkursu Katarzyna Bonat

          • Konkurs „Wiosna, ach to Ty…”

          • Miło nam poinformować, iż zwycięzcą konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną „Wiosna, ach to Ty…” został uczeń klasy IIIi – Grzegorz Mańka. Konkurs zorganizowany został dla uczniów klas III przez świetlicę szkolną.

            Zapraszamy serdecznie do obejrzenia nagrodzonej pracy.


            Link do prezentacji ucznia: 

            Manka_Grzegorz.pptx

          • Akcja Żonkile

          • Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji, upamiętniającej tragiczne wydarzenia z wiosny 1943 r. Żonkil to symbol tego, że łączy nas pamięć o powstaniu, jego bohaterkach i bohaterach.

            Uczniowie klas zapoznali się z filmami edukacyjnymi dostosowanymi do poszczególnych grup wiekowych, po czym odbyli krótką rozmowę dotyczącą opowiedzianych historii. W czasie lekcji każda grupa wiekowa skorzystała ze specjalnie dla niej przygotowanych materiałów edukacyjnych - filmów, opowiadań, kart pracy, dzięki którym nasi uczniowie poznali historię i kulturę Żydów w Polsce. Wyrazem szacunku dla bohaterskich powstańców jest wykonanie i noszenie żonkila.

            Pamięć o przeszłości skłania do refleksji i łączy ludzi. Dlatego włączamy się w akcję ,,Żonkile 2021’’ i będziemy starali się ją kontynuować w kolejnych latach.


             

            Wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękujemy!

            Szkolne Koło Wolontariatu

          • Konkurs ,,Wielkanocny zając"

          • W dniach 25.03 - 07.04.2021r. odbył się swietlicowy konkurs wielkanocny w formie online, zorganizowany przez p. Karoline Neskę, p. Aleksandrę Sieranską i p. Agate Zych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas ll naszej szkoły. Zadaniem uczestników było wykonanie wielkanocnego zajączka w dowolnej formie i przesłanie zdjęcia wykonanej pracy.

             

            I miejsce w konkursie zajęła Zosia Wnorowska z klasy 2b,

            II miejsce Agatka Jedlikowska z klasy 2p,

            III Tola Tropaczynska z klasy Iid.

            Wyróżnienia otrzymali : Lila Chodźko , Jan Twarogowski i Natalka Kurnicka.

             

            Gratulujemy !

          • Wyniki konkursu "Mikrokosmos"

          • Mazowiecki konkurs plastyczny "Mikrokosmos" został rozstrzygnięty. Z Naszej Szkoły wzięło w nim udział 20 uczniów.

            Lista laureatów:

            Klasy 0-3

            - II miejsce- Hanna Minasowicz, klasa 2p

            - Wyróżnienie- Alicja Ondruch, klasa 1o

            Klasy 7-8

            - Wyróżnienie- Monika Przybysz, klasa 8m

            Sposób ekspozycji nagrodzonych prac oraz wręczenie nagród Organizatorzy określą w najbliższym czasie.

            Informacje będą zamieszczone na stronie WCIES w zakładce Aktualności.

            Informacja została opublikowana na blogu konkursowym: https://tiny.pl/r269n

            Konkurs "Mikrokosmos" znalazł się na oficjalnym wykazie Warszawskiego Kuratorium Oświaty.

             

            Prace Laureatów: 

          • Życzenia wielkanocne

          • „Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną,

            kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa

            pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci,

            zapala w sercach wierzących nadzieję i radość”

            Sw. Jan Paweł II

             

            Niech nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego

            będą czasem radości, szczęścia i odpoczynku,

            ale także zadumy i refleksji nad sensem życia.

            Niech wielkanocne przeżycia przyniosą przemianę serca,

            odnowienie sił życiowych

            dar patrzenia z ufnością w przyszłość

            oraz wzmocnienie wiary w potęgę i trwałość Miłości,

            Dobra i ludzkiej solidarności.

             

            Dyrekcja

            Szkoły Podstawowej nr 133

            im. Stefana Czarnieckiego

            w Warszawie

          • Zbiórka charytatywna- „Pomagamy bezdomnym zwierzętom”

          • Od 15 do 19 marca 2021r. uczniowie klasy 3d zorganizowali akcję pomocy czworonożnym przyjaciołom ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. Uczennice klasy 3d przygotowały plakaty informujące uczniów klas 0-III o akcji charytatywnej.

            Do akcji włączyli się uczniowie klas 0-III, dzięki czemu zebraliśmy karmę, kocyki i ręczniki dla bezdomnych psów ze schroniska.

            Dzięki pomocy jednej z mam z klasy 3d zebrane rzeczy zostały przekazane dla schroniska.

            SERDECZNIE DZIĘKUJEMY UCZNIOM KLAS 0-III ORAZ RODZICOM ZA WSPARCIE I POMOC W AKCJI NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT.

            Przekazujemy również podziękowanie od Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych, która prowadzi Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim

             

            Zapraszam do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

            Dorota Matuszczak

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
      • (22) 834 28 31
      • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
      • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
  • Galeria zdjęć

      brak danych