Przedszkolaki uczestniczyły w lekcjach przyrodniczych online, organizowanych przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Tematyka zajęć to:
" Leśne zwierzęta duże i małe"
Podczas zajęć nauczyły się rozpoznawać gatunki zwierząt żyjących w polskich lasach, dowiedziały się, co lubią jeść, gdzie mieszkają. Miały okazję zobaczyć największe i najmniejsze zwierzę polskich lasów.
" Jaja, gniazda, pisklęta"
Podczas zajęć dowiedziały się, w jaki sposób różne gatunki ptaków opiekują się potomstwem, czym różnią się gniazdowniki od zagniazdowników, które pisklęta wymagają troskliwej opieki rodziców, a które od momentu wyklucia są samodzielne.Zobaczyły, jak wygladają jaja i pisklęta danych gatunków oraz jak bardzo potrafią się różnić gniazda poszczególnych ptaków.
" Skrzydlaci przyjaciele"
Dzieci poznały wybrane gatunki ptaków występujących w Polsce. Dowiedziały się, które z nich możemy spotkać w parku, a które tylko w lesie, z dala od ludzi. Co jedzą poszczególne gatunki, które ptaki są najsprytniejsze, a które transportują pisklęta przenosząc je na grzbiecie.
" Podróż w dalekie strony"
Dzieci poznały zarysy kontynentów: Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, a także niektóre gatunki żyjących tam zwierząt. Dowiedziały się,jak środowisko wpływa na wygląd przedstawicieli egzotycznej fauny i jak zwierzęta przystosowały się do życia w rejonach, gdzie jest bardzo zimno, gorąco lub brakuje wody.
" Poznajemy leśne drzewa"
Dzieci poznały najważniejsze gatunki drzew rosnące w polskich lasach i dowiedziały się, jak je rozróżniać.Dlaczego drzewa są tak ważnym elementem ekosystemu i jakie korzyści czerpie z nich człowiek i zwierzęta.
" Przygoda z grzybami"
Dzieci poznały budowę wybranych grzybów i ich znaczenie dla ekosystemu. Dowiedziały się, dlaczego bez grzybów nie mogłoby istnieć życie na Ziemi oraz, że grzyby należy zbierać pod opieką dorosłych i tylko te, które znamy. Uczyły się rozróżniać najpospolitsze gatunki jadalne i trujące.
" Sowa mądra głowa"
Dzieci poznały gatunki sów żyjących w Polsce i ich przystosowania do polowania nocą.Co to jest szlara, dlaczego sowy latają bezszelestnie i co to są wypluwki.