• Z lekturą za pan brat

• Zakres innowacji:
        Adresatami innowacji są uczniowie klasy 5. Czas realizacji innowacji obejmuje rok szkolny z możliwością jej kontynuowania do 8. klasy. Zajęcia innowacyjne odbywać się będą w ramach zajęć obowiązkowych na lekcjach języka polskiego w trakcie opracowywania lektury. Niniejsza innowacja ma na celu wdrażanie uczniów do rozwijania kompetencji czytelniczych. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do czytania książek i wzbogacania swojego warsztatu pracy.

Cele szczegółowe:
        -Podniesienie poziomu czytelnictwa i motywacji do czytania;
        -Zachęcanie uczniów do przedstawiania treści lektur w zróżnicowany sposób;
        -Wzbogacania warsztatu pracy;
        -Wyrabianie nawyków systematyczności, terminowości, samodzielności;
        -Podnoszenie wyników edukacyjnych uczniów;
        -Motywowanie do nauki;
        -Wykształcenie w uczniu przekonania o celowości podejmowanych działań w celu osiągnięcia sukcesu na egzaminie;
        -Rozwijanie kreatywności ucznia;
        -Zdobycie umiejętności redagowania notatek;
        -Dbanie o estetykę;
        -Zainteresowanie uczniów przedmiotem;
        -Przedstawienie treści lektur w ciekawy sposób, np. lapbooki.

Paulina Falańczyk
        Joanna Mioduchowska