• Pedagog

Konsultacje dla rodziców:

środa:             15.30 - 16.30

CZYM ZAJMUJE SIĘ PEDAGOG W SZKOLE

1. Współpracuje z dyrekcją szkoły w zakresie planowania i realizowania programu wychowawczego szkoły oraz innych planów i programów związanych z wychowaniem, profilaktyką społeczną oraz rozwojem osobowym uczniów.

2. Współpracuje z wychowawcami w dziedzinie wychowania.

3. Współpracuje ze specjalistami w planowaniu i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej na terenie szkoły dla uczniów, którzy takiej pomocy potrzebują.

4. Rozeznaje potrzeby socjalne i stara się zapewnić pomoc materialną uczniom, którzy tego potrzebują.

5. Służy pomocą i interweniuje w nagłych przypadkach.

6. Planuje i organizuje akcje profilaktyczne.

7. Służy wsparciem psychicznym uczniom, którzy tego potrzebują.

8. Doradza rodzicom uczniów w sprawach wychowania, opieki, edukacji czy diagnozy zgodnie z potrzebami dzieci.

9. Współpracuje z placówkami specjalistycznymi prowadzącymi działalność w zakresie pomocy społecznej, pomocy psychologicznej czy terapeutycznej oraz sądem w sprawach uczniów.

Program adaptacyjny

PROGRAM_ADAPTACYJNY_.docx

____________________________________________________________________________________________

Lżejszy tornister

LŻEJSZY TORNISTER .docx

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023/2024, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

Od 5 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Szanowni Uczniowie, Rodzice!

Uprzejmie informuję, że została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowi
          a.