• Psycholog

•  mgr Marta Margis - Kucharska

Konsultacje dla rodziców:

środa, godz. 15.00-17.00

Czym zajmuje się psycholog w szkole ?

1. Współpracuje z nauczycielem oddziału przedszkolnego w diagnozowaniu dojrzałości szkolnej dzieci z tego oddziału.
        2. Współpracuje z terapeutą pedagogicznym i nauczycielami w zakresie oceny ryzyka dysleksji uczniów klas I, II i III.
        3. Rozpoznaje potrzeby i możliwości edukacyjne uczniów klas starszych, którzy doświadczają trudności w nauce.
        4. Współpracuje z wychowawcami klas i nauczycielami w rozwiązywaniu trudnych sytuacji na terenie klasy lub szkoły.
        5. Udziela wsparcia psychicznego i porad uczniom, którzy mają trudności w nauce, doświadczają problemów osobistych, rodzinnych lub w relacjach z rówieśnikami.
        6. Wspiera nauczycieli i rodziców w działaniach wyrównujących szanse edukacyjne uczniów.
        7. Udziela nauczycielom pomocy w dostosowaniu wymagań edukacyjnych do możliwości lub potrzeb ucznia zgodnie z zaleceniami zawartymi w opinii lub orzeczeniu poradni psychologiczno-pedagogicznej.
        8. Wspiera rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
        9. Kieruje rodziców lub opiekunów ucznia do poradni psychologiczno-pedagogicznej lub innej specjalistycznej zgodnie z potrzebami dziecka.