• Poranny rozruch

     • Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 4-8  nauczycieli, rodziców na poranny rozruch, który będzie odbywał się od tego tygodnia (20.09) w środy, czwartki i piątki o godzinie 7:50. Spotykamy się przy stołówce, skąd wychodzimy na boisko szkolne (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych).

       

      Ze sportowym pozdrowieniem,nauczyciele WF

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     •  

      odbędzie się 4 września 2023 r. według poniższego harmonogramu: 

       

      9.00 - klasy I - sala gimnastyczna
       

      10.00 - klasy II - III - boisko szkolne (w razie deszczu sala gimnastyczna)

      11.00 - klasy IV - VIII - boisko szkolne (w razie deszczu sale lekcyjne z wychowawcami)

       

      Oddział przedszkolny zajęcia rozpoczyna 1 września 2023 o godzinie 8.00.

       

      Zapraszamy

     • Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024

     •  

      Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami klas I i 0, które odbędzie się 31.08.2023r. o godz. 17:00:

      oddział przedszkolny - sala oddziału przedszkolnego 0k - wejście od parkingu;

      Informujemy, że listy uczniów klas pierwszych z nazwiskami wychowawców, zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń przy głównym wejściu 31.08.2023r.

      Zapraszamy

     • Budżet Obywatelski

     • GŁOSUJEMY !!!! 

       

      Już od jutra 15 czerwca można głosować na nasz Projekt:    

      Remont placu zabaw na Starych Bielanach 

      Głosujemy przez strone internetową bo.um.warszawa.pl 

       

      Nr. Projektu 22 

       

      Skrócony opis projektu 

      Remont placu zabaw na Starych Bielanach Bielany. Plac znajduje się u zbiegu ulic Al. Zjednoczenia i Fontany na Starych Bielanach. Projekt zawiera zmodernizowanie obiektów przy Szkole Podstawowej nr 133 od strony ulicy Schroegera. Wymiana obiektów, nowe zagospodarowanie służące dzieciom, młodzieży. Zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w zajęciach dodatkowych oraz wykorzystanie więzi rodzinnych w popołudniowym czasie. Konieczna jest przebudowa istniejącej infrastruktury. 

     • "Supermoce mam, bo o zdrowie dbam"

     • Dziękujemy za udział w konkursie plastycznym pt. "Supermoce mam, bo o zdrowie dbam". 

      Laureaci konkursu: 

      • Szymon Banach, 
      • Sonja Czubkowska,
      •  Aleksander Kowalik, 
      • Hanna Minasowicz, 
      • Jerzy Radziewski, 
      • Hanna Wagner, 
      • Marceli Żurek

      Prace plastyczne okazały się niezwykle kreatywne i zaskakujące. 

      Ukazywały różnorodne supermoce, jakie można osiągnąć, dbając o zdrowie. 

      Serdecznie gratulujemy!!!

      Elżbieta Serafin 

      pielęgniarka szkolna 

      Ewelina Górka 

      nauczyciel plastyki

     • Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

     • Jeśli interesujesz się matematyką, a język angielski jest jednym z Twoich ulubionych przedmiotów …

       

      Zapraszamy do udziału w rekrutacji na rok szkolny 2023/24 do klasy czwartej z rozszerzoną matematyką i rozszerzonym językiem angielskim. Organizujemy też zajęcia sportowe ogólnorozwojowe, gimnastyki artystycznej i taneczne. 

      więcej informacji w szkole.

      Zapraszamy

     • "Mikrokosmos. Moje Podwórko"

     • 15 maja 2023 r. w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Mikrokosmos. Moje Podwórko".

      Laureatami konkursu “Mikrokosmos. Moje podwórko” 2023 zostały dwie uczennice z Naszej szkoły:

      II miejsce: Hanna Minasowicz z klasy 4l "Wiosna"

      Wyróżnienie: Anikina Angelina z klasy 8OP „Marzenie albo przepaść”

       

      Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym.

       

      Naszą Szkołę reprezentowali również:

      - Marcelina Skuza klasa 4l „Mysie podwórko”

      - Zofia Wnorowska klasa 4m „Kogiel-mogiel”

      - Piotr Bystydzieński klasa 5r „Muszla pełna wspomnień”

      - Sebastian Wnorowski, klasa 1b „Kosmos”

      - Filip Wnorowski klasa 8p „Strefa wolna od rodziców”

      - Hanna Minasowicz klasa 4l „Wiosna”

      - Alicja Ondruch, klasa 3o,  „W świetle księżyca”

      - Anikina Angelina klasa 8op  „Marzenie albo przepaść”

      - Agata Jedlikowska klasa 4l  „Podwórko żuczków”.

       

      Dziękuję za kreatywne podejście do tematu oraz zaangażowanie.

       

      Ewelina Górka

     • Warsztaty ilustratorskie z Katarzyną Minasowicz w klasie 3j

     •  

      10 maja uczniowie klasy 3j mieli szansę uczestnictwa w warsztatach ilustratorskich przeprowadzonych przez Panią Katarzynę Minasowicz. Pani Katarzyna to absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (2006) i Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP (2008) w Warszawie, autorka książek dla dzieci, współprojektantka Systemu Informacji Miejskiej dla Krakowa (wraz z Towarzystwem Projektowym i Z. Konarską), laureatka Red Dot Award (wraz z Z. Konarską i M. Ostaszewską-Olszewską), stypendystka programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w 2021r.

      W czasie warsztatów z ilustratorką Pani Katarzyna nie tylko zapoznała uczniów z tajnikami swojej pracy, ale przede wszystkim dała dzieciom jedyną szansę pracy z tekstem baśni ,,Na jagody” i zabawy w ilustratora. W ten sposób powstało interesujące nowe wydanie ilustracyjne baśni Marii Konopnickiej w wykonaniu uczniów klasy 3j.

      Następnie uczniowie wczuli się w leśny klimat i wykonali autorską pocztówkę z lasu wykorzystując stemple z wzorami jagód, borówek, liści i owadów oraz kolorowe tusze.

      Joanna Majewska

     • Dzień Ziemi

     •  

      22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Dzień Ziemi to szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. W piątek uczniowie klasy 3j na znak solidarności z naszą planetą, ubrali się w kolorze zielonym. Każdy przyniósł do sali różne materiały recyklingowe i wykonał własny strój z: papieru, szkła, metalu, plastiku itp. Liczyła się: kreatywność, pomysłowość i estetyka wykonania stroju. Następnie odbył się pokaz mody, pogadanka dotycząca kodeksu ekologa oraz test wiedzy ekologicznej. Na koniec każdy wykonał własny lapbook ,,Na ratunek Ziemi”.

      Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele korzyści i uświadomił nam, że żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas. Dbajmy o naszą Matkę Ziemię, jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialni!

      Joanna Majewska

     • Wycieczka do Centrum Pieniądza NBP

     • 26 kwietnia klasa 3j wybrała się na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP - O pieniądzu to

      i owo. Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka to jedyna w swoim rodzaju interaktywna placówka edukacyjno-wystawiennicza z zakresu ekonomii i finansów. Podczas lekcji uczniowie klasy 3j poznali historię pieniędzy, jak zmieniał się ich wygląd i dlaczego na świecie są różne waluty. Dowiedzieliśmy się jak wygląda proces projektowania banknotów i jak odróżnić falsyfikat od oryginału. W skarbcu każdy ze słuchaczy mógł podnieść 12,5 kg sztabę złota

      o wartości 2 mln zł. Czas spędzony w Centrum Pieniądza NBP z pewnością poszerzył naszą wiedzę na temat historii pieniądza i bankowości.
       

      Joanna Majewska

     • Spotkania autorskie z pisarzem Marcinem Szczygielskim

     • 8 maja w naszej szkole odbyły się spotkania autorskie dla klas 4-6 z pisarzem Marcinem Szczygielskim autor książek dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Pan Marcin to pisarz o ogromnej wyobraźni, który w swoich książkach tworzy fascynujące światy pełne magii i fantastyki. Jego książki były wielokrotnie nagradzane przez Polską Sekcję IBBY, zaś powieści ,,Za niebieskim drzwiami” oraz ,,Czarny Młyn” zostały zekranizowane.

      W spotkaniach aktywnie uczestniczyli uczniowie klas 4-6 z podziałem na klasy. Uczniowie przygotowali interesujące a czasami nawet zaskakujące pytania skierowane do Pana Marcina. Po spotkaniu  był czas na pamiątkowe zdjęcia oraz autografy. Przebieg dyskusji koordynowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Spotkania autorskie zostały sfinansowane dzięki wsparciu i zaangażowaniu Rady Rodziców.
       

      Koordynator spotkania-Joanna Majewska

     • Gala Konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”

     •  

      Emocji nie brakowało. 19 kwietnia, w Pałacu Kultury i Nauki, obyło się uroczyste podsumowanie IX edycji konkursu organizowanego przez Straż Miejską m.st. Warszawy. Od marca b.r. dwuosobowe drużyny uczniów warszawskich szkół podstawowych, ze wszystkich dzielnic stolicy, walczyły o miejsce na podium. Dziewczęta i chłopcy rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym i zadaniach Straży Miejskiej, a potem najlepsi odgrywali scenki z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i jeździli na rowerach po miasteczku ruchu drogowego. Każda drużyna wykonała pracę plastyczną o tematyce bezpieczeństwa na drodze. Mistrzami w udzielaniu pierwszej pomocy przedlekarskiej i laureatami II miejsca w konkursie okazali się Tadeusz Gołąb z klasy 5j i Wiktor Rusak z klasy 5r. W ramach wyróżnienia, przedstawiciele naszej szkoły i dzielnicy Bielany, prezentowali na gali swoje umiejętności przy wykonywaniu czynności ratujących ludzkie życie. Wsparcia udzielił im Pan Burmistrz Włodzimierz Piątkowski, który pomimo zaskoczenia sprawnie wykonał czynności ratownicze i zabezpieczył miejsce wypadku. Dziękujemy!

       

      Gratulacje !

       

      Iza Szczęsna

     • Sukces ucznia

     • Miło jest nam poinformować, że Aleksander Zawada (klasa 8f) został finalistą konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.

       

      Gratulacje. 

     • Klasa 2d na Wydziale Geografii Uniwersytetu Warszawskiego  


     • Uczniowie klasy 2d uczestniczyli w zajęciach na temat kontynentów prowadzonych przez p. dr Martę Derek na Wydziale Geografii Uniwersytetu Warszawskiego.

      Pani Marta w ciekawy i praktyczny sposób przybliżyła uczniom wiedzę na temat każdego  z kontynentów z pomocą prezentacji, globusów oraz przygotowanych ćwiczeń praktycznych.  

      Uczniowie z zaangażowaniem szacowali odległości pomiędzy różnymi miastami oraz wyszukiwali ciekawe miejsca na globusach.

      Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Derek za przekazanie uczniom praktycznej wiedzy o świecie w sposób ciekawy i inspirujący do rozwijania zainteresowań.

      Dorota Matuszczak- wych. kl. 2d

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
   • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych