• Budżet Obywatelski

• GŁOSUJEMY !!!!

Już od jutra 15 czerwca można głosować na nasz Projekt:

Remont placu zabaw na Starych Bielanach

Głosujemy przez strone internetową bo.um.warszawa.pl

Nr. Projektu 22

Skrócony opis projektu

Remont placu zabaw na Starych Bielanach Bielany. Plac znajduje się u zbiegu ulic Al. Zjednoczenia i Fontany na Starych Bielanach. Projekt zawiera zmodernizowanie obiektów przy Szkole Podstawowej nr 133 od strony ulicy Schroegera. Wymiana obiektów, nowe zagospodarowanie służące dzieciom, młodzieży. Zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w zajęciach dodatkowych oraz wykorzystanie więzi rodzinnych w popołudniowym czasie. Konieczna jest przebudowa istniejącej infrastruktury.

• "Supermoce mam, bo o zdrowie dbam"

• Dziękujemy za udział w konkursie plastycznym pt. "Supermoce mam, bo o zdrowie dbam".

Laureaci konkursu:

• Szymon Banach,
            • Sonja Czubkowska,
            •  Aleksander Kowalik,
            • Hanna Minasowicz,
            • Jerzy Radziewski,
            • Hanna Wagner,
            • Marceli Żurek

Prace plastyczne okazały się niezwykle kreatywne i zaskakujące.

Ukazywały różnorodne supermoce, jakie można osiągnąć, dbając o zdrowie.

Serdecznie gratulujemy!!!

Elżbieta Serafin

pielęgniarka szkolna

Ewelina Górka

nauczyciel plastyki

• "Mikrokosmos. Moje Podwórko"

• 15 maja 2023 r. w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Mikrokosmos. Moje Podwórko".

Laureatami konkursu “Mikrokosmos. Moje podwórko” 2023 zostały dwie uczennice z Naszej szkoły:

II miejsce: Hanna Minasowicz z klasy 4l "Wiosna"

Wyróżnienie: Anikina Angelina z klasy 8OP „Marzenie albo przepaść”

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym.

Naszą Szkołę reprezentowali również:

- Marcelina Skuza klasa 4l „Mysie podwórko”

- Zofia Wnorowska klasa 4m „Kogiel-mogiel”

- Piotr Bystydzieński klasa 5r „Muszla pełna wspomnień”

- Sebastian Wnorowski, klasa 1b „Kosmos”

- Filip Wnorowski klasa 8p „Strefa wolna od rodziców”

- Hanna Minasowicz klasa 4l „Wiosna”

- Alicja Ondruch, klasa 3o,  „W świetle księżyca”

- Anikina Angelina klasa 8op  „Marzenie albo przepaść”

- Agata Jedlikowska klasa 4l  „Podwórko żuczków”.

Dziękuję za kreatywne podejście do tematu oraz zaangażowanie.

Ewelina Górka

• Spotkania autorskie z pisarzem Marcinem Szczygielskim

• 8 maja w naszej szkole odbyły się spotkania autorskie dla klas 4-6 z pisarzem Marcinem Szczygielskim autor książek dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Pan Marcin to pisarz o ogromnej wyobraźni, który w swoich książkach tworzy fascynujące światy pełne magii i fantastyki. Jego książki były wielokrotnie nagradzane przez Polską Sekcję IBBY, zaś powieści ,,Za niebieskim drzwiami” oraz ,,Czarny Młyn” zostały zekranizowane.

W spotkaniach aktywnie uczestniczyli uczniowie klas 4-6 z podziałem na klasy. Uczniowie przygotowali interesujące a czasami nawet zaskakujące pytania skierowane do Pana Marcina. Po spotkaniu  był czas na pamiątkowe zdjęcia oraz autografy. Przebieg dyskusji koordynowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Spotkania autorskie zostały sfinansowane dzięki wsparciu i zaangażowaniu Rady Rodziców.

Koordynator spotkania-Joanna Majewska