• Warsztaty ilustratorskie z Katarzyną Minasowicz w klasie 3j

10 maja uczniowie klasy 3j mieli szansę uczestnictwa w warsztatach ilustratorskich przeprowadzonych przez Panią Katarzynę Minasowicz. Pani Katarzyna to absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (2006) i Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP (2008) w Warszawie, autorka książek dla dzieci, współprojektantka Systemu Informacji Miejskiej dla Krakowa (wraz z Towarzystwem Projektowym i Z. Konarską), laureatka Red Dot Award (wraz z Z. Konarską i M. Ostaszewską-Olszewską), stypendystka programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w 2021r.

W czasie warsztatów z ilustratorką Pani Katarzyna nie tylko zapoznała uczniów z tajnikami swojej pracy, ale przede wszystkim dała dzieciom jedyną szansę pracy z tekstem baśni ,,Na jagody” i zabawy w ilustratora. W ten sposób powstało interesujące nowe wydanie ilustracyjne baśni Marii Konopnickiej w wykonaniu uczniów klasy 3j.

Następnie uczniowie wczuli się w leśny klimat i wykonali autorską pocztówkę z lasu wykorzystując stemple z wzorami jagód, borówek, liści i owadów oraz kolorowe tusze.

Joanna Majewska

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Dzień Ziemi to szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie. W piątek uczniowie klasy 3j na znak solidarności z naszą planetą, ubrali się w kolorze zielonym. Każdy przyniósł do sali różne materiały recyklingowe i wykonał własny strój z: papieru, szkła, metalu, plastiku itp. Liczyła się: kreatywność, pomysłowość i estetyka wykonania stroju. Następnie odbył się pokaz mody, pogadanka dotycząca kodeksu ekologa oraz test wiedzy ekologicznej. Na koniec każdy wykonał własny lapbook ,,Na ratunek Ziemi”.

Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele korzyści i uświadomił nam, że żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas. Dbajmy o naszą Matkę Ziemię, jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialni!

• Wycieczka do Centrum Pieniądza NBP

• 26 kwietnia klasa 3j wybrała się na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP - O pieniądzu to

i owo. Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka to jedyna w swoim rodzaju interaktywna placówka edukacyjno-wystawiennicza z zakresu ekonomii i finansów. Podczas lekcji uczniowie klasy 3j poznali historię pieniędzy, jak zmieniał się ich wygląd i dlaczego na świecie są różne waluty. Dowiedzieliśmy się jak wygląda proces projektowania banknotów i jak odróżnić falsyfikat od oryginału. W skarbcu każdy ze słuchaczy mógł podnieść 12,5 kg sztabę złota

o wartości 2 mln zł. Czas spędzony w Centrum Pieniądza NBP z pewnością poszerzył naszą wiedzę na temat historii pieniądza i bankowości.