• Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Leon”

     • Miło mi poinformować o wynikach Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Leon” klas I-III sesja jesienna. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem uzyskując bardzo wysokie wyniki.

      Każdy uczestnik otrzyma dyplom zaś laureaci nagrody książkowe :)

      Miejsca od I do III - dyplom laureata + nagroda książkowa
      Miejsca od IV do X - dyplom laureata
      Miejsca od XI – dyplom uczestnictwa

      MATEMATYKA:

      klasa I:

      Michał Borkowski 5 miejsce
      Stanisław Gurak 8 miejsce
      Jan Wróblewski 12 miejsce
      Grześ Dobraczyński 14 miejsce

      klasa II:
      Klara Rekucka 2 miejsce
      Adam Herburt 6 miejsce
      Janina Radziewska 8 miejsce
      Hanna Kakiet 12 miejsce
      Filip Czapiga 13 miejsce
      Sebastian Mariański 14 miejsce
      Helena Karnowska 16 miejsce
      Anna Olton 21 miejsce
      Ignacy Jakubowski 23 miejsce
      Klara Chmielewska 24 miejsce
      Kornelia Gajewicz 29 miejsce
      Pola Szefner - Skiba 30 miejsce

      klasa III:
      Franciszek Sawicki 6 miejsce
      Jan Gałązka 8 miejsce
      Tadeusz Gołąb 9 miejsce
      Adam Owczarczyk 11 miejsce
      Julia Kozłowska 11 miejsce
      Jonasz Dąbrowski 13 miejsce
      Mikołaj Kutzner 13 miejsce
      Piotr Bystydzieński 14 miejsce
      Karol Zawadowski 14 miejsce
      Grzegorz Mańka 18 miejsce
      Maria Szynwelska 20 miejsce
      Kajetan Dembiński 27 miejsce
      Bartosz Bogusławski 28 miejsce
      Jan Kamiński 44 miejsce

      ZINTEGROWANE SPRAWNOŚCI:

      klasa I:
      Emil Gradowski 23 miejsce

      klasa II:

      Helena Karnowska 14 miejsce
      Lilia Chodźko 25 miejsce
      Aleksandra Borowiec 27 miejsce
      Klara Chmielewska 29 miejsce

      klasa III:
      Tadeusz Gołąb 17 miejsce
      Jan Gałązka 18 miejsce
      Jonasz Dąbrowski 23 miejsce
      Anastazja Popławska 23 miejsce
      Maria Szynwelska 26 miejsce
      Julia Kozłowska 27 miejsce
      Piotr Bystydzieński 28 miejsce
      Adam Owczarczyk 31 miejsce

      JĘZYK ANGIELSKI:
      klasa I:
      Alicja Ondruch 14 miejsce


      klasa II:
      Aleksandra Borowiec 19 miejsce
      Pola Szefner - Skiba 25 miejsce
      Kornelia Gajewicz 29 miejsce

      klasa III:

      Emilia Stawiszyńska 23 miejsce
      Jonasz Dąbrowski 27 miejsce
      Jan Gałązka 30 miejsce
      Bartosz Bogusławski 34 miejsce
      Tadeusz Gołąb 37 miejsce
      Adam Owczarczyk 39 miejsce

      Gratuluję i życzę dalszych sukcesów
      koordynator konkursu Joanna Majewska

     • Razem na święta - podsumowanie

     • W tym roku nasza szkoła, w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu, po raz pierwszy przystąpiła do akcji „Razem na Święta”. Jest to akcja MEN, w której zachęca uczniów do niesienia pomocy innym. Chce, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zwraca uwagę na jednoczesne budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

      W ramach tej kampanii, dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych Uczniów oraz ich rodziców udało nam się zorganizować następujące akcje:

      Prezent dla Seniora

              Do 2 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło zbiórkę upominków dla seniorów z Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 1. W tym roku również, nie zawiedliśmy się na Naszej społeczności.  Szczególne podziękowania należą się Paniom Karolinie Majer, Marii Bukowskiej, Katarzynie Minasowicz, Julii Popkiewicz, Magdalenie Cedro, Katarzynie Jabłońskiej, Natalii Trzebieckiej, które wcieliły się w rolę Świętego Mikołaja i zakupiły dla seniorów wspaniałe ciepłe skarpety, ochronne kremy do rąk i słodkości. Dzięki nim, zima nie będzie straszna naszym seniorom. Do każdej paczki została dołączona własnoręcznie wykonana, przez uczniów kartka z życzeniami.

      10 grudnia przekazaliśmy upominki. Wszystkie wspaniałe podarunki sprawią ogromną radość naszym seniorom. A i my otrzymaliśmy drobny upominek i przepiękną, ręcznie robioną kartkę w podziękowaniu. Dodatkowo otrzymaliśmy wiadomość e-mail o takiej treści:
       

      Szanowni młodzi Wolontariusze.
      Składamy Wam oraz Waszym Rodzicom. Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom serdeczne podziękowanie za piękne prezenty, które od Was otrzymaliśmy z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego.
      Ten serdeczny gest z Waszej strony sprawił nam dużo radości i umocnił
      nas w przekonaniu, że macie szacunek do osób starszych, że zdajecie sobie sprawę z tego, że kiedyś nadejdzie taki czas, że też będziecie seniorami.
           Z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego  życzymy Wam  wszystkim dużo zdrowia, samych radosnych dni , radosnych Świąt w gronie rodziny oraz wszystkiego dobrego, a uczniom samych dobrych ocen.
             Życzy Wam wszystkim szczęśliwego Nowego Roku 2021!
      I serdecznie dziękujemy za  okazanie nam serca.
      Seniorzy z OPS 1

       

       Otoczyliśmy również szczególną opieką dwie seniorki z naszej okolicy. Jest to p. Krysia i p. Ela. Obie są osobami samotnymi i schorowanymi, mają problemy w poruszaniu się, lecz mimo to są bardzo pogodne i zaangażowane w życie społeczne seniorów. Żyją ze skromnych emerytur, więc nasza pomoc polega na zrobieniu im zakupów oraz poświęceniu chwili na rozmowę.

      Zbiórka prezentów dla dzieci ze Szpitala Bielańskiego

      Jak co roku, Szkolne Koło Wolontariatu, zorganizowało zbiórkę słodyczy i artykułów szkolnych dla dzieci przebywających na oddziałach Szpitala Bielańskiego. Dzięki Państwa zaangażowaniu, udało się przekazać upominki dla 30 dzieci.
                      Przygotowaliśmy również drobne upominki dla lekarzy i pielęgniarek z podziękowaniem za wielkie serce i trud jaki wkładają w walkę z COVID. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dumni, że w tym szczególnie trudnym czasie, nie zabrakło wśród nas empatii i dobrego serca.

      Kartka i upominek dla Powstańca

      Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Kombatanci nie zwykli prosić o pomoc, a jednak bardzo jej potrzebują, szczególnie w tym trudnym czasie. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla nich drobne upominki w postaci własnoręcznie wykonanych kartek i ciepłych skarpet. Bardzo dziękujemy Pani Barbarze Bujnowskiej za pomoc przy organizacji tej akcji. Małe gesty mają dużą moc!

      Jest Robótka

      To akcja pomocy dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Pensjonariusze nazywani sią Starszakami, gdyż zamieszkują tam osoby od 18 do 70 roku życia. Fantastyczna, koedukacyjna gromada, ponad setka Starszaków, intelektualnie i fizycznie niepełnosprawnych dorosłych, tkwi od ośmiu miesięcy odizolowana i zabarykadowana w swoim DPSie i toczy nierówną walkę z pandemią. Nic tak nie cieszyło Starszaków, jak wyprawy do naszego świata. Wyjścia do teatru, na koncert, wczasy nad morzem, kino, pielgrzymka, wycieczka, spacer po lesie czy frytki w Macu. Wszystko to stracili. Nie mogą wyjść, nikt nie może ich odwiedzać. Nawet w obrębie samego domu, Starszaki muszą pozostawać w swoich grupach, czyli Rodzinkach. Trzeba Starszakom powiedzieć, że pamiętamy o nich, przypomnieć im jacy są fajni i jak bardzo ich potrzebujemy. I że tęsknimy za ich obecnością w naszym świecie. Niegowiacy proszą o świąteczne kartki z dobrymi słowami dla nich, zaadresowane do konkretnych Starszaków. Jedna kartka, trochę słów z cukru, miodu i melasy, znaczek pocztowy i już. To plaster na świąteczną samotność, bo większość Starszaków nie ma już nikogo lub nigdy nie miała nikogo, kto o nich, za bramą DPS-u, by pamiętał. A tę niewyobrażalną samotność jeszcze okrutniej pogłębiła pandemia.

      Dzięki zaangażowaniu naszych Uczniów, którzy przygotowali ogromną ilość kartek z cudownymi życzeniami, mogliśmy obdarować aż 30 osób. Oprócz kartek pojawiły się również domowe wypieki i ozdoby choinkowe. Każda z tych rzeczy przyniesie wielką radość osobie obdarowanej. Mamy nadzieję, że przyłączycie się do tej akcji również w kolejnych latach.
                  

      Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony https://jestrobotka.blogspot.com/ można tam przeczytać szczegółowe opisy każdej z grup i każdego podopiecznego.

      Z audiobookiem na święta

      Chętni uczniowie klas ósmych przygotowali świąteczne audiobooki dla młodszych uczniów. Wcielili się w rolę lektorów, by rozweselić czas oczekiwania dzieci na wyjatkowy czas Bożego Narodzenia.  Zadanie nie było proste, wymagało dużej odwagi, dlatego tym bardziej wielkie podziękowania dla pierwszych odważnych uczniów. Mamy nadzieję, że akcja przypadnie wszystkim do serca i będziemy mogli ją kontynuować w przyszłości. Niech będzie to dobry początek dla przyszłych działań.


      Zapraszamy do odsłuchania!

      ALAN ALEXANDER MILNE- ZIMA Z KUBUSIEM PUCHATKIEM - CZYTA IGNACY WOJCIECHOWSKI z klasy 8l

      https://tiny.pl/763hn

      ASTRID LINDGREN- BOŻE NARODZENIE W BULLERBYN - CZYTA IWO STRACHOTA z klasy 8r

      https://tiny.pl/763h2

      GABRIELA BALCAREK- NAJWAŻNIEJSZY PREZENT - CZYTA FRANCISZEK TUROWSKI z klasy 8l

      https://tiny.pl/763h6

      WALT DISNEY-OPOWIEŚĆ WIGILIJNA MYSZKI MIKI - CZYTA JULIA KWIATKOWSKA z klasy 8k

      https://tiny.pl/763h3

      HANS CHRISTIAN ANDERSEN- DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI - CZYTA JAKUB HOLAK z klasy 8k

      https://tiny.pl/763qh

      KS. JAN TWARDOWSKI- O OPŁATKU- CZYTA HANNA POPIOŁEK z klasy 8l

      https://tiny.pl/763q7

       

      Pomoc dla schroniska w Józefowie

                 Jak zawsze możemy liczyć na pomoc społeczności szkolnej w akcjach dla zwierząt. To już druga akcja skierowana na pomoc czworonogom w tym roku szkolnym. Tym razem udało się pomóc psiakom ze schroniska w Józefowie pod Warszawą. Przekazaliśmy m.in. koce, karmę i inne smakołyki.

      „Człowiek jest wielki
      nie przez to, co posiada,
      lecz przez to, kim jest”
      Jan Paweł II

      Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności, kiedy pomagamy osobom chorym czy samotnym. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, a dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się jeszcze piękniejsze i bardziej radosne.

      Nie sposób podziękować każdemu z osobna, kto przyczynił się do wsparcia naszych akcji. Jednak szczególne podziękowania należą się Paniom Dyrektor, które wspierają nas w naszych działaniach. Dziękujemy Radzie Rodziców, za przekazanie słodyczy i artykułów plastycznych dla podopiecznych DPS-u w Niegowie. Zawsze możemy liczyć na Ich wsparcie, którzy z radością i pełnym oddaniem wspierają nasze działania. Pani Karolinie Majer i jej grupie wspaniałych Mam za wsparcie m.in. akcji Prezent dla Seniora, Pani Violettcie Strzyżewskiej za przygotowanie cudownych podziękowań, Pani Marii Piotrowskiej za wykonanie przepięknych kokardek, które stanowiły ozdobę świątecznych paczek, Panu Markowi Rossie, który dzielnie dźwigał wszystkie paczki z prezentami na pocztę, Pani Barbarze Bujnowskiej za pomoc przy akcji dla Powstańców i dla Pani Eli. I najważniejsze i największe podziękowania należą się Wam kochani Uczniowie. Wasze zaangażowanie pokazuje, że jesteście wrażliwi i macie wielkie serca otwarte na potrzeby innych.

      Szkolne Koło Wolontariatu
      Szkoły Podstawowej nr 133
      im. Stefana Czarnieckiego
      w Warszawi
      e

     • WYNIKI OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ JUNIORÓW 

     •  

      Z ogromną przyjemnością informujemy, że: 

       

      JAN BYSTYDZIEŃSKI KL.7a 

      IGNACY WOJCIECHOWSKI kl. 8l 

      zostali zakwalifikowani do zawodów II stopnia XVI Olimpiady Matematycznej Juniorów (2020/21) 

       

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

      Zespół nauczycieli matematyki 

     • Wesołych Świąt

     • Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
      przyniesie spokój i radość,
      a z nut świątecznych zapachów,
      powstanie najpiękniejsza kolęda
      i czarem swej melodii spełni marzenia.
      Niech te piękne Święta Bożego Narodzenia
                i cały następny Rok upłyną w dobrym zdrowiu, szczęściu  i miłości…

     • Konkurs plastyczno- fotograficzny już za nami...

     •  

      Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w szkolnym konkursie plastyczno-fotograficznym pt. Przygotowania do Świąt.

      W konkursie wzięło udział 16 uczniów Naszej Szkoły. Rywalizacja była emocjonująca dla wszystkich. W wyniku głosowania oddano 2456 głosów/ serduszek.

      Pierwsze miejsce ex aequo otrzymuje Franciszek Józwik z klasy 6f oraz Mariusz Rajchert z klasy 7m.

       

      Dyplomy dla każdego uczestnika zostaną przesłane poprzez pocztę e-mail.

      Nagrody rzeczowe trafią do laureatów po powrocie do szkoły.

      Gratuluję.

       

      Z świątecznymi pozdrowieniami,

      Ewelina Górka

       

     • Interdyscyplinarny projekt  „WIELKIE WYNALAZKI- RÓŻNE SPOJRZENIA” w kl. I-III

     •  

       

      Miło mi poinformować, iż  od 16 grudnia 2020r. do 3 marca 2021r. uczniowie klas: 1j, 2p, 3d, 3i, 3k uczestniczą w projekcie „Wielkie wynalazki- różne spojrzenia” przygotowanym przez Fundację Nauk Ścisłych we współpracy z Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii.

      E- learningowe lekcje historyczne oraz techniczne odbywają się na specjalnie przygotowanej platformie lekcje.duch.edu.pl.  Są to  fascynujące spotkania z historią i naukami ścisłymi których celem jest zapoznanie uczniów z wynalazkami oraz ich wpływem na życie codzienne naszych przodków. Uczniowie podczas zajęć biorą aktywny udział w rozwiązywaniu zadań, quizów oraz wykonywaniu prostych eksperymentów.

      Zajęcia są bezpłatne dzięki dofinansowaniu przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy.

       

      koordynator projektu

      Dorota Matuszczak

     • Konkurs „Wędrówka z legendą przez Polskę”

     • Prace plastyczne do wybranych legend wykonane przez uczestników konkursu.

      Konkurs „Wędrówka z legendą przez Polskę”

      Miło mi poinformować, iż w szkolnym etapie konkursu „Wędrówka z legendą przez Polskę”

      uczniowie klas III osiągnęli następujące wyniki:

      I miejsce –   PATRYK POPIOŁEK- kl. 3d

                          ADAM OWCZARCZYK- kl. 3k

      II miejsce-   MICHAŁ SZOŁAJSKI- kl. 3d

      III miejsce-  TADEUSZ GOŁĄB- kl. 3i

      W dzielnicowym etapie konkursu nasza szkołę reprezentować będzie trzyosobowa drużyna: Patryk Popiołek, Adam Owczarczyk i Michał Szołajski.

       

       

      GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

      koordynator konkursu

      Dorota Matuszczak

       

     • „Stefan Czarniecki- Patron mojej szkoły”

     •  

      Wyniki konkursu wiedzy „Stefan Czarniecki- Patron mojej szkoły”  dla uczniów klas III-IV. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

       

      I miejsce (22 punkty

      Janina Strachota

      Maria Wróblewska

      Jonasz Dąbrowski

      II  miejsce (21 punktów)

      Mateusz Stępniak

      Patryk Popiołek

      Jan Gałązka

      Małgorzata Soćko

      III miejsce (20 punktów)

      Nadia Urbanelis

      Natasha Urbanelis

      Franciszek Sawicki

      Julia Kozłowska

      IV miejsce (19 punktów)

      Hanna Sokołowska

      Michał Szołajski

      Grzegorz Mańka

     • KONKURS FOTOGRAFICZNY "PIĘKNA JESIEŃ NA BIELANACH"

     •  

      Konkurs fotograficzny "JESIEŃ NA BIELANACH" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Gwizdak ROZTRZYGNIĘTY!!!

      Uczniowie Naszej Szkoły - Marceli Żurek oraz Magdalena Żurek otrzymali wyróżnienia za udział w konkursie.

      Gratulujemy!

     • ,,Portret Stefana Czarnieckiego" - konkurs plastyczny dla klas 0-2

     •  

      Dziękujemy za nadesłane prace.Głosowanie odbędzie się w dniach 15.12.2020r. od godziny 8:00 do dnia 16.12. do godziny 20:00. Link do głosowania znajduję się poniżej:

      Link do głosowania

      Lista zwycięzców zostanie opublikowana w dzienniku Librus oraz na stronie internetowej szkoły w dniu 18.12.2020 r. 

      Zapraszamy uczniów i nauczycieli do głosowania.

     • MOJA SZKOŁA W OBIEKTYWIE SZKOLNY  KONKURS FOTOGRAFICZNY

     •  

       Prezentujemy nadesłane  fotografie konkursowe. Od dnia 15.12.2020r. od godz. 8.00 do dnia 18.12.2020r. do godziny 16.00, odbędzie się głosowanie w wersji elektronicznej na najpiękniejsze zdjęcie, na podany w poniżej link. W głosowaniu może brać udział każdy, komu spodobają się prace.


      Głosować można tylko raz!    
                                                   
      https://tiny.pl/76fhq

      Zapraszamy do wspólnej  zabawy:)

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@edu.um.warszawa.pl
   • informatyksp133@gmail.com
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
   • Michał Gasiński iodo@dbfobielany.waw.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych