• SPOTKANIE AUTORSKIE Z P. JUSTYNĄ BEDNAREK

     •  

      20 grudnia 2018r. zaprosiliśmy na spotkanie autorskie do klasy 1d - p. Justynę Bednarek- autorkę wielu książek dla dzieci, takich jak: „Babcocha” „Pięć sprytnych kun” , „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”- książka jest lekturą w klasach I-III.

      Nadmienić należy , iż p. Justyna Bednarek jest mieszkanką Bielan, absolwentką Lelewela, wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarką i znamienitą pisarką. Podczas spotkania z uczniami klasy 1d autorka czytała fragmenty książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Babcocha” oraz opowiadała, co stało się inspiracją do napisania tych książek. Następnie uczniowie klasy 1d zadawali pytania dotyczące treści książek, gdyż czytaliśmy wspólnie fragmenty niektórych przed wizytą autorki.

      Na zakończenie spotkania Pani Justyna Bednarek podpisywała książki, które przyniosły dzieci. Spotkanie bardzo podobało się najmłodszym czytelnikom- uczniom klasy 1d, którzy lubią czytać i słuchać książek p. Justyny Bednarek.

      Dorota Matuszczak

     • Stanisław Moniuszko w szkole XXI wieku


     • Był sobie Dziad i baba bardzo starzy oboje... i był... Stanisław Moniuszko. Chociaż minął już rok 2019 ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki, postanowiliśmy jeszcze raz wspomnieć o naszym wybitnym kompozytorze. Nasze upamiętnienie muzyka rozpoczęliśmy od zilustrowania jego pieśni  "Dziad i baba" do tekstu Józefa Ignacego Kraszewskiego.  Uczniowie klasy 5, pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego,  przygotowali barwne komiksy, w których trafnie  oddali treść utworu. Kolorowe ilustracje opatrzone dialogami, przykuwają uwagę wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 133  i gości odwiedzających nasze progi. Nie lada atrakcją stała się szkolna audycja  o życiu i twórczości artysty. Zachęcamy do jej wysłuchania. Zapewniamy, że warto.          Wkrótce przedstawimy nasze kolejne działania upamiętniające wybitnego polskiego kompozytora.

       

      Audycja_Moniuszko_I_cz.mp3

      Audycja_Moniuszko_II_cz.mp3

       

      Iza Szczęsna
      Paulina Falańczyk
      Jagoda Wóltańska

     • "Bóg się rodzi..."

                      Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, w naszej szkole, nauczyciele, pracownicy  i zaproszeni goście spotykają się, aby powitać Maleńkiego Jezusa. Jest okazja powspominać, złożyć życzenia i kolędować. W tym roku uroczystość dla zaproszonych gości umiliła swoimi występami  młodzież z klas czwartych, piątych, szóstych,  siódmych i uczniowie klasy ósmej m. Mogliśmy obejrzeć Misterium bożonarodzeniowe i posłuchać koncertu kolęd. Cały występ przygotowały i poprowadziły panie Iza Szczęsna i Agata Szablewska.

                                                 Agata Szablewska
      Iza Szczęsna

     • Szkolny Mistrz Czytelnictwa

     • Miło mi poinformować, iż w rozgrywkach międzyklasowych kl. II-III ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa” z ramienia Ogólnopolskiego Konkursu ,,Zaczytana Szkoła” nagrody książkowe otrzymali następujący uczniowie z najwyższą liczbą punktów:

      2i

      Jan Affeltowicz

      Jonasz Dąbrowski

      Tadeusz Gołąb

      Dominika Matuszewska

      Anastazja Popławska

      Maria Szynwelska

      2k

      Adam Owczarczyk

      Iga Drygalska

      Jan Gałązka

      Zofia Rozkwitalska

      2d

      Patryk Popiołek

      Michał Szołajski

      Natasha Urbanelis

      3o

      Lena Jakubiak

      3j

      Agata Chmielewska

      3a

      Barbara Borkowska

      Irena Pużuk

       

      Gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych aktywnościach czytelniczych !

       

      Joanna Majewska-koordynator konkursu

     • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Olimpus

     • Z przyjemnością informujemy, iż laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Olimpus zostali:

       

      - Ignacy Wojciechowski kl. 7L, miejsce 4.

      - Adam Kudelski kl. 4e, miejsce 10

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Zespół nauczycieli matematyki

     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole

     • W ostatnią niedzielę 12 stycznia odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Około 50 wolontariuszy z naszej szkoły kwestowało na Bielanach: w pobliżu Urzędu Dzielnicy Bielany, w Galerii Młociny, w Lesie Bielańskim obok Kościoła Bielańskiego i w wielu innych miejscach dzielnicy i poza nią. Dzięki ich zapałowi i hojności darczyńców w 22 puszkach znalazło się 40 735 złotych!

      Braliśmy udział w wielkim przedsięwzięciu, ponieważ cały Sztab nr 97, w  ramach którego działaliśmy, zebrał na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej prawie 700 000 złotych. Ta kwota usprawiedliwia dość długą kolejkę wolontariuszy do rozliczenia – trzeba było czasem poczekać nawet godzinę, ale to oczekiwanie wolontariuszom umilała pizza.

      Chciałabym wszystkim uczestnikom tego finału serdecznie podziękować. Byli to uczniowie z wszystkich klas: i młodszych, i starszych. Szczególne podziękowania dla tych osób, które brały udział w zbiórce dwa dni: w sobotę w Galerii Młociny i w niedzielę.

      Dziękuję też Radzie Rodziców za pyszne pączki dla wolontariuszy, nauczycielom, którzy pomagali w organizacji: Paniom Danusi Święczkowskiej,  Justynie Janickiej, Ewelinie Żyrek, Joannie Majewskiej oraz Panu Dozorcy.

      Specjalne podziękowania dla kawiarni WakeCup Cafe przy ul. Żeromskiego za ciepłą herbatę dla naszych dzieciaków.

      Do następnego Finału!

      Magdalena Kotarbińska

     • Przedstawienie Świąteczne klasy 7L

     •  

      Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, magiczny... Czas dobroci, refleksji nad tym co ważne i istotne. W oczekiwaniu na święta, 20 grudnia w naszej szkole odbyło się Przedstawienie Świąteczne, które wprowadziło atmosferę najpiękniejszych świąt w roku. Uczniowie klasy 7L przypomnieli sens i cel świętowania i przekazywania go innym.

       

      Serdeczne podziękowanie dla kalsy 7l 

     • Akcja charytatywna „POMAGAMY”

     • „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,
       lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
      Jan Paweł II

                  W dniu 2 grudnia 2019 roku w godz. 1500-1700 zorganizowaliśmy warsztaty wykonania świątecznych SKRZATÓW na które zaprosiliśmy zarówno nauczycieli, jak i rodziców z dziećmi. Cel był szczytny, a mianowicie pomoc nauczycielom - naszemu koledze i koleżance, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Akcję charytatywną objęła swym patronatem Rada Rodziców naszej szkoły.

                  Był to magiczny wieczór podczas którego mieliśmy okazję przy pysznej herbacie i ciastku porozmawiać oraz wykonać świąteczne skrzaty pod czujnym okiem naszych nauczycieli pani Violetty Strzyżewskiej i pani Ewy Kwiatkowskiej. Ogromne serce okazali zarówno rodzice, którzy przyszli wraz z pociechami, nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W efekcie wykonaliśmy 150 skrzatów.

      W dniu 4 grudnia 2019 roku odbyła się aukcja świątecznych skrzatów, którą poprowadził pan Robert Perlan, któremu asystował przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Panufnik. Aukcję uroczyście rozpoczęła pani Małgorzata Szerszeń - dyrektor szkoły oraz pani Joanna Skulska – przewodnicząca Rady Rodziców. Podczas aukcji zostały wylicytowane wszystkie skrzaty.

      Przybyli na aukcję goście: rodzice, uczniowie oraz nauczyciele mogli skosztować wypieków przygotowanych przez rodziców wypić kawę lub herbatę w kawiarence, którą obsługiwali uczniowie naszej szkoły.

      Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców, bez pomocy, której przeprowadzenie akcji charytatywnej nie byłoby możliwe. Dziękujemy również wszystkim rodzicom i nauczycielom należącym do naszej szkolnej społeczności za wsparcie naszej akcji.

     • Klasa 7 L w Centralnym Domu Technologii - warsztaty Świat 3 D


     • Podczas warsztatów uczniowie poznali podstawy druku 3D i modelowania na różnych przykładach. Poznali technologię 3D. Zadaniem uczniów było zamodelowanie w 3D budynku. Uczniowie zwiedzali również Showroom w którym prezentowane były najnowsze polskie i zagraniczne technologie.

     • Sięgnij po Więcej

     •  

      W szkole od grudnia 2019 do czerwca 2021r. będzie realizowany projekt Sięgnij po Więcej – rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m. st. Warszawy. Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

      Opis projektu: 

      Całkowita wartość projektu:                              4 462 172,50  zł       

      Dofinansowanie ze środków europejskich:       3 916 972,50 zł  

      Okres trwania projektu:                                     1XII 2019-31 VI 2021   

      Miasto st. Warszawa  we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim  podejmuje kolejne wspólne działania na rzecz rozwoju doradztwa zawodowego i poprawę jakości usług w zakresie doradztwa.  Celem głównym projektu jest zapewnienie uczniom szkół  podstawowych możliwości korzystania z doradztwa indywidualnego na terenie szkoły. W 110 szkołach  podstawowych zaplanowano  systemowe wzmocnienie doradztwa edukacyjno-zawodowego poprzez  utworzenie Punktów Informacji i Kariery (PIK). Szkoły zostaną  wyposażone  w sprzęt komputerowy,  pomoce i materiały dydaktyczne oraz fachową literaturę. Uczniowie biorący udział w projekcie będą mogli uczestniczyć w warsztatach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Warszawie. W  celu lepszego dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy nawiązana została współpraca z przedsiębiorcami, a także otoczeniem społeczno-gospodarczym.

      Więcej informacji o projekcie można uzyskać :

      http://edukacja.warszawa.pl/europa/projekty-efs/21921-siegnij-po-wiecej-rozwoj-doradztwa-zawodowego-w-szkolach-podstawowych-mst

      http://edukacja.warszawa.pl/ksztalcenie-zawodowe/doradztwo-zawodowe/aktualnosci/21916-rozwoj-doradztwa-zawodowego-w-szkolach

      Poprzez bezpośredni kontakt z koordynatorem szkolnym – p. Elwirą Dąbrowską.

      W szkole zostaje uruchomiony Punkt Informacji i Kariery. Koordynatorem punktu jest p. Elwira Dąbrowska.

      Punkt czynny we wtorki w godzinach 14:30-15:00, środy 8:00-9:30 oraz w pierwsze środy miesiąca (w trakcie dni otwartych) w godzinach 16:00-17:30. Działać będzie w czytelni szkolnej. Z porad indywidualnych mogą skorzystać wszyscy uczniowie (szczególnie z klas 7 i 8) oraz rodzice.

      Osoby zainteresowane spotkaniem proszone są o wcześniejszą informację i uzgodnienie terminu poprzez system Librus – kontakt z p. Elwirą Dąbrowska lub bezpośrednio w bibliotece szkolnej.

      Serdecznie zapraszamy Wszystkich zainteresowanych

     • Paczka dla seniora


     • W piątek 13 grudnia uczniowie z klasy 8j odwiedzili Klub Seniora nr 1, który mieści się niedaleko naszej szkoły i uczestniczyli w spotkaniu świątecznym. Śpiewaliśmy razem z seniorami kolędy i bawiliśmy się w zagadki. My obdarowaliśmy gospodarzy, a oni - nas. Złożyliśmy też życzenia w imieniu całej naszej szkoły. To było bardzo miłe spotkanie.
      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by było ono udane.
      Uczniom i ich rodzicom za wszystkie prezenty, a było ich naprawdę dużo,  oraz tym osobom z klas 8j, 8w i 7k oraz jednej Mamie, którzy  6 grudnia pakowali paczki i pisali życzenia.
      Wielkie podziękowania również dla Pani Basi ze świetlicy za przepiękne kartki świąteczne oraz dla Pani Asi Majewskiej za zrobienie  wraz z uczniami klasy 4i świątecznych aniołów.

      Magdalena Kotarbińska, Justyna Janicka, Ewelina Żyrek

     • Wyniki konkursu Powstanie Warszawskie

     •  

       Miło mi poinformować, że w konkursie "Powstanie Warszawskie 1944 w poezji, pieśni i ilustracji" uczniowie z naszej szkoły uzyskali:

      Kinga Kołakowska klasa 6a- pierwsze miejsce w kategorii ilustracja,

      Izabela Korwin klasa 4i-trzecie miejsce w kategorii pieśń,

      Tadeusz Gołąb klasa 2i-wyróżnienie w kategorii ilustracja.

        GRATULUJEMY!!!

     • Noś odblaski! Świeć przykładem!

     •  

      Jest piątek,  22  listopada 2019r. Dzisiaj w SP 133 gościmy Seniorów. Jest pięknie. Rodzinna atmosfera, wzruszenie i uśmiech   nie opuszczają  naszych Gości . Podczas  naszego spotkania przestrzegamy Seniorów przed zagrożeniami czyhającymi na drodze. Rozpędzone pojazdy, nieuwaga i zamyślenie, to najczęstsze przyczyny wypadków.Przypominamy, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad ruchu drogowego.W te jesienne i zimowe wieczory powinniśmy wszyscy pamiętać o tym, jak być widocznym na drodze. Skupienie, jasne ubranie i elementy odblaskowe mogą uratować nam życie.   

       

       

      Więc i Ty przyjaciół wzorem     

      Przekaż innym dobrą radę                       

      Idąc rano czy wieczorem                      

      Noś odblaski! Świeć przykładem!

     • Bielańskie Mikołajki

     • Wszystkie dzieci – małe i duże zapraszamy na niepowtarzalną imprezę mikołajkową! Przygotowaliśmy moc świątecznych atrakcji, w tym warsztaty: dekorowania pierników, robienia ozdób świątecznych i choinek z materiałów z recyklingu. Z pewnością odwiedzi nas również Mikołaj, który przeprowadzi dla dzieci animacje, konkursy z nagrodami oraz inne niespodzianki. A wszystko w świątecznym, ogrzewanym namiocie.

      Nie zabraknie muzycznych atrakcji, w świątecznym repertuarze wystąpi – Magdalena Steczkowska. A ponadto Viva la Musica, Jose Song i Prink Girls. Będzie bardzo klimatycznie.  

      Na rozgrzanie przygotowaliśmy dla wszystkich gorącą kawę i specjalną zimową herbatę. Nie może Was z nami zabraknąć!

      Zapiszcie!
      Data: 7 grudnia 2019 r. (sobota).
      Godz. 15.00-20.00.
      Miejsce: teren zielony nad stacją metra Słodowiec.
      WSTĘP WOLNY!

     • Bielański Konkurs Fotograficzny

     • Wyniki Bielańskiego Konkursu Fotograficznego Fauna i flora w obiektywie. Z wielką radością prezentujemy wyniki VI edycji Bielańskiego Konkursu Fotograficznego Fauna i flora w obiektywie.

       

      Wyróżnienie w kategorii klas IV-VIII otrzymał uczeń klasy 6 m Mariusz Rajchert. Dziękujemy za udział w konkursie.

       

      Gratulujemy serdecznie.

     • „Pola Nadziei”

     • 11 października 2019 r. nasi uczniowie wraz z opiekunami wolontariatu szkolnego,
      w ramach akcji „Pola Nadziei” posadzili cebulki żonkili.

      Pola Nadziei to program wspomagający polskie hospicja, przybliżający dzieciom i młodzieży ideę opieki hospicyjnej. Żonkile są symbolem nadzieli na całym świecie- to znak przypominający nam o ludziach cierpiących i potrzebujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia.

      Z radością czekamy, aż nasze żonkile zakwitną wiosną.

     • Mistrzostwa dzielnicy Bielany w koszykówce

     • W miniony piątek uczniowie klas 5,6 i 7 walczyli o mistrzostwo
      dzielnicy Bielany w piłce koszykowej. Przeciwnicy tego dnia okazali się
      lepsi, ale nasi uczniowie zdobyli świetne, trzecie miejsce. 

      Gratulujemy!!

       

     • Akcja "Pomagamy"

     •  

      Szanowni Państwo,

      „Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat na lepszy”

      W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami oraz Świętami Bożego Narodzenia chcielibyśmy podzielić się z Państwem tym, co mamy najcenniejsze czyli sercem i dobrocią oraz najlepsze czyli naszymi umiejętnościami oraz zaprosić wszystkich Nauczycieli i Rodziców na warsztaty rękodzieła  podczas których będziemy wykonywać SKRZATY.

      Warsztaty „Świąteczne skrzaty” odbędą się 2 grudnia 2019r. (poniedziałek) od godz. 15:00 do 17:00 w stołówce szkolnej.

      Zapisy na warsztaty przyjmujemy za pomocą dziennika Librus
      do 30 listopada 2019r. do p. Violetty Strzyżewskiej i p. Ewy Kwiatkowskiej.

      4 grudnia 2019r. (środa) w godz. 16:00- 17:00 odbędzie się zorganizowana  aukcja wykonanych skrzatów z której dochód przekażemy naszej koleżance i koledze- nauczycielom naszej szkoły, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

      Już teraz zapraszamy do kawiarenki podczas Dnia Otwartego w dniu 4 grudnia 2019r. w godz. 15:00-18:00. Będzie to wspaniała okazja nie tylko do wspólnego spotkania, ale też wsparcia finansowego tego szczytnego celu pod patronatem Rady Rodziców SP Nr 133.

      Prosimy o upieczenie i przyniesienie ciast do kawiarenki.

      Pokażmy, że jesteśmy jedną wielką rodziną, potrafimy pomagać i wspierać nasze koleżanki i kolegów w trudnych sytuacjach.

      LICZYMY NA PAŃSTWA POMOC I WSPARCIE.

      Pamiętajmy, że „DOBRO ZAWSZE POWRACA”.

     • „Eko-zajęcia z Enfosiem”

     •  

      Miło mi poinformować, iż klasa 3j otrzymała wyróżnienie w konkursie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Eko-zajęcia z Enfosiem” skierowanym do przedszkolaków i uczniów klas I-III z aglomeracji warszawskiej. W konkursie brało udział tysiąc placówek.

      Konkurs „Eko-zajęcia z Enfosiem” był częścią akcji edukacyjno-promocyjnej z okazji 30-lecia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, której inicjatorem był funduszowy Departament Promocji i Komunikacji Społecznej.

      Uczniowie klasy 3j w nagrodę otrzymają pakiety edukacyjne: Enfosiowe zestawy – książkę pt. „Brygada Enfosia kontra plastikowa Zgryzolda” autorstwa Donaty Bienieckiej-Popardowskiej oraz pluszowego bohatera tej historii.


       

      Serdecznie dziękuję za wsparcie w realizacji założeń konkursu oraz opracowanych przeze mnie celów proekologicznych RODZICOM, bez pomocy których nie byłoby szans przeprowadzenia działań ekologicznych.

       

      Joanna Majewska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@edu.um.warszawa.pl
   • informatyksp133@gmail.com
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa
   • Michał Gasiński iodo@dbfobielany.waw.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych