• Sprzątanie grobów

     • Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych, 28 października 2019 r., uczniowie klas 8 wraz z księdzem proboszczem i opiekunami wolontariatu szkolnego udali się na Cmentarz Wawrzyszewski. Wspólnymi siłami posprzątaliśmy mogiły poległych w obronie ojczyzny, zapaliliśmy znicze i uczciliśmy pamięć bohaterów.

     • Pierwsza pomoc w rękach nauczycieli SP 133

     • Nie straszna ta pierwsza pomoc przedlekarska. Nauczyciele z naszej szkoły z zapałem przystąpili do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej, aby  nasi uczniowie czuli się bezpieczni.  Nigdy nie wiemy, kiedy ta wiedza i umiejętności mogą sie nam  przydać. Oby tylko w trakcie przekazywania jej podopiecznym.

     • "Pola Nadziei"

     • 11 października 2019 r. nasi uczniowie wraz z opiekunami wolontariatu szkolnego, w ramach akcji „Pola Nadziei” posadzili cebulki żonkili.

      Pola Nadziei to program wspomagający polskie hospicja, przybliżający dzieciom i młodzieży ideę opieki hospicyjnej. Żonkile są symbolem nadzieli na całym świecie- to znak przypominający nam o ludziach cierpiących i potrzebujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia.

      Z radością czekamy, aż nasze żonkile zakwitną wiosną.

     • Dzień dobrego jedzenia

     •  

      W piątek 8 listopada odbyła się kolejna edycja akcji „Bielański Dzień Dobrego Jedzenia”. W tym roku hasłem przewodnim były „Ekosztuczki w kuchni”. Gospodarzem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 352 przy ul. Conrada. W akcji wzięły udział wszystkie bielańskie szkoły podstawowe, a ich działania skupione były wokół zagadnień: nie marnuję jedzenia, dbam o środowisko, jem zdrowo. Wydarzenie zainaugurował burmistrz Dzielnicy Bielany pan Grzegorz Pietruczuk, dyrektor SP 352 pani Monika Grabowska i naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania pani Zofia Gajewicz. Naszą szkołę reprezentowała Pani dyrektor Małgorzata Szerszeń oraz uczniowie klasy 7r. Za organizację stoiska SP 133 odpowiedzialne były Pani Violetta Strzyżewska i Ewa Kwiatkowska. Po krótkim przemówieniu odbył się występ przygotowany przez klasę 1. Po części oficjalnej zaproszeni goście wraz z uczestnikami mogli skosztować przygotowane przez młodzież potrawy. Na poszczególnych stoiskach szkół oprócz degustacji, można było otrzymać przepis, dowiedzieć się o dobrych i ekologicznych praktykach w kuchni.

     • II miejsce w Warszawie dla naszej Dzielnicy

     • W dniu 06.11.2019 r. (środa) odbyły się Finały Warszawskiej Olimpiady dzieci i młodzieży w Szachach. Na Białołęce nasi uczniowie reprezentowali naszą dzielnicę ( Bielany).

      Uczniowie rywalizowali z wszystkimi dzielnicami w mieście systemem szwajcarskim. Po siedmiu rundach udało wyłonić się zwycięzców.

      Nasi reprezentanci zajęli bardzo wysokie 2 miejsce, tracąc do złotego medalu zaledwie 0,5 pkt.

      Ogromne Gratulacje!!!!!

       

      Skład naszej drużyny:

      1. Annusewicz Franciszek

      2. Szołajski Antoni

      3. Wojna Dominik

      4. Zofia Górska

     • Pasowanie na czytelnika

     •  

      My uczniowie pierwszej klasy, Tobie Książko, przyrzekamy,

      Że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobi Ci nie damy.

      Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie

      i z twych rad i twych mądrości korzystać od dziś usilnie! Przyrzekamy !

       

      Te słowa uczniowie klas pierwszych wypowiedzieli w trakcie uroczystego ślubowania na czytelnika, które odbyło się 28 października w ramach przystąpienia Szkoły do Ogólnopolskiego Konkursu ,,Zaczytana Szkoła”.

      Uczniowie klas I podczas spotkania, które miało miejsce w bibliotece brali czynny udział w przygotowanych aktywnościach nawiązujących do czytelnictwa. Pierwszoklasiści mieli okazję do wykazania się wiedzą ze znajomości bajek, baśni. W czasie pasowania uczniowie udzielali odpowiedzi na wysłuchane zagadki. Ponadto na podstawie zaprezentowanych ilustracji odgadywali tytuły utworów. Na koniec uczniowie klas pierwszych podczas układania puzzli z ilustracjami wykazali się znajomością tematyki bajek, baśni. Na zakończenie spotkania po wysłuchaniu rad dotyczących korzystania z książek, uczniowie złożyli uroczystą przysięgę młodego czytelnika. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom.


      SERDECZNIE ZACHĘCAM DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W DALSZYCH DZIAŁANIACH MAJĄCYCH NA CELU ROZWIJANIE CZYTELNICTWA U DZIECI.


       

      Joanna Majewska-koordynator konkursu

     • 1 TURNIEJ SNOOKERA O MISTRZOSTWO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 133

     • 25 Października w naszej szkole odbył się pierwszy turniej snookera. Uczniowie klas 1-3 zebrali się licznie na II piętrze aby wyłonić mistrza naszej szkoły. Dzieci rywalizowali ze sobą fair play , pomagając sobie , udzielając cennych rad jak również głośno kibicując.

      Turniej przyniósł dużo emocji . Każdy starał się jak mógł , jednak wygrać mogła tylko jedna osoba .

      Zwyciężył Karol Zawadowski z kl. II i ,

      na drugim miejscu uplasował się Szymon Prus z kl. III a,

      III miejsce zajął Maksymilian Bartnik z kl. IIIa

      IV miejsce Philip Okechi kl. IIIj


      Gratulacje!!!!!

       

      Gratulujemy również wszystkim zawodnikom , którzy brali udział w turnieju , gdyż stworzyli piękną domową atmosferę!!!!!

       

      Poniżej zdjęciami z turnieju:

     • WIECZÓR FILMOWY w naszej szkole.

     • 29 października szkolna stołówka zamieniła się w nietypową salę kinową. A wszystko to za sprawą zorganizowanego (po raz pierwszy) z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Wieczoru Filmowego.

      Uczestnicy wyposażeni w karimaty, koce i poduszki (na wypadek ataku senności) zajęli wygodne miejsca i rozpoczęli filmową przygodę. Atmosfera była bardzo przyjazna, każdy w gronie swych przyjaciół mógł odpocząć, zrelaksować się i obejrzeć  film pt. Mały Książę (reż. Mark Osborne).

       

      Miłe rozmowy, uśmiechy i przyjazne gesty sprawiły, że wspólnie spędzone godziny bardzo szybko minęły. Po wypowiedziach uczestników już niebawem szykuje się...kolejny WIECZÓR FILMOWY!

     • SNOOKER W SP 133

     • Nasza szkoła przystąpiła do programy Snookerowa Polska, jest również wygranym projektem budżetu partypacyjnego z 2018r.

       

      Oficjalna inauguracja już za nami! Zobaczcie relację z tego wydarzenia.

       

      Zachęcamy do obejrzenia filmu który powstał , oraz zdjęć z inauguracji :

      Link do zdjęć:

      https://snookerowapolska.pl/sp-133-w-warszawie-inauguracja-galeria/

       

      Wkrótce również film oraz zdjęcia z pierwszego turnieju o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 133

     • IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • Dnia 4 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wszystkich klas IV - VIII na lekcji matematyki przystąpili do egzaminu sprawdzającego znajomość tabliczki mnożenia. Po skończonym egzaminie rozwiązywali łamigłówki dotyczące mnożenia i dzielenia liczb. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali nauczyciele matematyki oraz egzaminatorzy.
      Uczniowie, którzy bezbłędnie zdali egzamin z tabliczki mnożenia otrzymali certyfikat i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

      Gratulujemy!

      Elwira Budzyńska

     • ZŁOTO I BRĄZ DLA SP133

     • W Dniu 17.10.20119r ( czwartek) odbyły się zawody Warszawskiej Olimpiady dzieci i młodzieży w Szachach.

       

      Naszą szkołę reprezentowali następujące osoby:

       

      Kat. Dzieci:

      1. Bołdok Aleksander

      2. Chmielewski Ziemowit

      3. Rajchert Mariusz

      4. Maria Górska

      Kat. Młodzieży:

      1. Annusewicz Franciszek

      2. Szołajski Antoni

      3. Wojna Dominik

      4. Zofia Górska

      Podczas zawodów uczniowie podzieleni byli na 2 kategorie wiekowe ( dzieci i młodzież) i rywalizowali z innymi szkołami.

      W młodszej kategorii brało udział 9 zespołów, natomiast w starszej 8.

      Po całodziennym boju , należą się ogromne gratulacje dla naszych uczniów!!!!!


      Młodsi uczestnicy walczyli do końca!!!!! I po ostatniej kolejce wywalczyli BRAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!

      ​​​​​​​

      Młodzież nie miała sobie równych i wywalczyła ZŁOTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


      GRATULACJE!!!!!!!!!!!

     • "ABC pomocy chorym"

     • W dniu 16 października grupa uczennic klas 8w i 8j udała się do Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej, aby wziąć udział w spotkaniu dla młodzieży. W czasie kilkugodzinnego szkolenia młodzież spotkała się z dyrektorem Hospicjum Domowego ks. P. Śmierzchalskim oraz z panią psycholog i panią pielęgniarką. Dzięki tej rozmowie poznaliśmy historię hospicjum oraz zadania osób w nim pracujących. Dowiedzieliśmy się także, jak można pomagać osobom ciężko chorym i co to jest wolontariat domowy.

       

      Bardzo dziękujemy za szkolenie!

     • Varsavianistyczna Szkoła

     • Jest nam miło poinformować, że w tym roku otrzymaliśmy Certyfikat III stopnia Varsavianistycznej Szkoły (projektu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy).Oznacza to, że jesteśmy szkołą, która nie tylko uczy o Warszawie, ale także angażuje się w różne przedsięwzięcia związane z historią stolicy, jej teraźniejszością oraz przyszłością.Mamy nadzieję, że te pięć lat przez które uczestniczymy w projekcie  jest tylko początkiem zdobywania kolejnych warszawskich osiągnięć.

     • Zbiórka karmy i akcesoriów

     • Drodzy darczyńcy zakończyliśmy akcję zbierania karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierzaków ze schroniska ,,Na Paluchu”.

      Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami - ale szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.

      W ich imieniu serdecznie dziękujemy

      Opiekunowie Wolontariatu

     • ZACZYTANA SZKOŁA XX edycja

     •  

      Konkurs przeprowadzony zostanie do 16 lutego 2020 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Zaczytana Szkoła” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu wydane przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

      Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

       

      Mamy do wykonania 10 zadań konkursowych a wśród nich między innymi:

      1. Przeprowadzenie szkolnego konkursu/ olimpiady/ rozgrywek międzyklasowych ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”.

      2. Przeprowadzenie debaty wśród uczniów „Książka naszym przyjacielem”.

      3. Zorganizowanie wspólnie z biblioteką innowacyjnej imprezy szkolnej (angażującej lokalną społeczność), której celem będzie rozwijanie i promowanie czytelnictwa.

      4. „Moje zakończenie” – konkurs literacki na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranej książki/opowiadania.

      5. Przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Zaczytana szkoła”.

      6. Zorganizowanie przez Bibliotekarzy szkolnego dnia wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”. Szkoła może zaprosić rodziców i dziadków do wspólnego czytania wybranych pozycji z dostosowaniem do wieku uczniów.

      7. Zorganizowanie konkursu dla uczniów, na napisanie recenzji ulubionej książki.

      8. Zapoznanie uczniów z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza.

      9. Udział w dowolnej ogólnopolskiej kampanii na rzecz promocji i rozwoju czytelnictwa.

      10. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”, który przeprowadzi w formie e-learning (zadanie obowiązkowe).

       Serdecznie zachęcam do realizacji zadań konkursowych.

       Joanna Majewska-koordynator konkursu

       

      W ramach przystąpienia Szkoły do Ogólnopolskiego Konkursu ,,Zaczytana Szkoła” na przełomie października-grudnia klasy I-III będą uczestniczyły w następujących aktywnościach:

       

      1. klasy I uroczystość ,,Pasowanie na czytelnika”, termin (28 X) godzina 8.00, miejsce biblioteka, osoba odpowiedzialna: Joanna Majewska;

      2. klasy II-III rozgrywki międzyklasowe, forma: test, termin realizacji rozgrywek grudzień;

       lektura do przeczytania:

       klasy II ,,Szewczyk Dratewka” Janina Porazińska

       klasy III ,,Asiunia” Joanna Papuzińska, ,,Dziadek Niedźwiadek” Łukasz Wierzbicki

       Każdy wychowawca do końca grudnia przeprowadza w klasie test ze wskazanych pozycji książkowych i wyłania 1 osobę z najwyższą ilością pkt, która na styczniowym apelu Małego Samorządu otrzyma nagrodę w postaci: książki, dyplomu.

      3. Przeprowadzenie debaty wśród uczniów klas I-III „Książka naszym przyjacielem”-termin realizacji październik, osoby odpowiedzialne: wychowawcy klas

      4. Podsumowanie debaty- wspólna praca do wyboru: plakat(kl. I-II) lub praca plastyczna (kl. I- III), opowiadanie (kl. III) pt. ,,Książka naszym przyjacielem”.

      SERDECZNIE ZACHĘCAM DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W/W DZIAŁANIACH MAJĄCYCH NA CELU ROZWIJANIE CZYTELNICTWA U DZIECI.

      Joanna Majewska-koordynator konkursu

     • KONKURS EKOSZKOŁA- EDYCJA II

     • 4 października 2019r.w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie EKOSZKOŁA- EDYCJA II. Konkurs organizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dla uczniów szkół podstawowych z Mazowsza. W uroczystej gali uczestniczyli: Dyrektor i pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego, przedstawiciele Ministerstwa Ochrony Środowiska oraz mazowiecki wicekurator oświaty, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie- laureaci  konkursu.

       

      Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja działań związanych z edukacją ekologiczną i ochroną środowiska prowadzonych w szkołach podstawowych oraz kreowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska.

      Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach: prace plastyczne dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III, fotografie dla uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII.

      Prace plastyczne uczniów kl. I-III odzwierciedlające realizowane działania proekologiczne. Praca konkursowa Gabrysi Filip  z kl. Vd- zdjęcie pszczoły.

       

       

      Każdy uczestnik miał przygotować maksymalnie trzy prace plastyczne bądź trzy fotografie. Nagrodzone prace plastyczne były  wykonane dowolną techniką przy użyciu w szczególności surowców wtórnych lub przedmiotów pochodzenia naturalnego. Temat pracy plastycznej i fotografii odzwierciedlał dotychczasowe działania szkoły na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.

       

      Do konkursu zgłosiliśmy prace plastyczne i zdjęcia wraz  z opisem naszych działań proekologicznych, takich jak:

      - projekt „Odkrywamy słodkie tajemnice pszczół”  realizowany we współpracy z WFOŚiGW w Warszawie w ramach którego otrzymaliśmy  dofinansowanie do kącika edukacji ekologicznej wraz z ogródkiem dydaktycznym, 

      - projekt EkoDzieciaki To MY! - ścieżka dydaktyczna, która jest  wygraną w konkursie przeprowadzonym przez Gaz -  System S.A. z zakresu edukacji ekologicznej – na najlepszy uczniowski projekt edukacyjny,

      - zbiórki: makulatury, baterii, elektrośmieci, pokaz mody ekologicznej i wiele innych cennych dla ochrony środowiska działań.

       

      Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody dla uczniów z naszej szkoły. W kategorii prace plastyczne I miejsce zajęła Hanna Skiba z klasy 2d za wykonanie pracy plastycznej „Świat pszczół” otrzymując hulajnogę, II miejsce zajęła Lilia Chodźko z klasy 1d za wykonanie pracy „Ścieżka ekologiczna”. W kategorii fotografie- II miejsce zajęła Gabriela Filip z klasy 5d za wykonanie fotografii „Pszczoły”. Laureatki II miejsc- Lilia i Gabrysia – otrzymały aparaty cyfrowe.

      Nasze laureatki wraz z Dyrektorem szkoły- Panią Małgorzatą Szerszeń podczas uroczystej gali wręczenia nagród.

      Laureatki konkursu: Lilia Chodźko (kl. 1d), Hania Skiba (kl. 2d), Gabrysia Filip (kl. 5d)

       

      Nasze działania proekologiczne zostały zauważone i docenione przez WFOŚiGW , dlatego Pani Dyrektor Małgorzata Szerszeń odebrała nagrodę dla szkoły- czek na kwotę pięć tysięcy złotych na realizację działań proekologicznych.

       

      koordynator konkursu

      Dorota Matuszczak

     • Koduj z UKE

     • W ramach akcji edukacyjnej ,,Koduj z UKE” klasa 3j uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym podstaw programowania przy użyciu gry Scottie Go. Spotkanie miało miejsce 1 października w Centrum Szkoleniowym Przestrzeń from Facebook.

      Kodowanie to język przyszłości. Ucząc podstaw programowania, kształtowana jest wyobraźnia i kreatywność przez naukę i zabawę. Uczniowie spotkali się

      z pracownikami UKE, którzy przybliżyli temat programowania. Klasa miała szansę uczyć się od najlepszych. Poza tym w szkoleniu brali udział także seniorzy, którzy

      z łatwością nawiązali konwersacje z uczniami na temat nowinek technologicznych. Uczniowie klasy 3j w grupach wraz z seniorami kodowali wspólnie ze Scottie. Była przerwa na krótki odpoczynek z poczęstunkiem. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, a na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz upominki.

       

      Joanna Majewska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@edu.um.warszawa.pl
   • informatyksp133@gmail.com
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa
   • Michał Gasiński iodo@dbfobielany.waw.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych