• BUDŻET OBYWATELSKI

• Drodzy Rodzice , Uczniowie!!!

Od 15 czerwca do 30 czerwca 2021r.  trwa głosowanie na projekty naszych nauczycieli .

Zachęcamy serdecznie do oddania głosów.

Może przyczynić się do: realizacji Super PIKINIKU, Powstania nowego Placu Zabaw dla Dzieci i Młodzieży oraz Promocji czytelnictwa.

Głosy można oddawać na kilka projektów !!!!!

Głosować będzie można na stronie:  https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome

Oto nasze Projekty:

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

• HARMONOGRAM_zakonczenia_roku_szkolnego_2020-2021.docx

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 odbędzie się 25.06.2021r.

Po odbiór świadectw do szkoły i na jej teren wchodzą
            TYLKO UCZNIOWIE.

Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego zgodnie z wytycznymi GIS.

Klasy wprowadzają i wyprowadzają wychowawcy klas.

Oddział przedszkolny organizuje zakończenie roku szkolnego indywidualnie zgodnie z ustaleniami wychowawców.

• Listy dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych

• Szanowni Państwo,

informuję, że listy dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022 zostały umieszczone na tablicy informacyjnej przy wejściu głównym do szkoły (od strony ul. Fontany).

Zebranie rodziców z wychowawcami odbędzie się online poprzez Platformę TEAMS. Informacje
            o spotkaniu i linki do niego otrzymacie Państwo na adres mailowy podany we wniosku/zgłoszeniu o przyjęcie dziecka do szkoły.

Małgorzata Szerszeń

• Rowerowe zmagania 2021

• Minęło zaledwie kilka miesięcy od ostatniego egzaminu na kartę rowerową, a już kolejni uczniowie podjęli niełatwe wyzwanie. Ze zdobytą wiedzą i umiejętnościami poruszania się na rowerze, przystąpili do testu i jazdy po miasteczku ruchu drogowego.
            Dzięki uprzejmości Straży Miejskiej m.st. Warszawy, na wydzielonym placu o niewielkiej powierzchni, posiadającym
            jezdnie i skrzyżowanie o ruchu  okrężnym,  wyposażonym w znaki drogowe, uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu praktycznego.
            I... wszyscy zaliczyli jazdę w rzeczywistym ruchu ulicznym.

Gratulujemy i wszystkim rowerzystom życzymy bezpiecznej jazdy!!!

• Konkurs Promocja Talentów

• Miło mi poinformować o tym, że Monika Przybysz z klasy 8m została Wyróżniona w konkursie Promocja Talentów. Organizatorem konkursu jest Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Wirtualna wystawa dostępna jest na stronie internetowej: https://tiny.pl/r3z9gGratulacje!!!

Ewelina Górka

• Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?

• W roku szkolnym 2020/2021 klasa 2.d realizowała projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas? Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie:- rozwinęli umiejętność krytycznego myślenia, dedukcji i łączenia faktów,- aktywnie zdobywali wiedzę z różnych obszarów nauki,- zaspokoili swoją naturalną ciekawość i trenowali kompetencje społeczne.Z satysfakcją odebraliśmy certyfikat oraz dyplom.

Danuta Rybusińska

• „Bielańskie parki i skwery”

• Rozstrzygnięcie Dzielnicowego Konkursu Fotograficznego „Bielańskie parki i skwery”

Miło mi poinformować, iż wyróżnienie w Dzielnicowym Konkursie Fotograficznym pt. „Bielańskie parki i skwery” otrzymała Hanna Minasowicz.

Gratuluję sukcesu!Joanna Inez Majewska- szkolny koordynator konkursu

• ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”

• Klasa 1j zakończyła realizację III modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”. Czytaliśmy lekturę ,,Dzieci z Bullerbyn”, autorstwa Astrid Lindgren. Po odsłuchaniu czytanej przez wychowawcę lektury oraz obejrzeniu przygotowanej prezentacji multimedialnej opracowanej przez nauczyciela, uczniowie z dużym zapałem zaczęli wypełniać swój lekturnik.

Podczas pięknego słonecznego dnia klasa 1j wybrała się na boisko szkolne aby przeprowadzić lekcję pod chmurką. Każdy uczeń z naszej klasowej biblioteczki wybrał interesującą dla siebie pozycję literacką i obcował ze słowem pisanym w pięknym słońcu.

Z dużym zaangażowaniem uczniowie przystąpili do zaplanowania w grupach i realizacji makiet wsi Bullerbyn. Uczniowie ulepili bohaterów z plasteliny, zbudowali zagrodę ze słomek, trawy, patyczków, pudełek oraz niektórzy uzupełnili zagrody klockami lego. Każda zagroda była wyjątkowa :) Wspólna praca sprawiła uczniom wiele radości.

Na koniec modułu III uczniowie wysłuchali opowiadania ,,Mała chmurka w krainie słońca". Dzieci odpowiedziały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Następnie obejrzeliśmy filmy edukacyjne „Butelka może spowodować pożar w lesie” oraz „Pożar w lesie lub na łące 998” i wykonaliśmy pracę plastyczną zatytułowaną „Nie zaśmiecaj lasu!”. Uczniom bardzo przypadła do gustu zabawa twórcza „Co by było, gdyby…” . Realizacja międzynarodowego projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki” była wspaniałą przygodę.

• Zbiórka dla PCK

• Serdecznie Dziękujemy za pozyskanie funduszy na dofinansowanie wypoczynku letniego, organizowanego przez PCK dla potrzebujących dzieci z terenu Warszawy i Mazowsza. Pomimo trudności związanych z nauczaniem zdalnym udało nam się wspólnie zebrać 21,45 kg monet :)

• Sukces uczniów

• Z przyjemnością informujemy, że uczennica kl. 4m Agata Chmielewska zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym Sigma.