• ,,Portret Stefana Czarnieckiego" - konkurs plastyczny dla klas 0-2

     •  

      Dziękujemy za nadesłane prace.Głosowanie odbędzie się w dniach 15.12.2020r. od godziny 8:00 do dnia 16.12. do godziny 20:00. Link do głosowania znajduję się poniżej:

      Link do głosowania

      Lista zwycięzców zostanie opublikowana w dzienniku Librus oraz na stronie internetowej szkoły w dniu 18.12.2020 r. 

      Zapraszamy uczniów i nauczycieli do głosowania.

     • MOJA SZKOŁA W OBIEKTYWIE SZKOLNY  KONKURS FOTOGRAFICZNY

     •  

       Prezentujemy nadesłane  fotografie konkursowe. Od dnia 15.12.2020r. od godz. 8.00 do dnia 18.12.2020r. do godziny 16.00, odbędzie się głosowanie w wersji elektronicznej na najpiękniejsze zdjęcie, na podany w poniżej link. W głosowaniu może brać udział każdy, komu spodobają się prace.


      Głosować można tylko raz!    
                                                   
      https://tiny.pl/76fhq

      Zapraszamy do wspólnej  zabawy:)

     • Konkurs świetlik

     • We wrześniu odbył się Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik dla chętnych uczniów. A oto i wyniki, jakie uzyskali nasi uczniowie biorący udział w konkursie:

      Janina Strachota z kl. 3d - nagroda główna
      Maria Szynwelska z klasy 3i - nagroda
      Michał Szołajski z kl. 3d - wyróżnienie
      Tadeusz Gołąb z kl. 3i - wyróżnienie
      Feliks Sielawa z kl. 3i - wyróżnienie
      Agata Chmielewska z kl. 4m - wyróżnienie
      Krzysztof Jastrząb z kl. 4w - wyróżnienie
      Karolina Wypustek z kl. 4w - wyróżnienie

     • "Razem na Święta" 2020

     • Nasza szkoła, w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpiła do akcji „Razem na Święta”. Jest to akcja MEN, w której zachęca uczniów do niesienia pomocy innym. Chce, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoci wsparcie. Zwraca uwagę na jednoczesne budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

       

      Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta”
      • samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
      • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
      • zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
      • zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
      • przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
      • wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą,
      • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych).

       

      Są to jedynie przykłady inicjatyw, które w okresie przedświątecznym mogą podejmować szkolne kluby i koła wolontariatu.W tym szczególnym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.Relację z podjętych działań, przedstawimy po Świętach.

       

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Czytanie ma moc

     • W roku szkolnym 2020/2021 chętne klasy I-III przystąpiły do programu ,,Czytanie ma moc”. Adresatami akcji są uczniowie i nauczyciele klas 1–3.

      Głównym celem akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa Znak Emotikon, które jednocześnie dostarczą dzieciom radości, rozwiną wyobraźnię i zachęcą do czytania .

      Program polega na przeprowadzeniu zajęć, które na wielu poziomach akcentują różne aspekty czytania i obcowania z książką. Dla klas pierwszych są to „Warsztaty słowa”, które mają poszerzać zasób słownictwa dzieci, uczyć nowych znaczeń, świadomego i twórczego posługiwania się językiem. Dla klas drugich propozycja „Warsztaty wyobraźni”, które pokażą siłę ludzkiej kreatywności i nauczą dzieci myśleć oraz działać poza schematami. Dla klas trzecich natomiast „Warsztaty przygody”, które  skupiają się na akcji, zaskakujących przypadkach i emocjach związanych z przygodą. 

      Nasza placówka otrzymała też bezpłatny pakiet książek, na podstawie których opracowane są scenariusze do pracy w danej edycji programu Czytanie ma moc.

       

      Zachęcam do lektury- Joanna Inez Majewska

     • ,,Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”

     • Miło mi poinformować, iż uczniowie klasy 1j otrzymali potwierdzenie zrealizowania modułu I Mała chmurka w krainie drzew w ramach relizacji założeń międzynarodowego projketu edukacyjnego ,,Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”.

      Uczniowie klasy 1j po przystąpieniu do projektu stworzyli klasową chmurkę Tosię oraz każdy uczeń przygotował swój lekturnik. Jako lekturę uczniowie wybrali do przeczytania przez wychowawcę książkę pt. ,,Babcia na jabłoni” Mira Lobe. W lekturniku uczniowie pokolorowali okładkę, podpisali się oraz przy pomocy nauczyciela uzupełnili strony związane z pierwszą przeczytaną lekturą. W naszej klasie zamieszkała chmurka Tosia, zrobiona z papieru kolorowego, płatków kosmetycznych i pomalowana farbami.

      Z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczniowie klasy 1j stworzyli w klasie DRZEWO CZYTELNICZE. Każdy uczeń, który przeczytał w domu wybrany tekst, na papierowym, jesiennym listku zapisywał swoje imię oraz tytuł czytanego utworu i umieszczał liść na drzewie. W ten sposób nasze drzewo nabrało pięknych barw jesieni. Ponadto każde dziecko z plasteliny wykonało swojego Czytusia. Te postacie wzbogaciły nasz kącik czytelniczy.

      Podczas pracy z chmurką Tosią dużo rozmawialiśmy na temat pozytywnych stron czytania książek papierowych. Uczniowie klasy 1j dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką czytania, ale chętnie uczą się pilnie nowych liter, wzbogacają swoje zdolności z zakresu nauki czytania. Wspólnie przygotowaliśmy plakat zachęcający innych do czytania papierowych książek.

      Uczniowie klasy 1j pod koniec analizy lektury i uzupełnienia swojego lekturnika wysłuchali opowiadania „Chmurka w krainie drzew”. Bardzo zaciekawiła uczniów tematyka papieru, recyklingu i różnorodności nadania papierowi drugiego życia, wykonali piękne prace drzew w jesiennej szacie, zrobili własne zakładki do książek. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przystąpili do wykonania magicznego drzewa z gazet oraz własnych zwierzątek. Był to czas aktywnej nauki przez zabawę. Nie możemy się doczekać kolejnych zadań w następnym module.

       

      Joanna Inez Majewska - koordynator projektu

     • Zdrowo i sportowo

     • W roku szkolnym 2020/2021 klasy I-III biorą udział w akcji Zdrowo i Sportowo.

      Ogólnopolska Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (3-10 lat).

      Poprzez udział w akcji chętni nauczyciele mają dostęp do materiałów edukacyjnych, które można wykorzystać na zajęciach w swojej grupie lub klasie. Materiały edukacyjne są przygotowywane przez partnerów akcji i dotyczą różnych aktywności: sport, zdrowie, higiena, dieta itp. Aktywne dzieci to zdrowsi dorośli.

      Jak wiemy aktywność fizyczna zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu. Zdrowe nawyki trwają przez całe życie. Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji. Zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie.

      Wspólnie z partnerem akcji Zdrowo i Sportowo, zapraszam Dzieci i Rodziców do korzystania z bezpłatnych zajęć sportowych online.

      Rejestracja odbywa się poprzez platformę Decathlon GO, a same zajęcia są „na żywo” prowadzone za pośrednictwem aplikacji Zoom lub przeglądarki stron internetowych.

      Listę aktualnie dostępnych terminów znajdziecie Państwo na Decathlon GO, pod adresem:

      https://tiny.pl/72khk

      koordynator akcji-Joanna Inez Majewska

     • ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki".

     • W roku szkolnym 2020/2021 r. jako innowację pedagogiczną w naszej Szkole wprowadziłam MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki".

      Projekt skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych. Postacią przewodnią po projekcie stała się MAŁA CHMURKA TOSIA, która ukazuje dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęca uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko jest spójne z czytaną lekturą. Udział w projekcie jest wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów. W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna):

      I MODUŁ - jesienny - od 23.09.2020r. do 21.12.2020r.

      MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW

       

      II MODUŁ - zimowy - od 22.12.2020r. do 20.03.2021r.

      MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU

       

      III MODUŁ - wiosenny - od 21.03.2021r. do 21.06.2021r.

      MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA

       

      Każdy uczestnik zobowiązany jest do zrealizowania co najmniej czterech zadań z każdego

      modułu projektowego.

      Klasa 1j stworzyła już klasową chmurkę oraz jest w trakcie czytania lektury ,,Babcia na jabłoni” Mira Lobe. Każdy uczeń przygotował swój lekturnik. Kolejnym wspólnym zadaniem będzie stworzenie w klasie drzewa czytelniczego, plakatu zachęcającego innych do czytania papierowych książek oraz wykonanie z wydzieranki postaci głównego bohatera.

      Cieszymy się, że kolejne klasy I-III przystępują do realizacji założeń projektu czytelniczego :)

       

      koordynator- Joanna Inez Majewska

     • „Lżejszy tornister” w klasach I-III.

     •  

      5 października 2020r. wychowawcy klas I-III przeprowadzili lekcje na temat zasad pakowania tornistrów oraz dbałości o zdrowy kręgosłup. Każdy z uczniów miał możliwość sprawdzenia zawartości i ciężaru swojego plecaka oraz uporządkowania swojej półki na której zostawia książki, zeszyty oraz przybory szkolne.

      Uczniowie z klas I-III wspólnie wykonali plakaty o tematyce „ Lżejszy tornister  na wagę zdrowia”. A oto niektóre z nich:

      Uczniowie klas III ułożyli wierszyki- rymowanki promujące noszenie do szkoły lżejszego tornistra.

       

      Szczęśliwe buzie mamy, gdy o plecy zadbamy.

      Lekkie plecaki mamy, a przy okazji o zdrowie dbamy.

      Dbamy o swe plecy, bo nie nosimy zbędnych rzeczy.

      Dzieci dbają o swe plecy, bo nie noszą ciężkich rzeczy.

       

      Dorota Matuszczak

     • KONKURS„CZWORONOŻNI PRZYJACIELE”- kl. I-III

     •  

      W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I-III, którzy sfotografowali i opisali swoich czworonożnych ulubieńców: psy, koty, konie, świnki morskie.

      I miejsce Janina Radziewska kl. 2d , Lilianna Chodźko- kl. 2d

      II miejsce- Patrycja Wlekły- kl. 3d,  Zofia Jóźwik- kl. 2d

      III miejsce- Konstanty Sujkowski- kl. 1j, Franciszek Sawicki- kl. 3d                 

      Wyróżnienia otrzymują:

      Anna Sosnowska- kl. 2d

      Maria Wróblewska- kl. 3i

      Jan Wróblewski - kl. 1j

      Paweł Andrejczyk – kl 1j

      Dyplomy za udział  w konkursie otrzymują:

      Nadia Urbanelis- kl. 3d

      Adam Owczarczyk- kl. 3k

      Stefan Wołowski- kl. 3d

      Kajetan Dembiński- kl. 2d

       

      GRATULUJEMY!!!

      Dyplomy  uczniowie otrzymają w formie elektronicznej, a nagrody i dyplomy w formie papierowej wręczymy po powrocie do szkoły.

      Opiekun Samorządu klas I-III

      Dorota Matuszczak

     • Szanowni Państwo

     • w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszymy się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.

      W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 

     • Sięgnij po więcej!

     •  

       

      Sięgniej po więcej! - rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawa 

       

      Planowany okres realizacji projektu:  01.12.2019 - 30.11.2021 

      Dofiannsowanie: 3916972,50 zł 

      Wartość ogółem: 4462172,50 zł 

       

      - Utworzenie 110 Punktów Informacji i Kariery w 18 dzielnicach m.st. Warszawa 

      - Uzyskanie kwalifikacji doradcó zawodowych przez 50 nauczycieli w ramach studiów podyplomowych na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego 

      - Reazliacja warsztatów zawodoznawczych dla 800 uczniów w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w  Warszawie 

      - Platforma edukacyjna https:/spw.edu.pl

     • Czytam sobie. Pierwsza klasa!

     •  

      W bieżącym roku szkolnym klasy 1j, 1a przystąpiły do akcji skierowanej do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej. Program Czytam sobie. Pierwsza klasa! ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.

      Akcja organizowana jest wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nasza Szkoła otrzymała bezpłatne egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet niespodzianek i materiałów czytelniczych. Wychowawcy według własnych potrzeb realizują scenariusze zajęć czytelniczych oraz własne inicjatywy propagujące czytelnictwo wśród dzieci.

       

      koordynator akcji - Joanna Inez Majewska

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@edu.um.warszawa.pl
   • informatyksp133@gmail.com
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych