Dieta i ruch sposobem na przedłużenie życia

• Dieta i ruch sposobem na przedłużenie życia

• Projekt Dieta i ruch sposobem na przedłużenie życia realizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 133 w m.st. Warszawie/ Dzielnicy Bielany, w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych (WIE)

Okres realizacji Projektu: 04.02.2013 r. do 15.05.2013 r.

Cel projektu:
        Zmiana nawyków żywieniowych  wśród społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej 133 oparta na promocji zbilansowanego i zróżnicowanego sposobu odżywiania się oraz na zwiększeniu aktywności fizycznej.
        Ponadto celem udziału w projekcie jest kształcenie odpowiedzialności za własne działanie, umiejętności pracy w zespole, umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł, umiejętności rozwiązywania problemów w twórczy sposób oraz umiejętności stosowania wiedzy w praktyce wśród uczniów.

Uczestnicy:
        Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VI , którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat wpływu właściwego żywienia  i aktywności fizycznej na funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Zajęcia:

Projekt zakłada przeprowadzenie 6 zajęć warsztatowych w II semestrze roku szkolnego 2012/ 2013. Spotkania uczestników  projektu będą odbywały się raz w tygodniu w piątek, w formie zajęć pozalekcyjnych. Oprócz tego młodzież  przygotuje wystawę posterów oraz apel  poruszający omawianą tematykę.
        Na zakończenie planuje się zorganizowanie Dnia Zdrowia.

Zajęcia będą prowadzone przez nauczycielkę przyrody Anetę Mikulską.