• Młody artysta – zajęcia twórczej plastyk

Innowacja pedagogiczna Młody artysta – zajęcia twórczej plastyki będzie realizowana w ramach zajęć edukacji plastycznej w klasach II od 1 września 2022 roku do 23 czerwca 2023 roku.

Wdrażanie materiału innowacji odbywać się będzie zgodnie z założeniami Podstawy Programowej określonej w przepisach rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej z dn. 14 lutego 2017 r.

Cel główny: Kształtowanie i rozwijanie umiejętności twórczych, uzdolnień plastycznych i zainteresowań oraz kreatywności dzieci poprzez różnorodne działania artystyczne przy użyciu nowatorskich technik plastycznych.

Cele szczegółowe:

1. Rozwijanie i pobudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia.

2. Wyzwalanie postawy kreatywnej i ekspresji artystycznej poprzez udział w projektach oraz konkursach plastycznych.

3. Odkrywanie własnych możliwości twórczych i kształtowanie poczucia satysfakcji z wykonanej pracy (udział w konkursach artystycznych, projektach plastycznych oraz pokazach talentów, wystawy prac artystycznych).

4. Wyrabianie wrażliwości i dbałości o estetykę oraz wdrażanie do doprowadzania pracy do końca.

5. Doskonalenie sprawności manualnej poprzez ćwiczenie motoryki dłoni (mała motoryka).

6. Opanowanie umiejętności  posługiwania się narzędziami oraz różnorodnym materiałem technikami plastycznymi.

7. Wspieranie swobodnej aktywności poprzez dostęp do różnych środków wyrazu.

8. Rozwijanie wyobraźni poprzez kontakt z wytworami sztuki – oglądanie reprodukcji dzieł artystów polskich i zagranicznych, oglądanie wystaw w galeriach sztuki, udział w warsztatach artystycznych oraz lekcjach poglądowych.