• Programowanie kurs twórczego myslenia

• Podczas zajęć uczniowie będą nabywać kompetencje informatyczne poprzez rozwiązywanie problemów z użyciem tabletów, w tym z wykorzystaniem m.in. darmowych środowisk programistycznych.Uczniowie podczas zajęć będą rozwiązywać zadania przez zabawę, gry, komputerowe symulacje, wizualne programowanie, pracę zespołową co pobudzi ucznia do logicznego i kreatywnego myślenia.

W czasie warsztatów uczniowie nauczą się tworzyć programy w aplikacji Scratch 2 za pomocą bloków. Praca na tym programie przybliży uczniom proces tworzenia  oprogramowania składające się z etapu planowania, podziału pracy na poszczególne grupy, łączenia poszczególnych części w spójna całość oraz usuwanie zaistniałych błędów. Programy będą zapisywane na dysku sieciowym.

Na warsztatach uczniowie naucza się programować system android tak aby zachowywał się wedle ich potrzeb, tworzyć widżety, eksportować programy do plików. Będzie możnliwość realizacji własnych pomysłów.