• Regulamin_udostepniania_podrecznikow_2020r.(1).docx

Dyżur biblioteczny on-line

Informujemy o istniejących codziennych dyżurach bibliotecznych online w godzinach:

Pn - pt. w godz. 8.30 - 9.30 i 13.30 - 14.30

Na wszystkie Państwa pytania będziemy odpowiadać w czasie trwania dyżuru poprzez Office 365 lub Librus.

Nauczycielki biblioteki

Link do katalogu on-line biblioteki:

pod adresem można sprawdzić jakie książki znajdują się w bibliotece szkolnej i czy są aktualnie dostępne.

W celu uzyskania informacji bibliotecznej lub możliwości udostępnienia książki proszę o bezpośredni kontakt z p. Elwirą Dąbrowską za pośrednictwem Librusa albo platformy Teams.

Nowe książki

Biblioteka szkolna zachęca wszystkich uczniów (także nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców) do skorzystania z oferty zakupionej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wśród zakupionych tytułów znalazły się książki wyczekiwane przez uczniów: cykl Martina Widmarka – David i Larisa; seria Erin Hunter – Wojownicy; seria Pewnego Razu w Nibylandii; James Dashner – Więzień Labiryntu; Kiera Cass – Rywalki; Sara Pennypacker – Pax, a także klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz nowości wydawnicze.

Pasowanie na czytelnika

W dniach 29-30.03-2017 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży ny 27 przy ul. Al. Zjednoczenia 19 odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Podczas tego spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami obowiązującymi w bibliotece oraz mieli quiz, w którym rozpoznawali baśnie. Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na czytelników. Na koniec oglądali najciekawsze książki.

"Moja Pierwsza Karta Biblioteczna"

W dniu 31.01.2017r. odbyło się w Mediatece rozdanie kolorowych kart bibliotecznych w ramach projektu "Moja Pierwsza Karta Biblioteczna". Karty były wręczone przez Burmistrza Dzielnicy Bielany. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy I d i I b. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu kukiełkowego dla dzieci "Kłamstwa Kozy". Projekt miał na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych.

_________________________________________________________________________________________________________

Spotkanie autorskie

W dniu 25 marca 2014 roku w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 27 przy al. Zjednoczenia 19 odbyło się spotkanie z Zofią Stanecką. Jest ona autorką książek dla najmłodszych z serii o Basi, powieści baśni i opowiadań. W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie klasy I d i I j. Pani Zofia Stanecka zapoznała uczniów z arkanami pracy pisarza oraz powiedziała skąd biorą się pomysły na kolejne książki. Pisarka omówiła również proces powstawania książki, dzięki czemu uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się korektor czy ilustrator. Następnie przedstawiona została popularna bohaterka książek – Basia oraz jej rodzina. Odczytane zostały fragmenty z książek o Basi, ukazujące niektóre jej przygody, ale także „Świata według dziadka” oraz „Księgi Ludensona”. Interpretacja tekstu spodobała się uczniom. Uczniowie mieli okazję wcielenia się w rolę pisarza oraz ilustratora i zainspirowani odczytanymi fragmentami książek, otrzymali zadanie – narysowania wymyślonego przez siebie kota oraz stworzenia o nim krótkiej historii. Ochotnicy przedstawiali wszystkim swoich bohaterów, za co otrzymali brawa. Na koniec spotkania chętni dostali autografy, a klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z panią Zofią Stanecką.