•

W roku szkolnym 2020/2021 r. jako innowację pedagogiczną w naszej Szkole wprowadziłam MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki".

Projekt skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych. Postacią przewodnią po projekcie stała się MAŁA CHMURKA TOSIA, która ukazuje dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęca uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko jest spójne z czytaną lekturą. Udział w projekcie jest wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów. W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna):

I MODUŁ - jesienny - od 23.09.2020r. do 21.12.2020r.

MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW

II MODUŁ - zimowy - od 22.12.2020r. do 20.03.2021r.

MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU

III MODUŁ - wiosenny - od 21.03.2021r. do 21.06.2021r.

MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA

Każdy uczestnik zobowiązany jest do zrealizowania co najmniej czterech zadań z każdego

modułu projektowego.

Klasa 1j stworzyła już klasową chmurkę oraz jest w trakcie czytania lektury ,,Babcia na jabłoni” Mira Lobe. Każdy uczeń przygotował swój lekturnik. Kolejnym wspólnym zadaniem będzie stworzenie w klasie drzewa czytelniczego, plakatu zachęcającego innych do czytania papierowych książek oraz wykonanie z wydzieranki postaci głównego bohatera.

Cieszymy się, że kolejne klasy I-III przystępują do realizacji założeń projektu czytelniczego :)

koordynator- Joanna Inez Majewska

• sp133@edu.um.warszawa.pl
      • informatyksp133@gmail.com
      • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa
      • Michał Gasiński iodo@dbfobielany.waw.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.