• Legendy Warszawy - bazyliszek

Na początku października klasa 1j udała się do Zamku Królewskiego na poszukiwanie bohaterów jednej z warszawskich legend. Dzieci miały okazję przekonać się, co znaczy bazyliszkowy wzrok oraz poznały jedną z najbardziej znanych legend warszawskich – o Bazyliszku. Spacerując po Zamku uczniowie przekonali się, że Zamek bywa miejscem tajemniczym, w którym czasem coś straszy. Ponadto uczniowie usłyszeli ciekawe szczegóły legendy o Bazyliszku oraz wspólnie współtworzyli mapę Starego Miasta.

Joanna Inez Majewska

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Wszystkim nauczycielom życzymy

entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy,

zrozumienia w ocach uczniów,

satysfakcji z pracy,

uśmiechu na twarzy.

Gratulujemy:

Pani Magdalenie Tomella tytułu naucziela roku

Pani Marcie Margis-Kucharskiej nagrody Bumistrza Dzielnicy Bielany

Panu Jarosławowi Popikowi nagrody Prezydenta m. st. Warszawy

• Ślubowanie klas I

• Dnia, 14 października 2020 roku uczniwoe klas pierwszych złozyli uroczyste ślubowanie i zosatli włączeni w poczet uczniów naszej szkoły.

Serdecznie gratutlujemy i zyczymy samych sukcesów :)

• CzarnieckiNews

W ramach projektu Junior Media, do którego przystąpiła nasza szkoła pragnę poinformować, że wydaliśmy pierwszy numer gazety szkolnej CzarnieckiNews.

Wszystkich, którzy chcą czytać naszą gazetkę, zapraszam pod adres:

Postaramy się wydawać nasze pismo regularnie.

Joanna Mioduchowska z redakcją

• Jest wrzesień i piękna pogoda, więc...

...wyruszamy na spacer ulicami Bielan.
            Wspólnie z nauczycielem wychowania komunikacyjnego, panią Izą Szczęsną, rozpoznajemy znaki drogowe i oznaczenia ulic w pobliżu naszej szkoły.
            Razem omawiamy, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, gdy wokoło coraz więcej zmotoryzowanych.

Uczniowie klas czwartych

• Sukcesy uczniów - Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w pływaniu

W dniu 9 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w pływaniu. Zaprezentowali się wspaniale, dali z siebie wszystko J Największą walecznością, hartem ducha i umiejętnościami pływackimi wykazali się:

PIOTR BYSTYDZIEŃSKI kl. III d – SREBRO / 25m stylem grzbietowym rocznik 2011

FRANCISZEK SAWICKI kl. III d – BRĄZ / 25m stylem dowolnym rocznik 2011

DAWID WILKOWSKI kl.  V e – BRĄZ / 25m stylem grzbietowym rocznik 2010

SARA MAJSTERKIEWICZ kl. VI d - BRĄZ / 50m stylem klasycznym rocznik 2009

WIKTOR SZYMANDERA kl. VI d - SREBRO / 50m stylem dowolnym rocznik 2009

Wielkie gratulacje!!!

Pamiętajmy, że sam udział w zawodach wymagał wielkiej odwagi – niełatwo jest stanąć do rywalizacji z uczniami ze szkoły sportowej czy zawodnikami trenującymi  klubach sportowych. Tym bardziej gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się reprezentować Szkołę 133.

• Sukcesy uczniów

Drużyna chłopców zajęła III miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w kategorii młodzież.Turniej został rozegrany w dniach 1-5.10.2020 r na boisku „Orlik” przy ul. Rudzkiej 6.Szkołę reprezentowali: Adam Florjanowicz-Błachut, Antoni Szołajski, Franciszek Skiba, Mikołaj Szuster, Mikołaj Marczewski, Mateusz Szwed, Filip Szota, Grzegorz Kuptel, Franciszek Zduniak, Jan Truszczyński.

GRATULUJEMY !!!

• Test coopera

Szanowni Państwo,

W imieniu Akademickiego Związku Sportowego Warszawa serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły do udziału w tegorocznej edycji Testu Coopera dla Wszystkich.

Wydarzenie odbędzie się 10 października (sobota) na stadionie lekkoatletycznym AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34, w godzinach 10.00-16.00.

SPOTKAJMY SIĘ WSZYSCY MIĘDZY GODZINĄ 11:00-12:00.

Szkoła, dla której pobiegnie największa liczba osób otrzyma bon o wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego w wybranym sklepie. Wystarczy przy zgłoszeniach w polu SZKOŁA/UCZELNIA/DRUŻYNA wpisać swoją lub zaprzyjaźnioną szkołę.(SP 133)

Zapisy i więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.testcoopera.pl

OSOBY NIEPEŁNOLETNIE MUSZĄ POSIADAĆ OŚWIADCZENIE RODZICA !!! (dostępne na w/w stronie)

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Nauczyciele wychowania fizycznego.

• Nauczyciel roku

Informujemy, że w wyniku Waszego Głosowania tytuł Super Nauczyciela i Nauczyciela Roku otrzymuje:Pani Magdalena Tomella. Jednocześnie serdecznie gratulujemy: Panu Arturowi Rosie i Panu Mateuszowi Klimkowi, którzy także (co pokazał rozkład głosów) cieszą się Waszą sympatią.

• TERMINY SPOTKAŃ Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Klasa 8 k – sala 3, godz. 18:00

Klasa 8 l – sala 6, godz. 18:00

Klasa 8 m – sala 8, godz. 18:00

ZEBRANIA ODBYWAJĄ SIĘ W REŻIMIE SANITARNYM . OBOWIĄZUJĄ MASECZKI ZAKRYWAJĄCE NOS       I USTA.

• Mapa pierwszaka

Poniżej znajduje się „Mapa Pierwszaka” - mała podpowiedź dla wszystkich uczniów potrzebujących pomocy w poruszaniu się po szkole. Praca autorstwa Małgorzaty Soćkouczennicy klasy 3a   w roku szkolnym 2019/2020