• Gala Konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”

Emocji nie brakowało. 19 kwietnia, w Pałacu Kultury i Nauki, obyło się uroczyste podsumowanie IX edycji konkursu organizowanego przez Straż Miejską m.st. Warszawy. Od marca b.r. dwuosobowe drużyny uczniów warszawskich szkół podstawowych, ze wszystkich dzielnic stolicy, walczyły o miejsce na podium. Dziewczęta i chłopcy rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym i zadaniach Straży Miejskiej, a potem najlepsi odgrywali scenki z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i jeździli na rowerach po miasteczku ruchu drogowego. Każda drużyna wykonała pracę plastyczną o tematyce bezpieczeństwa na drodze. Mistrzami w udzielaniu pierwszej pomocy przedlekarskiej i laureatami II miejsca w konkursie okazali się Tadeusz Gołąb z klasy 5j i Wiktor Rusak z klasy 5r. W ramach wyróżnienia, przedstawiciele naszej szkoły i dzielnicy Bielany, prezentowali na gali swoje umiejętności przy wykonywaniu czynności ratujących ludzkie życie. Wsparcia udzielił im Pan Burmistrz Włodzimierz Piątkowski, który pomimo zaskoczenia sprawnie wykonał czynności ratownicze i zabezpieczył miejsce wypadku. Dziękujemy!

Gratulacje !

• Sukces ucznia

• Miło jest nam poinformować, że Aleksander Zawada (klasa 8f) został finalistą konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.

Gratulacje.

• Klasa 2d na Wydziale Geografii Uniwersytetu Warszawskiego

• Uczniowie klasy 2d uczestniczyli w zajęciach na temat kontynentów prowadzonych przez p. dr Martę Derek na Wydziale Geografii Uniwersytetu Warszawskiego.

Pani Marta w ciekawy i praktyczny sposób przybliżyła uczniom wiedzę na temat każdego  z kontynentów z pomocą prezentacji, globusów oraz przygotowanych ćwiczeń praktycznych.

Uczniowie z zaangażowaniem szacowali odległości pomiędzy różnymi miastami oraz wyszukiwali ciekawe miejsca na globusach.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Derek za przekazanie uczniom praktycznej wiedzy o świecie w sposób ciekawy i inspirujący do rozwijania zainteresowań.

Dorota Matuszczak- wych. kl. 2d

• Spotkanie autorskie

• 8 maja (poniedziałek) 2023 r. w naszej szkole odbędą się spotkania autorskie dla klas 4-6
            z pisarzem Marcinem Szczygielskim autor książek dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

Spotkania odbędą się w stołówce szkolnej. Grafik spotkań przedstawia się następująco:

•  spotkanie 8.50-9.35 klasy (4l, 4m, 5j, 5r);
            •  spotkanie 9.40-10.25 klasy (4p, 5a, 6a, 6m, 6w).

Pisarz debiutował powieścią „Omega” (Książka Roku 2010 w konkursie PS IBBY). Trzykrotnie zdobył Grand Prix Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI - „Cała Polska czyta dzieciom” (za „Czarny Młyn”, „Arkę Czasu” i „Teatr Niewidzialnych Dzieci”). Laureat Nagrody Dużego Donga za powieść „Za niebieskimi drzwiami” i Zielonej Gąski za „Czarownicę piętro niżej”. Tytuł Książki Roku otrzymały także „Klątwa dziewiątych urodzin” (2016) i „Serce Neftydy” (2017). Laureat prestiżowej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2017 za „Klątwę dziewiątych urodzin”.

Serdeczna prośba od pisarza, żeby uczniowie przygotowali pytania skierowane do Pana Marcina, gdyż pragnie on skupić się głównie na dyskusji z uczniami.

Spotkania autorskie są finansowane dzięki wsparciu i zaangażowaniu Rady Rodziców.

Koordynator spotkania-Joanna Majewska

• Klasa 2d z wizytą w Muzeum Sportu i Turystyki

• ​​​​​​23 marca 2023r. uczniowie klasy 2d wybrali się na wycieczkę do Muzeum Sportu  i Turystyki, gdzie aktywnie uczestniczyli w  lekcji „Ja- kibic”.  Były to zajęcia warsztatowe podczas  których dzieci mogły obejrzeć w atmosferę stadionu i stworzyć własny klub kibica. Przy pomocy własnoręcznie wykonanych transparentów i różnych gadżetów kibica wczuły się w rolę fanów sportowych. Poznane  zachowania stadionowe uczniowie  będą mogli  przenieść w przyszłości na prawdziwe areny sportowe.​​​​​​​​​​

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach programu ”Kulturalna szkoła na Mazowszu”.

Dorota Matuszczak- wych. kl. 2d

• Pokój zagadek i tajemnice PASTy – projekt edukacyjny dla kl. II-III

Halo! Będzie rozmowa to zajęcia w których uczestniczyły klasy II-III w dniach 20-24 marca 2023r.  Odbywały się one w pokoju zagadek utworzonym w ciekawym i mało znanym budynku PASTy, w którym przed laty mieściła się centrala telefoniczna.

Zajęcia dla uczniów klas II-III prowadzili  edukatorzy Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii, a projekt został współfinansowany przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy.

Głównym punktem pokoju były trzy duże pudła zamknięte na szyfrowe kłódki. Zadaniem uczniów było złamanie szyfru do każdej z nich. Wskazówki dotyczące każdej kłódki  miały charakter wieloetapowej łamigłówki. Poszczególne zadania przybliżyły dzieciom ważne fakty dotyczące historii budynku oraz Warszawy. Pokój zagadek był wspaniałą zabawą, ale również aktywną nauką historii Warszawy. Uczniowie poznali nieznane fakty z przeszłości miasta, w którym mieszkają. Zajęcia wymagały pracy zespołowej, dzięki czemu uczniowie poznali się lepiej i zintegrowali, a przede wszystkim ciekawie spędzili czas poznając aktywnie historię stolicy.

Koordynator- Dorota Matuszczak