•  

     Wizyta w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów nr 1

     Od lat Szkolne Koło Wolontariatu angażuje się w stałą współpracę z Seniorami z Bielan. W związku z powyższym 13 października uczniowie klasy 3j wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu udali się na zaproszenie do seniorów z Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 1. Domownicy przyjęli uczniów w swoim ogródku, częstując dzieci piciem i smakołykami. Podczas wspólnej integracji międzypokoleniowej, uczniowie ozdabiali kredą skwerek znajdujący się przy ogródku dla seniorów oraz odgadywali zagadki dotyczące przyrody. Uczniowie mieli okazję wysłuchać przyśpiewek ludowych oraz wierszy w wykonaniu domowników ośrodka. Dzieci zobaczyły także jak seniorzy wykonują z włóczki zebranej przez naszą społeczność szkolną piękne ozdoby. Na koniec uroczego popołudnia uczniowie klasy 3j otrzymali ręcznie wykonane maskotki.

     Tego typu międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom.

     Joanna Inez Majewska


     Szanowni Rodzice i Uczniowie!

              Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji „Solidarni z Ukrainą”. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki Państwa zaangażowaniu, wielkiemu sercu i gotowości niesienia pomocy zebraliśmy bardzo dużo darów, które trafią do potrzebujących bezpośrednio na Ukrainie.

              Po rozmowach z osobami, które przyjechały po odbiór przygotowanych paczek (byli to obywatele Ukrainy) zostaliśmy poproszeni o kontynuowanie akcji. Potrzeby pogrążonej w wojnie Ukrainy stale rosną. Poza produktami, które zbieraliśmy do tej pory, tym razem prosimy Państwa o przynoszenie:
     kocy, 
     śpiworów,
     karimat,
     latarek,
     baterii,
     power banków,
     bielizny termicznej (dla dzieci i dorosłych)
     .


     Ludzie ukrywają się w piwnicach i schronach, gdzie jest ciemno bardzo zimno.

     Wierzymy, że i tym razem nie pozostaniecie Państwo obojętni!

     Szkolne Koło Wolontariatu

     P.S.

     Rzeczy przynosimy do Sali zabaw na poziomie szatni. Akcja trwa do odwołania!


     Solidarni z Ukrainą

     Drodzy Uczniowie, Rodzice!
     Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w zbiórkę na rzecz osób potrzebujących z terenu Ukrainy. 

     W ramach akcji "Solidarni z Ukrainą" ogłaszamy od 1 marca aż do odwołania zbiórkę potrzebnych rzeczy. 

     Szczegóły znajdują się w kodzie QR:

      

     Szkolne Koło Wolontariatu 


     ,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”- Flora Edwards

      

     8 grudnia 2021 r. w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy odbyła się Gala Bielańskiego Wolontariusza Roku 2021. Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy decyzją Kapituły Nagrody Bielańskiego Wolontariusza przyznał naszej szkole tytuł oraz statuetkę w kategorii: Szkoła promująca wolontariat.

     Dziękujemy za docenienie naszych działań. Ta nagroda będzie nas motywować do dalszej pracy

     i pomocy potrzebującym.

      

     Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

     ______________________________________________________________

     Kartki świąteczne

     3 grudnia w stołówce szkolnej Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z chętnymi uczniami przygotowali kartki świąteczne, które przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do małych pacjentów onkologii, hospicjum, osób starszych. Poza tym wykonaliśmy kartki dla ucznia/kolegi walczącego z ciężką chorobą. To piękny wyraz pamięci, który dla osób chorych, samotnych jest bardzo ważny w tym szczególnym czasie.

     Więcej zdjęć w galerii

     Z całego serca Dziękujemy

     Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

     ______________________________________________________________

     Konkurs na logo wolontariatu

     Z ogromna przyjemnością ogłaszamy, iż zwycięzcą Konkursu  na Logo Szkolnego Koła Wolontariatu został Jan Bystydzieński z klasy 8a. Serdecznie gratulujemy! Wręczenie nagrody odbędzie się 13.12.2021r. 

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ______________________________________________________________

     „Razem na Święta” 2021

     Nasza szkoła, w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu, po raz drugi, przystąpiła do akcji „Razem na Święta”. To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której zachęca uczniów do niesienia pomocy innym. Chce, aby działania realizowane w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Jednocześnie zwraca uwagę na budowanie wspólnot
     i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

     Zachęcamy do przyłączenia się do naszych akcji i śledzenia relacji z  działań na Facebooku szkoły.

     Szkolne Koło Wolontariatu

      

     ______________________________________________________________

     Zbiórka podarunków dla dzieci ze Szpitala Bielańskiego.

     Jak co roku, Szkolne Koło Wolontariatu, zorganizowało zbiórkę słodyczy oraz artykułów szkolnych dla dzieci przebywających na oddziałach Szpitala Bielańskiego. Dzięki zaangażowaniu Uczniów i ich Rodziców, udało się przekazać upominki dla 30 małych pacjentów. Przygotowaliśmy również drobne upominki dla lekarzy i pielęgniarek z podziękowaniem za wielkie serce i trud jaki wkładają w walkę o zdrowie małych pacjentów.

     W tym roku, dzięki współpracy z Panią Marią Pieńkosz, przekazaliśmy również upominki dzieciom przebywającym na Oddziale Dziennym Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Warszawa Bielany przy ul. Szamockiej 10C.

     Dziękujemy, że po raz kolejny mogliśmy liczyć na Wasze wsparcie!

     Szkolne Koło Wolontariatu

     Więcej zdjęć w albumie fotograficznym

      

     ______________________________________________________________

     Kartki świąteczne 

     Wzorcem lat ubiegłych opiekunowie wolontariatu serdecznie zapraszają uczniów 3 XII godzina 15.00 do wspólnego tworzenia kartek i ozdób świątecznych, które przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do małych pacjentów onkologii, hospicjum, osób starszych. Poza tym będziemy wykonywać kartki dla ucznia/kolegi walczącego z ciężką chorobą.
     To piękny wyraz pamięci,który dla osób chorych, samotnych jest bardzo ważny w tym szczególnym czasie. Zapraszamy na warsztaty do stołówki. Prosimy o zabranie nożyczek, kleju.


     Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

     ______________________________________________________________

     ,, Myślę, więc nie śmiecę".

     W ramach działań podejmowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu nasza Szkoła otrzymała podziękowanie za aktywny udział w 28 Akcji Sprzątania Świata- Polska ,, Myślę, więc nie śmiecę".

     ______________________________________________________________

     Mikołajkowe podarunki

     Tradycyjnie, Szkolne Koło Wolontariatu, rozpoczyna zbiórkę Mikołajkowych podarunków dla dzieci przebywających na oddziałach w Szpitalu Bielańskim. Dzieci przewlekle chore uczęszczają do szkoły przyszpitalnej, w związku z tym potrzebują różnego rodzaju artykułów papierniczych (kredki, flamastry, bloki rysunkowe, kleje, temperówki, kolorowanki itp.). Żeby osłodzić im ten trudny czas chcielibyśmy przekazać również trochę słodyczy. Zbiórka trwa od 15.11.2021r. do 26.11.2021r. Przyniesione podarunki prosimy zostawiać w wejściu głównym do szkoły, od strony ul. Fontany. Pamiętajcie, żeby podpisać je swoim imieniem, nazwiskiem oraz klasą.

      

     Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

     Bez Was nic się nie uda!

     ______________________________________________________________

     Pamiętamy o poległych za wolność Polski! 

     Dnia 25 października uczniowie klas 8 wraz z księdzem proboszczem oraz opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu udali się na Cmentarz Wawrzyszewski. Wspólnymi siłami uprzątnęli groby poległych bohaterów. Zgrabili liście, oczyścili tablice, zapalili znicze. Na Cmentarzu Wawrzyszewskim znajdują się zbiorowe mogiły 500 żołnierzy 30 pułku Strzelców Kaniowskich oraz 53 żołnierzy zamordowanych podczas powstania warszawskiego. Chwilą ciszy, zadumy oraz wspólną modlitwą oddano hołd wszystkim spoczywającym na cmentarzu. 

     ______________________________________________________________

     Zbieranie karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt 

     Drodzy darczyńcy kolejny raz Dziękujemy za udział w akcji zbierania karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierzaków ze schronisk ,,Na Paluchu” , Józefowie.

     Jest nam ogromnie miło, że tyle osób wzięło udział w akcji, że tylu z Was dało wspaniały przykład swoim dzieciom jak można pomóc czworonogom. Szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.

     W ich imieniu serdecznie dziękujemy

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ______________________________________________________________

     Podsumowanie akcji „Podaruj znicz”                                                       

     Na początku października, Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło akcję "Podaruj znicz". Akcja miała na celu zbiórkę zniczy, które przed Świętem Zmarłych, podczas sprzątania mogił na cmentarzu Wawrzyszewskim, zostaną zapalone na wielu zniszczonych i zapomnianych grobach. Dzięki szczodrości uczniów i rodziców, wolontariuszom udało się zebrać aż 109 zniczy. Mamy nadzieję, że będzie to początek wspaniałej tradycji i w przyszłym roku będziemy kontynuować tą akcję. Każdy zapalony lampion to dowód pamięci
     i wyraz szacunku dla zmarłych.

     Dziękujemy

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ______________________________________________________________

     Pola Nadziei

     5 października 2021 r. nasi uczniowie wraz z opiekunami wolontariatu szkolnego, w ramach akcji „Pola Nadziei” posadzili cebulki żonkili.

     Pola Nadziei to program wspomagający polskie hospicja, przybliżający dzieciom i młodzieży ideę opieki hospicyjnej. Żonkile są symbolem nadzieli na całym świecie- to znak przypominający nam o ludziach cierpiących i potrzebujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – głównie osób młodych – rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

     Z radością czekamy, aż nasze żonkile zakwitną wiosną.

     ____________________________________________________________________________________________

     Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. 

     W naszej szkole w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu, uczennice z klasy 8e Martyna, Amelka i Zosia, odwiedziły zerówkowiczów. Ósmoklasistki czytały fragment książki pt. „Przygody Franklina”. Najmłodsi uczniowie uważnie słuchali opowiadania.  

     ____________________________________________________________________________________________

     X Ogólnopolski konkurs ,,Cukierek za życzliwość" I Ty możesz zostać wolontariuszem

      

     Konkurs rozpoczyna się 01.10.2021 i trwa do 15.01.2022 organizowany przez fundację Dwa Skrzydła Anioła.

     Każdy uczeń, który zgłasza chęć przystąpienia do konkursu zakłada zeszyt,pisze na okładce Dzienniczek Dobrych Uczynków i wkleja załącznik z przykładami dobrych uczynków(dostępny u opiekunów wolontariatu). Wklejony załącznik powinien zostać podpisany przez Rodzica lub prawnego Opiekuna danego ucznia.

     W zeszycie uczynki należy wpisywać podając datę i imię osoby, względem której wykonany został dobry uczynek. Strony dziennika można ozdabiać, wypełnianie dziennika ma być dokonane ręcznym pismem.

     Po 15.01.2022 opiekunowie wolontariatu ocenią dzienniki wg zasady oceny: za pomoc krewnym od 1-3 pkt, za wygląd zeszytu do 100 pkt., za pomoc obcym od 3-10 pkt.

     Opiekunowie wolontariatu do dnia 20.02.2022 przesyłają do fundacji protokół wewnątrzszkolny i dzienniczek zwycięskiej osoby.

     Zachęcamy do czynienia dobra ono zawsze powraca :)

      

     Załącznik: 

     X_KONKURS_-_Plakat.pdf

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

     Nikt z nas nie jest samotną wyspą, nikt nie chce się tak czuć, dlatego Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do dobrych uczynków. W naszym otoczeniu są inni ludzie, ale także zwierzęta, a przede wszystkim środowisko naturalne, z którego korzystają wszyscy.
     Zrób piękny, dobry uczynek w środku maja - jednego z najpiękniejszych miesięcy w Polsce!

     Pomyśl z życzliwością o drugim człowieku, zwierzęciu czy otaczającej Cię przyrodzie i zrób to, co będzie dla nich gestem zrozumienia i przyjaźni. Co roku 19 dzień maja jest świętem społecznych, bezinteresownych działań.
     Pomysłodawcą święta jest Fundacja Ekologiczna Arka. Pomagać można na co dzień, a o dobroci świadczą nie tylko wielkie czyny, ale małe uczynki na miarę naszych możliwości. Każdy może zrobić to według własnego pomysłu. A oto kilka przykładów:
     1. Bądź miły! - uśmiechnij się do innych lub powiedź komuś komplement.
     2. Pomóż innym w potrzebie.
     3. Zadzwoń do kolegów lub koleżanek z którymi dawno nie rozmawiałeś.
     4. Wspomóż akcję charytatywną (nie chodzi o miliony, nawet 10 zł może komuś pomóc) np. szkolną akcję Gorączka Złota PCK.
     5. Pomagaj we własnym domu - mama się ucieszy gdy umyjesz za nią naczynia lub poodkurzasz dom.
     6. Pobaw się z młodszym rodzeństwem.
     7. Wyjdź z psem na spacer.
     Dobre uczynki warto sprawiać nie tylko ludziom i zwierzętom, ale i naszemu środowisku:
     1. Posprzątaj śmieci w najbliższej okolicy.
     2. Oszczędzaj energię elektryczną odłączając urządzenia, gdy nie są używane.
     3. Wyłącz światła tam gdzie nie są one potrzebne .
     4. Oszczędzaj wodę.
     5. Zasadź drzewo i dopisz go na stronie https://sadzimytlen.pl/.
     Dzień Dobrych Uczynków jest integrującym świętem wszystkich osób, dla których gest pomocy staje się symbolem trwałych więzi społecznych.

     Pamiętaj!
     Dobro powraca!
     Szkolne Koło Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     Akcja społeczno - edukacyjna Żonkile

     W ramach działań wolontariatu w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

     19 kwietnia chętni nauczyciele, uczniowie będą mogli uczestniczyć w premierach online na kanałach Facebook oraz YouTube. O szczegółowym harmonogramie premier będziemy informować bliżej dnia obchodów rocznicy powstania w getcie warszawskim. Prezentujemy zaplanowane aktywności.

     Klasy 1-3

     Na potrzeby akcji zostały stworzone dwa opowiadania – dla klas 1-2 oraz dla klas 3 i starszych. Pięknie zilustrowane teksty Zofii Staneckiej i Justyny Bednarek otrzymacie Państwo od nas drogą mailową na przełomie marca i kwietnia wraz z kartami pracy dla uczniów i uczennic.

     19 kwietnia na naszych kanałach Facebook i YouTube odbędą się premiery słuchowisk – opowiadania przeczytają dla nas aktorzy Bartosz Bielenia i Zofia Lewenfisz.

     Klasy 4-6

     Dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych powstał film „Będę pisać” zrealizowany przez dom produkcyjny Hi-Story. Losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości. Na przełomie marca i kwietnia wyślemy Państwu drogą mailową uzupełniające film karty pracy. Zapraszamy na premierę 19 kwietnia na nasze kanały Facebook i YouTube.

     Klasy 7-8

     Uczniów i uczennice klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zapraszamy 19 kwietnia na nasze kanały Facebook i YouTube na premierę filmu „Muranów - Dzielnica Północna” w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie. Na przełomie marca i kwietnia wyślemy Państwu drogą mailową karty pracy do filmu.


     Serdecznie Zapraszamy

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     WALENTYNKI

     Już 14 lutego święto zakochanych - Walentynki! Z tej okazji zachęcamy Was do wzięcia udziału  w obchodach tego wyjątkowego dnia. Zapraszamy głównie na fanpage szkoły na Facebooku.  To tam będzie się działo 14 i 15 lutego!!! 

     Zachęcamy Was do skorzystania z Interaktywnej Poczty Walentynkowej.  Wystarczy tylko stworzyć wirtualną kartkę (np. w programie Paint) lub napisać życzenia i przesłać je na adres: p.smialkowski@sp133waw.onmicrosoft.com, a już po kilku chwilach będziecie je mogli przeczytać na naszym profilu na Facebooku (kto jeszcze go nie polubił to szybciutko, szybciutko…).  Przypominamy o netykiecie!  

     Zapraszamy do wzięcia udziału w Quizie walentynkowym, który dostępny będzie tylko  14 lutego. Link do quizu znajdziecie na fanpage’u i w Ogłoszeniach Librus 14 lutego.

     Dla zdobywcy największej liczby punktów – nagroda. 

     Zapraszamy do rozwiązania krzyżówek, rebusów i łamigłówek - szczegóły na fanpage’u oraz  w Ogłoszeniach Librus. 

     Proponujemy Wam konkurs na Walentynkowy wiersz. Prosimy o przesłanie go na adres mailowy: j.janicka@sp133waw.onmicrosoft.com. Termin nadsyłania prac upływa 14.02.2021r. o północy. 

     Dla zwycięzców konkursu nagroda – publikacja na stronie internetowej szkoły i Facebooku, pochwała  oraz słodki drobiazg po powrocie do szkoły. 

     Zachęcamy do skorzystania z przepisów na walentynkowe słodkości.  

     Zadedykuj piosenkę swojej sympatii. Wyślij link i dedykację na adres: p.smialkowski@sp133waw.onmicrosoft.com, a pojawi się ona na fanpage’u.

         

     ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ ZABAWY  

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     Gorączka złota PCK

     W ramach działań wolontariatu serdecznie zachęcamy na pozyskanie funduszy na dofinansowanie wypoczynku letniego, organizowanego przez PCK dla potrzebujących dzieci z terenu Warszawy i Mazowsza (wyjazdy, zajęcia prowadzone w okresie wakacyjnym organizowane lub współorganizowane przez PCK).
     Akcja polega na zebraniu jak największej wagi „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy do 22 maja 2021.Trzy placówki, które zbiorą najwięcej monet otrzymają nagrody oraz dyplomy.


     Grosze prosimy zostawiać w słoikach znajdujących się przy głównych wejściach.
     Dziękujemy 


     Szkolne Koło Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     „Razem na Święta”

     Nasza szkoła, w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpiła do akcji „Razem na Święta”. Jest to akcja MEN, w której zachęca uczniów do niesienia pomocy innym. Chce, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoci wsparcie. Zwraca uwagę na jednoczesne budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

      

     Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta”
     • samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
     • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
     • zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
     • zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
     • przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
     • wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą,
     • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych).

      

     Są to jedynie przykłady inicjatyw, które w okresie przedświątecznym mogą podejmować szkolne kluby i koła wolontariatu.W tym szczególnym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.Relację z podjętych działań, przedstawimy po Świętach.

      

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     Światowy Dzień Życzliwości

     Szkolne Koło Wolontariatu składa podziękowania uczniom za udział w akcji Światowy Dzień Życzliwości. Uczniowie stworzyli album #życzliwi, który składa się z ich zdjęć. Kreatywność dzieci przyniosła także efekty w postaci: wykonania plakatów, napisania na kartce miłych słów, pozdrowień, motta, wykonania rysunków, napisania wiersza. Uczniowie z różnych klas podczas lekcji online ubrali się na żółto, aby umilić sobie wspólnie spędzony czas. 

     Na wyróżnienie zasługuje wiersz napisany przez Kingę Kołakowską z 7a. Kolejną aktywnością w klasach 4-8 był konkurs na wybór najżyczliwszej osoby z klasy.

     Zwycięzcami konkursu zostali:

     4m Jagoda Dąbrowska

     4w Maja Vysata-Jerzak

     5d Emilia Lotycz

     5e Tymon Nowacki

     5i Konstanty Piastowicz

     6d Daria Kulka

     6f Emilia Vysata-Jerzak

     6p Ziemowit Chmielewski, Zuzanna Olszak

     7e Jakub Wrzosek

     7k Maja Kowalczyk, Natalia Grotowska, Tadeusz Jęczmyk

     7m Antonina Taras, Filip Szota

     8k Natalia Banasiak, Julia Kwiatkowska

     8l Leon Piecewicz

     8m Barbara Capała

     8r Barbara Wiśniewska

      Najżyczliwsi po powrocie do szkoły otrzymają miłe podarunki zaś uczniowie klas 1-3 za nadesłane prace dostaną dyplomy.

     Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

     Bądźmy życzliwi na co dzień!!!

     Wszystkim, którzy uświetnili swoimi pomysłami i pracą Szkolny Dzień Życzliwości serdecznie dziękujemy.

      

     Na_Dzien_Zyczliwosci_-_wiersz_-_Kinga_Kolakowska_7a.docx

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     Wspieramy seniorów

     Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji wspierającej seniorów z Ośrodka Wsparcia dla Seniorów Nr 1 i małych pacjentów ze Szpitala Bielańskiego.

     Corocznie przygotowujemy paczki dla dzieci przebywających w Szpitalu Bielańskim. Teraz szczególnie potrzebują naszego wsparcia. Potrzebne są wszelkiego rodzaju artykuły plastyczne i biurowe oraz coś na osłodę tych trudnych chwil.  

     Dla bielańskich seniorów chcemy przygotować, wzorem ubiegłego roku, paczkę z kawą, herbatą i czymś słodkim.

     Artykuły prosimy zapakować w dowolną torebkę, koniecznie podpisać swoim imieniem, nazwiskiem oraz klasą i przynieść do szkoły. W głównym wejściu do szkoły, przy portierni wystawiony jest opisany karton, do którego prosimy wkładać podarunki.   

     Na wszelkie dary i upominki czekamy do 2 grudnia.  

     Serdecznie zapraszamy do współpracy  

     Szkolne Koło Wolontariatu.

     ____________________________________________________________________________________________

     21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień   

     (World Hello Day)  

     To święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem.   

     Idea tego dnia jest do dziś jest niezmienna – Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.  

     Jak powinniśmy obchodzić ten dzień? Najlepiej uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką.    

     Co składa się na życzliwość? Wystarczy uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Słowa: „Dziękuję za to, że jesteś…”, „Wszystkiego dobrego…” czy „Miłego dnia,” – to proste, znane wszystkim zwroty, dzięki którym możemy mieć pewność, że wywołają radość i uśmiech u innych.  

     W tym roku, w Naszej szkole będziemy obchodzili ten dzień, niestety na odległość. Przygotowałyśmy dla Was kilka propozycji na uatrakcyjnienie tego ważnego i wyjątkowego dnia.  

     1. Z okazji tego święta Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza całą społeczność szkolną do udziału w akcji stworzenia albumu #życzliwi, który będzie składał się z Waszych zdjęć.   

     Możecie je zrobić wybierając jedną z poniższych form:   

     • Napisz na kartce coś miłego, co chciałbyś przekazać innym (hasło, cytat, motto, Twoje pozdrowienia). Weź kartkę do rąk i poproś kogoś by zrobił Ci z nią zdjęcie;  

     • Możesz wykonać plakat: co oznacza bycie życzliwym, rady dla innych, kodeks człowieka życzliwego;  

     • napisz wiersz;  

     • wykonaj rysunek w kolorze żółtym, mogą to być uśmiechnięte buźki, słoneczka – co tylko przyjdzie Ci do głowy;  

     • ubierz się na żółto, zrób sobie opaskę, wesołą buźkę itp.   

     Liczymy na Waszą kreatywność.  

     Zdjęcie wyślij do 20 listopada na adres mailowy:  

     j.majewska@sp133waw.onmicrosoft.com lub e.kwiatkowska@sp133waw.onmicrosoft.com  

       

     2. Kolejną propozycją jest konkurs na wybór najżyczliwszej osoby z klasy.  

     Uczniowie poszczególnych klas 4-8 otrzymają link do głosowania. Należy wpisać imię i nazwisko kolegi/koleżanki i krótko uzasadnić swój wybór (3-4 zdania).  

     Z każdej klasy wyłoniona zostanie tylko jedna osoba.   

       

     3. Proponujemy abyście 20 listopada, na lekcje on-line, ubrali się na żółto lub mieli na sobie żółte elementy (może to być np. przypinka z wesołą buźką)   

       

     4. 21 listopada proponujemy Wam abyście, w wolnej chwili, posłuchać bajki   https://tiny.pl/7qdt1 lub obejrzeli krótki film mówiący o tym, jak niewiele potrzeba, żeby okazać komuś życzliwość https://tiny.pl/72d2j  

       

     ZACHĘCAMY DO AKTYWNOŚCI I KREATYWNOŚCI    

     Szkolne Koło Wolontariatu 

     ____________________________________________________________________________________________

     Zbiórka karmy 

     Drodzy darczyńcy kolejny raz Dziękujemy za udział w akcji zbierania karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierzaków ze schroniska ,,Na Paluchu”.

     Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami - ale szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.


     W ich imieniu serdecznie dziękujemy

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     DZIAŁAMY RAZEM! ZBIÓRKA NAKRĘTEK DLA CZARKA

     Nakretki_dla_Czarka.pdf

      

      

     ____________________________________________________________________________________________

     1% podatku

     Dnia 1 marca 2020 r. w ramach współpracy szkolnego Koła Wolontariatu z Fundacją Pola Nadziei, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji informacyjnej zachęcającej do przekazania 1% podatku na rzecz Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej.

      

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     WOŚP

     W ostatnią niedzielę 12 stycznia odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Około 50 wolontariuszy z naszej szkoły kwestowało na Bielanach: w pobliżu Urzędu Dzielnicy Bielany, w Galerii Młociny, w Lesie Bielańskim obok Kościoła Bielańskiego i w wielu innych miejscach dzielnicy i poza nią. Dzięki ich zapałowi i hojności darczyńców w 22 puszkach znalazło się 40 735 złotych!

     Braliśmy udział w wielkim przedsięwzięciu, ponieważ cały Sztab nr 97, w  ramach którego działaliśmy, zebrał na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej prawie 700 000 złotych. Ta kwota usprawiedliwia dość długą kolejkę wolontariuszy do rozliczenia – trzeba było czasem poczekać nawet godzinę, ale to oczekiwanie wolontariuszom umilała pizza.

     Chciałabym wszystkim uczestnikom tego finału serdecznie podziękować. Byli to uczniowie z wszystkich klas: i młodszych, i starszych. Szczególne podziękowania dla tych osób, które brały udział w zbiórce dwa dni: w sobotę w Galerii Młociny i w niedzielę.

     Dziękuję też Radzie Rodziców za pyszne pączki dla wolontariuszy, nauczycielom, którzy pomagali w organizacji: Paniom Danucie Święczkowskiej,  Justynie Janickiej, Ewelinie Żyrek, Joannie Majewskiej oraz Panu Dozorcy.

     Specjalne podziękowania dla kawiarni WakeCup Cafe przy ul. Żeromskiego za ciepłą herbatę dla naszych dzieciaków.

     Do następnego Finału!

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     Paczka dla seniora

     W piątek 13 grudnia uczniowie z klasy 8j odwiedzili Klub Seniora nr 1, który mieści się niedaleko naszej szkoły i uczestniczyli w spotkaniu świątecznym. Śpiewaliśmy razem z seniorami kolędy i bawiliśmy się w zagadki. My obdarowaliśmy gospodarzy, a oni - nas. Złożyliśmy też życzenia w imieniu całej naszej szkoły. To było bardzo miłe spotkanie.
     Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by było ono udane.
     Uczniom i ich rodzicom za wszystkie prezenty, a było ich naprawdę dużo,  oraz tym osobom z klas 8j, 8w i 7k oraz jednej Mamie, którzy  6 grudnia pakowali paczki i pisali życzenia.
     Wielkie podziękowania również dla Pani Basi ze świetlicy za przepiękne kartki świąteczne oraz dla Pani Asi Majewskiej za zrobienie  wraz z uczniami klasy 4i świątecznych aniołów.

     Opiekunowie Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

      

     "ABC pomocy chorym"

     W dniu 16 października grupa uczennic klas 8w i 8j udała się do Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej, aby wziąć udział w spotkaniu dla młodzieży. W czasie kilkugodzinnego szkolenia młodzież spotkała się z dyrektorem Hospicjum Domowego ks. P. Śmierzchalskim oraz z panią psycholog i panią pielęgniarką. Dzięki tej rozmowie poznaliśmy historię hospicjum oraz zadania osób w nim pracujących. Dowiedzieliśmy się także, jak można pomagać osobom ciężko chorym i co to jest wolontariat domowy.

      

     Bardzo dziękujemy za szkolenie!

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     Zbiórka słodyczy

     W dniach 18.11- 29.11. 2019 r. szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało coroczną zbiórkę słodyczy i artykułów szkolnych, które zostały przekazane jako prezenty mikołajkowe dla dzieci przebywających w Szpitalu Bielańskim. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz ich rodziców, zebraliśmy pokaźną ilość artykułów i na pewno żadne dziecko nie zostało w tym dniu bez prezentu. Serdecznie dziękujemy! 

      

     Szkolne Koło Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     Zbiórka artykułów na rzecz fundacji Sue Ryder oraz Fundacji Kapucyńskiej

     W grudniu w naszej szkole odbyła się zbiórka odzieży, książek oraz artykułów gospodarstwa domowego. Zebrane dary zostały przekazane do sklepu charytatywnego Sue Ryder oraz Fundacji Kapucyńskiej. Celem fundacji jest niesienie pomocy ludziom starszym, cierpiącym, bezdomnym oraz wykluczonym społecznie.

     Pięknie dziękujemy!

      

     Opiekunowie wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     Patriotyczne spotkanie z seniorami

     Dnia 22 listopada odwiedzili nas Seniorzy z Ośrodka Wsparcia dla Seniorów, który mieści się niedaleko naszej szkoły. Uczniowie klas 5 wraz z panią Pauliną Falańczyk i panią Izą Szczęsną przygotowali piękne przedstawienie patriotyczne. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć wspólnego odśpiewania hymnu państwowego oraz pieśni patriotycznych. Były to bardzo wzruszające chwile dla wszystkich zebranych. Seniorzy otrzymali wykonane przez uczniów i nauczycieli kotyliony. Całą uroczystość uprzyjemniła kawiarenka z przepysznymi wypiekami. Podczas spotkania zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczniowie rozdali gościom odblaski.

      

     Opiekunowie wolontariatu

      

     ____________________________________________________________________________________________

     „Pola Nadziei”

     11 października 2019 r. nasi uczniowie wraz z opiekunami wolontariatu szkolnego,
     w ramach akcji „Pola Nadziei” posadzili cebulki żonkili.

     Pola Nadziei to program wspomagający polskie hospicja, przybliżający dzieciom i młodzieży ideę opieki hospicyjnej. Żonkile są symbolem nadzieli na całym świecie- to znak przypominający nam o ludziach cierpiących i potrzebujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia.

     Z radością czekamy, aż nasze żonkile zakwitną wiosną.

     ____________________________________________________________________________________________

     Sprzątanie grobów

     Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych, 28 października 2019 r., uczniowie klas 8 wraz z księdzem proboszczem i opiekunami wolontariatu szkolnego udali się na Cmentarz Wawrzyszewski. Wspólnymi siłami posprzątaliśmy mogiły poległych w obronie ojczyzny, zapaliliśmy znicze i uczciliśmy pamięć bohaterów.

     ____________________________________________________________________________________________

     Zbiórka karmy i akcesoriów

     Drodzy darczyńcy zakończyliśmy akcję zbierania karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierzaków ze schroniska ,,Na Paluchu”.

     Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami - ale szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.

     W ich imieniu serdecznie dziękujemy

     Opiekunowie Wolontariatu

      

     ____________________________________________________________________________________________

      

     Bieg na Piątkę

     Dnia 29 września wolontariusze z klas ósmych pomagali podczas Biegu na Piątkę. Spotkaliśmy się wcześnie rano, ale humory nam dopisywały. Przez kilka godzin depozyty biegaczy były pod naszą opieką. Wszyscy wywiązali się ze swoich zadań na piątkę.

      

      

     ____________________________________________________________________________________________

      

     Zaproszenie do włączenia się w akcję Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”.

      

     Zapraszamy całą społeczność naszej  szkoły do udziału w akcji Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik” organizowanej przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie.

              

     Akcja ta polega na zbieraniu złotych monet o nominałach 1, 2, 5-groszowych, które po zważeniu i przeliczeniu zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży z Warszawy. W tym roku zebrane środki skierowane zostaną na akcję letnią dla dzieci oraz wyprawki szkolne. Tak jak i w ubiegłym roku akcja będzie połączona z konkursem. Placówka, która zbierze największą wagę „złotych” monet otrzyma nagrodę oraz dyplom z tytułem „Pomocnika Detektywa Grosika”.

      

     Ze względów praktycznych (konieczność przewiezienia monet do organizatora akcji) prosimy o zbieranie „złotych” monet w klasach, do plastikowych butelek. Ułatwi to pracę wolontariuszom.

      

     Zbiórka trwa do 25 maja.

      

     Serdecznie zapraszamy wszystkich do podjęcia współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem.

      

     Opiekunowie wolontariatu szkolnego

     ____________________________________________________________________________________________

      

     I dla Was  zakwitną żonkile
     Jasno żółte pola nadziei
     I będziecie piękni jak motyle
     Miłością ludzi do nieba niesieni

      

     Spotkanie wolontariuszy naszej szkoły z przedstawicielami

     Hospicjum Domowego

      

     27 lutego 2019 roku odbyło się spotkanie uczniów- wolontariuszy naszej szkoły z przedstawicielami  Hospicjum Domowego Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej. Psycholog, pani Joanna Bruzkowska oraz rzecznik prasowy hospicjum, pan Wojciech Perkowski przybliżyli wolontariuszom ideę hospicjum i odpowiadali na liczne pytania uczniów. Goście przedstawili naszym wolontariuszom założenia akcji Pola Nadziei oraz zachęcili do udziału w konkursach dla szkół uczestniczących w „żonkilowej akcji”. Szczegóły podamy niebawem.

     Opiekunowie wolontariatu szkolnego

     ____________________________________________________________________________________________

     Akcja „Słodki upominek dla dzieci ze Szpitala Bielańskiego”

      

     Szanowni Państwo,

     Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc jak co roku zwracamy się do członków społeczności szkolnej z gorącą prośbą o wsparcie akcji „Słodki upominek dla dzieci ze Szpitala Bielańskiego”.

     Prosimy o przekazywanie słodkości do wychowawców klas lub bezpośrednio do Pani Anny Guzowskiej oraz Pani Marii Pieńkosz w dniach 4-5 grudnia.

     Zebrane słodycze zostaną przekazane dzieciom ze Szpitala Bielańskiego w dniu 6 grudnia.

      

     Anna Guzowska

     ____________________________________________________________________________________________

     Akcja wolontariatu I ty czyń dobro 

     Dnia 30 października 2018 r. wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem wolontariatu Emilią Gadomską udali się na cmentarz, by uporządkować groby powstańców, którzy walczyli za naszą Ojczyznę. Uczniowie pełni zapału zabrali się do porządkowania, a na koniec zapalili znicze.

      

     Opiekunowie woluntariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     Dyplom - podziękowanie dla Klubu Ośmiu ze Szkoły Podstawowej nr 133

     ____________________________________________________________________________________________

     Wolontariat szkolny – zbiórka na placówkę Bosco Boy

     W roku szkolnym 2018/2019 wolontariat szkolny podjął inicjatywę wsparcia placówki Bosco boy, która znajduje się w Nairobi w Kenii. Pieniądze zbierane przez wolontariuszy będą przede wszystkim przeznaczone na edukację, dożywienie, przybory toaletowe.

     Dnia 17 października 2018 r. nasi uczniowie, zebrali na ten cel 150,34 zł.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia tej inicjatywy.

      

     Opiekunowie wolontariatu

     Anna Guzowska

     Emilia Gadomska

     _________________________________________________________________________________________

     ___

      

     Zbiorka_artykulow_szkolnych_dla_podopiecznych_SWIAT_NA_TAK.docx

     ____________________________________________________________________________________________

     „ŚWIAT NA TAK”

     Gorąco zachęcamy do włączenia się do akcji świątecznej zbiórki żywności  dla podopiecznych fundacji „ŚWIAT NA TAK”.

     Prosimy o przynoszenie do dnia 21 marca (do sal nr 4 i 11 lub do wyznaczonych miejsc w salach lekcyjnych) następujących produktów:

      

     Produkty spożywcze:

     - konserwy (groszek, kukurydza, konserwy mięsne)

     - pasztety (do smarowania)

     - koncentraty pomidorowe

     - olej

     - gotowe sosy

     - gotowe dania w słoikach

     - majonez

     - mąka

     - cukier

     - mleko

     - świąteczne słodycze

     - chrupki do mleka

     - miód

     - ketchup

     - kawa

     - herbata

     - oraz inne produkty długoterminowe.

      

     PROSIMY O NIE PRZYNOSZENIE   MAKARONÓW, KASZ I PŁATKÓW OWSIANYCH (podopieczni fundacji otrzymali ich bardzo dużo podczas zbiórki Bożonarodzeniowej).

     Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu Szkolnego

     ____________________________________________________________________________________________

     Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”

      

     Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w szóstej edycji ogólnopolskiej kampanii PCK

     Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik” 2018.

     Akcja ta polega na zbieraniu złotych monet o nominałach: 1 grosz, 2 grosze, 5 groszy, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie wypoczynku letniego organizowanego przez PCK dla potrzebujących dzieci z Warszawy i okolic.

     Złote monety zbieramy w klasach- zachęcamy do zbierania ich do plastikowych butelek lub pojemników- co ułatwi nam później ważenie.

     Dla zwycięzców (I-III miejsce w kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe) przewidziane są nagrody rzeczowe oraz dyplomy z tytułem „Pomocnika Detektywa Grosika”.

     Zachęcamy do udziału w akcji i śledzenia jej przebiegu na Facebooku: (www.facebook.com/goraczkazlotapckmazowsze)

     Akcja trwa do 25 maja.

     Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu Szkolnego

     ____________________________________________________________________________________________

     Szanowni Państwo,

     Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozważenie przekazania 1 % swojego podatku na jeden z poniżej wskazanych celów. Związane są one bezpośrednio z naszym środowiskiem szkolnym, są szczególnie nam bliskie i ważne dla nas.

      

     1. Absolwent naszej szkoły- Szymon Jaszczołt choruje na mukowiscydozę. Nie wszystkie z przyjmowanych przez Szymona leków oraz sprzęt rehabilitacyjny podlegają refundacji. Miesięczny standardowy koszt leczenia Szymona to ok. 2000 złotych miesięcznie. Od 2016 roku Szymon przyjmuje co drugi miesiąc antybiotyk Tobramycynę- jedna dawka to koszt około 5000 złotych. Szymon jest podopiecznym MUTIO- Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę

      

     Numer KRS 0000097900

     Cel szczegółowy: dla Szymona Jaszczołta

      

     Numer subkonta darowizn, na który można wpłacać środki w dowolnym momencie:

     55 2490 0005 0000 4530 7261 9403 Alior Bank tytułem: dla Szymona Jaszczołta

      

     Dodatkowo specjalnie na zakup Tobramycyny uruchomiona została zbiórka publiczna:

     sie pomaga.pl/Szymon jaszczolt

      

     2. Mama jednego z pracowników naszej szkoły- pani Danuta Świadowska choruje na Stwardnienie Zanikowe Boczne. W jej walce z chorobą niezbędna jest intensywna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. Pani Danuta jest podopieczną Fundacji AVALON

      

     Numer KRS 0000270809

     Cel szczegółowy: Świadkowska, 8680

      

     Numer subkonta darowizn, na który można wpłacać środki w dowolnym momencie:

     Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

     62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A. tytułem: Świadkowska


     Kolejna forma pomocy to wysłanie sms-a charytatywnego  pod nr 75165 w treści wpisując ,,POMOC i mój numer subkonta (bez nazwiska). Koszt sms-a to 5zł netto (6,15zł brutto). 

     Państwa pomoc i okazane dobro jest ogromnym wsparciem  dla rodzin chorych osób. W ich imieniu prosimy i jednocześnie dziękujemy Państwu za udzieloną pomoc.

     ____________________________________________________________________________________________

     I Ty możesz spełnić marzenie Floriana

      

     W piątek 8 grudnia 2017 r. w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu uczniowie wraz z rodzicami upiekli ciasta i babeczki, które zostały przygotowane  na sprzedaż, by pomóc spełnić marzenie Florianowi z akcji „ Miłosierni dla dzieci” .

     Podczas kiermaszu Wolontariat Szkolny zebrał 431, 84 zł, z których 141,50 zł zostało przekazane na zakup prezentu dla chłopca, a pozostałe pieniądze zostają przekazane na kolejne przedsięwzięcie wolontariatu.

     Dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w powyższą akcję.

     Opiekunowie Koła Wolontariatu

     ____________________________________________________________________________________________

     Zbiórka nakrętek w roku szkolnym 2017/2018


     Przypominamy o całorocznej zbiórce nakrętek . Nasza szkoła współpracuje ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z wadą słuchu Usłyszeć świat.

     Usłyszeć Świat | Stowarzyszenie rodziców i przyjaciół dzieci i młodzieży z wadą słuchu

     Zachęcamy do zbierania nakrętek i wrzucania ich do pojemnika ustawionego w holu głównym szkoły.

     Warto odkręcać!

     50kg zakrętek = godzina rehabilitacji dla dzieci niesłyszących

     Od 2012 roku Stowarzyszenie zbiera nakrętki, które pomagają w sfinansowaniu rehabilitacji dzieci niesłyszących oraz dzieci z innymi zaburzeniami w rozwoju.

     Zachęcamy do włączania się w akcje wolontariatu szkolnego :)

     ____________________________________________________________________________________________

     Akcja „Słodki upominek dla dzieci”

     Z okazji zbliżających się Mikołajek zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się do akcji Słodki upominek dla dzieci. Podzielmy się radością i przekażmy słodki upominek dla dzieci- pacjentów Szpitala Bielańskiego.

     Prosimy o przekazywanie słodyczy do wychowawców klas lub bezpośrednio do pań: Marii Pieńkosz, Emilii Gadomskiej i pani Anny Guzowskiej w dniach od 29 listopada do 1 grudnia.

     Słodycze zostaną przekazane dzieciom w dniu Mikołajek. 
      

     Dzielmy się tym co mamy z innymi, pamiętając, że dobro, którym się dzielimy wraca do nas.

     _____________________________________________________________________________________________

     AKCJA „POMAGANIE PRZEZ UBRANIE”

     Zapraszamy do włączenia się w akcję POMAGANIE PRZEZ UBRANIE.

     Zachęcamy do wrzucania tekstyliów do pojemnika ustawionego na terenie naszej szkoły. 
     Dzięki naszemu zaangażowaniu i pomocy, za każdy zebrany kilogram tekstyliów zgodny z kryteriami, Fundacja Akogo? Ewy Błaszczyk otrzyma 2 złote. Zebrane przez Fundację środki zostaną przeznaczone na zakup stymulatorów, które zwiększają szanse na wybudzenie pacjentów ze śpiączki. Akcja zbiórki tekstyliów połączona jest z konkursem. Trzy zwycięskie placówki otrzymają sprzęt multimedialny. 

      

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
   • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych