• ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”

     • Klasa 1j zakończyła realizację III modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”. Czytaliśmy lekturę ,,Dzieci z Bullerbyn”, autorstwa Astrid Lindgren. Po odsłuchaniu czytanej przez wychowawcę lektury oraz obejrzeniu przygotowanej prezentacji multimedialnej opracowanej przez nauczyciela, uczniowie z dużym zapałem zaczęli wypełniać swój lekturnik.

      Podczas pięknego słonecznego dnia klasa 1j wybrała się na boisko szkolne aby przeprowadzić lekcję pod chmurką. Każdy uczeń z naszej klasowej biblioteczki wybrał interesującą dla siebie pozycję literacką i obcował ze słowem pisanym w pięknym słońcu.

      Z dużym zaangażowaniem uczniowie przystąpili do zaplanowania w grupach i realizacji makiet wsi Bullerbyn. Uczniowie ulepili bohaterów z plasteliny, zbudowali zagrodę ze słomek, trawy, patyczków, pudełek oraz niektórzy uzupełnili zagrody klockami lego. Każda zagroda była wyjątkowa :) Wspólna praca sprawiła uczniom wiele radości.

      Na koniec modułu III uczniowie wysłuchali opowiadania ,,Mała chmurka w krainie słońca". Dzieci odpowiedziały na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Następnie obejrzeliśmy filmy edukacyjne „Butelka może spowodować pożar w lesie” oraz „Pożar w lesie lub na łące 998” i wykonaliśmy pracę plastyczną zatytułowaną „Nie zaśmiecaj lasu!”. Uczniom bardzo przypadła do gustu zabawa twórcza „Co by było, gdyby…” . Realizacja międzynarodowego projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki” była wspaniałą przygodę.

     • Zbiórka dla PCK

     • Serdecznie Dziękujemy za pozyskanie funduszy na dofinansowanie wypoczynku letniego, organizowanego przez PCK dla potrzebujących dzieci z terenu Warszawy i Mazowsza. Pomimo trudności związanych z nauczaniem zdalnym udało nam się wspólnie zebrać 21,45 kg monet :)

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Sukces uczniów

     • Z przyjemnością informujemy, że uczennica kl. 4m Agata Chmielewska zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym Sigma.

     • Wyprawka czytelnicza

     • Dnia 20 maja 2021 r. klasy pierwsze otrzymały wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii " Mała książka - wielki człowiek", której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

      Poprzez otrzymane książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

     • " Teatr Dobrego Serca"

     • Spotkania przedszkolaków z aktorami i przedstawieniami teatralnymi " Teatr Dobrego Serca"

      " Zwierzątka z polany"

      Dwa leśne skrzaty odnajdują zagubionego w dziennym świecie zwierząt i roślin Elfa. Wkrótce staje się on dla mieszkańców polany wzorem harmonii i spokoju.Elf zakochuje się w świetle Słońca. niestety jego ojczyzna- noc, wzywa go do powrotu. Na szczęście mądrość i miłość okazuje się silniejsza niżmoc Królowej Elfów.

      " Emmanuel"

      Jak trudno gąsienicom oderwać się od ziemi - wszak tutaj są soczyste  listki i własna norka. Do ogrodu przybywa Emmanuel z dobrą nowiną: wystarczy  uwierzyć, a ogród oglądać będzie można z lotu ptaka. Opowieść o kolorowych gąsienicach żyjących w starej szopie. Ciemna ćma chce przeszkodzić w nauce latania zagubionym robaczkom.Gąsienica Emmanuel z pomocą Białej Ćmy przekonują jednak wszystkich, że lepiej jest patrzeć w niebo.

      " Księżniczka i rycerz"

      Giermek Jerzyk dowiaduje się od Wróżki Magnolii, że zły Rycerz Dragon więzi Księżniczkę Miłkę. Wspólnie postanawiają jej pomóc. Do akcji wkracza sługa Dobrego Króla- Rycerz Miłosz. Kiedy dowiaduje się on o niedoli Miłki, wiedziony szczerym i długoletnim uczuciem do niej, rusza do zamku Złego Dragona, gdzie rozstrzygną sie losy bohaterów.

      "Janosik i Dobry Pasterz"

      Bajka osnuta na legendzie o studencie, który staje się zbójnikiem okradającym bogatych i rozdającym biednym.Spotkanie  Janosika z Dobrym Pasterzem oraz jego zabawne rozmowy z owieczkami sprawiają, że Janosik zmienia się. Teraz wie, że nie można nikogo okradać.A jeżeli chce się pomagać ludziom, to trzeba robić to mądrze- najlepiej wrócić na studia.

      "Indiańska legenda"

      Z dymu ogniska płonącego przed tipi rodzi się opowieść, którą szaman Długi Cień opowiada młodej Indiance, Porannej Rosie...Brudny John będzie próbował skłócic dwa plemiona, ale dzięki mądrości i dobroci czerwonoskórej dziewczyny przekona się, że " zgoda buduje"a prawda zwycięża.

     • Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

     • Przedszkolaki uczestniczyły w lekcjach przyrodniczych online, organizowanych przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Tematyka zajęć to:

       " Leśne zwierzęta duże i małe"

      Podczas zajęć nauczyły się rozpoznawać gatunki zwierząt żyjących w polskich lasach, dowiedziały się, co lubią jeść, gdzie mieszkają. Miały okazję zobaczyć największe i najmniejsze zwierzę polskich lasów.

       " Jaja, gniazda, pisklęta"

      Podczas zajęć dowiedziały się, w jaki sposób różne gatunki ptaków opiekują się potomstwem, czym różnią się gniazdowniki od zagniazdowników, które pisklęta wymagają troskliwej opieki rodziców, a które od momentu wyklucia są samodzielne.Zobaczyły, jak wygladają jaja i pisklęta danych gatunków oraz jak bardzo potrafią się różnić gniazda poszczególnych ptaków.

       " Skrzydlaci przyjaciele"

      Dzieci poznały wybrane gatunki ptaków występujących w Polsce. Dowiedziały się, które z nich możemy spotkać w parku, a które tylko w lesie, z dala od ludzi. Co jedzą poszczególne gatunki, które ptaki są najsprytniejsze, a które transportują pisklęta przenosząc je na grzbiecie.

       " Podróż w dalekie strony"

      Dzieci poznały zarysy kontynentów: Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, a także niektóre gatunki żyjących tam zwierząt. Dowiedziały się,jak środowisko wpływa na wygląd przedstawicieli  egzotycznej fauny i jak zwierzęta przystosowały się do życia w rejonach, gdzie jest bardzo zimno, gorąco lub brakuje wody.

       " Poznajemy leśne drzewa"

      Dzieci poznały najważniejsze gatunki drzew rosnące w polskich lasach i dowiedziały się, jak je rozróżniać.Dlaczego drzewa są tak ważnym elementem  ekosystemu i jakie korzyści czerpie z nich  człowiek i zwierzęta.

       " Przygoda z grzybami"

      Dzieci poznały budowę wybranych grzybów i ich znaczenie dla ekosystemu. Dowiedziały się, dlaczego bez grzybów nie mogłoby istnieć życie na Ziemi oraz, że grzyby należy zbierać pod opieką dorosłych i tylko te, które znamy. Uczyły się rozróżniać najpospolitsze gatunki jadalne i trujące.

       " Sowa mądra głowa"

      Dzieci poznały gatunki sów  żyjących w Polsce i ich przystosowania do polowania nocą.Co to jest szlara, dlaczego sowy latają bezszelestnie i co to są wypluwki.

     • Teatr Eden

     • Przedszkolaki spotkały się z aktorami Teatru Eden i obejrzały online przedstawienia.

      " Prawdziwy skarb"

      Spektakl wyjaśnia dzieciom, że prawdziwym skarbem jest rodzina, miłość oraz kim jest prawdziwy przyjaciel.Tłumaczy również, że nie szata zdobi człowieka.

      " Opowieść o dobrym człowieku"

      Wypełniony muzyką, interaktywny spektakl podczas którego dzieci pocieszają głównego bohatera i szukają odpowiedzi na pytanie kto to jest dobry człowiek i na czym polega bezinteresowność.

      " Jonasz i Niezwykła Ryba"

      Spektakl przedstawia niezwykłe przygody bohatera- jego życie w mieście, podróż statkiem oraz przebywanie w brzuchu ryby. Uczy  nas, że każdy może popełnić błąd. Ważne jest by umieć się do niego przyznać i przeprosić.

      " Zagubiona owieczka"

      Widzowie dowiadują się na czym polega praca pasterza, drwala oraz czym zajmuje się leśniczy. Najmłodsi uczą się wytrwałości- jeżeli osiągnięcie wyznaczonego celu  nie udaje się od razu, to nie powinniśmy się poddawać, tylko wytrwale próbować.

     • Konkurs Logicznego Myślenia

     • W dniu 10 marca 2021 odbył się Konkurs Logicznego Myślenia w wersji on-line. Miło mi poinformować o wysokich rezultatach naszych uczniów z kl. 4-8:

      Poziom 3:

      Jakub Bogucki kl. 8l - 10 m. - Dyplom laureata

      Józef Parysz kl. 7a - 14m. Dyplom wyróżnienia

      Dyplomy uznania: Jan Bystydzieński kl. 7a, Mikołaj Marczewski kl. 7m, Mariusz Rajchert kl. 7m, Leon Piecewicz kl. 8l

      Poziom 2:

      Ziemowit Chmielewski kl. 6p - 13 m. Dyplom wyróżnienia

      Zofia Szynwelska kl. 5d - 13 m. Dyplom wyróżnienia

      Lena Jakubiak kl. 4w - 14m. Dyplom wyróżnienia

      Krzysztof Jastrząb kl. 4w - 15m. Dyplom wyróżnienia

      Dyplom uznania: Agata Chmielewska kl. 4m

      Adam Kakiet kl. 4a

      Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników. Życzymy dalszych sukcesów.

      Zespół matematyczny

     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO - FOTOGRAFICZNEGO

     • Miło mi poinformować o wynikach szkolnego Konkursu MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

      1 MIEJSCE - zdjęcie WIELOKĄTY Mariusz Rajchert

      2 MIEJSCE - zdjęcie Symetria w przyrodzie Jan Siarkiewicz

      3 MIEJSCE - zdjęcie Tramwajowe szyny proste równoległe Szymon Prus oraz zdjęcie Prosta prostopadła Lena Zambrowska

       

      Gratulujemy :)ZESPÓŁ MATEMATYCZNY

     • Dzień dobrych uczynków

     • Nikt z nas nie jest samotną wyspą, nikt nie chce się tak czuć, dlatego Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do dobrych uczynków. W naszym otoczeniu są inni ludzie, ale także zwierzęta, a przede wszystkim środowisko naturalne, z którego korzystają wszyscy.
      Zrób piękny, dobry uczynek w środku maja - jednego z najpiękniejszych miesięcy w Polsce!

      Pomyśl z życzliwością o drugim człowieku, zwierzęciu czy otaczającej Cię przyrodzie i zrób to, co będzie dla nich gestem zrozumienia i przyjaźni. Co roku 19 dzień maja jest świętem społecznych, bezinteresownych działań.
      Pomysłodawcą święta jest Fundacja Ekologiczna Arka. Pomagać można na co dzień, a o dobroci świadczą nie tylko wielkie czyny, ale małe uczynki na miarę naszych możliwości. Każdy może zrobić to według własnego pomysłu. A oto kilka przykładów:
      1. Bądź miły! - uśmiechnij się do innych lub powiedź komuś komplement.
      2. Pomóż innym w potrzebie.
      3. Zadzwoń do kolegów lub koleżanek z którymi dawno nie rozmawiałeś.
      4. Wspomóż akcję charytatywną (nie chodzi o miliony, nawet 10 zł może komuś pomóc) np. szkolną akcję Gorączka Złota PCK.
      5. Pomagaj we własnym domu - mama się ucieszy gdy umyjesz za nią naczynia lub poodkurzasz dom.
      6. Pobaw się z młodszym rodzeństwem.
      7. Wyjdź z psem na spacer.
      Dobre uczynki warto sprawiać nie tylko ludziom i zwierzętom, ale i naszemu środowisku:
      1. Posprzątaj śmieci w najbliższej okolicy.
      2. Oszczędzaj energię elektryczną odłączając urządzenia, gdy nie są używane.
      3. Wyłącz światła tam gdzie nie są one potrzebne .
      4. Oszczędzaj wodę.
      5. Zasadź drzewo i dopisz go na stronie https://sadzimytlen.pl/.
      Dzień Dobrych Uczynków jest integrującym świętem wszystkich osób, dla których gest pomocy staje się symbolem trwałych więzi społecznych.

      Pamiętaj!
      Dobro powraca!
      Szkolne Koło Wolontariatu

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@eduwarszawa.pl
   • jpopik@eduwarszawa.pl
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
   • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych