• Zbiórka charytatywna- „Pomagamy bezdomnym zwierzętom”

     • Od 15 do 19 marca 2021r. uczniowie klasy 3d zorganizowali akcję pomocy czworonożnym przyjaciołom ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. Uczennice klasy 3d przygotowały plakaty informujące uczniów klas 0-III o akcji charytatywnej.

      Do akcji włączyli się uczniowie klas 0-III, dzięki czemu zebraliśmy karmę, kocyki i ręczniki dla bezdomnych psów ze schroniska.

      Dzięki pomocy jednej z mam z klasy 3d zebrane rzeczy zostały przekazane dla schroniska.

      SERDECZNIE DZIĘKUJEMY UCZNIOM KLAS 0-III ORAZ RODZICOM ZA WSPARCIE I POMOC W AKCJI NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT.

      Przekazujemy również podziękowanie od Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych, która prowadzi Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim

       

      Zapraszam do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

      Dorota Matuszczak

     • ,,Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”

     • Uczniowie klasy 1j z sukcesem zakończyli II moduł międzynarodowego projektu ,,Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Dzieci z dużym zaangażowaniem słuchały przygód pingwinka Profesorka z ,,Zaczarowanej zagrody” następnie wypełniły strony Lekturnika. Uczniowie zadbali o odpowiednią scenerię klasy. Stworzyli makiety ze styropianu imitujące przygody bohaterów, wykonali ilustracje do lektury. Dzieci z różnorodnych materiałów recyklingowych wykonały wspaniałe ekologiczne bałwanki. Powstał również z wydzieranek wspólny plakat zachęcający do przeczytania lektury. Pokaz Eko Mody przerósł moje najśmielsze oczekiwania - wykorzystanie surowców wtórnych przez dzieci w swoich strojach było godne podziwu. Uczniowie wcielili się w modelki i modeli podczas Pokazu Eko Mody i zaprezentowali swoje wspaniałe EKO kreacje. Pokazowi towarzyszyła karnawałowa muzyka i świetna zabawa.

      Realizację zadań podsumowało opowiadanie „Mała chmurka w krainie śniegu” oraz filmy „Efekt cieplarniany” i „Potężne lodowce pękają przed kamerą”, dzięki którym dzieci poznały pojęcie efektu cieplarnianego i jego wpływu na środowisko. Bardzo zaciekawiła nas Antarktyda, szukaliśmy ciekawostek o zwierzętach tam żyjących, poznaliśmy gatunki pingwinów. Ten moduł był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem nauki przez praktykę.

       

      koordynator projektu-Joanna Inez Majewska

     • Sukces ucznia

     • Z przyjemnością informujemy, że Ignacy Wojciechowski uczeń klasy 8l został laureatem Przedmiotowego Konkursu Informatycznego Logia. 

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Światowy Dzień Liczby   π 

     •  

      14 marca przypada Światowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie klas 4a, 4m, 4w, 5e, 6f, 6a, 6d, 6p, 7a i 7k uczcili święto tej jednej z najbardziej znanych liczb niewymiernych wykonując prace dotyczące liczby Pi. Podczas lekcji matematyki uczniowie obejrzeli film skąd się wzięła liczba Pi.

      π ≈ 3,141592 653589 793238 462643 383279 502884 197169 399375 105820 974944 592307 816406 286208 998628 034825 342117 067982 148086 513282 306647 093844 609550 582231 725359 408128 481117 450284 102701 938521 105559 644622 948954 930381 964428...

      Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, powstały plakaty.

     • Sukcesy uczniów

     • Z przyjemnością informujemy, że do II etapu  Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego Sigma w roku szkolnym 2020/2021  dostali się:

      Adam Kakiet kl. 4a

      Agata Chmielewska kl. 4m 

      Leon Piecewicz kl. 8l

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Zespół nauczycieli matematyki

     • Sukces ucznia

     • Z przyjemnością informujemy, że uczeń Ignacy Wojciechowski kl.8l jest LAUREATEM Konkursu przedmiotowego z matematyki, którego organizatorem na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN).

       

      Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień kobiet

     • Z okazji 

      Dnia Kobiet

      W imieniu wszytskich mężczyzn w naszej szkole 

      - tych dużych i tych mniejszych 

      Życzymy wszystkim Paniom dużo zdrowia i uśmiechu.

      Życzymy wam, abyście zawsze były szanowane 

      i doceniane nie tylko w tym szczególnym dniu. 

      Niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia,

      A każdy kolejny dzień będzie piękniejszy od porzedniego! 

      Dziękujemy, że jesteście

       

      Uczniowie i nauczyciele 

      Szkoły Podstawowej nr 133 w Warszawie 

     • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

     • W ramach działań wolontariatu w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

      19 kwietnia chętni nauczyciele, uczniowie będą mogli uczestniczyć w premierach online na kanałach Facebook oraz YouTube. O szczegółowym harmonogramie premier będziemy informować bliżej dnia obchodów rocznicy powstania w getcie warszawskim. Prezentujemy zaplanowane aktywności.

      Klasy 1-3

      Na potrzeby akcji zostały stworzone dwa opowiadania – dla klas 1-2 oraz dla klas 3 i starszych. Pięknie zilustrowane teksty Zofii Staneckiej i Justyny Bednarek otrzymacie Państwo od nas drogą mailową na przełomie marca i kwietnia wraz z kartami pracy dla uczniów i uczennic.

      19 kwietnia na naszych kanałach Facebook i YouTube odbędą się premiery słuchowisk – opowiadania przeczytają dla nas aktorzy Bartosz Bielenia i Zofia Lewenfisz.

      Klasy 4-6

      Dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych powstał film „Będę pisać” zrealizowany przez dom produkcyjny Hi-Story. Losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości. Na przełomie marca i kwietnia wyślemy Państwu drogą mailową uzupełniające film karty pracy. Zapraszamy na premierę 19 kwietnia na nasze kanały Facebook i YouTube.

      Klasy 7-8

      Uczniów i uczennice klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zapraszamy 19 kwietnia na nasze kanały Facebook i YouTube na premierę filmu „Muranów - Dzielnica Północna” w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie. Na przełomie marca i kwietnia wyślemy Państwu drogą mailową karty pracy do filmu.


       

      Serdecznie Zapraszamy

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • REKRUTACJA

     • Rodzicu, 

      jeśli chcesz obejrzeć naszą szkołę prosimy o wysłanie takiej wiadomości na adres mailowy szkoły : sp133@edu.um.warszawa.pl  i pozostawienie swojego adresu kontaktowego e-mail/telefonu.

      Termin obejrzenia szkoły zostanie umówiony indywidualnie.

      ZAPRASZAMY !!!

     • Działalność biblioteki

     •  

      Od dnia 9.02.2021 biblioteka szkolna pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30-13:30. W celu wypożyczenia książki prosimy o kontakt z pracownikiem biblioteki (p. Elwira Dąbrowska, p. Katarzyna Leszczyńska) np. za pośrednictwem dziennika Librus lub platformy Teams w celu uzgodnienia terminu udostępnienia książki. Odbiór zamówionych książek na portierni.Czytelnia pozostaje nieczynna.

     • Sukces ucznia

     • Z największą przyjemnością, dumą  i po prostu szczęśliwi, informujemy, że uczeń naszej szkoły Ignacy Wojciechowski kl.8l zajął 4 miejsce etapu wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z matematyki, którego organizatorem na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli („MSCDN”). Zdobył 17 na 20 możliwych punktów.

      Ignacy szczerze  gratulujemy, to rzadki sukces. Niezmiernie cieszymy się Twoim szczęściem. Jesteś SUPER. Życzymy dalszych sukcesów.

      Rodzicom Ignacego gratulujemy i  dziękujemy za zrozumienie, wsparcie, wytrwałość.

     • WALENTYNKI

     •  

       

      Już 14 lutego święto zakochanych - Walentynki! Z tej okazji zachęcamy Was do wzięcia udziału  w obchodach tego wyjątkowego dnia. Zapraszamy głównie na fanpage szkoły na Facebooku.  To tam będzie się działo 14 i 15 lutego!!! 

       

      Zachęcamy Was do skorzystania z Interaktywnej Poczty Walentynkowej.  Wystarczy tylko stworzyć wirtualną kartkę (np. w programie Paint) lub napisać życzenia i przesłać je na adres: p.smialkowski@sp133waw.onmicrosoft.com, a już po kilku chwilach będziecie je mogli przeczytać na naszym profilu na Facebooku (kto jeszcze go nie polubił to szybciutko, szybciutko…).  Przypominamy o netykiecie!  

      Zapraszamy do wzięcia udziału w Quizie walentynkowym, który dostępny będzie tylko  14 lutego. Link do quizu znajdziecie na fanpage’u i w Ogłoszeniach Librus 14 lutego.

      Dla zdobywcy największej liczby punktów – nagroda. 

      Zapraszamy do rozwiązania krzyżówek, rebusów i łamigłówek - szczegóły na fanpage’u oraz  w Ogłoszeniach Librus. 

      Proponujemy Wam konkurs na Walentynkowy wiersz. Prosimy o przesłanie go na adres mailowy: j.janicka@sp133waw.onmicrosoft.com. Termin nadsyłania prac upływa 14.02.2021r. o północy. 

      Dla zwycięzców konkursu nagroda – publikacja na stronie internetowej szkoły i Facebooku, pochwała  oraz słodki drobiazg po powrocie do szkoły. 

      Zachęcamy do skorzystania z przepisów na walentynkowe słodkości.  

      Zadedykuj piosenkę swojej sympatii. Wyślij link i dedykację na adres: p.smialkowski@sp133waw.onmicrosoft.com, a pojawi się ona na fanpage’u.

          

      ŻYCZYMY WSPANIAŁEJ ZABAWY  

      Szkolne Koło Wolontariatu  

       

     • Gorączka złota PCK

     • W ramach działań wolontariatu serdecznie zachęcamy na pozyskanie funduszy na dofinansowanie wypoczynku letniego, organizowanego przez PCK dla potrzebujących dzieci z terenu Warszawy i Mazowsza (wyjazdy, zajęcia prowadzone w okresie wakacyjnym organizowane lub współorganizowane przez PCK).Akcja polega na zebraniu jak największej wagi „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy do 22 maja 2021.Trzy placówki, które zbiorą najwięcej monet otrzymają nagrody oraz dyplomy.Grosze prosimy zostawiać w słoikach znajdujących się przy głównych wejściach.Dziękujemy

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Sukces ucznia

     • Z radością i dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Jeremi Aneszko z kl.8l awansował do etapu wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego biologicznego, którego organizatorem na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli („MSCDN”).

       

      Jeremi serdecznie gratulujemy życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

     • WOŚP w SP133

     • Tak jak w latach ubiegłych, również i w tym, tak różnym od poprzedniego roku, uczniowie naszej szkoły pokazali, że nie jest im obca troska o dobro innych.

      Po raz kolejny, chętni uczniowie stali się wolontariuszami i „zagrali” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      Udało im się uzbierać ponad 6500 zł, kwota ta tym razem przyczyniła się do wsparcia laryngologii dziecięcej, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

       

      Cieszymy się, że jako społeczność szkolna mogliśmy włączyć się w tę inicjatywę. 

       

     • Sukcesy uczniów

     • Z ogromną przyjemnością i dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Ignacy Wojciechowski kl.8l awansował do etapu wojewódzkiego Konkursu przedmiotowego z matematyki, którego organizatorem jest na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty - Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli („MSCDN”).

      Ignacy, serdecznie gratulujemy, to ogromny sukces, jednocześnie życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i miłości najbliższych oraz pogody ducha każdego dnia

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@edu.um.warszawa.pl
   • informatyksp133@gmail.com
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
   • Michał Gasiński iodo@dbfobielany.waw.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych