• Bezpieczny & Niechroniony

   • Bezpieczny rowerzysta 

    Tym razem nie w czerwcu, a w październiku odbył się długo oczekiwany egzamin na kartę rowerową.  Uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych mogli spełnić swoje marzenie- zdać test i przejechać bezpiecznie rowerem przez miasteczko ruchu drogowego.
    Z pomocą przy organizacji egzaminu ruszyli dziewczęta i chłopcy z klasy 4 m. To oni przygotowali starszym koleżankom i kolegom trasę rowerową. Wyznaczyli pasy ruchu, przejścia dla pieszych i ustawili znaki drogowe.
                Wszyscy, którzy przystąpili do jazdy w rzeczywistym ruchu drogowym, pozytywnie zaliczyli egzamin.


    DZIĘKUJEMY uczniom klasy 4m za pomoc.
     Egzaminowanym GRATULUJEMY!

                                                                                                              Iza Szczęsna

    _______________________________________________________________

    Jest wrzesień i piękna pogoda, więc...

          ...wyruszamy na spacer ulicami Bielan.
    Wspólnie z nauczycielem wychowania komunikacyjnego, panią Izą Szczęsną, rozpoznajemy znaki drogowe i oznaczenia ulic w pobliżu naszej szkoły.
    Razem omawiamy, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, gdy wokoło coraz więcej zmotoryzowanych.

    Uczniowie klas czwartych

    _______________________________________________________________

    Noś odblaski! Świeć przykładem!

     

    Jest piątek,  22  listopada 2019r. Dzisiaj w SP 133 gościmy Seniorów. Jest pięknie. Rodzinna atmosfera, wzruszenie i uśmiech   nie opuszczają  naszych Gości . Podczas  naszego spotkania przestrzegamy Seniorów przed zagrożeniami czyhającymi na drodze. Rozpędzone pojazdy, nieuwaga i zamyślenie, to najczęstsze przyczyny wypadków.
    Przypominamy, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad ruchu drogowego.
    W te jesienne i zimowe wieczory powinniśmy wszyscy pamiętać o tym, jak być widocznym na drodze. Skupienie, jasne ubranie i elementy odblaskowe mogą uratować nam życie.
               
                            Więc i Ty przyjaciół wzorem
                             Przekaż innym dobrą radę
                             Idąc rano czy wieczorem
                             Noś odblaski! Świeć przykładem!

     

    _______________________________________________________________

    Odblaskowy czwartoklasista na ulicach Bielan.

     

                Uczniowie klas czwartych aktywnie włączyli się w działania  programu  Bezpieczny & Niechroniony. W kamizelkach odblaskowych nie straszny im spacer nawet  o zmroku.


    Podczas krótkiej wycieczki, dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej Nr 133  w Warszawie  przypomnieli, jak bezpiecznie pokonać skrzyżowanie i opowiadali dlaczego warto być widocznym na drodze.

    PAMIĘTAJ!

    ODBLASKI  ODWAGI  CI  DODAJĄ  I NA DRODZE BARDZO SIĘ PRZYDAJĄ!

     

    Iza Szczęsna

    _______________________________________________________________

    KARTA  ROWEROWA  2019

                Egzamin teoretyczny  okazał się nie lada wyzwaniem. Nie wszystkim udało się zaliczyć testy. Wszystko jeszcze przed Wami, drodzy uczniowie. Następnym razem na pewno będzie lepiej. Gratulujemy tym, którzy mogli przystąpić do jazdy w ruchu drogowym i pod czujnym okiem Straży Miejskiej oraz pani Emilii i pani Izy zaliczyli gzaminy. Tymczasem odpoczywajcie i nabierajcie sił na następny rok szkolny.

    Szerokiej i bezpiecznej drogi:)

    _______________________________________________________________

    PIERWSZA POMOC

                A co, jeśli zdarzy się wypadek i trzeba będzie komuś pomóc? Uczniowie klas czwartych  na pewno będą widzieli, co należy zrobić w takiej sytuacji. Przez cały rok szkolny powtarzali przepisy ruchu drogowego, ćwiczyli metody pierwszej pomocy, zapamiętali numery alarmowe i sposób powiadamiania służb ratunkowych. 
    Na ostatnich zajęciach  wychowania komunikacyjnego, przed zasłużonym odpoczynkiem letnim, jeszcze raz pokazali wszystkim, że potrafią pomóc poszkodowanemu. Bandażowanie czy usztywnienie złamanej kończyny to dla nich nie problem.

    ________________________________________________________________

    PIKNIK RODZINNY  z  B&N

                1 czerwca 2019 r.,  na pikniku z okazji Dnia Dziecka, wszyscy mogli bliżej poznać założenia  programu profilaktycznego B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Podczas gry fantowej,  pod hasłem "BEZPIECZEŃSTWO JEST W MODZIE", gracze odpowiadali na pytania z zakresu ruchu drogowego. Tak mali i starsi utrwalali przepisy z kodeksu ruchu drogowego. Mamy pewność, że po takiej powtórce bezpieczniej spędzą zbliżające się wakacje.
     

    ________________________________________________________________

    LEPIEJ WIDOCZNI

                Wakacje już lada moment. Rozdajemy kamizelki odblaskowe, które ufundowało nam miasto stołeczne Warszawa. Teraz, w takim stroju każdy nas zauważy. Nie tylko w wakacje.

    ________________________________________________________________

    Szanowni Państwo,

    w naszej szkole w ramach projektu B jak Bezpieczny N jak Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, w dniach od 5 czerwca do 7 czerwca 2019 pod hasłem " Bezpieczeństwo jest w modzie" zostaną przeprowadzone konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie oraz uczniowie zaprezentują modę odblaskową.

    Harmonogram dni:

    5 czerwca (środa)

    1. konkurs pt. " Znam znaki drogowe" - zadaniem uczniów będzie odnalezienie 5 znaków drogowych w budynku szkolnym i prawidłowe ich nazwanie.

    2. Konkurs plastyczny - przygotowanie plakatu w formacie A-3 pod hasłem " Bądź bezpieczny na drodze". Plakat wykonany techniką dowolną. 

     

    6 czerwca ( czwartek)

    Moda odblaskowa - uczniowie tego dnia ubierają się w odblaski lub jaskrawe ubrania. 

     

    7 czerwca ( piątek)

    Konkurs sprawdzający wiedzę o bezpieczeństwie na drodze pieszych i rowerzystów. 3 godz. lekcyjna kl. 4,5,6 , 4 godz. lekcyjna kl. 7, 8 w stołówce szkolnej. 

     

    Emilia Gadomska Iza Szczęsna

    ________________________________________________________________

    ROWER...i...

               

                Rower to nie tylko konstrukcja, to dla mnie miliony wspomnień, tysiące przygód, kilkaset zwiedzonych miejsc oraz i przede wszystkim fantastyczni ludzie spotkani na trasie
     i na zawodach.

    Gbiker

     

    A dla Was, czym jest rower?
                Jak widać na załączonych obrazkach czymś, co sprawia nam radość. Jeszcze tylko trzeba poćwiczyć jazdę w rzeczywistym ruchu drogowym, powtórzyć zasady ruchu drogowego, zdobyć kartę rowerową i...można ruszać w trasę.


    Przecież niedługo upragnione wakacje i czeka przygoda:)

     

    ________________________________________________________________

    Spotkanie z instruktorem nauki jazdy

    Dnia 4 marca 2019 r. uczniowie klas czwartych mieli spotkanie z panem Sławomirem, który przypomniał przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów i pieszych. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w zajęcia, podczas których mogli odegrać scenki, które dotyczyły bezpieczeństwa na drodze.

    Emilia Gadomska

    Iza Szczęsna

    ________________________________________________________________

    WIDOCZNY =  BEZPIECZNY

    Nadeszła jesień. Szybko zapada zmrok. Słabo oznakowany pieszy staje się niewidoczny dla otoczenia.
    Pamiętajmy o  stosownym stroju i oznakowaniu. Jaskrawe ubranie, element odblaskowy może uratować nam życie.
    My jesteśmy widoczni. A Ty?

     

    _________________________________________________________________

    Policjanci  są  wśród  nas

             Taką nazwę nosi popularny konkurs wiedzy o Policji. I choć corocznie nasi uczniowie biorą w nim udział, to dopiero w tym roku mogli z bliska zobaczyć czym w ruchu drogowym  poruszają się stróże prawa.  Radiowozy i motory okazały się nie lada atrakcją. Dzieci z zaciekawieniem oglądały i  testowały sprzęt naszych bohaterów.  Przed wakacjami przypomnieliśmy wszystkim młodszym i starszym o bezpieczeństwie i po raz kolejny ćwiczyliśmy pierwszą pomoc przedlekarską. Tego nigdy dosyć.

     

    ________________________________________________________________________________

    "Rower  to wolniejsze odkrywanie...

     

    ...głębsze poznawanie, wolność wyboru, niezależność, samowystarczalność. Rower prowadzi cię do miejsc, o których nie wiedziało się, że istnieją, pomaga przeżyć chwile, o których nie myślało się, że mogą się wydarzyć. Nieplanowane, ulotne jak kurz nieprzebytych jeszcze dróg. Gdyby nie rower, umknęłyby niezauważone, przejechane, migawkowo dostrzeżone z okna pędzącego autobusu albo jeepa..."

    Piotr Strzeżysz

     

    Teoria i praktyka - ZALICZONE.

    Egzaminy na kartę rowerową już za nami.
    W roku 2018 na drogi publiczne wyjedzie kolejnych 58 pełnoprawnych rowerzystów z SP 133. Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskania pierwszego prawa jady i życzymy szerokiej, bezpiecznej drogi!

    ________________________________________________________________________________

    Bezpieczny Niechroniony na pikniku

                Tak, jak pisaliśmy we wspomnieniach ze szkolnego pikniku, nie zabrakło konkursu pytań z nagrodami. W tym roku w grze "Zgaduj zgadula" padały pytania z ruchu drogowego. Choć nie były łatwe, nasi Goście i  Uczniowie  poradzili sobie doskonale. Przecież oni  wiedzą, jak zachować się na drodze. Po prostu są najlepsi:)

    ________________________________________________________________________________

    Ćwiczymy jazdę na jednośladach

                 Zajęcia rowerowe w Miasteczku Ruchu Drogowego to już dla nas tradycja. Uczniowie klas czwartych i piątych, pod opieką koordynatorów programu B&N , jeżdżąc  na rowerach, przygotowywali się do uzyskania karty rowerowej. Kto w tym roku nie zjawił się na zajęciach, niech żałuje. Było super! Pogoda i humory dopisały, a doświadczenia są niezapomniane.
     

    Do zobaczenia za rok:)

                                                                                                                                      Koordynatorzy  B&N

    ________________________________________________________________________________

    Program profilaktyczny B&N

    Dnia 23 października 2017 r. wzorem roku ubiegłego zaprosiliśmy do naszej szkoły instruktora nauki jazdy, pana Sławomira Moszczyńskiego.  Poprowadził zajęcia dotyczące bezpieczeństwa ruchu na drodze pieszych i rowerzystów dla uczniów klas:  4a, 4m, 4k i 5m.

     

    Koordynatorzy projektu B&N

     

    ________________________________________________________________________________

    Program profilaktyczny B&N

    W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów naszej szkoły, pani Dominika Filipek przeprowadziła innowacyjne zajęcia w języku angielskim dotyczące ruchu drogowego pieszych i rowerzystów.

    Koordynatorzy projektu B&N

    ________________________________________________________________________________

    Program profilaktyczny B&N

    Koordynatorzy programu profilaktycznego B&N , pani Iza Szczęsna i pani Emilia Gadomska, zaangażowałydo współpracy wszystkich nauczycieli i uczniów. Cały tydzień na lekcjach wychowania fizycznego dziewczęta i chłopcy doskonalili jazdę na rowerze i hulajnodze. Przez kolejne dwa dni uczniowie klas starszych uczestniczyli w zajęciach rowerowych w Miasteczku Ruchu Drogowego. Najciekawszą formą całego przedsięwzięcia okazała się zabawa : Jaki to znak drogowy? Codziennie nasi wychowankowie dzielnie szukali ukrytych w szkole znaków drogowych, które musieli poprawnie nazwać i wpisać odpowiedzi na kupon konkursowy.

    Podsumowanie naszych działań nastąpiło 3 czerwca na Rodzinnym Pikniku.

    Dyrekcji szkoły, wszystkim nauczycielom,uczniomi rodzicom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

     

    Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji:)

    Koordynatorzy programu B&N

    ________________________________________________________________________________

    Tydzień Bezpieczeństwa- podsumowanie

     

             Szkolny Tydzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami. Przez kolejnych pięć dni promowaliśmy właściwe postawy  i zachowania uczestników ruchu drogowego. Zarządzanie ruchem drogowym wymaga wielu różnorodnych przedsięwzięć. Stąd też i  nasza społeczność szkolna podjęła rozmaite działania na rzecz poprawy BRD. Oto , co działo się w Szkole Podstawowej nr 133 w Warszawie.

    Więcej zdjęć w albumie szkolnym: http://sp133waw.edupage.org/album/?

     

    ________________________________________________________________________________

    TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA - DZIEŃ PIĄTY- 12 maja 2017r.

    Od wczesnych godzin rannych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  kolportowali gazetkę szkolną dotyczącą tygodnia bezpieczeństwa. Każdy znalazł w niej coś dla siebie. Były rebusy, kolorowanki, test na kartę rowerową i cenne rady dla rowerzystów. Na parterze powstała, ostatnia już w tym roku szkolnym, gazetka ścienna  Znaki informacyjne.

    Więcej zdjęć w albumie szkolnym: http://sp133waw.edupage.org/album/?

    ________________________________________________________________________________

    TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA - DZIEŃ CZWARTY- 11 maja 2017r.

    Zosia Górska, Ania Włochacz, Tomek Jacak i Kacper Kozyra brali udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju BRD. Zajęli IX miejsce. W tym czasie, w szkole, wszyscy uczniowie wysłuchali prelekcji pani Emilii Gadomskiej: " Jak  unikać zagrożeń w ruchu drogowym?"

    Więcej zdjęć w albumie szkolnym: http://sp133waw.edupage.org/album/?

    ________________________________________________________________________________

    TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA - DZIEŃ TRZECI- 10 maja 2017r.

    Promowaliśmy modę  na odblaski. To była cenna lekcja i super zabawa.

    Więcej zdjęć w albumie szkolnym: http://sp133waw.edupage.org/album/?

    ________________________________________________________________________________

    TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA - DZIEŃ DRUGI- 9 maja 2017r.

    W tym dniu, dla klas 1-6 odbył się szkolny konkurs wiedzy o przepisach drogowych: "Bezpieczna droga-bezpieczny uczeń". Uczestnicy konkursu rozpoznawali znaki drogowe, analizowali sytuacje drogowe z udziałem pieszych i zmotoryzowanych.

    Zwycięzcami zostali: Tadeusz Dembiński i Jan Golimowski
    z klasy 3a, oraz Zofia Górska i Jakub Włodowski z klasy 5a.

    Więcej zdjęć w albumie szkolnym: http://sp133waw.edupage.org/album/?

    ________________________________________________________________________________

    TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA - DZIEŃ  PIERWSZY- 8 maja 2017r.


    Uczniowie wraz z wychowawcami przypominali podstawowe zasady poruszania się pieszego i rowerzysty po drogach. Wspólnie wykonywali plakat na temat: "I ja jestem bezpieczny na drodze". Dziewczęta i chłopcy przygotowali scenki "Bezpieczny pieszy, bezpieczny rowerzysta", które mogliśmy obejrzeć 3 czerwca,
    na Rodzinnym Pikniku.

    Więcej zdjęć w albumie szkolnym: http://sp133waw.edupage.org/album/?

    ________________________________________________________________________________

    ________________________________________________________________________________

    ________________________________________________________________________________

    Szanowni Państwo,
     Drodzy Uczniowie,


     


    w poniedziałek 8 maja,
    startuje SZKOLNY TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.


    W dniach 8-12 maja 2017r. promujemy bezpieczne zachowania na drodze.

    Oto plan naszych działań:

    PONIEDZIAŁEK - wykonanie plakatu i przygotowanie krótkiej scenki o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów

    WTOREK- konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego dla klas 1-6

    ŚRODA- Moda odblaskowa- w tym dniu wszyscy uczniowie promują swoim strojem jaskrawe barwy i odblaski niezbędne do poruszania się po drogach

    CZWARTEK- pogadanka na temat bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierujących

    PIĄTEK- tematyczny numer szkolnej gazetki TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA w SP 133, 8-12 maja 2017r., a w niej m. in.: zagadki i kolorowanki dla najmłodszych, dla starszych test na kartę rowerową i rady dla rowerzystów.

    DODATKOWO
    I. Cały tydzień uczniowie ćwiczą jazdę na rowerze podczas zajęć wychowania fizycznego:
    II. Na zajęciach technicznych w klasach 4-6 powtarzamy zagadnienia do egzaminu na kartę rowerową.
    III. Od poniedziałku do piątku, w różnych miejscach w szkole, pojawią się obrazki 3 znaków drogowych. Uczeń nazywa znaki, a kartkę z odpowiedzią wrzuca do Skrzynki odpowiedzi przy tablicy informacyjnej na parterze.
    IV. Zajęcia rowerowe w Miasteczku Ruchu Drogowego dla klas 4-6 (ul. Sołtyka 8/10)

    Podsumowanie Tygodnia bezpieczeństwa:
    03 czerwca 2017r. (sobota) podczas Rodzinnego Pikniku
    .

    Życzymy udanej zabawy i bezpiecznych zachowań:)


    Koordynatorzy programu B&N
    Iza Szczęsna, Emilia Gadomska

    ________________________________________________________________________________

    Przypominamy zasady obowiązujące w ruchu drogowym.

     

             Przygotowaliśmy gazetę ścienną, a w niej najważniejsze znaki i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Naszym celem jest promowanie bezpiecznych zachowań na ulicy, chodniku, drodze dla rowerów.
    Tym razem PIESZY NA SZÓSTKĘ i ZNAKI ZAKAZU.

     

    ________________________________________________________________________________

    Świecimy Przykładem

    Dnia 30.11.2016 r. w naszej szkole było bardzo głośno i odblaskowo. W ramach projektu Bezpieczny Niechroniony, w którym bierzemy udział, odbyła się dyskoteka dla klas IV-VI połączona z edukacją o naszym bezpieczeństwie na drodze. Uczniowie wyposażeni w odblaski wirowali na parkiecie. W przyciemnionym świetle taniec z odblaskami dawał niezwykłe efekty i uczniowie naocznie mogli przekonać się na jakiej zasadzie działają elementy odblaskowe.

     

    Iza Szczęsna

    Emilia Gadomska

    ________________________________________________________________________________

    Spotkanie z instruktorem nauki jazdy

                W październiku zaprosiliśmy do naszej szkoły pana Sławomira Moszczyńskiego, instruktora nauki jazdy z Automobilklubu Polski.
    Uczniowie klas 4 mieli okazję usłyszeć na czym polega praca  nauczyciela, uczącego   poprawnej jazdy, zgodnie z kodeksem ruchu drogowego. Dziewczęta i chłopcy, wspólnie  z prowadzącym zajęcia, rozpoznawali znaki drogowe, omawiali zasady pierwszeństwa na skrzyżowaniach i  prawa obowiązujące pieszych.
    Analizując przykłady łamania przepisów kodeksu drogowego, uczniowie wyciągali wnioski  i ćwiczyli spostrzegawczość. Mamy nadzieję, że wymiana doświadczeń pozwoli naszym wychowankom na wdrażanie poznanych zasad i ułatwi im poruszanie sie po drogach. 

     

    Emilia Gadomska
    Iza Szczęsna

    ________________________________________________________________________________

     

    Bezpieczny na drodze


    "Jesteś bezpieczny wtedy, gdy wszystkie zagrożenia są za tobą”.


    Taka treść mądrości ludowej towarzyszyła uczniom na zajęciach komunikacyjnych przez cały rok szkolny. Od pierwszych lekcji uczniowie klas 4 poznawali zasady bezpiecznego poruszania się i przepisy ruchu drogowego oraz uczyli się, jak udzielać pierwszej pomocy przedlekarskiej. W klasach starszych uwalaliśmy znajomość zasad i ćwiczyliśmy je w praktyce. Klasy 6r i 5m byli na zajęciach w miasteczku ruchu drogowego przy ul. Sołtyka, doskonaląc umiejętności poruszania się rowerem w mieście, a dwaj uczniowie z klasy 5d, w konkursie "Ze Strażą Miejską bezpiecznie", wykazali się doskonałą umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także w akcji "Rowerowy maj", która poprzedzona została pogadanką o przepisach drogowych nie tylko dla rowerzystów. Uwieńczeniem działań był pisemny i praktyczny egzamin na kartę rowerową, który pozwolił wielu wychowankom 133-ciej zdobyć pierwszy ważny dla nich dokument - Kartę Rowerową. I tak zakończyliśmy kolejny etap realizacji programu B&N czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony, wprowadzając w życie poznane zasady. 

     Życzę wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji. 


    Iza Szczęsna

    ________________________________________________________________________________

     

     

    Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

        Taką nazwę nosi konkurs o Straży Miejskiej. Mikołaj Szczucki I Tomek Jacak z klasy 5d  przygotowywali się do rozgrywek juz od listopada 2015r. Chłopcy na początku tego roku, odpowiadając na pytania w teście wiedzy, pokonali pozostałych uczestników z dzielnicy Bielany i zakwalifikowali się do kolejnego etapu. W finale, w którym uczestniczyło 17 dwuosobowych drużyn, prezentowali umiejętności udzielania pierwszej pomocy i jazdy na rowerze w rzeczywistym ruchu drogowym. Chociaż Mikołajowi i Tomkowi nie udało się wygrać, zdobyta wiedza i umiejętności pozostały.  

    Iza Szczęsna

     

    ________________________________________________________________________________

    Program  Bezpieczny & Niechroniony       

          

                Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym, przystąpiliśmy do realizacji wyznaczonych celów. Głównym naszym założeniem jest zmniejszenie liczby wypadków i kolizji z udziałem pieszych, rowerzystów i innych uczestników ruchu.

    Uczniowie klasy 5m i 6r zapoczątkowali cykl zajęć w Miasteczku Ruchu Drogowego.

    Wiedząc, że droga jest to wydzielony pas terenu, który składa się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych, drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem znajdującym się w obrębie tego pasa, wykorzystywali  wiadomości w praktyce.

    Na rowerach pokonywali skrzyżowania,  rondo, strzeżone i niestrzeżone przejazdy kolejowe, a jako piesi dbali o bezpieczeństwo własne i innych. Wszystko z  zachowaniem zasad w  ruchu drogowym.

     Liczymy, że uczestnicy tych zajęć będą  pamiętać jak należy zachować się będąc uczestnikiem ruchu drogowego.

     

    Iza Szczęsna

    Maria Pieńkosz

    Robert Perlan

    ________________________________________________________________________________

     

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
   • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych