Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin
MATERIAŁY DLA 8-KLASISTÓW
INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 133 IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W WARSZAWIE
Szanowny Rodzicu,
Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkoł podstawowych w związku z koronawirusem.
Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:
1. Wysłać skan wnisoku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki. Adresy mailowe i numery telefonów placówek można znaleźć na stronach przedszkoli lub stronie Biura Edukacji
http://www.edukacja.warszawa.pl/
2. Dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do placówki. W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego, 1,5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsulatcje udzelane są wyłącznie telefonicznie i mailowo
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 133 IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W WARSZAWIE
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020r. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone:
- 12 i 13 marca br. to dni, w których nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
- od poniedziałku 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół;
- zaleca się śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz internetowej strony szkoły i wiadomości w dzienniku elektronicznym LIBRUS
Rodzicu,
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- w sytuacji podejrzenia zarażenia koronawirusem proszę powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną oraz dyrektora szkoły;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju
oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego
„Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”
Zapraszamy na „Giełdę Zawodów. Dobrze wybrane”
Stolica promuje i popularyzuje szkolnictwo zawodowe. Podczas dwudniowej „Giełdy Zawodów” w Pałacu Kultury i Nauki - 11-12 marca, godz. 9.00-19.00. zaprezentują się stołeczne technika i szkoły branżowe I stopnia.
Stołeczne szkoły zawodowe kształcą w 70 zawodach, które podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane w podziale na następujące branże:
• Gastronomia, Hotelarstwo i Turystyka
• Ekonomia i Handel
• Transport i Drogownictwo
• Budownictwo
• Nowe Technologie
• Usługi
• Fotografia i Multimedia
Uczniowie klas VIII szkół podstawowych, którzy odwiedzą giełdę będą mogli uzyskać informacje na temat różnych zawodów oraz zapoznać się ze specyfiką nauczania danego zawodu. Będą mogli porozmawiać z uczniami, którzy uczą się już danego zawodu a także skorzystać z indywidualnych porad doradców zawodowych.
Zwiedzający mogą liczyć na dodatkowe atrakcje - prezentacje multimedialne, gry edukacyjne i filmy przygotowane przez szkoły zawodowe.
Zapisy będą prowadzone za pomocą systemu elektronicznej rejestracji pod adresem:
gieldazawodow.wcies.edu.pl od 25 lutego od godz. 9.00 do 5 marca lub do wyczerpania limitu miejsc. Rejestracja obejmuje zorganizowane grupy uczniów ze szkół podstawowych (do 32 uczniów) wraz z opiekunem.
Wstęp wolny dla rodziców od godz. 15.00 do 19.00
Dzień otwarty
6 lutego 2020 r. godz. 9.00-17.00 w Szkole Podstawowej nr 133 im. Stefana Czarnieckiego odbędzie się DZIEŃ OTWARTY dla rodziców przyszłorocznych klas 1 oraz oddziałów przedszkolnych.
Godzina 17.00 - spotkanie z dyrektorem w stołówce szkolnej
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon
MATEMATYKA
Klasa I
Adam Herbut kl. I p 84%- miejsce 9
Klasa II
Tadeusz Gołąb kl. II i 84%- miejsce 9
Franciszek Sawicki kl. II d 80% - miejsce 10
Klasa III
Barbara Borkowska kl. III a 90% - miejsce 5
Agata Chmielewska kl. III j 90% - miejsce 5
ZINTEGROWANE SPRAWNOŚCI
Klasa II
Jan Gałązka kl. II k 95% - miejsce 3
Tadeusz Gołąb kl. II i 93% - miejsce 4
Patryk Popiołek kl. II d 86% - miejsce 7
Mateusz Stępniak kl. II d 86% - miejsce 7
Maria Szynwelska kl. II i 86% - miejsce 7
Anastazja Popławska kl. II i 83% - miejsce 8
Hanna Sikorska kl. II i 79% - miejsce 10
Mikołaj Kutzner kl. II d 79% - miejsce 10
Jonasz Dąbrowski kl. II i 79% - miejsce 10
Klasa III
Agata Chmielewska kl. III j 87% - miejsce 8
JĘZYK ANGIELSKI
Klasa I
Inga Caine I b 89% - miejsce 5
Gratuluję sukcesów i zapraszam do wspólnej realizacji kolejnych konkursów w sesji wiosennej :)
Joanna Majewska
Warszawski Konkurs Matematyczny „Z matematyką przez życie”
Z przyjemnością informujemy, że do drugiego etapu Warszawskiego Konkursu Matematycznego „Z matematyką przez życie” przechodzą uczniowie:
- Adam Kudelski kl. 4e
- Ziemowit Chmielewski kl. 5p
- Aleksander Bołdok kl. 5d
- Jan Bystydzieński kl. 6a
- Filip Jędrzejczyk kl. 8j
- Zofia Górska kl. 8a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zespół nauczycieli matematyki.
Stanisław Moniuszko w szkole XXI wieku
Śpiewamy Prząśniczkę
U prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki, / przędą sobie, przędą jedwabne niteczki... to fragment Prząśniczki - jednej z najbardziej znanych pieśń Stanisława Moniuszki, którą skomponował artysta do słów Jana Czeczota. Ale czy uczniowie szkoły XXI wieku ją znają? Uczniowie naszej Szkoły już tak! 31 stycznia 2020 roku społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała tę pieśń.
Zapraszamy do obejrzenia relacji ze wspólnego śpiewu Prząśniczki.
Stanisław Moniuszko w szkole XXI wieku
Projektujemy stroje dla Stanisława Moniuszki
Stanisław Moniuszko - kompozytor, organista, nauczyciel, twórca opery narodowej - ktoś tak wybitny, powinien zadbać o swój strój. Uczniowie klasy 6 i 7 zaprojektowali stroje dla artysty na różne okazje. Projektanci postawili na tradycję, ale pojawiają się też elementy nowoczesne. Zobaczcie sami. Zapraszamy do obejrzenia galerii projektów strojów dla Moniuszki.
Stanisław Moniuszko jako nauczyciel muzyki w SP 133
Stanisław Moniuszko wybiera się na randkę na koncert
Stanisław Moniuszko i jego strój na motocykl
Stanisław Moniuszko przygotowany do snu - projekt piżamy.
Projekty są naszym kolejnym działaniem upamiętniającym postać Stanisława Moniuszki.
Iza Szczęsna
Paulina Falańczyk
Jagoda Wóltańska
Serdeczne Gratulacje dla uczniów klasy 2j
W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym ,,Leon” sesja jesienna uczniowie zajęli wysokie miejsca.
Edukacja polonistyczna:
Agata Chmielewska-2 miejsce, Michalina Gurak-6 miejsce, Maja Płoucha -6 miejsce, Hania Szopa-7 miejsce, Julia Drobniak-9miejsce.
Edukacja matematyczna:
Zuzanna Kieliszek- 6 miejsce, Agata Chmielewska-8 miejsce, Jagoda Dąbrowska-10 miejsce, Marcin Dudkowski-10 miejsce, Hania Szopa -10 miejsce, Stanisław Wekiera 10 miejsce.
Joanna Majewska
Szanowni Państwo,
przypominamy, że 10 stycznia ,do godziny 15.00, istnieje możliwość potwierdzanie w systemie przyjęcia kart kwalifikacyjnych w FPE oraz potwierdzeń opłat za żywienie. Wydrukowaną kartę należy złożyć w sekretariacie szkoły. Jednocześnie informujemy, że od 14 stycznia, od godziny 8.00, rusza rekrutacja uzupełniająca. Możliwość zapisu dziecka na zimę w mieście będzie trwała do 16 stycznia do godziny 11.00. Karty dzieci przyjetych w rekrutacji uzupełniającej należy złożyć w sekretariacie szkoły w dniach 21- 23 stycznia .
SPOTKANIE AUTORSKIE Z P. JUSTYNĄ BEDNAREK
20 grudnia 2018r. zaprosiliśmy na spotkanie autorskie do klasy 1d - p. Justynę Bednarek- autorkę wielu książek dla dzieci, takich jak: „Babcocha” „Pięć sprytnych kun” , „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”- książka jest lekturą w klasach I-III.
Nadmienić należy , iż p. Justyna Bednarek jest mieszkanką Bielan, absolwentką Lelewela, wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarką i znamienitą pisarką. Podczas spotkania z uczniami klasy 1d autorka czytała fragmenty książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Babcocha” oraz opowiadała, co stało się inspiracją do napisania tych książek. Następnie uczniowie klasy 1d zadawali pytania dotyczące treści książek, gdyż czytaliśmy wspólnie fragmenty niektórych przed wizytą autorki.
Na zakończenie spotkania Pani Justyna Bednarek podpisywała książki, które przyniosły dzieci. Spotkanie bardzo podobało się najmłodszym czytelnikom- uczniom klasy 1d, którzy lubią czytać i słuchać książek p. Justyny Bednarek.
Dorota Matuszczak
Stanisław Moniuszko w szkole XXI wieku
Był sobie Dziad i baba bardzo starzy oboje... i był... Stanisław Moniuszko. Chociaż minął już rok 2019 ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki, postanowiliśmy jeszcze raz wspomnieć o naszym wybitnym kompozytorze. Nasze upamiętnienie muzyka rozpoczęliśmy od zilustrowania jego pieśni "Dziad i baba" do tekstu Józefa Ignacego Kraszewskiego. Uczniowie klasy 5, pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, przygotowali barwne komiksy, w których trafnie oddali treść utworu. Kolorowe ilustracje opatrzone dialogami, przykuwają uwagę wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 133 i gości odwiedzających nasze progi. Nie lada atrakcją stała się szkolna audycja o życiu i twórczości artysty. Zachęcamy do jej wysłuchania. Zapewniamy, że warto. Wkrótce przedstawimy nasze kolejne działania upamiętniające wybitnego polskiego kompozytora.
Iza Szczęsna
Paulina Falańczyk
Jagoda Wóltańska5
"Bóg się rodzi..."
Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, w naszej szkole, nauczyciele, pracownicy i zaproszeni goście spotykają się, aby powitać Maleńkiego Jezusa. Jest okazja powspominać, złożyć życzenia i kolędować. W tym roku uroczystość dla zaproszonych gości umiliła swoimi występami młodzież z klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i uczniowie klasy ósmej m. Mogliśmy obejrzeć Misterium bożonarodzeniowe i posłuchać koncertu kolęd. Cały występ przygotowały i poprowadziły panie Iza Szczęsna i Agata Szablewska.
Agata Szablewska
Iza Szczęsna
Zima w mieście
Szczegołowe informacje na temat akcji "Zima w mieście" znajdują się w załączniku poniżej:
Linki do informacji w sprawie Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2020 zamieszczonych na stronie Biura Edukacji
http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/warszawski-program-zima-w-miescie
oraz na stronie Urzędu Dzielnicy Bielany
http://bielany.waw.pl//page/1480,zima-w-miescie2020-na-bielanach-1002-21022020r.html
Szkolny Mistrz Czytelnictwa
Miło mi poinformować, iż w rozgrywkach międzyklasowych kl. II-III ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa” z ramienia Ogólnopolskiego Konkursu ,,Zaczytana Szkoła” nagrody książkowe otrzymali następujący uczniowie z najwyższą liczbą punktów:
2i
Jan Affeltowicz
Jonasz Dąbrowski
Tadeusz Gołąb
Dominika Matuszewska
Anastazja Popławska
Maria Szynwelska
2k
Adam Owczarczyk
Iga Drygalska
Jan Gałązka
Zofia Rozkwitalska
2d
Patryk Popiołek
Michał Szołajski
Natasha Urbanelis
3o
Lena Jakubiak
3j
Agata Chmielewska
3a
Barbara Borkowska
Irena Pużuk
Gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych aktywnościach czytelniczych !
Joanna Majewska-koordynator konkursu
Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Olimpus
Z przyjemnością informujemy, iż laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Olimpus zostali:
- Ignacy Wojciechowski kl. 7L, miejsce 4.
- Adam Kudelski kl. 4e, miejsce 10
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Zespół nauczycieli matematyki
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole
W ostatnią niedzielę 12 stycznia odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Około 50 wolontariuszy z naszej szkoły kwestowało na Bielanach: w pobliżu Urzędu Dzielnicy Bielany, w Galerii Młociny, w Lesie Bielańskim obok Kościoła Bielańskiego i w wielu innych miejscach dzielnicy i poza nią. Dzięki ich zapałowi i hojności darczyńców w 22 puszkach znalazło się 40 735 złotych!
Braliśmy udział w wielkim przedsięwzięciu, ponieważ cały Sztab nr 97, w ramach którego działaliśmy, zebrał na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej prawie 700 000 złotych. Ta kwota usprawiedliwia dość długą kolejkę wolontariuszy do rozliczenia – trzeba było czasem poczekać nawet godzinę, ale to oczekiwanie wolontariuszom umilała pizza.
Chciałabym wszystkim uczestnikom tego finału serdecznie podziękować. Byli to uczniowie z wszystkich klas: i młodszych, i starszych. Szczególne podziękowania dla tych osób, które brały udział w zbiórce dwa dni: w sobotę w Galerii Młociny i w niedzielę.
Dziękuję też Radzie Rodziców za pyszne pączki dla wolontariuszy, nauczycielom, którzy pomagali w organizacji: Paniom Danusi Święczkowskiej, Justynie Janickiej, Ewelinie Żyrek, Joannie Majewskiej oraz Panu Dozorcy.
Specjalne podziękowania dla kawiarni WakeCup Cafe przy ul. Żeromskiego za ciepłą herbatę dla naszych dzieciaków.
Do następnego Finału!
Magdalena Kotarbińska
13
Archiwum Aktualności