Szanowni Państwo!
W związku z pismem Pani Joanny Gospodarczyk Dyrektora Biura Edukacji z dnia 14 marca 2016 r. uprzejmie informuję, że w Wytycznych do organizacji roku szkolnego 2016/2017, zostaną wprowadzone 2 godziny zajęć tygodniowo dla każdego oddziału klasy pierwszej szkoły podstawowej.
Godziny te przeznaczone będą na:
- roczne zwiększenie, o 1 godzinę tygodniowo, liczby godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych języka obcego nowożytnego,
- realizację, w wymiarze 1 godziny tygodniowo, dodatkowych zajęć edukacyjnych rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów. Rodzaj realizowanych zajęć powinien uwzględniać potrzeby uczniów i zostać uzgodniony z rodzicami.
Małgorzata Szerszeń
Dyrektor szkoły
„ Lekcja tybetańska”
W marcu odbyła się kolejna lekcja tybetańska w kl. II j., którą poprowadziła mama uczennicy p.Agnieszka Balcer- Thinlay. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, o życiu dzieci w kulturze tybetańskiej. Mieli okazję porównać naukę, pracę, zabawę dzieci tybetańskich i polskich. Uczyły się również tańca tybetańskiego. Tym razem nauczycielem był tata- p. Lobsang Thinlay. Na koniec zajęć każde dziecko dostało prezent od p.L. Thinlay- katak (rodzaj szala). Dziękujemy.
Justyna Strzyżewska
"Lato w mieście 2016"
" Świąteczne mazurki" w kl. II j
W marcu w kl. II j w ramach zajęć świetlicowych odbyły się zajęcia kulinarne. Poprowadziła je mama ucznia p. Martyna Galewicz. Uczniowie pracując w zespołach dekorowali słodyczami przygotowane wcześniej mazurki. Zadaniem było wymyślenie wspólnego projektu mazurka.
Zakończenie zajęć to oczywiście słodka degustacja.
Justyna Strzyżewska
Apel „Inni, a jednak tacy sami”
09.03.16r. rozpoczęły się w Zakopanem IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, dlatego apel, który odbył się 10 marca, był doskonała okazją, by przybliżyć uczniom, czym jest niepełnosprawność , jak można wspierać osoby niepełnosprawne, czego się można od nich nauczyć i co robić, by przełamywać stereotypowe myślenie o takich osobach.
Na początku uczniowie wysłuchali fragmentów opowiadania M. Krajewskiej: „ Mój młodszy brat”. Historia Antosia, który „inaczej wygląda, mówi niewyraźnie i trzeba do niego mówić powoli” ,stała się punktem wyjścia do rozmowy na temat naszych relacji z osobami niepełnosprawnymi, często uprzedzeń i lęków .Potem została zaprezentowana historia ludzi, którzy na co dzień zmagają się z trudnościami wynikającymi z ich niepełnosprawności, ale się nie poddają; uprawiają sport , grają w filmach( historia Kurta Yeagera) czy są znanymi muzykami( klawiszowiec zespołu X Ambassadors).
Na koniec uczniowie klasy 4j zaprezentowali scenkę pt. „Wszyscy jesteśmy tacy sami”. Mamy nadzieję, że ta krótka prezentacja o akceptacji i chęci bliższego poznania osób niepełnosprawnych pozwoli uczniom „oswoić” ten trudny temat.
J.Kulesza
"Jak dbać o zdrowie"
W marcu w kl. IIj odbyła się lekcja poświęcona bardzo ważnemu zagadnieniu a mianowicie - szeroko pojętemu zdrowiu. Poprowadziła ja mama ucznia - p. Magdalena Szymanek- Szwed, która z zawodu jest chirurgiem dziecięcym. Zajęciom towarzyszyła ciekawa prezentacja, dzięki której uczniowie utrwalali swą wiedzę, jak dbać o zdrowie, a jakie działania są szkodliwe. Omawiane były zagadnienia prawidłowego odżywiania się, znaczenie higieny,sportu, profilaktyki, odpoczynku dla zachowania zdrowia.
Justyna Strzyżewska
"Duety do mety"
24.02.16r. odbyła sią w naszej szkole trzecia edycja interdyscyplinarnego konkursu z j.polskiego i matematyki : „Duety do mety ”. W konkursie brali udział uczniowie klas 5, podzieleni na duety rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Krzyżówki, rebusy czy wykreślanki były dobrą okazją do zweryfikowania swej wiedzy i zabawy. Na wykonanie każdego mieli 5 minut, niektórzy kończyli przed upływem tego czasu, a sędziowie skrupulatnie wpisywali (na karcie danego duetu )uzyskaną punktację i czas ,w którym uczniowie rozwiązali zadanie.
Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze , mimo zaciętej rywalizacji wszyscy świetnie się bawili
Gratulujemy serdecznie wszystkim, a szczególnie zwycięzcom!
Nagrody,które ufundowało Wydawnictwo Granna, otrzymali:
I miejsce- Bartosz Świątkowski i Kacper Kozyra z kl.5m
II miejsce –Magdalena Świderska i Julia Kędzierska z kl.5d
III miejsce –Antoni Sajdak i Stanisław Wiśniewski z z kl.5m
Justyna Kulesza i Katarzyna Bęben
Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo- Planeta
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły: Julia Kruk i Michał Dmochowski z klasy 6a oraz Szymon Pluciński z klasy 6m zdobyli wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo- Planeta.Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:)
Aneta Mikulska
Olga Kwiecień
DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICA
18 lutego 2016 roku, w godzinach 9.00 -17.00 zapraszamy rodziców kandydatów do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych 2016/2017 na Dzień Otwarty, podczas którego będzie można obejrzeć szkołę, poznać nauczycieli, a także otrzymać odpowiedź na pojawiające się pytania.
O godzinie 17.00 w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie z Dyrektorem Szkoły.
„ Lekcja tybetańska” w kl. II j
W lutym 2016r. odbyło się spotkanie z zaproszonym Gościem- a zarazem mamą jednej z uczennic, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o Tybecie. Dowiedzieliśmy się o położeniu geograficznym, klimacie, zwierzętach, ludności Tybetu oraz o najsławniejszym Tybetańczyku- Dalajlamie. Poznaliśmy flagę i jej legendarną symbolikę. Mieliśmy okazję zobaczyć książki tybetańskie i poznać alfabet. Zajęciom towarzyszyła interesująca prezentacja oraz ćwiczenia praktyczne. Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami i czekamy na następne spotkania.
Justyna Strzyżewska
Bal Karnawałowy dla 0-III
27 stycznia 2016r. odbyły się dwa bale karnawałowe:
-w godz. 9:00-11:00- bawiły się klasy 0, I, IIo, IIm
- w godz. 11:00-13:00- klasy IIa, IIj oraz klasy III.
W sali gimnastycznej zabawę dla klas 0-III prowadziła Agencja Artystyczna Prima.
Dzieci przebrane były w niezwykłe stroje karnawałowe przypominające postaci z bajek, filmów, ale również nie zabrakło też chłopców przebranych za policjantów, żołnierzy, strażaków oraz lekarzy. Wśród dziewczynek królowały suknie księżniczek i dobrych wróżek.
Dzieci bawiły się i tańczyły w rytmach znanych przebojów, a także uczestniczyły w konkursach sprawnościowym oraz w konkursie tańca.
Ta wspaniała zabawa była możliwa dzięki zaangażowaniu dzieci, wychowawców oraz rodziców.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która sfinansowała bale karnawałowe klas 0-III.
Zdjęcia z balu można obejrzeć w Albumie fotograficznym. Zapraszamy.
Dorota Matuszczak
Spotkanie z Babciami, Dziadkami i Rodzicami w kl. II j
W lutym uczniowie kl. II j zaprosili Babcie i Dziadków oraz Rodziców na przedstawienie pt.„Troglodyci”. Stroje wykonała p. Olga Pechcińska(mama uczennicy) z Babcią Julki i oczywiście Julką. Zgromadzonym Gościom bardzo podobał się nasz występ, czego wyrazem były gromkie brawa.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Dzień Babci i Dziadka w kl. Id
22 stycznia 2016r. o godz. 9:00 odbyło się uroczyste spotkanie, na które zaprosiliśmy babcie i dziadków z klasy Id. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki w programie artystycznym „Naszym kochanym Babciom i Dziadkom”.
Licznie przybyli goście nagradzali swe wnuki i wnuczków gromkimi oklaskami. Po zakończeniu części artystycznej dzieci złożyły Babciom i Dziadkom piękne życzenia oraz wręczyły samodzielnie przygotowane upominki. Podczas spotkania był też czas na rozmowy z gośćmi i słodki poczęstunek.
Spotkanie było okazją do integracji, okazania szacunku i życzliwości jakże ważnym osobom w życiu najmłodszych dzieci, którymi są właśnie BABCIE I DZIADKOWIE.
Dorota Matuszczak
Spotkania autorskie z pisarzem Tomem Justyniarskim, autorem nowej lektury szkolnej pt. „Psie troski” czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca.
13 stycznia 2016r. w stołówce szkolnej odbyły się spotkania uczniów klas I-III z p. Tomem Justyniarskim- pisarzem, obrońcą zwierząt, podróżnikiem.
Tematem spotkania pisarza z uczniami były przyjaźń chłopca i psa ze schroniska, którą autor opisuje w bardzo interesujący sposób w książce „Psie troski”.
Pan Tom Justyniarski rozmawiał z uczniami na temat przyjaźni ze zwierzętami oraz sposobów pomagania czworonożnym przyjaciołom. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania:
- Co to jest przyjaźń?
- Jak dbać o przyjaźń i miłość?
- Co nam dają zwierzęta?
Następnie pisarz opowiadał dzieciom o tym, w jaki sposób pomaga zwierzętom oraz jak spełniać swoje marzenia. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w ciekawej dyskusji na temat sposobów niesienia pomocy zwierzętom ze schroniska.
Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość zakupu książki „ Psie troski” z audiobookiem i z autografem pisarza, a także odbycia ciekawej rozmowy z obrońcą i przyjacielem zwierząt.
Na podkreślenie zasługuje fakt, iż książka "Psie troski" zajęła I miejsce w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Wybierzmy wspólnie lektury " w dwóch kategoriach: wg głosów nauczycieli i rodziców. Wyprzedziła nawet "Harrego Pottera"! Wcześniej stanęła na podium w konkursie RMF FM na "Najpiękniejszą książkę dla Dzieci".
Dorota Matuszczak
24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, 120 tysięcy wolontariuszy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszło na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagrało w kilkudziesięciu krajach na świecie. W tym roku zbieraliśmy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Na ulice naszego miasta wyruszyło 8 patroli utworzonych przez 22 wolontariuszy naszej szkoły. Byli to uczniowie klasy 6a: Michał Dmochowski, Staś Portacha, Szymon Krzyżanowski, Ola Połaska, Nina Kulik, Hela Łonisk, Zuzia Muszyńska, Ala Jędrzejewska, Zosia Dorożalska, Franek Rejdych, Paweł Knot oraz Hubert Krajewski. Z klasy 6m: Natalka Sobczak oraz Asia Gierlak. Z klasy 5m: Patrycja Różańska, Aniela Golimowska, Zuzia Skiba, Mikołaj Nowalski, Antek Sajdak, Tomek Mydlarski i Bartek Świątkowski. Z klasy 4w: Emilka Jakubowska. Wspólnymi siłami
zebraliśmy 6516,78 zł. Mamy ogromną satysfakcję, że nasza praca przyniosła taki efekt. Wyjątkowo obficie wypełnione puszki zanieśli do sztabu: Patrycja Różańska, Aniela Golimowska, Zuzia Skiba, Franek Rejdych, Paweł Knot oraz Hubert Krajewski. Wolontariusze pracowali pod opieką rodziców. W tym miejscu chcemy bardzo podziękować Rodzicom za okazaną pomoc, wsparcie i opiekę nad wolontariuszami i za to, że mimo niesprzyjającej aury zechcieliście Państwo poświęcić swój wolny czas.
Aneta Mikulska
Sukces uczennicy klasy 6r
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Julia Nowak z kl.6r uzyskała tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego.
Serdecznie gratulujemy
Zespół humanistyczny
Szanowni Państwo,
Każdy mieszkaniec Warszawy może zyskać bezpośredni wpływ na wydatkowanie części pieniędzy z budżetu dzielnicy w 2017 roku, w ramach III edycji budżetu partycypacyjnego.
Gorąco namawiamy Państwa do aktywnego udziału, ponieważ obecnie mamy do wydania 7 mln 527 tysięcy złotych, tj. ponad dwa razy więcej pieniędzy niż rok temu i prawie pięć razy więcej niż dwa lata temu.
Wystarczy do 15 stycznia 2016 roku napisać, co należałby zmienić na Bielanach i złożyć pisemny projekt na III edycję Budżetu Partycypacyjnego. Wszystkie informacje i szczegóły, jak go stworzyć są dostępne na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl. Tam też znajdą Państwo pomysły zgłaszane w latach poprzednich.
Dodatkowo zapraszamy na drugi już Maraton pisania wniosków, który odbędzie się 9 stycznia 2016 roku w godzinach 11.00–15.00, podczas którego będzie można skorzystać z pomocy merytorycznej przy konstruowaniu własnego wniosku.
Na wszystkie osoby, które będą potrzebowały pomocy przy pisaniu projektów, czekamy także na dyżurach konsultacyjnych w Urzędzie Dzielnicy Bielany, pokój nr 176, I piętro,
w godzinach 17:00–19:00 w dniach:• 7 stycznia 2016 (czwartek);
• 12 stycznia 2016 (wtorek);
• 14 stycznia 2016 (czwartek).
W poprzednim roku, w głosowaniu nad projektami wzięło udział 20.698 osób. Dzięki temu wybrano do realizacji łącznie 57 projektów (prawie co drugi zgłoszony). Ich realizacja sprawi,
że nasza dzielnica będzie lepsza, piękniejsza i jeszcze bardziej przyjazna dla mieszkańców.To właśnie Państwo mogą pomóc zmienić Bielany i sprawić, by były jeszcze bliższe i jeszcze bardziej Wasze. To Państwo wiedzą najlepiej, czego brakuje w Waszej okolicy i co należy zmienić lub poprawić. Można zgłaszać pomysły, co należy zrobić w każdej dziedzinie życia: bezpieczeństwie, kulturze, inwestycjach, ochronie środowiska, pomocy społecznej, sporcie, architekturze, oświacie itp.
Budżet Partycypacyjny to budżet, którym mają dysponować obywatele!
Dlatego warto porozmawiać z sąsiadami, znajomymi, rodziną, jaki pomysł opisać w projekcie, tak by uzyskać jak najwięcej zwolenników w głosowaniu, które odbędzie się w czerwcu 2016 roku.
Przewodniczący Zespołu
ds. Budżetu PartycypacyjnegoMaciej Chmielewski
Zastępca Burmistrza
Dzielnicy Bielany m.st. WarszawyIlona Soja-Kozłowska
Burmistrz Dzielnicy Bielany
m.st. WarszawyTomasz Mencina
Archiwum Aktualności