PPP10 wprowadza dyżur telefoniczny specjalistów poradni, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 pod nr telefonu 503321090 będzie można skorzystać z konsultacji i porady psychologa, pedagoga, logopedy, terapeuty integracji sensorycznej.
PPP10 wprowadza dyżur telefoniczny specjalistów poradni, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 pod nr telefonu 503321090 będzie można skorzystać z konsultacji i porady psychologa, pedagoga, logopedy, terapeuty integracji sensorycznej.
Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach
W obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 - 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu.
Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.
Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.
Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec – sierpień 2020 r.
Załączniki:
- Harmonogram_dla_rodzicow_zapisy_opieka_wakacyjna_2020.docx
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu.
Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkół podstawowych, w związku z koronawirusem w Polsce:
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin
Szanowny Rodzicu,
Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkoł podstawowych w związku z koronawirusem.
Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:
1. Wysłać skan wnisoku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki. Adresy mailowe i numery telefonów placówek można znaleźć na stronach przedszkoli lub stronie Biura Edukacji
http://www.edukacja.warszawa.pl/
2. Dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do placówki. W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego, 1,5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsulatcje udzelane są wyłącznie telefonicznie i mailowo
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020r. funkcjonowanie szkoły zostaje czasowo ograniczone:
Rodzicu,
„Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”
Stolica promuje i popularyzuje szkolnictwo zawodowe. Podczas dwudniowej „Giełdy Zawodów” w Pałacu Kultury i Nauki - 11-12 marca, godz. 9.00-19.00. zaprezentują się stołeczne technika i szkoły branżowe I stopnia.
Stołeczne szkoły zawodowe kształcą w 70 zawodach, które podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane w podziale na następujące branże:
• Gastronomia, Hotelarstwo i Turystyka
• Ekonomia i Handel
• Transport i Drogownictwo
• Budownictwo
• Nowe Technologie
• Usługi
• Fotografia i Multimedia
Uczniowie klas VIII szkół podstawowych, którzy odwiedzą giełdę będą mogli uzyskać informacje na temat różnych zawodów oraz zapoznać się ze specyfiką nauczania danego zawodu. Będą mogli porozmawiać z uczniami, którzy uczą się już danego zawodu a także skorzystać z indywidualnych porad doradców zawodowych.
Zwiedzający mogą liczyć na dodatkowe atrakcje - prezentacje multimedialne, gry edukacyjne i filmy przygotowane przez szkoły zawodowe.
Zapisy będą prowadzone za pomocą systemu elektronicznej rejestracji pod adresem:
gieldazawodow.wcies.edu.pl od 25 lutego od godz. 9.00 do 5 marca lub do wyczerpania limitu miejsc. Rejestracja obejmuje zorganizowane grupy uczniów ze szkół podstawowych (do 32 uczniów) wraz z opiekunem.
Wstęp wolny dla rodziców od godz. 15.00 do 19.00
6 lutego 2020 r. godz. 9.00-17.00 w Szkole Podstawowej nr 133 im. Stefana Czarnieckiego odbędzie się DZIEŃ OTWARTY dla rodziców przyszłorocznych klas 1 oraz oddziałów przedszkolnych.
Godzina 17.00 - spotkanie z dyrektorem w stołówce szkolnej
MATEMATYKA
Klasa I
Adam Herbut kl. I p 84%- miejsce 9
Klasa II
Tadeusz Gołąb kl. II i 84%- miejsce 9
Franciszek Sawicki kl. II d 80% - miejsce 10
Klasa III
Barbara Borkowska kl. III a 90% - miejsce 5
Agata Chmielewska kl. III j 90% - miejsce 5
ZINTEGROWANE SPRAWNOŚCI
Klasa II
Jan Gałązka kl. II k 95% - miejsce 3
Tadeusz Gołąb kl. II i 93% - miejsce 4
Patryk Popiołek kl. II d 86% - miejsce 7
Mateusz Stępniak kl. II d 86% - miejsce 7
Maria Szynwelska kl. II i 86% - miejsce 7
Anastazja Popławska kl. II i 83% - miejsce 8
Hanna Sikorska kl. II i 79% - miejsce 10
Mikołaj Kutzner kl. II d 79% - miejsce 10
Jonasz Dąbrowski kl. II i 79% - miejsce 10
Klasa III
Agata Chmielewska kl. III j 87% - miejsce 8
JĘZYK ANGIELSKI
Klasa I
Inga Caine I b 89% - miejsce 5
Gratuluję sukcesów i zapraszam do wspólnej realizacji kolejnych konkursów w sesji wiosennej :)
Joanna Majewska
Z przyjemnością informujemy, że do drugiego etapu Warszawskiego Konkursu Matematycznego „Z matematyką przez życie” przechodzą uczniowie:
- Adam Kudelski kl. 4e
- Ziemowit Chmielewski kl. 5p
- Aleksander Bołdok kl. 5d
- Jan Bystydzieński kl. 6a
- Filip Jędrzejczyk kl. 8j
- Zofia Górska kl. 8a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zespół nauczycieli matematyki.
Śpiewamy Prząśniczkę
U prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki, / przędą sobie, przędą jedwabne niteczki... to fragment Prząśniczki - jednej z najbardziej znanych pieśń Stanisława Moniuszki, którą skomponował artysta do słów Jana Czeczota. Ale czy uczniowie szkoły XXI wieku ją znają? Uczniowie naszej Szkoły już tak! 31 stycznia 2020 roku społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała tę pieśń.
Zapraszamy do obejrzenia relacji ze wspólnego śpiewu Prząśniczki.
Projektujemy stroje dla Stanisława Moniuszki
Stanisław Moniuszko - kompozytor, organista, nauczyciel, twórca opery narodowej - ktoś tak wybitny, powinien zadbać o swój strój. Uczniowie klasy 6 i 7 zaprojektowali stroje dla artysty na różne okazje. Projektanci postawili na tradycję, ale pojawiają się też elementy nowoczesne. Zobaczcie sami. Zapraszamy do obejrzenia galerii projektów strojów dla Moniuszki.
Stanisław Moniuszko jako nauczyciel muzyki w SP 133
Stanisław Moniuszko wybiera się na randkę na koncert
Stanisław Moniuszko i jego strój na motocykl
Stanisław Moniuszko przygotowany do snu - projekt piżamy.
Projekty są naszym kolejnym działaniem upamiętniającym postać Stanisława Moniuszki.
Iza Szczęsna
Paulina Falańczyk
Jagoda Wóltańska
W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym ,,Leon” sesja jesienna uczniowie zajęli wysokie miejsca.
Edukacja polonistyczna:
Agata Chmielewska-2 miejsce, Michalina Gurak-6 miejsce, Maja Płoucha -6 miejsce, Hania Szopa-7 miejsce, Julia Drobniak-9miejsce.
Edukacja matematyczna:
Zuzanna Kieliszek- 6 miejsce, Agata Chmielewska-8 miejsce, Jagoda Dąbrowska-10 miejsce, Marcin Dudkowski-10 miejsce, Hania Szopa -10 miejsce, Stanisław Wekiera 10 miejsce.
Joanna Majewska
przypominamy, że 10 stycznia ,do godziny 15.00, istnieje możliwość potwierdzanie w systemie przyjęcia kart kwalifikacyjnych w FPE oraz potwierdzeń opłat za żywienie. Wydrukowaną kartę należy złożyć w sekretariacie szkoły. Jednocześnie informujemy, że od 14 stycznia, od godziny 8.00, rusza rekrutacja uzupełniająca. Możliwość zapisu dziecka na zimę w mieście będzie trwała do 16 stycznia do godziny 11.00. Karty dzieci przyjetych w rekrutacji uzupełniającej należy złożyć w sekretariacie szkoły w dniach 21- 23 stycznia .
20 grudnia 2018r. zaprosiliśmy na spotkanie autorskie do klasy 1d - p. Justynę Bednarek- autorkę wielu książek dla dzieci, takich jak: „Babcocha” „Pięć sprytnych kun” , „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”- książka jest lekturą w klasach I-III.
Nadmienić należy , iż p. Justyna Bednarek jest mieszkanką Bielan, absolwentką Lelewela, wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarką i znamienitą pisarką. Podczas spotkania z uczniami klasy 1d autorka czytała fragmenty książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Babcocha” oraz opowiadała, co stało się inspiracją do napisania tych książek. Następnie uczniowie klasy 1d zadawali pytania dotyczące treści książek, gdyż czytaliśmy wspólnie fragmenty niektórych przed wizytą autorki.
Na zakończenie spotkania Pani Justyna Bednarek podpisywała książki, które przyniosły dzieci. Spotkanie bardzo podobało się najmłodszym czytelnikom- uczniom klasy 1d, którzy lubią czytać i słuchać książek p. Justyny Bednarek.
Dorota Matuszczak
Był sobie Dziad i baba bardzo starzy oboje... i był... Stanisław Moniuszko. Chociaż minął już rok 2019 ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki, postanowiliśmy jeszcze raz wspomnieć o naszym wybitnym kompozytorze. Nasze upamiętnienie muzyka rozpoczęliśmy od zilustrowania jego pieśni "Dziad i baba" do tekstu Józefa Ignacego Kraszewskiego. Uczniowie klasy 5, pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, przygotowali barwne komiksy, w których trafnie oddali treść utworu. Kolorowe ilustracje opatrzone dialogami, przykuwają uwagę wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 133 i gości odwiedzających nasze progi. Nie lada atrakcją stała się szkolna audycja o życiu i twórczości artysty. Zachęcamy do jej wysłuchania. Zapewniamy, że warto. Wkrótce przedstawimy nasze kolejne działania upamiętniające wybitnego polskiego kompozytora.
Iza Szczęsna
Paulina Falańczyk
Jagoda Wóltańska
"Bóg się rodzi..."
Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, w naszej szkole, nauczyciele, pracownicy i zaproszeni goście spotykają się, aby powitać Maleńkiego Jezusa. Jest okazja powspominać, złożyć życzenia i kolędować. W tym roku uroczystość dla zaproszonych gości umiliła swoimi występami młodzież z klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i uczniowie klasy ósmej m. Mogliśmy obejrzeć Misterium bożonarodzeniowe i posłuchać koncertu kolęd. Cały występ przygotowały i poprowadziły panie Iza Szczęsna i Agata Szablewska.
Agata Szablewska
Iza Szczęsna
Powered by aSc EduPage