• Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Na podstawie § 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 poz. 1603 ze zmianami)   dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych:

31.10. 2022 r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

02. 05. 2023 r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

23.05. 2023r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze ( egzamin ósmoklasisty)

24.05.2023 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze    ( egzamin ósmoklasisty)

25.05.2023 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze   ( egzamin ósmoklasisty)

09.06.2023 r.- do odpracowania 3.06.2023 r. ( piknik)

oraz

14.10.2022 r. – zajęcia opiekuńczo wychowawcze – art. 74 ustawy Karta Nauczyciela

• 29 akcja Sprzątania Świata

Sprzątanie Świata w tym roku obchodziliśmy w dniach 16-18 września 2022 roku. Akcja ta przebiegała pod hasłem ,,Wszystkie śmieci nasze są". Czas powiedzieć więc głośno i wyraźnie: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze; te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej planecie nie ma. Akcja proekologiczna jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.

W związku z powyższym uczniowie klasy 1-3 czynnie sprzątali teren zielony wokół szkoły. Ponadto klasy 3o, 3j, 3a wybrały się do Lasku Bielańskiego oraz do Lasku Lindego w celu sprzątnięcia terenu oraz zwrócenia uwagi na kwestie segregacji śmieci. Poza tym uczniowie zapoznawali się z znakami odpowiedniego zachowania się w rezerwacie celem ochrony przyrody ze względów historycznych, naukowych, przyrodniczych. Klasowe wycieczki i sprzątanie lasków okazały się ciekawą, pożyteczną formą spędzania wspólnego czasu. W trakcie sprzątania terenu zielonego uczniowie klas trzecich spotkali Burmistrza Dzielnicy Bielany Pana Grzegorza Pietruczuka, który pogratulował postawy ekologicznej i wręczył uczniom klas 1-3 prezenty.

Joanna Inez Majewska

• Uroczystości wrześniowe

W niedzielę 11 września na Palcu Konfederacji odbyła się  uroczystość poświęcona żołnierzom 77. Pułku Piechoty Wojska Polskiego i 77. Pułku Piechoty Armii Krajowej okręgu Nowogródek oraz mieszkańcom ziemi lidzkiej.

Wśród uczestników gali byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 133. Ceremonię rozpoczęła msza święta z udziałem naszego Pocztu sztandarowego. Potem młodzież złożyła pod pomnikiem kwiaty.

Spotkania z rodzicami odbędą się 7 wreśnia 2022 r według poniższego harmonogramu:

klasy II - V  - godzina 16.30 - sale szkolne

klasy VI - VIII - godzina 17.30 - sale szkolne