• Dzielnicowy Konkurs Czytelniczy „Henryczek”

     • Z przyjemnością informujemy, że w Dzielnicowym Konkursie Czytelniczym „Henryczek”, nasi reprezentacji z klas drugich otrzymali wyróżnienie zaś osoby wydelegowane z klas trzecich miejsce 3.

      Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 6 kwietnia ( środa) o godz. 9.45 w sali gimnastycznej SP 289 ul. Broniewskiego 99a.

      Gratulujemy !!!

       

      Zespół Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej

     • Rekolekcje wielkopostne

     •  

      Szanowni Państwo,

       

      W dniach 24 - 25 marca 2022 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły w Parafii Rzymskokatolickiej św. Zygmunta.

      Każdego z tych dni do kościoła idą klasy z wyznaczonymi nauczycielami zgodnie z grafikiem:

       

      na godzinę 9:00 - klasy 4-6

      na godzinę 11:00 - klasy 7-8

       

      Uczniowie, którzy nie biorą udziału w rekolekcjach wielkopostnych mają zajęcia lekcyjne zgodnie z obowiązującym  planem.

     • Spotkanie skarpetkowe z Justyną Bednarek

     •  

      W czwartek 24 marca naszą Szkołę odwiedziła popularna pisarka książek dla dzieci i dorosłych – Justyna Bednarek. Spotkanie autorskie było współfinansowane dzięki wsparciu i zaangażowaniu Rady Rodziców.

      Pisarka poprowadziła spotkanie autorskie dla uczniów klas I-III. Autorka to romanistka, dziennikarka i redaktorka. Jako pisarka dla dzieci debiutowała powieścią „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która głosami czytelników wygrała konkurs w Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą ,,Przecinek i Kropka” w 2015 r., a także zdobyła Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016 roku. Jej kolejne książki również zostały dostrzeżone przez różne gremia jurorskie, a drugi tom przygód Skarpetek stał się bestsellerem.

      Jak sama o sobie mówi pisarką jest od niedawna, chociaż od zawsze miała takie marzenie. Mimo, że jej staż pisarski jest krótki to dorobek ogromny. Zdążyła już bowiem wydać około 40-stu książek, współpracowała z najwybitniejszymi ilustratorami, jej książka pt. ,,Przygody 10-ciu skarpetek" znalazła się w kanonie lektur szkolnych. Zdobyła również wiele prestiżowych nagród literackich.

      To wszystko jest bardzo ważne, ale chyba najważniejszy jest fakt że pani Justyna ma niebywały talent do czarowania. Ujęła już niejedno dziecięce serce (i nie tylko). Nie jedno dziecko dzięki jej książce rozpoczęło swoją przygodę z czytaniem. Wszystko za sprawą niebywałego daru jakim jest niewątpliwie poczucie humoru Pani Justyny. Autorka podczas spotkania pokazywała uczniom kolorowe pacynki- skarpetki – bohaterki kolejnych rozdziałów książki, które przyniosła ze sobą. Kilka przeczytanych przez pisarkę tekstów zachęciło dzieci do zadawania pytań na temat Jej pracy pisarskiej. Autorka na koniec spotkania wpisywała dedykacje do książek, a dzieci w klasach robiły rysunki skarpetek według swoich własnych pomysłów.

      Mam nadzieję, że książki Pani Justyny umilą czas wolny nie tylko najmłodszym, ale też dorosłym, bawiąc, ucząc, a także skłaniając do refleksji.

       

      Joanna Inez Majewska

     • II MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 133 W SNOOKERZE

     •  

      Dnia 11 marca br. odbyły się II Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 133 w Snookerze.

      Zawody odbyły się na II piętrze, a udział w zawodach zadeklarowało 15 zawodników klas I i II. Wszyscy stawili się z dobrymi humorami oraz chęcią zdobycia mistrzostwa.

      Snookerzyści rywalizowali ze sobą w 6 konkurencjach zdobywając punkty. Zawodnicy o ich najwyższej ilości zdobyli miejsca 1-3.

      Turniej był bardzo zacięty, zawodnicy nie odpuszczali. Byli skupieni na swoim zadaniu oraz celu, o czym świadczy bardzo zbliżona ilość punktów. Do ostatniej konkurencji były emocje:).

       

      Na koniec najlepszym Snookerzystą, a zarazem Mistrzem Szkoły Podstawowej nr 133 został uczeń

      kl. 2j Stanisław Gurak

      2 miejsce zajął uczeń kl. 1d Tymon Słójkowski

       

      Przy końcowym zliczaniu punktów 2 zawodników zajmowało 3 miejsca.

      W związku z tym między Karolem Wekierą kl. 2j, a Antonim Malinowskim kl. 1d nastąpiła bardzo, ale to bardzo emocjonującą dogrywka.

      Decydowały detale, ale to Karol zachował więcej zimnej krwi i zdobył 3 miejsce.

       

      Należy tu bardzo pochwalić Antoniego Malinowskiego za hart ducha i godną postawę snookerzysty.

      Na koniec zostały rozdane pamiątkowe dyplomy dla wszystkich zawodników oraz gadżety.

      Podium otrzymało puchary i medale, które na pewno będą piękną pamiątką oraz zachętą do dalszej ciężkiej pracy.

       

      1 miejsce : STANISŁAW GURAK

      2 miejsce : TYMON SŁÓJKOWSKI

      3 miejsce : KAROL WEKIERA

      GRATULACJE  !!!!!!!

       

      Gratulujemy również wszystkim zawodnikom , którzy brali udział w turnieju za wspaniałą zabawę pełną emocji i dramatyzmu.

      Snooker w Sp 133 rządzi 😊

       

      BRAWA SNOOKERZYŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Relacja zdjęciowa z turnieju

     • Spotkanie autorskie

     • 15 marca uczniowie klas I-III mieli okazję uczestnictwa w spotkaniu autorskim z osobą, która realizuje swoje marzenia. Pan Krzysztof Petek, autor książek dla dzieci i dorosłych, podczas spotkania opowiedział o swoich wyjazdach w dalekie kraje, niezwykłych przygodach i pracy nad książkami, które znalazły już wierną rzeszę czytelników. Podczas wizyty autor podzielił się z nami zdjęciami z egzotycznych wypraw po świecie. Pokazał także wiele ciekawych, a nieznanych miejsc w Polsce, które oprócz piękna natury, kryją wiele zagadek i tajemnic czekających na rozwikłanie.

      Pan Krzysztof, który jest także dziennikarzem i reportażystą oraz organizatorem dalekich wypraw, zaskoczył uczestników spotkania ilością najróżniejszych umiejętności, które opanował. Nie tylko znajomość języków obcych, ale także sztuk walki i ratownictwa, które przydają się w jego pracy, wzbudziły ogromne zaciekawienie i uznanie wśród uczestników spotkania.

      Autor opowiedział także o swojej pracy pisarskiej, skąd czerpie pomysły i jak długo pracuje nad swoimi książkami oraz zachęcił uczniów do próbowania własnych sił i spisywania swoich przygód. Ciekawie opowiadał także o pewnym Julku, bohaterze swojej najnowszej książki pt. „Przygody Julka. Jestem nowy”, który oprócz zagadkowych perypetii, przeżywa także mniejsze rozterki i uczy się, jak zdobyć nowych kolegów oraz jak znaleźć swoje miejsce w świecie. Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić książkę z imienną dedykacją i z autografem autora.

       

      Joanna Inez Majewska

     • Теми для розмов про нас і наші країни | Tematy do rozmów o nas i o naszych krajach

     •  

      З ініціативи Фонду «Я люблю Польщу», Союз польських митрополій, у співпраці з Управлінням освіти міста Варшави підготував низку тем - пропозиції для розмов та ігор, для пізнання один одного та створення відношень. Двомовний матеріал, який буде послідовно доповнюватися новими частинами, буде корисним як для сімей, які приймають біженців, так і для людей, які організовують вільний час для українських дітей. Його також можуть використовувати вчителі - це буде для них цінним, додатковим навчальним посібником, що дає можливість вивчати мову, та пізнавати цікаву інформацію про Польщу та Україну.

      Матеріали, надані завдяки фонду «Я люблю Польщу»: тексти, малюнки, пропозиції завдань, ви можете завантажити на свої пристрої, ви можете роздрукувати, копіювати та пересилати - звичайно без внесення будь-яких змін.

       

      https://metropolie.pl/publikacje(otwiera się w nowej karcie) 

      Metropolie: Tematy do rozmów / ТЕМИ ДЛЯ РОЗМОВ(otwiera się w nowej karcie)

       

      Z inicjatywy Fundacji Kocham Polskę, Unia Metropolii Polskich, we współpracy z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy przygotowała zestaw tematów - propozycji do rozmów i zabaw, do poznania się i stworzenia relacji. Dwujęzyczny materiał, który będzie sukcesywnie uzupełniany o kolejne części, przyda się zarówno rodzinom goszczącym uchodźców, jaki i osobom organizującym czas wolny ukraińskim dzieciom. Mogą z niego korzystać również nauczyciele – będzie to dla nich cenna, dodatkowa pomoc dydaktyczna, umożliwiająca ćwiczenia językowe i poznanie ciekawych informacji o Polsce i o Ukrainie.  

      Udostępnione dzięki Fundacji Kocham Polskę materiały: teksty, rysunki, propozycje zadań, można ściągać na swoje urządzenia, można drukować, powielać i przekazywać dalej – oczywiście bez wprowadzania w nich zmian.

       

      https://metropolie.pl/publikacje

      Metropolie: Tematy do rozmów / ТЕМИ ДЛЯ РОЗМОВ

     • Spotkanie skarpetkowe klas I-III- z Justyną Bednarek

     •  

      24 marca naszą Szkołę odwiedzi popularna pisarka książek dla dzieci i dorosłych – Justyna Bednarek. Autorka lektury szkolnej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” spotka się z uczniami klas I-III w stołówce szkolnej o godzinie 8.50 (4 klasy): 2o, 3b, 1i, 3p. Drugie spotkanie godzina 10.35 (4 klasy): 2a, 1d, 3d, 2j. Dzieci mogą mieć ze sobą przygotowane kartki i kredki oraz książkę autorki w celu otrzymania autografu.

      Spotkanie autorskie jest współfinansowane dzięki wsparciu i zaangażowaniu Rady Rodziców.

      Joanna Inez Majewska

     • Заняття в пунктах щоденного перебування з можливістю вивчення польської мови

     • Запрошуємо Вас на заняття в пунктах опіки для дітей та молоді з України, які мешкають на терені району Бєляни, з можливістю вивчення польської мови та отримання психологічної допомоги.


      Дім молодіжної культури ім. М. Гвіздак, вул. Г. Х. Андерсена 4, тел.22 835 93 47 - діти дошкільного віку та I - III класів;


      Молодіжний дім культури Бєляни, вул. Цеґловська 39, тел. 22 834 13 47 - діти IV-VIII класів;

      Бєлянський центр культурної освіти, вул. Шеґединьска 9а, тел.22 834 52 59 - середня школа.

      Пункти працюватимуть з понеділка по п'ятницю - з 9:00 до 19:00, в суботу - з 9:00 до 13:00.

      Заняття проводитимуться згідно з розкладом, що додається.

      Розклад пунктових занять добового перебування


      Запрошуємо!


      Zapraszamy na zajęcia w Punktach dziennego pobytu z możliwością nauki języka polskiego oraz z pomocą psychologiczną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy mieszkających na terenie Dzielnicy Bielany. 

      Młodzieżowy Dom Kultury im. M. Gwizdak, ul. H.CH. Andersena 4, tel. 22 835 93 47 – dzieci w wieku przedszkolnym oraz klasy I - III,

      Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”, ul. Cegłowska 39, tel. 22 834 13 47 – dzieci z klas IV-VIII,

      Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Szegedyńska 9a, tel. 22 834 52 59 – dzieci ze szkół ponadpodstawowych.

       Punkty będą czynne od poniedziałku do piątku – w godzinach od 9: 00 do 19: 00, oraz w soboty od godz. 9: 00 do 13:00.

       Zajęcia będą odbywały się zgodnie z załączonym grafikiem.

       Zapraszamy!

      Grafik_zajec_PPunktow_dziennego_pobytu_z_tlumaczeniem.xlsx

     • Spotkanie autorskie dla klas I-III

     • Krzysztof Petek wraca do szkół na BEZPŁATNE spotkania autorskie z klasami I-III.

      W naszej Szkole autor zawita 15 marca (wtorek) na 2,3 lekcji.Spotkanie odbędzie się w stołówce szkolnej.Tym razem w ramach promocji książki ,,Przygody Julka - Jestem nowy".Nowa opowieść to historia siedmioletniego Julka, który przyszedł do pierwszej klasy spóźniony o dwa miesiące. Wszyscy już się znają, a on z gipsem na ręce i dziwnymi pomysłami w głowie musi poradzić sobie ze znalezieniem miejsca w zupełnie nowym świecie. Młodzi czytelnicy wejdą z Julkiem do labiryntu, wyprowadzą psa sąsiadki, wywołają ducha dziadka a na koniec zobaczą, co z tego wyniknie. Pisarz w zabawny sposób opowiada o integracji, rozwiązywaniu konfliktów i odróżnianiu dobra od zła.Po spotkaniu będzie możliwość dla chętnych zakupu książki w kwocie 22 złote.Do zakupu będą również poprzednie tytuły ,,Zagadka kaszlącego upiora" i ,,Zagadka brykającej babci".

       

      Joanna Inez Majewska

     • Solidarni z Ukrainą

     •  

      Drodzy Uczniowie, Rodzice!Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w zbiórkę na rzecz osób potrzebujących z terenu Ukrainy. 

      W ramach akcji "Solidarni z Ukrainą" ogłaszamy w dniach: 1-4.03.2022 r. zbiórkę potrzebnych rzeczy. 

      Szczegóły znajdują się w kodzie QR:

       

      Szkolne Koło Wolontariatu 

     • Pierwsza pomoc

     • Edukacja dla bezpieczeństwa w klasie VIII szkoły podstawowej w zakresie udzielania pierwszej pomocy jest tematem nowatorskim i ważnym dla naszego społeczeństwa. W wieku dorastania uczeń zdobywa wiedzę, rozwija swoje umiejętności i uczy się współpracować zespołowo. Podczas prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy należy pamiętać o dostosowaniu poziomu nauczania z tego zakresu do potrzeb i możliwości uczniów. Celem przeprowadzonych zajęć praktycznych zawsze powinno być utrwalenie schematów postępowania z pierwszej pomocy. Przedmiotem obserwacji uczestniczącej były zastosowane ćwiczenia praktyczne dla uczniów z klasy VIII szkoły podstawowej. Wyniki przeprowadzonych zajęć pokazały zaangażowanie, rozwijanie umiejętności i skuteczności uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

       

      Opracowała:

      Joanna Inez Majewska

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
    • (22) 834 28 31
    • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
    • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
  • Galeria zdjęć

    brak danych