• Życzenia Bożonarodzeniowe

     • Życzenia świąteczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 133 - Boże Narodzenie 2021 Droga Pani Dyrektor, Drodzy Nauczyciele oraz Wszyscy Pracownicy naszej Szkoły! Słowami Matki Teresy z Kalkuty, chcemy złożyć Wam jak najserdeczniejsze życzenia: Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz,aby wysłuchać,jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności,jest Boże Narodzenie.Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.Życzymy Wam, by Boże Narodzenie dokonało się również w Was!Radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Przygotowali: uczniowie i nauczyciele ze Szkoły nr 133

     • Szkoła promująca wolontariat

     • ,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”- Flora Edwards

       

      8 grudnia 2021 r. w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy odbyła się Gala Bielańskiego Wolontariusza Roku 2021. Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy decyzją Kapituły Nagrody Bielańskiego Wolontariusza przyznał naszej szkole tytuł oraz statuetkę w kategorii: Szkoła promująca wolontariat.

      Dziękujemy za docenienie naszych działań. Ta nagroda będzie nas motywować do dalszej pracy

      i pomocy potrzebującym.

       

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

     • Konkurs  na Logo Szkolne

     • Z ogromna przyjemnością ogłaszamy, iż zwycięzcą Konkursu  na Logo Szkolnego Koła Wolontariatu został Jan Bystydzieński z klasy 8a. Serdecznie gratulujemy! Wręczenie nagrody odbędzie się 13.12.2021r. 

      Szkolne Koło Wolontariatu 

     • „Razem na Święta” 2021

     •  

      Nasza szkoła, w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu, po raz drugi, przystąpiła do akcji „Razem na Święta”. To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której zachęca uczniów do niesienia pomocy innym. Chce, aby działania realizowane w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Jednocześnie zwraca uwagę na budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

                  Zachęcamy do przyłączenia się do naszych akcji i śledzenia relacji z  działań na Facebooku szkoły.

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Przygotowania do świąt

     • Przygotowując się do świąt, nie można zapominać o słodkościach!

      Dlatego właśnie 6 grudnia dzieci z klasy 3b dekorowały pierniki.  Wśród zapachów cynamonowych i korzennych, przywodzących na myśl te najpiękniejsze ze świąt - lukrowe polewy, cukrowe posypki  i płatki migdałów zdziałały cuda !!

      Ostatecznie ładnie zapakowane pierniki sprawiły,  że prezent mikołajkowy był gotowy!!

       

                Beata Serafin - Ibek

     • Lekcja biblioteczna

     • We współpracy z Biblioteką Publiczną im. Stanisława Staszica w Warszawie klasa 2j wzięła udział w lekcji bibliotecznej dotyczącej.

     • Wypożycz książkę na Święta

     •  

      Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji – Wypożycz książkę na Święta. Na tę wydłużoną przerwę biblioteka każdemu chętnemu udostępni  jedną, dodatkową książkę,  czyli można wypożyczyć 4 a nie 3 tytuły. Ponad to dla każdego chętnego wypożyczającego proponujemy zakładkę do książki w prezencie od biblioteki.

      Na ten czas życzymy Wszystkim  spokoju i miłych chwil spędzonych z książką.

     • " Moja mała Ojczyzna"

     •  

      W dzielnicowym konkursie " Moja mała Ojczyzna" - który odbył się w SP 80 - sukces, spośród dziewięciu bielańskich szkół, odnieśli nasi uczniowie. Silna pięcioosobowa reprezentacja z klas trzecich zdobyła III miejsce !!  A są to uczniowie:

      1.Klara Rekucka 3b
      2.Sebastian Mariański 3b
      3.Zofia Mokrosińska 3d
      4.Agata Jedlikowska 3p
      5.Malina Salwicka 3p

      Trzecioklasiści zaprezentowali swoją rozległą wiedzę dotyczącą Bielan, Warszawy i okolic, z zakresu historii, kultury, tradycji, architektury i walorów przyrodniczych oraz pokazali umiejętność wykorzystania jej w formie praktycznej, jak również wykazali się twórczą pracą w zespole.
      Doceniamy dodatkowy wkład pracy w pogłębianie wiedzy o wyselekcjonowanej tematyce.

      Serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

      Laureatom dziękuję za udział we wspólnych spotkaniach przygotowujących do konkursu i ambitne zaangażowanie !!
                                                                                                                                                Beata Serafin – Ibek

     • KLASY I W FABRYCE BOMBEK SILVERADO

     •  

      5 listopada 2021r. klasy 1d i 1i pojechały na pierwszą wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek Silverado w Józefowie.

      Na początku wycieczki dzieci oglądały pod opieką przewodnika wystawę przepięknych bombek ręcznie zdobionych przez pracowników fabryki.

              

      Uczniowie obejrzeli poszczególne etapy powstawania ozdób świątecznych, a następnie uczestniczyli w warsztatach zdobienia bombek, które zabrali ze sobą  do szkoły.

      Dodatkową atrakcją dla dzieci były samodzielne zakupy ozdób choinkowych w sklepiku na terenie fabryki.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki znajdujących się w galerii.

       

            wychowawczynie klas I

     • ŚLUBOWANIE KLAS I

     • 8 października 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klas I .

      Po uroczystym wejściu klas I z wychowawcami do sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość prowadzona przez Pana Roberta Perlana.

      Pani Dyrektor Małgorzata Szerszeń przywitała pierwszoklasistów oraz ich rodziców.

      Następnie wystąpili uczniowie klasy IIId,  witając młodszych kolegów pięknie recytowanymi wierszami.

      Uroczystość uświetnił chór szkolny wykonując hymn szkoły pod kierunkiem nauczycielki muzyki- Pani Izy Szczęsnej.

      Uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie w obecności sztandaru szkoły i zostali

      pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej nr 133.

      Po zakończeniu uroczystości uczniowie klas I udali się do swoich klas, gdzie otrzymali od wychowawczyń:  dyplomy, tarcze oraz legitymacje szkolne.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
    • (22) 834 28 31
    • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
    • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
  • Galeria zdjęć

    brak danych