• Sięgnij po więcej!

     •  

       

      Sięgniej po więcej! - rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawa 

       

      Planowany okres realizacji projektu:  01.12.2019 - 30.11.2021 

      Dofiannsowanie: 3916972,50 zł 

      Wartość ogółem: 4462172,50 zł 

       

      - Utworzenie 110 Punktów Informacji i Kariery w 18 dzielnicach m.st. Warszawa 

      - Uzyskanie kwalifikacji doradcó zawodowych przez 50 nauczycieli w ramach studiów podyplomowych na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego 

      - Reazliacja warsztatów zawodoznawczych dla 800 uczniów w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w  Warszawie 

      - Platforma edukacyjna https:/spw.edu.pl

     • Czytam sobie. Pierwsza klasa!

     •  

      W bieżącym roku szkolnym klasy 1j, 1a przystąpiły do akcji skierowanej do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej. Program Czytam sobie. Pierwsza klasa! ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.

      Akcja organizowana jest wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nasza Szkoła otrzymała bezpłatne egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet niespodzianek i materiałów czytelniczych. Wychowawcy według własnych potrzeb realizują scenariusze zajęć czytelniczych oraz własne inicjatywy propagujące czytelnictwo wśród dzieci.

       

      koordynator akcji - Joanna Inez Majewska

       

     • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon

     • Miło nam poinformować, iż w następujące dni: 21X-23X.2020 r. w naszej Szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon z zakresu: matematyki, zintegrowanych sprawności, j. angielskiego. Udział wzięło 54 uczniów klas młodszych.

       

      Trzymamy kciuki za bardzo dobre wyniki oraz Życzymy samych sukcesów :)

       

      Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     •  

      2 października 2020 roku obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IV – VIII zmierzyli się z tabliczką mnożenia na lekcjach matematyki.
      W każdej klasie zostali wybrani eksperci Tabliczki Mnożenia, którzy bezbłędnie rozwiązali wszystkie przykłady. Nagrodą dla nich były certyfikaty.

     • Sprzątanie świata klasa 1j

     •  

      Sprzątanie Świata w tym roku obchodziliśmy pod koniec września, gdyż zauważono ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym. Niestety wiele osób nie szanuje miejsc w których spędzają swój czas wolny. Sprzątanie jest to też swojego rodzaju przygotowanie podłoża na zimę, tak żeby śnieg nie przykrywał śmieci. Ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.

      Klasa 1j we wrześniu wybrała się do Lasku Bielańskiego w celu sprzątnięcia terenu oraz zwrócenia uwagi na kwestie segragacji śmieci. Poza tym uczniowie zapoznawali się z znakami odpowiedniego zachowania się w rezerwacie celem ochrony przyrody ze względów historycznych, naukowych, przyrodniczych. Klasowa wycieczka i sprzątanie lasku okazała się ciekawą, pożyteczną formą spędzania wspólnego czasu.

      Joanna Inez Majewska

     • Legendy Warszawy - bazyliszek

     •  

      Na początku października klasa 1j udała się do Zamku Królewskiego na poszukiwanie bohaterów jednej z warszawskich legend. Dzieci miały okazję przekonać się, co znaczy bazyliszkowy wzrok oraz poznały jedną z najbardziej znanych legend warszawskich – o Bazyliszku. Spacerując po Zamku uczniowie przekonali się, że Zamek bywa miejscem tajemniczym, w którym czasem coś straszy. Ponadto uczniowie usłyszeli ciekawe szczegóły legendy o Bazyliszku oraz wspólnie współtworzyli mapę Starego Miasta.

       

      Joanna Inez Majewska

     • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

     •  

      Wszystkim nauczycielom życzymy 

       

      entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, 

      zrozumienia w ocach uczniów, 

      satysfakcji z pracy, 

      uśmiechu na twarzy.

       

      Gratulujemy: 

      Pani Magdalenie Tomella tytułu naucziela roku 

      Pani Marcie Margis-Kucharskiej nagrody Bumistrza Dzielnicy Bielany 

      Panu Jarosławowi Popikowi nagrody Prezydenta m. st. Warszawy 

       

       

     • Ślubowanie klas I

     • Dnia, 14 października 2020 roku uczniwoe klas pierwszych złozyli uroczyste ślubowanie i zosatli włączeni w poczet uczniów naszej szkoły.

       

      Serdecznie gratutlujemy i zyczymy samych sukcesów :)  

     • CzarnieckiNews

     •  

      W ramach projektu Junior Media, do którego przystąpiła nasza szkoła pragnę poinformować, że wydaliśmy pierwszy numer gazety szkolnej CzarnieckiNews.

      Wszystkich, którzy chcą czytać naszą gazetkę, zapraszam pod adres:

       

      https://liblink.pl/vzspm0MsJK

       

      Postaramy się wydawać nasze pismo regularnie.

       

      Joanna Mioduchowska z redakcją

     • Jest wrzesień i piękna pogoda, więc...

     •  

            ...wyruszamy na spacer ulicami Bielan.
      Wspólnie z nauczycielem wychowania komunikacyjnego, panią Izą Szczęsną, rozpoznajemy znaki drogowe i oznaczenia ulic w pobliżu naszej szkoły.
      Razem omawiamy, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, gdy wokoło coraz więcej zmotoryzowanych.

       

      Więcej zdjęć

       

       

      Uczniowie klas czwartych

     • Sukcesy uczniów - Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w pływaniu

     •  

      W dniu 9 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w pływaniu. Zaprezentowali się wspaniale, dali z siebie wszystko J Największą walecznością, hartem ducha i umiejętnościami pływackimi wykazali się:

       

      PIOTR BYSTYDZIEŃSKI kl. III d – SREBRO / 25m stylem grzbietowym rocznik 2011

      FRANCISZEK SAWICKI kl. III d – BRĄZ / 25m stylem dowolnym rocznik 2011

      DAWID WILKOWSKI kl.  V e – BRĄZ / 25m stylem grzbietowym rocznik 2010

      SARA MAJSTERKIEWICZ kl. VI d - BRĄZ / 50m stylem klasycznym rocznik 2009

      WIKTOR SZYMANDERA kl. VI d - SREBRO / 50m stylem dowolnym rocznik 2009

       

      Wielkie gratulacje!!!

       

      Pamiętajmy, że sam udział w zawodach wymagał wielkiej odwagi – niełatwo jest stanąć do rywalizacji z uczniami ze szkoły sportowej czy zawodnikami trenującymi  klubach sportowych. Tym bardziej gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się reprezentować Szkołę 133.

     • Sukcesy uczniów

     •  

      Drużyna chłopców zajęła III miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w kategorii młodzież.Turniej został rozegrany w dniach 1-5.10.2020 r na boisku „Orlik” przy ul. Rudzkiej 6.Szkołę reprezentowali: Adam Florjanowicz-Błachut, Antoni Szołajski, Franciszek Skiba, Mikołaj Szuster, Mikołaj Marczewski, Mateusz Szwed, Filip Szota, Grzegorz Kuptel, Franciszek Zduniak, Jan Truszczyński.

       

       

      GRATULUJEMY !!!

     • Test coopera

     •  

      Szanowni Państwo,

       

      W imieniu Akademickiego Związku Sportowego Warszawa serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły do udziału w tegorocznej edycji Testu Coopera dla Wszystkich.

      Wydarzenie odbędzie się 10 października (sobota) na stadionie lekkoatletycznym AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34, w godzinach 10.00-16.00.

      SPOTKAJMY SIĘ WSZYSCY MIĘDZY GODZINĄ 11:00-12:00.

      Szkoła, dla której pobiegnie największa liczba osób otrzyma bon o wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego w wybranym sklepie. Wystarczy przy zgłoszeniach w polu SZKOŁA/UCZELNIA/DRUŻYNA wpisać swoją lub zaprzyjaźnioną szkołę.(SP 133)

      Zapisy i więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.testcoopera.pl

      OSOBY NIEPEŁNOLETNIE MUSZĄ POSIADAĆ OŚWIADCZENIE RODZICA !!! (dostępne na w/w stronie)

       

      Zapraszamy do wspólnej zabawy.

       

      Nauczyciele wychowania fizycznego.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
    • sp133@eduwarszawa.pl
    • jpopik@eduwarszawa.pl
    • (22) 834 28 31
    • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
    • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
  • Galeria zdjęć

    brak danych