• Spotkanie online z pisarzem Waldemarem Cichoniem

     • Szanowni Państwo

      dnia 21 X godz. 9.00 w naszej szkole w klasach 0-III odbędzie się spotkanie online z pisarzem Waldemarem Cichoniem. Pan Cichoń jest autorem cyklu książek o kocie Cukierku. Pierwsza część ,,Cukierku, ty łobuzie" jest naszą lekurą. Istnieje możliwość zakupu książek w cenie 20 zł/szt.-każda z imienną dedykacją od Autora. Zakup książek jest dobrowolny.

      Osoby zainteresowane zakupem książki z danej klasy kieruję do Wychowawców, którzy dopełnią wszelkich formalności związanych z zamówieniem.

      Joanna Inez Majewska

     • Podsumowanie akcji „Podaruj znicz”   

     •                                         

      Na początku października, Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło akcję "Podaruj znicz". Akcja miała na celu zbiórkę zniczy, które przed Świętem Zmarłych, podczas sprzątania mogił na cmentarzu Wawrzyszewskim, zostaną zapalone na wielu zniszczonych i zapomnianych grobach. Dzięki szczodrości uczniów i rodziców, wolontariuszom udało się zebrać aż 109 zniczy. Mamy nadzieję, że będzie to początek wspaniałej tradycji i w przyszłym roku będziemy kontynuować tą akcję. Każdy zapalony lampion to dowód pamięci
      i wyraz szacunku dla zmarłych.

      Dziękujemy

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Nasza szkoła została wyróżniona!!

     •  

      Warszawska Rada Seniorów oraz Urząd m.st. Warszawy przy współpracy z Radą Seniorów Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, przyznała naszej placówce Certyfikat w kategorii placówki edukacyjne „Miejsce Przyjazne Bielańskim Seniorom” za rok 2020.

      Dziękujemy za zaufanie.

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     •  

      W ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. 

      Drogi Uczniu,Najlepiej wiesz, jakie książki powinny wzbogacić zbiory wypożyczalni. Zapisz swoje propozycje i  zostaw w wyznaczonym miejscu. Możesz podać:konkretne tytuły książek; serie wydawnicze,ulubionych autorów.

      Do składania propozycji literatury dla dzieci i młodzieży zachęcamy również nauczycieli i rodziców. Wspólnie zadbajmy, by w księgozbiorze znalazły się chętnie czytane tytuły.Na Wasze propozycje czekamy do końca października.

     • ŚLUBOWANIE KLAS I

     • 8 października 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie klas I .

      Po uroczystym wejściu klas I z wychowawcami do sali gimnastycznej rozpoczęła się uroczystość prowadzona przez Pana Roberta Perlana.

      Pani Dyrektor Małgorzata Szerszeń przywitała pierwszoklasistów oraz ich rodziców.

      Następnie wystąpili uczniowie klasy IIId,  witając młodszych kolegów pięknie recytowanymi wierszami.

      Uroczystość uświetnił chór szkolny wykonując hymn szkoły pod kierunkiem nauczycielki muzyki- Pani Izy Szczęsnej.

      Uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie w obecności sztandaru szkoły i zostali

      pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej nr 133.

      Po zakończeniu uroczystości uczniowie klas I udali się do swoich klas, gdzie otrzymali od wychowawczyń:  dyplomy, tarcze oraz legitymacje szkolne.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

     • Pola Nadziei

     •  

      5 października 2021 r. nasi uczniowie wraz z opiekunami wolontariatu szkolnego, w ramach akcji „Pola Nadziei” posadzili cebulki żonkili.

      Pola Nadziei to program wspomagający polskie hospicja, przybliżający dzieciom i młodzieży ideę opieki hospicyjnej. Żonkile są symbolem nadzieli na całym świecie- to znak przypominający nam o ludziach cierpiących i potrzebujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – głównie osób młodych – rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

      Z radością czekamy, aż nasze żonkile zakwitną wiosną.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwoi pobudza wyobraźnię. 

      W naszej szkole w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu, uczennice z klasy 8e Martyna, Amelka i Zosia, odwiedziły zerówkowiczów. Ósmoklasistki czytały fragment książki pt. „Przygody Franklina”. Najmłodsi uczniowie uważnie słuchali opowiadania.  

     • Dokąd tupta nocą jeż?

     •  

      Niewiele osób wie, że jeż jest świetnym pływakiem i wspinaczem. Potrafi przebyć nawet 2 kilometry w ciągu jednej nocy. Uważa się, że nosi na swoim grzbiecie owoce i grzyby, a potem robi z nich zapasy, co jednak nie jest zgodne z prawdą. Można go spotkać w liściastych lasach, parkach i zagajnikach, a także w naszej świetlicy. Na zdjęciach jeże w wykonaniu klasy III p.

     • Światowym Dniem Zwierząt

     •  

      W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Zwierząt, który przypada 4 października w ramach działań wolontariatu uprzejmie prosimy o przynoszenie: karmy, kocy dla czworonogów. Otrzymane dary przekażemy schroniskom w Józefowie, na Paluchu.


      W/w podarunki prosimy pozostawić podpisane w sali nr 13. Zbiórka trwa do 4 października.
      Ślicznie Dziękujemy

       

       

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • X Ogólnopolski konkurs ,,Cukierek za życzliwość" I Ty możesz zostać wolontariuszem

     •  

      Konkurs rozpoczyna się 01.10.2021 i trwa do 15.01.2022 organizowany przez fundację Dwa Skrzydła Anioła.

      Każdy uczeń, który zgłasza chęć przystąpienia do konkursu zakłada zeszyt,pisze na okładce Dzienniczek Dobrych Uczynków i wkleja załącznik z przykładami dobrych uczynków(dostępny u opiekunów wolontariatu). Wklejony załącznik powinien zostać podpisany przez Rodzica lub prawnego Opiekuna danego ucznia.

      W zeszycie uczynki należy wpisywać podając datę i imię osoby, względem której wykonany został dobry uczynek. Strony dziennika można ozdabiać, wypełnianie dziennika ma być dokonane ręcznym pismem.

      Po 15.01.2022 opiekunowie wolontariatu ocenią dzienniki wg zasady oceny: za pomoc krewnym od 1-3 pkt, za wygląd zeszytu do 100 pkt., za pomoc obcym od 3-10 pkt.

      Opiekunowie wolontariatu do dnia 20.02.2022 przesyłają do fundacji protokół wewnątrzszkolny i dzienniczek zwycięskiej osoby.

      Zachęcamy do czynienia dobra ono zawsze powraca :)

       

      Załącznik: 

      X_KONKURS_-_Plakat.pdf

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA w kl. 0-III

     •  

       

      W dniu 29 września 2021r. (środa)  obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania.

      Zapraszamy uczniów klas 0-III do:

      - zabrania w tym dniu do szkoły ciekawej, ulubionej książki,

      - wykonania okładki ulubionej lektury,

      Wychowawców klas 0-III zachęcamy do:

      - rozmowy o zaletach czytania i korzyściach dla dzieci z nauki płynnego czytania ze zrozumieniem

      - organizacji klasowego konkursu pięknego czytania,

      - głośnego czytania wychowankom literatury dziecięcej,

      - zmotywowania uczniów do wykonania plakatów, prac plastycznych do ulubionych książek,

       

      Uczniów klas czwartych  zapraszamy do czytania wybranych książek uczniom klas 0 i I.

      Wszystkich nauczycieli zachęcamy do promocji czytelnictwa w formie zabaw i gier!

      Zapraszamy do głośnego czytania!!!

       

       

      Opiekunowie Samorządu klas I-III:

      Dorota Matuszczak i Joanna Majewska

     • Święto pieczonego ziemniaka

     • 27 września klasy 2o, 2j, 3b udały się na Święto Pieczonego Ziemniaka do gospodarstwa agroturystycznego Wymysły pod Lasem. Uczniowie poznali krótką historię uprawy ziemniaka – zabawa dramowa. Poza tym miały miejsce zajęcia w podgrupach: praca na kartoflisku, asysta przy przygotowaniu placków ziemniaczanych z degustacją, sadzenie bulw topinamburu. Dzieci karmiły także zwierzęta oraz samodzielnie przygotowywałye deser – niespodziankę. Po zasłużonej zabawie był czas na posiłek z pieczonym ziemniakiem a na koniec ziemniaczane stemple – praca plastyczna. Zabawa była fantastyczna i pogoda doskonała. Wszystko w otoczeniu przyrody , zwierząt i zabaw na świeżym powietrzu.

      Joanna Inez Majewska

     • Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych

     •  

      Za nami Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych. Mimo niesprzyjającej aury nasi uczniowie spisali się WYŚMIENICIE! Srebrne medale zdobyli : Patryk z klasy 5a oraz Janek z klasy 8a.Nasi uczniowie zdobyli też dwa razy 4 miejsce i była to Michalina z klasy 5w oraz

      Mikołaj z klasy 8m.Do dalszego etapu przechodzi 7 osób z każdej konkurencji, a na naszym koncie również jedno miejsce 8! I należy ono do Liwii z klasy 7d, chwilę dalej, na miejscu 9 Adam z 7p.Wszyscy uczniowie pokazali hart ducha! Najmłodsze dziewczynki, debiutujące na zawodach zdobyły miejsca w pierwszej 20 i 30!To super wynik przy tak licznej obsadzie.Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy!!

     • 28 Akcja sprzątanie świata - Polska

     • Sprzątanie Świata w tym roku obchodziliśmy pod koniec września przystępując do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata –Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Akcja „Sprzątanie świata– Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.

      Klasa 2j we wrześniu wybrała się do Lasku Bielańskiego w celu sprzątnięcia terenu oraz zwrócenia uwagi na kwestie segregacji śmieci. Poza tym uczniowie zapoznawali się z znakami odpowiedniego zachowania się w rezerwacie celem ochrony przyrody ze względów historycznych, naukowych, przyrodniczych. Klasowa wycieczka i sprzątanie lasku okazała się ciekawą, pożyteczną formą spędzania wspólnego czasu.

       

      Joanna Inez Majewska

     • Olimpiada Matematyczna Juniorów

     •  

      Wczoraj tj. 23 września w naszej szkole odbyła się część testowa zawodów pierwszego stopnia tegorocznej XVII Olimpiady Matematycznej Juniorów. W Olimpiadzie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły.Życzymy sukcesów naszym uczniom.

      Nauczyciele matematyki

     • Samorząd Uczniowski, Rzecznik Praw Ucznia

     •  

      Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego:

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

      Pani Danuta Święczkowska

      Pani Paulina Telicka

      Pan Artur Rosa

       

      Począwszy od tego roku szkolnego nowym Rzecznikiem Praw Ucznia jest Pani Danuta Święczkowska

     • Indeks kulturalny

     •  

      Serdecznie zachęcamy uczniów naszej szkoły, którzy biorą udział w różnych formach aktywności kulturalnej, do założenia własnego Indeksu Kulturalnego – w skrócie: IQ. Indeks Kulturalny jest dokumentem potwierdzającym aktywność ucznia w pozaszkolnych zorganizowanych formach aktywności kulturalnych. Pozwoli on poznać i docenić artystyczną działalność ucznia.

      Zależy nam, by udział naszych uczniów w różnorodnych warsztatach, wystawach, wykładach itp. pogłębiających wiedzę, rozwijających zainteresowania i pasje oraz kształtujących umiejętności w wybranych dziedzinach sztuki był w określony sposób certyfikowany, jako forma nabywania kompetencji także poza szkołą.

      Wielu młodych ludzi realizuje się poprzez działania artystyczne w różnego rodzaju domach kultury, fundacjach, stowarzyszeniach, bierze udział w wolontariatach np. przy organizacji festiwali filmowych czy teatralnych.

      Uczniowie, którzy będą korzystali z IQ – otrzymają indeks, do którego będą zbierać – w postaci pieczątek, dowody swojej pozaszkolnej, kulturalnej aktywności. Wpis w indeksie będzie rekomendacją dla nauczycieli, która może zostać uwzględniona przy wystawianiu oceny z przedmiotów artystycznych, wystawianiu oceny z zachowania czy nagrodzie szkolnej.


      Chęć prowadzenia swojego indywidualnego Indeksu Kulturalnego – IQ, uczniowie zgłaszają do swoich wychowawców.

     • Zajęcia profilaktyczne- „Bezpieczeństwo na drodze. Policjant- przyjaciel dziecka” w klasach I.

     •  

      17 września 2021r. gościliśmy  w klasach pierwszych Panie policjantki, które przeprowadziły z uczniami klas I pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących na drodze, zachowania dzieci w różnych sytuacjach oraz pomocy udzielanej przez Policję.

      Uczniowie obejrzeli podczas zajęć film  utrwalający zasady bezpieczeństwa i numery telefonów alarmowych, a następnie zadawały pytania, jak również opowiadały o różnych sytuacjach na drodze z którymi się zetknęły. Na zakończenie zajęć profilaktycznych Panie policjantki wręczyły uczniom kamizelki odblaskowe.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

     •  

      W 2021 roku Międzynarodowy Dzień Kropki-  przypada na 15 września (środa)

              Czy zastanawialiście się kiedyś, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają kropki? Okazuje się, że nie pełnią tylko funkcji znaku interpunkcyjnego w tekście. Za tym słowem kryje się o wiele więcej, precyzując: ten wyraz oznacza przede wszystkim kreatywność! Ten fakt potwierdza historia wykładowcy – Terry’ego Shay’a, który zainicjował powstanie tego święta.  

               Historia ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kropki jest fascynująca. Pewnego dnia nauczyciel o imieniu Terry pokazał swoim uczniom książkę o tytule „Kropka”. Ta zainteresowała podopiecznych. Fabuła kilkustronicowego dzieła opowiada o wychowawcy, który pomaga swojemu uczniowi uwierzyć we własne siły. Mała kropka na papierze staje się symbolem pomysłowości, odwagi, inspiracji i pewności siebie.

            Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich uczniów i nauczycieli klas I-VIII. Zmotywujmy uczniów do wykonania  ciekawych, twórczych  prac plastycznych z kropek, zainspirujmy do wykonania pomysłowych prac oraz kreatywnej zabawy!

      Opiekunowie Samorządu klas I-III

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@eduwarszawa.pl
   • jpopik@eduwarszawa.pl
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
   • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych