• Jest wrzesień i piękna pogoda, więc...

     •  

            ...wyruszamy na spacer ulicami Bielan.
      Wspólnie z nauczycielem wychowania komunikacyjnego, panią Izą Szczęsną, rozpoznajemy znaki drogowe i oznaczenia ulic w pobliżu naszej szkoły.
      Razem omawiamy, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, gdy wokoło coraz więcej zmotoryzowanych.

       

      Więcej zdjęć

       

       

      Uczniowie klas czwartych

     • Sukcesy uczniów - Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w pływaniu

     •  

      W dniu 9 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w pływaniu. Zaprezentowali się wspaniale, dali z siebie wszystko J Największą walecznością, hartem ducha i umiejętnościami pływackimi wykazali się:

       

      PIOTR BYSTYDZIEŃSKI kl. III d – SREBRO / 25m stylem grzbietowym rocznik 2011

      FRANCISZEK SAWICKI kl. III d – BRĄZ / 25m stylem dowolnym rocznik 2011

      DAWID WILKOWSKI kl.  V e – BRĄZ / 25m stylem grzbietowym rocznik 2010

      SARA MAJSTERKIEWICZ kl. VI d - BRĄZ / 50m stylem klasycznym rocznik 2009

      WIKTOR SZYMANDERA kl. VI d - SREBRO / 50m stylem dowolnym rocznik 2009

       

      Wielkie gratulacje!!!

       

      Pamiętajmy, że sam udział w zawodach wymagał wielkiej odwagi – niełatwo jest stanąć do rywalizacji z uczniami ze szkoły sportowej czy zawodnikami trenującymi  klubach sportowych. Tym bardziej gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się reprezentować Szkołę 133.

     • Sukcesy uczniów

     •  

      Drużyna chłopców zajęła III miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w kategorii młodzież.Turniej został rozegrany w dniach 1-5.10.2020 r na boisku „Orlik” przy ul. Rudzkiej 6.Szkołę reprezentowali: Adam Florjanowicz-Błachut, Antoni Szołajski, Franciszek Skiba, Mikołaj Szuster, Mikołaj Marczewski, Mateusz Szwed, Filip Szota, Grzegorz Kuptel, Franciszek Zduniak, Jan Truszczyński.

       

       

      GRATULUJEMY !!!

     • Test coopera

     •  

      Szanowni Państwo,

       

      W imieniu Akademickiego Związku Sportowego Warszawa serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły do udziału w tegorocznej edycji Testu Coopera dla Wszystkich.

      Wydarzenie odbędzie się 10 października (sobota) na stadionie lekkoatletycznym AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34, w godzinach 10.00-16.00.

      SPOTKAJMY SIĘ WSZYSCY MIĘDZY GODZINĄ 11:00-12:00.

      Szkoła, dla której pobiegnie największa liczba osób otrzyma bon o wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego w wybranym sklepie. Wystarczy przy zgłoszeniach w polu SZKOŁA/UCZELNIA/DRUŻYNA wpisać swoją lub zaprzyjaźnioną szkołę.(SP 133)

      Zapisy i więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.testcoopera.pl

      OSOBY NIEPEŁNOLETNIE MUSZĄ POSIADAĆ OŚWIADCZENIE RODZICA !!! (dostępne na w/w stronie)

       

      Zapraszamy do wspólnej zabawy.

       

      Nauczyciele wychowania fizycznego.

     • Nauczyciel roku

     •  

      Informujemy, że w wyniku Waszego Głosowania tytuł Super Nauczyciela i Nauczyciela Roku otrzymuje:Pani Magdalena Tomella. Jednocześnie serdecznie gratulujemy: Panu Arturowi Rosie i Panu Mateuszowi Klimkowi, którzy także (co pokazał rozkład głosów) cieszą się Waszą sympatią.

       

      Samorząd szkolny

     • TERMINY SPOTKAŃ Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

     •  

      TERMINY SPOTKAŃ WRZESIEŃ 2020 ROKU

      ZEBRANIE ODBYWA SIĘ STACJONARNIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 133

       IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W WARSZAWIE

       

      07.09.2020r.

      Oddział przedszkolny  - sala  grupy , godz. 18:00

      Klasa 1 a – sala 17,  godz. 18:00

      Klasa 1 j – sala 13,  godz. 18:00

      Klasa 1 o – sala 16, godz. 18:00

      08.09.2020r.

      Klasa 2 b – sala 15,  godz. 18:00

      Klasa 2 d – sala 21, godz. 18:00

      Klasa 2 p – sala OP,  godz. 18:00

      09.09.2020r.

      Klasa 3 d – sala 12, godz. 18:00

      Klasa 3 i  – sala 19, godz. 18:00

      Klasa 3 k – sala 18, godz. 18:00

      10.09.2020r.

      Klasa 4 a – sala 3, godz. 18:00

      Klasa 4 m – sala 6, godz. 18:00

      Klasa 4 w – sala 8, godz. 18:00

      Klasa 8 r – sala 10, godz. 18:00

      11.09.2020r.

      Klasa 5 d – sala 3, godz. 18:00

      Klasa 5 i – sala 8, godz. 18:00

      14.09.2020r.

      Klasa 5 e – sala 10, godz. 18:00

      Klasa 6 a – sala 3, godz. 18:00

      Klasa 6 d – sala 6, godz. 18:00

      Klasa 6 f – sala 8, godz. 18:00

      Klasa 6 p – sala 11, godz. 18:00

      15.09.2020r.

      Klasa 7 a – sala 4, godz. 18:00

      Klasa 7 e – sala 6, godz. 18:00

      Klasa 7 k – sala 10, godz. 18:00

      Klasa 7 m – sala 1, godz. 18:00

      16.09.2020r.

      Klasa 8 k – sala 3, godz. 18:00

      Klasa 8 l – sala 6, godz. 18:00

      Klasa 8 m – sala 8, godz. 18:00

       

       

      ZEBRANIA ODBYWAJĄ SIĘ W REŻIMIE SANITARNYM . OBOWIĄZUJĄ MASECZKI ZAKRYWAJĄCE NOS       I USTA.

     • Mapa pierwszaka

     •  

      Poniżej znajduje się „Mapa Pierwszaka” - mała podpowiedź dla wszystkich uczniów potrzebujących pomocy w poruszaniu się po szkole. Praca autorstwa Małgorzaty Soćkouczennicy klasy 3a   w roku szkolnym 2019/2020

     • Przewodnik po Warszawie

     • Uczniowie klas szóstych przygotowali podczas nauczania zdalnego "Mini przewodnik po Warszawie". Serdecznie zapraszam do obejrzenia

       

      https://tiny.pl/7wvwc 

     • Sukces ucznia

     •  

      Miło nam poinformować, że nasz uczeń Antoni Maksymiuk pod opieką p. Jagody Wóltańskiej uzyskał tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922.

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

     • Certyfikat ,,Zaczytana Szkoła”

     •  

      Z przyjemnością informuję, iż nasza Szkoła otrzymała Certyfikat ,,Zaczytana Szkoła” w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Uczniowie klas 0-3 w okresie od 16 września 2019r. do 16 lutego 2020 r. wykonywali zadania przewidziane regulaminem konkursu Zaczytana Szkoła.

      W październiku uczniowie klas I brali udział w imprezie szkolnej Pasowaniu na Czytelnika. Uczniowie klas I-III przystąpili w klasach do debaty na temat „Książka moim przyjacielem”. Uczniowie w każdej klasie podzielili się na dwie grupy zwolenników i przeciwników czytania książek dyskutowali, przytaczając najczęstsze argumenty przemawiające za czytaniem książek jak: rozwijanie wyobraźni, pamięci, zainteresowań, poszerzanie wiedzy, nauka języków, utrwalanie zasad ortograficznych. Przeciwnicy czytania książek wymieniali mniej argumentów typu: trudność w czytaniu, dużą ilość czasu przeznaczaną na czytanie, brak czasu oraz słaby wzrok, ścinanie drzew, książki nie wyrażają tyle emocji co film, z książką nie da się rozmawiać, są drogie . Klasy I przygotowały prace plastyczne dotyczące plusów czytania. Poza tym na zajęciach plastycznych uczniowie klas I wykonali zakładki do książek, plakaty promujące czytelnictwo. Klasy II i III opracowały piękne plakaty z opisem słownym dotyczącym korzyści czytelnictwa, podsumowanie w postaci tabelek dotyczących korzyści czytania książek oraz książki tworzone w parach przedstawiające zalety czytania.

      W grudniu uczniowie klas II-III wzięli udział w rozgrywkach międzyklasowych, w formie: testu ze wskazanych pozycji książkowych. Każdy wychowawca wyłonił osoby z najwyższą ilością pkt, które na styczniowym apelu Małego Samorządu otrzymały nagrody w postaci: książki, dyplomu.

      Klasa 2d zaprosiła na spotkanie jednego z rodziców, pisarza, reportażystę i dziennikarza- p. Mirosława Wlekły, autora książek o tematyce podróżniczej np. „Tu byłem. Tony Halik”. Pan M. Wlekły zaprezentował uczniom zdjęcia z podróży po Afryce oraz bardzo ciekawie opowiedział o wycieczce rowerowej śladami Kazimierza Nowaka. Podróż odbył wraz z Łukaszem Wierzbickim, autorem książki „Afryka Kazika”.

      W grudniu ogłosiłyśmy także szkolny konkurs plastyczny „Zaczytana Szkoła”. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy z poziomu 0-III. W realizacji tego zadania brało udział 240 uczniów. Młodsi uczniowie często interpretowali temat dosłownie rysując szkołę jako budynek tylko z elementami fantazji w postaci książki, zaś starsi odnosili się do symbolów wiedzy np. postaci sowy. Klasy 1 wykonywały także wspólne plakaty prezentujące Zaczytaną Szkołę.

      W styczniu ogłosiliśmy konkurs literacki na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranej książki/opowiadania w formie opowiadania/książeczki. Pomimo, że czasu ze względu na zbliżające się ferie zimowe było niewiele uczniowie klas II-III wykonali bardzo ciekawe opowiadania opatrzone ilustracjami oraz książeczki w formie komiksów. Prace oceniano pod względem: tekstu, ilustracji, szaty graficznej, pomysłu.

      Kolejną aktywnością dotyczącą popularyzowania twórczości literackiej, propagowania idei czytania wśród dzieci oraz kształtowania umiejętności wyrażania refleksji i opinii o dziele literackim był ogłoszony konkurs dla klas II-III na napisanie recenzji ulubionej książki. W naszej szkole wielu uczniów podjęło próbę zrecenzowania wybranej lektury. Zainteresowania czytelnicze uczniów okazały się bardzo rozległe. Recenzowane książki były nie tylko szkolnymi lekturami, reprezentowały różne gatunki: przygodowe, fantastyczne, historyczne, podróżnicze.

      W klasie 1b gościł Jerzy Latos aktor Teatru Dobrego Serca, który tym razem opowiedział o roli aktora, pisarza tekstów dedykowanych dla dzieci ,,Księżniczka i rycerz”. Swoim wystąpieniem pisarz w dostępny sposób ukazał, że bycie pisarzem wcale nie musi być czymś nudnym, ale również sprawiać wiele satysfakcji i być sposobem na dalsze życie i karierę zawodową.

      Zaś uczniowie klasy 3j uczestniczyli w lekcjach przeprowadzonych przez Panią Elwirę Dąbrowską bibliotekarkę z naszej szkoły. O zawodach takich jak bibliotekarz, drukarz, pisarz czy księgarz nie mówi się zbyt często, dlatego uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie skorzystali z okazji głębszego poznania tychże mało popularnych dziedzin życia zawodowego.

      Cel konkursu został osiągnięty. Zarówno nauczyciele jaki i uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością przy realizacji poszczególnych treści. Dzięki udziału w konkursie ,,Zaczytana Szkoła XX edycja” udało się zaangażować społeczność szkolną we wspólną inicjatywę. Nastąpiło podejmowanie przez uczniów własnych poszukiwań, podniesienie rangi książki i czytelnictwa.

      koordynator konkursu- Joanna Majewska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@edu.um.warszawa.pl
   • informatyksp133@gmail.com
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa
   • Michał Gasiński iodo@dbfobielany.waw.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych