• „Lżejszy tornister” w klasach I-III.

     •  

      5 października 2020r. wychowawcy klas I-III przeprowadzili lekcje na temat zasad pakowania tornistrów oraz dbałości o zdrowy kręgosłup. Każdy z uczniów miał możliwość sprawdzenia zawartości i ciężaru swojego plecaka oraz uporządkowania swojej półki na której zostawia książki, zeszyty oraz przybory szkolne.

      Uczniowie z klas I-III wspólnie wykonali plakaty o tematyce „ Lżejszy tornister  na wagę zdrowia”. A oto niektóre z nich:

      Uczniowie klas III ułożyli wierszyki- rymowanki promujące noszenie do szkoły lżejszego tornistra.

       

      Szczęśliwe buzie mamy, gdy o plecy zadbamy.

      Lekkie plecaki mamy, a przy okazji o zdrowie dbamy.

      Dbamy o swe plecy, bo nie nosimy zbędnych rzeczy.

      Dzieci dbają o swe plecy, bo nie noszą ciężkich rzeczy.

       

      Dorota Matuszczak

     • KONKURS„CZWORONOŻNI PRZYJACIELE”- kl. I-III

     •  

      W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I-III, którzy sfotografowali i opisali swoich czworonożnych ulubieńców: psy, koty, konie, świnki morskie.

      I miejsce Janina Radziewska kl. 2d , Lilianna Chodźko- kl. 2d

      II miejsce- Patrycja Wlekły- kl. 3d,  Zofia Jóźwik- kl. 2d

      III miejsce- Konstanty Sujkowski- kl. 1j, Franciszek Sawicki- kl. 3d                 

      Wyróżnienia otrzymują:

      Anna Sosnowska- kl. 2d

      Maria Wróblewska- kl. 3i

      Jan Wróblewski - kl. 1j

      Paweł Andrejczyk – kl 1j

      Dyplomy za udział  w konkursie otrzymują:

      Nadia Urbanelis- kl. 3d

      Adam Owczarczyk- kl. 3k

      Stefan Wołowski- kl. 3d

      Kajetan Dembiński- kl. 2d

       

      GRATULUJEMY!!!

      Dyplomy  uczniowie otrzymają w formie elektronicznej, a nagrody i dyplomy w formie papierowej wręczymy po powrocie do szkoły.

      Opiekun Samorządu klas I-III

      Dorota Matuszczak

     • Szanowni Państwo

     • w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszymy się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.

      W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 

     • Sięgnij po więcej!

     •  

       

      Sięgniej po więcej! - rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawa 

       

      Planowany okres realizacji projektu:  01.12.2019 - 30.11.2021 

      Dofiannsowanie: 3916972,50 zł 

      Wartość ogółem: 4462172,50 zł 

       

      - Utworzenie 110 Punktów Informacji i Kariery w 18 dzielnicach m.st. Warszawa 

      - Uzyskanie kwalifikacji doradcó zawodowych przez 50 nauczycieli w ramach studiów podyplomowych na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego 

      - Reazliacja warsztatów zawodoznawczych dla 800 uczniów w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w  Warszawie 

      - Platforma edukacyjna https:/spw.edu.pl

     • Czytam sobie. Pierwsza klasa!

     •  

      W bieżącym roku szkolnym klasy 1j, 1a przystąpiły do akcji skierowanej do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej. Program Czytam sobie. Pierwsza klasa! ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika.

      Akcja organizowana jest wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nasza Szkoła otrzymała bezpłatne egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet niespodzianek i materiałów czytelniczych. Wychowawcy według własnych potrzeb realizują scenariusze zajęć czytelniczych oraz własne inicjatywy propagujące czytelnictwo wśród dzieci.

       

      koordynator akcji - Joanna Inez Majewska

       

     • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon

     • Miło nam poinformować, iż w następujące dni: 21X-23X.2020 r. w naszej Szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon z zakresu: matematyki, zintegrowanych sprawności, j. angielskiego. Udział wzięło 54 uczniów klas młodszych.

       

      Trzymamy kciuki za bardzo dobre wyniki oraz Życzymy samych sukcesów :)

       

      Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     •  

      2 października 2020 roku obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IV – VIII zmierzyli się z tabliczką mnożenia na lekcjach matematyki.
      W każdej klasie zostali wybrani eksperci Tabliczki Mnożenia, którzy bezbłędnie rozwiązali wszystkie przykłady. Nagrodą dla nich były certyfikaty.

     • Bezpieczny rowerzysta     

     •  

      Tym razem nie w czerwcu, a w październiku odbył się długo oczekiwany egzamin na kartę rowerową.  Uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych mogli spełnić swoje marzenie- zdać test i przejechać bezpiecznie rowerem przez miasteczko ruchu drogowego.


      Z pomocą przy organizacji egzaminu ruszyli dziewczęta i chłopcy z klasy 4 m. To oni przygotowali starszym koleżankom i kolegom trasę rowerową. Wyznaczyli pasy ruchu, przejścia dla pieszych i ustawili znaki drogowe. Wszyscy, którzy przystąpili do jazdy w rzeczywistym ruchu drogowym, pozytywnie zaliczyli egzamin.


      DZIĘKUJEMY uczniom klasy 4m za pomoc.
       Egzaminowanym GRATULUJEMY!

       

      Zdjęcia możemy obejrzeć w albumie

      Iza Szczęsna

     • Sprzątanie świata klasa 1j

     •  

      Sprzątanie Świata w tym roku obchodziliśmy pod koniec września, gdyż zauważono ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym. Niestety wiele osób nie szanuje miejsc w których spędzają swój czas wolny. Sprzątanie jest to też swojego rodzaju przygotowanie podłoża na zimę, tak żeby śnieg nie przykrywał śmieci. Ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.

      Klasa 1j we wrześniu wybrała się do Lasku Bielańskiego w celu sprzątnięcia terenu oraz zwrócenia uwagi na kwestie segragacji śmieci. Poza tym uczniowie zapoznawali się z znakami odpowiedniego zachowania się w rezerwacie celem ochrony przyrody ze względów historycznych, naukowych, przyrodniczych. Klasowa wycieczka i sprzątanie lasku okazała się ciekawą, pożyteczną formą spędzania wspólnego czasu.

      Joanna Inez Majewska

     • Legendy Warszawy - bazyliszek

     •  

      Na początku października klasa 1j udała się do Zamku Królewskiego na poszukiwanie bohaterów jednej z warszawskich legend. Dzieci miały okazję przekonać się, co znaczy bazyliszkowy wzrok oraz poznały jedną z najbardziej znanych legend warszawskich – o Bazyliszku. Spacerując po Zamku uczniowie przekonali się, że Zamek bywa miejscem tajemniczym, w którym czasem coś straszy. Ponadto uczniowie usłyszeli ciekawe szczegóły legendy o Bazyliszku oraz wspólnie współtworzyli mapę Starego Miasta.

       

      Joanna Inez Majewska

     • Dzień Komisji Edukacji Narodowej

     •  

      Wszystkim nauczycielom życzymy 

       

      entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, 

      zrozumienia w ocach uczniów, 

      satysfakcji z pracy, 

      uśmiechu na twarzy.

       

      Gratulujemy: 

      Pani Magdalenie Tomella tytułu naucziela roku 

      Pani Marcie Margis-Kucharskiej nagrody Bumistrza Dzielnicy Bielany 

      Panu Jarosławowi Popikowi nagrody Prezydenta m. st. Warszawy 

       

       

     • Ślubowanie klas I

     • Dnia, 14 października 2020 roku uczniwoe klas pierwszych złozyli uroczyste ślubowanie i zosatli włączeni w poczet uczniów naszej szkoły.

       

      Serdecznie gratutlujemy i zyczymy samych sukcesów :)  

     • CzarnieckiNews

     •  

      W ramach projektu Junior Media, do którego przystąpiła nasza szkoła pragnę poinformować, że wydaliśmy pierwszy numer gazety szkolnej CzarnieckiNews.

      Wszystkich, którzy chcą czytać naszą gazetkę, zapraszam pod adres:

       

      https://liblink.pl/vzspm0MsJK

       

      Postaramy się wydawać nasze pismo regularnie.

       

      Joanna Mioduchowska z redakcją

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@edu.um.warszawa.pl
   • informatyksp133@gmail.com
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa
   • Michał Gasiński iodo@dbfobielany.waw.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych