Dnia 7 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 133 z klasy 3b wraz opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu udali się do Ośrodka Wsparcia dla Seniorów Nr 1 w Warszawie
w celu wykonania prac porządkowych w okresie jesiennym w ogródeczku w ramach realizacji projektu rozwoju wolontariatu w Warszawie "Ochotnicy warszawscy”. Było to wspaniałe spotkanie międzypokoleniowe podczas, którego uczniowie zaangażowali się w: grabienie liści, plewienie, sadzenie kwiatów, nawożenie. Prace przebiegały sprawnie, gdyż uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do prac porządkowych. Wydarzenie to stanowi część projektu finansowanego ze środków m.st. Warszawy w ramach realizacji projektu "Ochotnicy warszawscy".
Po sadzeniu kwiatków, które wyrosną na wiosnę nadszedł czas na przepyszny słodki poczęstunek
i ciepłą herbatkę, gdyż aura jesienna spowodowała, że wszyscy potrzebowali się posilić, odpocząć
w jadalni oraz posłuchać piosenek, wierszy w wykonaniu seniorów.