Budżet Partycypacyjny
Nasza szkoła stale dąży do rozszerzenia i uatrakcyjnienia propozycji dla uczniów - m.in. poprzez pomysły zgłaszane do Budżetu Partycypacyjnego. Finansowanie na realizację przewidzianych na przyszły rok projektów otrzymamy, jeśli zbierzemy wystarczająco dużo głosów (więcej informacji o samym Budżecie Partycypacyjnym można znaleźć na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl).
Głosować może każda osoba, posiadająca adreszamieszkania w Warszawie (nie jest wymagany warszawski adres zameldowania).Teraz w dużej mierze od Państwa aktywności zależy czy nasze pomysły doczekają się realizacji, a Państwa dzieci będą mogły korzystać z tych dodatkowych atrakcji.
Aby oddać głos wystarczy wejść na stronę:
twojbudzet.um.warszawa.pl
i postępować zgodnie z zamieszczonymi tam przejrzystymi instrukcjami, podając m.in. numery naszych projektów (23 - w obszarze ogólnodzielnicowym oraz XX, YY, ZZ w obszarze osiedlowym).
OBSZAR OGÓLNODZIELNICOWY:
nr 23, Snooker w bielańskich podstawówkach. Droga do Crucible
Numery bielańskich szkół biorących udział w projekcie: 80, 133, 209, 214, 273, 289, 352.
Snooker to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportu na świecie. Realizacja projektu umożliwi wszystkim uczniom bliższe zapoznanie się oraz stały kontakt z tą dyscypliną.
Projekt zakłada m.in. zakup specjalnych, składanych stołów do snookera, szkolenia dla nauczycieli, prowadzenie bezpłatnych, cotygodniowych zajęć dla uczniów na terenie szkoły, organizację turniejów wewnątrzszkolnych oraz międzyszkolnych.
Snookerjest bardzo szczególnądyscypliną uczącą m.in. skupienia, logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, systematyczności, geometrii, arytmetyki, szacunku dla rywala czy zasad fair-play. Dla uprawiania tego sportu nie jest konieczna wysoka sprawność fizyczna, co sprawia, że z równymi szansami mogą realizować się tu zarówno dzieci o bardzo mocno rozwiniętych zdolnościach ruchowych, jak i te obdarzone nieco słabszą motoryką.
Oczywistym też jest, że liczba utalentowanych dzieci z predyspozycjami do gier bilardowychnie jest w Polsce mniejsza niż gdziekolwiek indziej na świecie.Gdyby jednak ktoś zapytał czy Pani/Pana dziecko posiada talent do gry w snookera, odpowiedź najprawdopodobniej brzmiałaby "a skąd mam wiedzieć?". Nie ma w naszym kraju obecnie wielu takich miejsc i sposobów, żeby przekonać się czy nasza pociecha nie skrywa w sobie potencjału na zdobycie w przyszłości tytułu zawodowego mistrza świata (przy okazji: obecny mistrz świata, Anglik Mark Selby, za zwycięstwo w legendarnym dla snookera CrucibleTheatre otrzymał kilka tygodni temu czek na 375 tys. funtów, czyli około 1,8 mln złotych).
Wprowadzenie projektu w przyszłym roku równolegle w siedmiu bielańskich podstawówkach na być pierwszym realnym krokiem w stronę zmiany tego stanu rzeczy i szerszej popularyzacji snookera. Niezależnie też od długoterminowych wizji i planów, sama dostępność tego typu zajęć w szkołachjuż "na tu i teraz" będzie bardzo ciekawym, nowatorskim uatrakcyjnieniem czasu dla wielu uczniów.
Co ciekawe projekt jest unikatowy w wymiarze światowym. Wcześniej podobne akcje - choć na całkiem inną skalę - przeprowadzone zostały jedynie w dwóch państwach: Chinach i Wielkiej Brytanii. W Chinach stworzeniem i wdrożeniem odpowiedniego programu, który ostatecznie objął większość tamtejszych podstawówek, zajęła się administracja państwowa. Na Wyspach program miał charakter bardziej komercyjny i ograniczał się do jednorazowych wizyt w szkołach, na którą każda chętna placówka musiała wydać kwotę od 1.200 do 8.400 funtów (w przeliczeniu od około 5.000 do ponad 40.000 zł).
Państwo możecie podarować swoim dzieciom podobne atrakcje kosztem... oddania głosu. ZACHĘCAMY!