• Spotkanie autorskie

     • 15 marca uczniowie klas I-III mieli okazję uczestnictwa w spotkaniu autorskim z osobą, która realizuje swoje marzenia. Pan Krzysztof Petek, autor książek dla dzieci i dorosłych, podczas spotkania opowiedział o swoich wyjazdach w dalekie kraje, niezwykłych przygodach i pracy nad książkami, które znalazły już wierną rzeszę czytelników. Podczas wizyty autor podzielił się z nami zdjęciami z egzotycznych wypraw po świecie. Pokazał także wiele ciekawych, a nieznanych miejsc w Polsce, które oprócz piękna natury, kryją wiele zagadek i tajemnic czekających na rozwikłanie.

      Pan Krzysztof, który jest także dziennikarzem i reportażystą oraz organizatorem dalekich wypraw, zaskoczył uczestników spotkania ilością najróżniejszych umiejętności, które opanował. Nie tylko znajomość języków obcych, ale także sztuk walki i ratownictwa, które przydają się w jego pracy, wzbudziły ogromne zaciekawienie i uznanie wśród uczestników spotkania.

      Autor opowiedział także o swojej pracy pisarskiej, skąd czerpie pomysły i jak długo pracuje nad swoimi książkami oraz zachęcił uczniów do próbowania własnych sił i spisywania swoich przygód. Ciekawie opowiadał także o pewnym Julku, bohaterze swojej najnowszej książki pt. „Przygody Julka. Jestem nowy”, który oprócz zagadkowych perypetii, przeżywa także mniejsze rozterki i uczy się, jak zdobyć nowych kolegów oraz jak znaleźć swoje miejsce w świecie. Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić książkę z imienną dedykacją i z autografem autora.

       

      Joanna Inez Majewska

     • Теми для розмов про нас і наші країни | Tematy do rozmów o nas i o naszych krajach

     •  

      З ініціативи Фонду «Я люблю Польщу», Союз польських митрополій, у співпраці з Управлінням освіти міста Варшави підготував низку тем - пропозиції для розмов та ігор, для пізнання один одного та створення відношень. Двомовний матеріал, який буде послідовно доповнюватися новими частинами, буде корисним як для сімей, які приймають біженців, так і для людей, які організовують вільний час для українських дітей. Його також можуть використовувати вчителі - це буде для них цінним, додатковим навчальним посібником, що дає можливість вивчати мову, та пізнавати цікаву інформацію про Польщу та Україну.

      Матеріали, надані завдяки фонду «Я люблю Польщу»: тексти, малюнки, пропозиції завдань, ви можете завантажити на свої пристрої, ви можете роздрукувати, копіювати та пересилати - звичайно без внесення будь-яких змін.

       

      https://metropolie.pl/publikacje(otwiera się w nowej karcie) 

      Metropolie: Tematy do rozmów / ТЕМИ ДЛЯ РОЗМОВ(otwiera się w nowej karcie)

       

      Z inicjatywy Fundacji Kocham Polskę, Unia Metropolii Polskich, we współpracy z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy przygotowała zestaw tematów - propozycji do rozmów i zabaw, do poznania się i stworzenia relacji. Dwujęzyczny materiał, który będzie sukcesywnie uzupełniany o kolejne części, przyda się zarówno rodzinom goszczącym uchodźców, jaki i osobom organizującym czas wolny ukraińskim dzieciom. Mogą z niego korzystać również nauczyciele – będzie to dla nich cenna, dodatkowa pomoc dydaktyczna, umożliwiająca ćwiczenia językowe i poznanie ciekawych informacji o Polsce i o Ukrainie.  

      Udostępnione dzięki Fundacji Kocham Polskę materiały: teksty, rysunki, propozycje zadań, można ściągać na swoje urządzenia, można drukować, powielać i przekazywać dalej – oczywiście bez wprowadzania w nich zmian.

       

      https://metropolie.pl/publikacje

      Metropolie: Tematy do rozmów / ТЕМИ ДЛЯ РОЗМОВ

     • Spotkanie skarpetkowe klas I-III- z Justyną Bednarek

     •  

      24 marca naszą Szkołę odwiedzi popularna pisarka książek dla dzieci i dorosłych – Justyna Bednarek. Autorka lektury szkolnej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” spotka się z uczniami klas I-III w stołówce szkolnej o godzinie 8.50 (4 klasy): 2o, 3b, 1i, 3p. Drugie spotkanie godzina 10.35 (4 klasy): 2a, 1d, 3d, 2j. Dzieci mogą mieć ze sobą przygotowane kartki i kredki oraz książkę autorki w celu otrzymania autografu.

      Spotkanie autorskie jest współfinansowane dzięki wsparciu i zaangażowaniu Rady Rodziców.

      Joanna Inez Majewska

     • Заняття в пунктах щоденного перебування з можливістю вивчення польської мови

     • Запрошуємо Вас на заняття в пунктах опіки для дітей та молоді з України, які мешкають на терені району Бєляни, з можливістю вивчення польської мови та отримання психологічної допомоги.


      Дім молодіжної культури ім. М. Гвіздак, вул. Г. Х. Андерсена 4, тел.22 835 93 47 - діти дошкільного віку та I - III класів;


      Молодіжний дім культури Бєляни, вул. Цеґловська 39, тел. 22 834 13 47 - діти IV-VIII класів;

      Бєлянський центр культурної освіти, вул. Шеґединьска 9а, тел.22 834 52 59 - середня школа.

      Пункти працюватимуть з понеділка по п'ятницю - з 9:00 до 19:00, в суботу - з 9:00 до 13:00.

      Заняття проводитимуться згідно з розкладом, що додається.

      Розклад пунктових занять добового перебування


      Запрошуємо!


      Zapraszamy na zajęcia w Punktach dziennego pobytu z możliwością nauki języka polskiego oraz z pomocą psychologiczną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy mieszkających na terenie Dzielnicy Bielany. 

      Młodzieżowy Dom Kultury im. M. Gwizdak, ul. H.CH. Andersena 4, tel. 22 835 93 47 – dzieci w wieku przedszkolnym oraz klasy I - III,

      Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”, ul. Cegłowska 39, tel. 22 834 13 47 – dzieci z klas IV-VIII,

      Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Szegedyńska 9a, tel. 22 834 52 59 – dzieci ze szkół ponadpodstawowych.

       Punkty będą czynne od poniedziałku do piątku – w godzinach od 9: 00 do 19: 00, oraz w soboty od godz. 9: 00 do 13:00.

       Zajęcia będą odbywały się zgodnie z załączonym grafikiem.

       Zapraszamy!

      Grafik_zajec_PPunktow_dziennego_pobytu_z_tlumaczeniem.xlsx

     • Spotkanie autorskie dla klas I-III

     • Krzysztof Petek wraca do szkół na BEZPŁATNE spotkania autorskie z klasami I-III.

      W naszej Szkole autor zawita 15 marca (wtorek) na 2,3 lekcji.Spotkanie odbędzie się w stołówce szkolnej.Tym razem w ramach promocji książki ,,Przygody Julka - Jestem nowy".Nowa opowieść to historia siedmioletniego Julka, który przyszedł do pierwszej klasy spóźniony o dwa miesiące. Wszyscy już się znają, a on z gipsem na ręce i dziwnymi pomysłami w głowie musi poradzić sobie ze znalezieniem miejsca w zupełnie nowym świecie. Młodzi czytelnicy wejdą z Julkiem do labiryntu, wyprowadzą psa sąsiadki, wywołają ducha dziadka a na koniec zobaczą, co z tego wyniknie. Pisarz w zabawny sposób opowiada o integracji, rozwiązywaniu konfliktów i odróżnianiu dobra od zła.Po spotkaniu będzie możliwość dla chętnych zakupu książki w kwocie 22 złote.Do zakupu będą również poprzednie tytuły ,,Zagadka kaszlącego upiora" i ,,Zagadka brykającej babci".

       

      Joanna Inez Majewska

     • Solidarni z Ukrainą

     •  

      Drodzy Uczniowie, Rodzice!Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w zbiórkę na rzecz osób potrzebujących z terenu Ukrainy. 

      W ramach akcji "Solidarni z Ukrainą" ogłaszamy w dniach: 1-4.03.2022 r. zbiórkę potrzebnych rzeczy. 

      Szczegóły znajdują się w kodzie QR:

       

      Szkolne Koło Wolontariatu 

     • Pierwsza pomoc

     • Edukacja dla bezpieczeństwa w klasie VIII szkoły podstawowej w zakresie udzielania pierwszej pomocy jest tematem nowatorskim i ważnym dla naszego społeczeństwa. W wieku dorastania uczeń zdobywa wiedzę, rozwija swoje umiejętności i uczy się współpracować zespołowo. Podczas prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy należy pamiętać o dostosowaniu poziomu nauczania z tego zakresu do potrzeb i możliwości uczniów. Celem przeprowadzonych zajęć praktycznych zawsze powinno być utrwalenie schematów postępowania z pierwszej pomocy. Przedmiotem obserwacji uczestniczącej były zastosowane ćwiczenia praktyczne dla uczniów z klasy VIII szkoły podstawowej. Wyniki przeprowadzonych zajęć pokazały zaangażowanie, rozwijanie umiejętności i skuteczności uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

       

      Opracowała:

      Joanna Inez Majewska

     • II etap dzielnicowego konkursu czytelniczego ,,Henryczek"

     •  

      Z przyjemnością informujemy, że do II etapu dzielnicowego konkursu czytelniczego ,,Henryczek" w roku szkolnym 2021/2022 z klas II przeszli:

      1. Alicja Ondruch klasa 2o

      2. Tosia Parysz klasa 2o

      3. Marianna Gontarek klasa 2j

       

      Z klasa III przeszli:

      1. Klara Rekucka klasa 3b

      2. Klara Chmielewska klasa 3d

      3. Zofia Mokrosińska klasa 3d

       

      II etap (międzyszkolny) odbędzie się w SP nr 289 – 2 marca 2022 r. ( środa).

      Na tym etapie zespół powinien wykazać się znajomością podanych lektur, umiejętnością czytania ze zrozumieniem i twórczym myśleniem w rozwiązywaniu testu z pytaniami otwartymi i zamkniętymi.

      Każdy uczeń indywidualnie rozwiązuje test.

      Czas pisania testu: 45 minut.

       

      Suma punktów uzyskanych przez członków danego zespołu decyduje o zdobytym miejscu.

      Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w SP nr 289 – 30 marca 2022 r.( środa).

       

      Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

       

      Zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

     • „Program ćwiczeń w wodzie i na lądzie dla dzieci z zespołem postcovidowym”

     •  

      Szanowni Państwo, 

      Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o projekcie naukowym zatytułowanym „Program ćwiczeń w wodzie i na lądzie dla dzieci z zespołem postcovidowym”. Jest on realizowany na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

       

      Zaproponowany program postCOVIDkids przeznaczony jest dla dzieci w wieku 10-12 lat, które przechorowały lub miały kontakt z osobą chorą na COVID-19. Zajęcia na pływalni bądź w sali gimnastycznej odbywać się będą przez okres 8 tygodni (2 x w tyg. po 45 min) w dzielnicy Wola i/lub Bielany.

       

      Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

      Rejestracja do projektu jest już otwarta!  REJSTRACJA

     • Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 31 stycznia – 11 luty 2022 r.

     • Jak się zapisać?

       Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl, rozpoczną się 30 grudnia 2021 r. od godziny 8:00 i potrwają do 11 stycznia 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

      Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 r. o godzinie 16:00.Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 13 stycznia 2022 r. od godziny 8:00 do 19 stycznia 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

      Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.plFeryjne Placówki Edukacyjne.

      Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającymw Warszawie.

      Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

      Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

      Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

      Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2022 będzie organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami wynikającymi z wytycznych GIS, MZ i MEiNZapraszamy!

     • Olimpiada Matematyczna Juniorów

     •  

      Z przyjemnością informujemy, że do II etapu XVII Olimpiady Matematycznej Juniorów w roku szkolnym 2021/2022 przeszli:

      Steindel Amelia kl. 8e

      Golimowski Jan kl. 8e

      Chmielewski Ziemowit kl. 7p

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Zespół nauczycieli matematyki

     • Życzenia Bożonarodzeniowe

     • Życzenia świąteczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 133 - Boże Narodzenie 2021 Droga Pani Dyrektor, Drodzy Nauczyciele oraz Wszyscy Pracownicy naszej Szkoły! Słowami Matki Teresy z Kalkuty, chcemy złożyć Wam jak najserdeczniejsze życzenia: Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz,aby wysłuchać,jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności,jest Boże Narodzenie.Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.Życzymy Wam, by Boże Narodzenie dokonało się również w Was!Radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Przygotowali: uczniowie i nauczyciele ze Szkoły nr 133

     • Szkoła promująca wolontariat

     • ,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”- Flora Edwards

       

      8 grudnia 2021 r. w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy odbyła się Gala Bielańskiego Wolontariusza Roku 2021. Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy decyzją Kapituły Nagrody Bielańskiego Wolontariusza przyznał naszej szkole tytuł oraz statuetkę w kategorii: Szkoła promująca wolontariat.

      Dziękujemy za docenienie naszych działań. Ta nagroda będzie nas motywować do dalszej pracy

      i pomocy potrzebującym.

       

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

     • Konkurs  na Logo Szkolne

     • Z ogromna przyjemnością ogłaszamy, iż zwycięzcą Konkursu  na Logo Szkolnego Koła Wolontariatu został Jan Bystydzieński z klasy 8a. Serdecznie gratulujemy! Wręczenie nagrody odbędzie się 13.12.2021r. 

      Szkolne Koło Wolontariatu 

     • „Razem na Święta” 2021

     •  

      Nasza szkoła, w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu, po raz drugi, przystąpiła do akcji „Razem na Święta”. To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której zachęca uczniów do niesienia pomocy innym. Chce, aby działania realizowane w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Jednocześnie zwraca uwagę na budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

                  Zachęcamy do przyłączenia się do naszych akcji i śledzenia relacji z  działań na Facebooku szkoły.

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Przygotowania do świąt

     • Przygotowując się do świąt, nie można zapominać o słodkościach!

      Dlatego właśnie 6 grudnia dzieci z klasy 3b dekorowały pierniki.  Wśród zapachów cynamonowych i korzennych, przywodzących na myśl te najpiękniejsze ze świąt - lukrowe polewy, cukrowe posypki  i płatki migdałów zdziałały cuda !!

      Ostatecznie ładnie zapakowane pierniki sprawiły,  że prezent mikołajkowy był gotowy!!

       

                Beata Serafin - Ibek

     • Lekcja biblioteczna

     • We współpracy z Biblioteką Publiczną im. Stanisława Staszica w Warszawie klasa 2j wzięła udział w lekcji bibliotecznej dotyczącej.

     • Wypożycz książkę na Święta

     •  

      Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji – Wypożycz książkę na Święta. Na tę wydłużoną przerwę biblioteka każdemu chętnemu udostępni  jedną, dodatkową książkę,  czyli można wypożyczyć 4 a nie 3 tytuły. Ponad to dla każdego chętnego wypożyczającego proponujemy zakładkę do książki w prezencie od biblioteki.

      Na ten czas życzymy Wszystkim  spokoju i miłych chwil spędzonych z książką.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@edu.um.warszawa.pl
   • informatyksp133@gmail.com
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
   • Michał Gasiński iodo@dbfobielany.waw.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych