• Spotkanie z przyrodnikiem

     •  

      16 grudnia uczniowie klas 0-3 wzięli udział w ciekawym spotkaniu z niezwykłym przyrodnikiem Panem Marcinem Kostrzyńskim. Pan Marcin swoje życie poświęca poznawaniu przyrody i rejestrowaniu życia zwierząt w ich naturalnym środowisku. Jest autorem niezliczonej ilości felietonów, reportaży i filmów przyrodniczych nakręconych m.in. w Polsce, Norwegii czy Kanadzie. Od lat prowadzi swój kanał na YouTube pt. „Marcin z lasu”, na którym zamieszcza filmy dla dzieci pt. „Przyrodyjki, czyli o zwierzętach historyjka”, dla dorosłych są cykle „Za kamerą” i „Ekoblabla”. Laureat nagrody ,,Popularyzator nauki” za cykl programów ,,Dzika Polska” od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczniowie w trakcie spotkania mieli okazję obejrzeć kilkanaście autorskich filmików o naszych krajowych zwierzętach i wysłuchać interesujących, często zabawnych opowieści Pana Marcina o życiu i zwyczajach zwierząt. Wszystkich zachwyciła wypracowana przez lata, niezwykła interakcja przyrodnika z dzikimi zwierzętami oraz niebywała umiejętność zainteresowania uczniów zagadnieniami dotyczącymi świata zwierząt.

      Joanna Inez Majewska

     • Spotkanie z autorem książek

     • Ciekawie, zabawnie, inspirująco – tak w kilku słowach można określić spotkania autorskie z Marcinem Koziołem. Autor zaprosił uczniów klas 0-3 w podróż po świecie książek razem z Wombatem Maksymilianem. Czytelnicy poznali przygody książkowego bohatera, a także zwiedzili różne miejsca na świecie. Wombat Maksymilian – to seria nagradzanych powieści podróżniczych dla dzieci z elementami edukacyjnymi i interaktywnymi. W trakcie spotkań pisarz opowiadał o różnych zwierzętach, ale najwięcej o wombatach, bo główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Spotkania zawierały treści o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan (tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”) a także sąsiedniego Nepalu, gdzie Wombat zawędrował w drugiej części pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”. Po spotkaniach można było nabyć ulubione książki z dedykacją autora. Lekcje wypełniała żywa narracja, filmy, animacje i zagadki.

      Książki Marcina Kozioła są pełne fascynujących treści, łączą wątki przygodowe i detektywistyczne, jednocześnie autor w swoje historie wplata motywy edukacyjne, które w ciekawy sposób opisują rożne fakty ze świata nauki.

      Spotkania autorskie są finansowane dzięki wsparciu i zaangażowaniu Rady Rodziców.

      Joanna Inez Majewska

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
    • (22) 834 28 31
    • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
    • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
  • Galeria zdjęć

    brak danych