• Patronat MKO

     •  

      IX edycja  Dzielnicowego Konkursu Języka angielskiego „We know it”  organizowanego przez naszą szkołę została doceniona i uzyskała patronat Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

     • #SzkołaPamięta

     • Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła pamięta". To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

      Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

      #SzkołaPamięta

     • Pamiętamy o poległych za wolność Polski! 

     •  

      Dnia 25 października uczniowie klas 8 wraz z księdzem proboszczem oraz opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu udali się na Cmentarz Wawrzyszewski. Wspólnymi siłami uprzątnęli groby poległych bohaterów. Zgrabili liście, oczyścili tablice, zapalili znicze. Na Cmentarzu Wawrzyszewskim znajdują się zbiorowe mogiły 500 żołnierzy 30 pułku Strzelców Kaniowskich oraz 53 żołnierzy zamordowanych podczas powstania warszawskiego. Chwilą ciszy, zadumy oraz wspólną modlitwą oddano hołd wszystkim spoczywającym na cmentarzu.  

     • Zbieranie karmy i akcesoriów dla psów

     •  

      Drodzy darczyńcy kolejny raz Dziękujemy za udział w akcji zbierania karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierzaków ze schronisk ,,Na Paluchu” , Józefowie.

       

      Jest nam ogromnie miło, że tyle osób wzięło udział w akcji, że tylu z Was dało wspaniały przykład

      swoim dzieciom jak można pomóc czworonogom. Szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.

       

      W ich imieniu serdecznie dziękujemy

       

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Spotkanie online z pisarzem Waldemarem Cichoniem

     • Szanowni Państwo

      dnia 21 X godz. 9.00 w naszej szkole w klasach 0-III odbędzie się spotkanie online z pisarzem Waldemarem Cichoniem. Pan Cichoń jest autorem cyklu książek o kocie Cukierku. Pierwsza część ,,Cukierku, ty łobuzie" jest naszą lekurą. Istnieje możliwość zakupu książek w cenie 20 zł/szt.-każda z imienną dedykacją od Autora. Zakup książek jest dobrowolny.

      Osoby zainteresowane zakupem książki z danej klasy kieruję do Wychowawców, którzy dopełnią wszelkich formalności związanych z zamówieniem.

      Joanna Inez Majewska

     • Podsumowanie akcji „Podaruj znicz”   

     •                                         

      Na początku października, Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło akcję "Podaruj znicz". Akcja miała na celu zbiórkę zniczy, które przed Świętem Zmarłych, podczas sprzątania mogił na cmentarzu Wawrzyszewskim, zostaną zapalone na wielu zniszczonych i zapomnianych grobach. Dzięki szczodrości uczniów i rodziców, wolontariuszom udało się zebrać aż 109 zniczy. Mamy nadzieję, że będzie to początek wspaniałej tradycji i w przyszłym roku będziemy kontynuować tą akcję. Każdy zapalony lampion to dowód pamięci
      i wyraz szacunku dla zmarłych.

      Dziękujemy

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Nasza szkoła została wyróżniona!!

     •  

      Warszawska Rada Seniorów oraz Urząd m.st. Warszawy przy współpracy z Radą Seniorów Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, przyznała naszej placówce Certyfikat w kategorii placówki edukacyjne „Miejsce Przyjazne Bielańskim Seniorom” za rok 2020.

      Dziękujemy za zaufanie.

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     •  

      W ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. 

      Drogi Uczniu,Najlepiej wiesz, jakie książki powinny wzbogacić zbiory wypożyczalni. Zapisz swoje propozycje i  zostaw w wyznaczonym miejscu. Możesz podać:konkretne tytuły książek; serie wydawnicze,ulubionych autorów.

      Do składania propozycji literatury dla dzieci i młodzieży zachęcamy również nauczycieli i rodziców. Wspólnie zadbajmy, by w księgozbiorze znalazły się chętnie czytane tytuły.Na Wasze propozycje czekamy do końca października.

     • Pola Nadziei

     •  

      5 października 2021 r. nasi uczniowie wraz z opiekunami wolontariatu szkolnego, w ramach akcji „Pola Nadziei” posadzili cebulki żonkili.

      Pola Nadziei to program wspomagający polskie hospicja, przybliżający dzieciom i młodzieży ideę opieki hospicyjnej. Żonkile są symbolem nadzieli na całym świecie- to znak przypominający nam o ludziach cierpiących i potrzebujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – głównie osób młodych – rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

      Z radością czekamy, aż nasze żonkile zakwitną wiosną.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwoi pobudza wyobraźnię. 

      W naszej szkole w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu, uczennice z klasy 8e Martyna, Amelka i Zosia, odwiedziły zerówkowiczów. Ósmoklasistki czytały fragment książki pt. „Przygody Franklina”. Najmłodsi uczniowie uważnie słuchali opowiadania.  

     • Dokąd tupta nocą jeż?

     •  

      Niewiele osób wie, że jeż jest świetnym pływakiem i wspinaczem. Potrafi przebyć nawet 2 kilometry w ciągu jednej nocy. Uważa się, że nosi na swoim grzbiecie owoce i grzyby, a potem robi z nich zapasy, co jednak nie jest zgodne z prawdą. Można go spotkać w liściastych lasach, parkach i zagajnikach, a także w naszej świetlicy. Na zdjęciach jeże w wykonaniu klasy III p.

     • X Ogólnopolski konkurs ,,Cukierek za życzliwość" I Ty możesz zostać wolontariuszem

     •  

      Konkurs rozpoczyna się 01.10.2021 i trwa do 15.01.2022 organizowany przez fundację Dwa Skrzydła Anioła.

      Każdy uczeń, który zgłasza chęć przystąpienia do konkursu zakłada zeszyt,pisze na okładce Dzienniczek Dobrych Uczynków i wkleja załącznik z przykładami dobrych uczynków(dostępny u opiekunów wolontariatu). Wklejony załącznik powinien zostać podpisany przez Rodzica lub prawnego Opiekuna danego ucznia.

      W zeszycie uczynki należy wpisywać podając datę i imię osoby, względem której wykonany został dobry uczynek. Strony dziennika można ozdabiać, wypełnianie dziennika ma być dokonane ręcznym pismem.

      Po 15.01.2022 opiekunowie wolontariatu ocenią dzienniki wg zasady oceny: za pomoc krewnym od 1-3 pkt, za wygląd zeszytu do 100 pkt., za pomoc obcym od 3-10 pkt.

      Opiekunowie wolontariatu do dnia 20.02.2022 przesyłają do fundacji protokół wewnątrzszkolny i dzienniczek zwycięskiej osoby.

      Zachęcamy do czynienia dobra ono zawsze powraca :)

       

      Załącznik: 

      X_KONKURS_-_Plakat.pdf

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • Święto pieczonego ziemniaka

     • 27 września klasy 2o, 2j, 3b udały się na Święto Pieczonego Ziemniaka do gospodarstwa agroturystycznego Wymysły pod Lasem. Uczniowie poznali krótką historię uprawy ziemniaka – zabawa dramowa. Poza tym miały miejsce zajęcia w podgrupach: praca na kartoflisku, asysta przy przygotowaniu placków ziemniaczanych z degustacją, sadzenie bulw topinamburu. Dzieci karmiły także zwierzęta oraz samodzielnie przygotowywałye deser – niespodziankę. Po zasłużonej zabawie był czas na posiłek z pieczonym ziemniakiem a na koniec ziemniaczane stemple – praca plastyczna. Zabawa była fantastyczna i pogoda doskonała. Wszystko w otoczeniu przyrody , zwierząt i zabaw na świeżym powietrzu.

      Joanna Inez Majewska

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
    • (22) 834 28 31
    • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
    • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
  • Galeria zdjęć

    brak danych