• Światowym Dniem Zwierząt

     •  

      W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Zwierząt, który przypada 4 października w ramach działań wolontariatu uprzejmie prosimy o przynoszenie: karmy, kocy dla czworonogów. Otrzymane dary przekażemy schroniskom w Józefowie, na Paluchu.


      W/w podarunki prosimy pozostawić podpisane w sali nr 13. Zbiórka trwa do 4 października.
      Ślicznie Dziękujemy

       

       

      Szkolne Koło Wolontariatu

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA w kl. 0-III

     •  

       

      W dniu 29 września 2021r. (środa)  obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania.

      Zapraszamy uczniów klas 0-III do:

      - zabrania w tym dniu do szkoły ciekawej, ulubionej książki,

      - wykonania okładki ulubionej lektury,

      Wychowawców klas 0-III zachęcamy do:

      - rozmowy o zaletach czytania i korzyściach dla dzieci z nauki płynnego czytania ze zrozumieniem

      - organizacji klasowego konkursu pięknego czytania,

      - głośnego czytania wychowankom literatury dziecięcej,

      - zmotywowania uczniów do wykonania plakatów, prac plastycznych do ulubionych książek,

       

      Uczniów klas czwartych  zapraszamy do czytania wybranych książek uczniom klas 0 i I.

      Wszystkich nauczycieli zachęcamy do promocji czytelnictwa w formie zabaw i gier!

      Zapraszamy do głośnego czytania!!!

       

       

      Opiekunowie Samorządu klas I-III:

      Dorota Matuszczak i Joanna Majewska

     • Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych

     •  

      Za nami Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych. Mimo niesprzyjającej aury nasi uczniowie spisali się WYŚMIENICIE! Srebrne medale zdobyli : Patryk z klasy 5a oraz Janek z klasy 8a.Nasi uczniowie zdobyli też dwa razy 4 miejsce i była to Michalina z klasy 5w oraz

      Mikołaj z klasy 8m.Do dalszego etapu przechodzi 7 osób z każdej konkurencji, a na naszym koncie również jedno miejsce 8! I należy ono do Liwii z klasy 7d, chwilę dalej, na miejscu 9 Adam z 7p.Wszyscy uczniowie pokazali hart ducha! Najmłodsze dziewczynki, debiutujące na zawodach zdobyły miejsca w pierwszej 20 i 30!To super wynik przy tak licznej obsadzie.Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy!!

     • 28 Akcja sprzątanie świata - Polska

     • Sprzątanie Świata w tym roku obchodziliśmy pod koniec września przystępując do ogólnopolskiej akcji „Sprzątnie Świata –Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Akcja „Sprzątanie świata– Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.

      Klasa 2j we wrześniu wybrała się do Lasku Bielańskiego w celu sprzątnięcia terenu oraz zwrócenia uwagi na kwestie segregacji śmieci. Poza tym uczniowie zapoznawali się z znakami odpowiedniego zachowania się w rezerwacie celem ochrony przyrody ze względów historycznych, naukowych, przyrodniczych. Klasowa wycieczka i sprzątanie lasku okazała się ciekawą, pożyteczną formą spędzania wspólnego czasu.

       

      Joanna Inez Majewska

     • Olimpiada Matematyczna Juniorów

     •  

      Wczoraj tj. 23 września w naszej szkole odbyła się część testowa zawodów pierwszego stopnia tegorocznej XVII Olimpiady Matematycznej Juniorów. W Olimpiadzie wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły.Życzymy sukcesów naszym uczniom.

      Nauczyciele matematyki

     • Samorząd Uczniowski, Rzecznik Praw Ucznia

     •  

      Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego:

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

      Pani Danuta Święczkowska

      Pani Paulina Telicka

      Pan Artur Rosa

       

      Począwszy od tego roku szkolnego nowym Rzecznikiem Praw Ucznia jest Pani Danuta Święczkowska

     • Indeks kulturalny

     •  

      Serdecznie zachęcamy uczniów naszej szkoły, którzy biorą udział w różnych formach aktywności kulturalnej, do założenia własnego Indeksu Kulturalnego – w skrócie: IQ. Indeks Kulturalny jest dokumentem potwierdzającym aktywność ucznia w pozaszkolnych zorganizowanych formach aktywności kulturalnych. Pozwoli on poznać i docenić artystyczną działalność ucznia.

      Zależy nam, by udział naszych uczniów w różnorodnych warsztatach, wystawach, wykładach itp. pogłębiających wiedzę, rozwijających zainteresowania i pasje oraz kształtujących umiejętności w wybranych dziedzinach sztuki był w określony sposób certyfikowany, jako forma nabywania kompetencji także poza szkołą.

      Wielu młodych ludzi realizuje się poprzez działania artystyczne w różnego rodzaju domach kultury, fundacjach, stowarzyszeniach, bierze udział w wolontariatach np. przy organizacji festiwali filmowych czy teatralnych.

      Uczniowie, którzy będą korzystali z IQ – otrzymają indeks, do którego będą zbierać – w postaci pieczątek, dowody swojej pozaszkolnej, kulturalnej aktywności. Wpis w indeksie będzie rekomendacją dla nauczycieli, która może zostać uwzględniona przy wystawianiu oceny z przedmiotów artystycznych, wystawianiu oceny z zachowania czy nagrodzie szkolnej.


      Chęć prowadzenia swojego indywidualnego Indeksu Kulturalnego – IQ, uczniowie zgłaszają do swoich wychowawców.

     • Zajęcia profilaktyczne- „Bezpieczeństwo na drodze. Policjant- przyjaciel dziecka” w klasach I.

     •  

      17 września 2021r. gościliśmy  w klasach pierwszych Panie policjantki, które przeprowadziły z uczniami klas I pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących na drodze, zachowania dzieci w różnych sytuacjach oraz pomocy udzielanej przez Policję.

      Uczniowie obejrzeli podczas zajęć film  utrwalający zasady bezpieczeństwa i numery telefonów alarmowych, a następnie zadawały pytania, jak również opowiadały o różnych sytuacjach na drodze z którymi się zetknęły. Na zakończenie zajęć profilaktycznych Panie policjantki wręczyły uczniom kamizelki odblaskowe.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

     •  

      W 2021 roku Międzynarodowy Dzień Kropki-  przypada na 15 września (środa)

              Czy zastanawialiście się kiedyś, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają kropki? Okazuje się, że nie pełnią tylko funkcji znaku interpunkcyjnego w tekście. Za tym słowem kryje się o wiele więcej, precyzując: ten wyraz oznacza przede wszystkim kreatywność! Ten fakt potwierdza historia wykładowcy – Terry’ego Shay’a, który zainicjował powstanie tego święta.  

               Historia ustanowienia Międzynarodowego Dnia Kropki jest fascynująca. Pewnego dnia nauczyciel o imieniu Terry pokazał swoim uczniom książkę o tytule „Kropka”. Ta zainteresowała podopiecznych. Fabuła kilkustronicowego dzieła opowiada o wychowawcy, który pomaga swojemu uczniowi uwierzyć we własne siły. Mała kropka na papierze staje się symbolem pomysłowości, odwagi, inspiracji i pewności siebie.

            Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich uczniów i nauczycieli klas I-VIII. Zmotywujmy uczniów do wykonania  ciekawych, twórczych  prac plastycznych z kropek, zainspirujmy do wykonania pomysłowych prac oraz kreatywnej zabawy!

      Opiekunowie Samorządu klas I-III

     • Dniu w Piżamach

     •  

      Ogólnopolski Charytatywny Dzień w Piżamach- Obudź w sobie Anioła!  Na rzecz Onkochorych Dzieci

      Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży, dlatego Fundacja  „Gdy Liczy się Czas”  zaprasza uczniów  do udziału w akcji charytatywnej Dzień w Piżamach w szkole oraz zachęca do udziału wspólnie z rodzicami w   wydarzeniu „Bieg  w Piżamach” (25 września 2021r.) na stronie www.biegwpizamach.pl

      W naszej szkole organizujemy Dzień w Piżamach 24 września 2021r. (piątek), aby zwrócić uwagę naszych wychowanków na zdrowie i empatię. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w  dobrowolnej akcji charytatywnej i przebrania się w Piżamy oraz symbolicznego wsparcia finansowego chorych dzieci.

      DLACZEGO PIŻAMA? – Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.

      NIE MYŚLIMY O ZDROWIU, KIEDY JESTEŚMY ZDROWI.  ALE JAK CENNE JEST ZDROWIE, POZNAJEMY DOPIERO W CHOROBIE!

      W czasie zajęć edukacyjnych porozmawiamy z wychowankami o tym, jak ważne jest zdrowie               

      i pomoc niesiona chorym.

      Wydarzenie jest charytatywne – Fundacja zachęca również do wsparcia finansowego chorych dzieci na oddziałach onkologii, zakup pomp do chemioterapii i rehabilitację po leczeniu.

      Więcej informacji na temat możliwości wsparcia finansowego Onkochorych dzieci   znajdziecie Fundacja liczy się czas  gdzie podany jest nr konta Fundacji „Gdy Liczy się Czas”.

       

      ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI CHARYTATYWNEJ W DNIU

      24 WRZEŚNIA 2021r.  w naszej szkole!

      Opiekunowie Samorządu klas I-III oraz IV-VIII

     • Ogólnopolska infolinia dla dzieci

     •  

      Szanowni Państwo,

      w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

      Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

       

      Z wyrazami szacunku

       

      Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

      Ministerstwo Edukacji i Nauki

     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • KLASY 1-3

      KL.1d - 06.09.2021 GODZ.17, sala nr 12 (IIp)

      KL.1i - 06.09.2021 GODZ. 19, sala nr 19 (IIp)

      KL.2a - 07.09.2021 GODZ.17, sala nr 17 (IIp)

      KL.2j - 07.09.2021 GODZ.17, sala nr 13 (IIp)

      KL.2o - 07.09.2021 GODZ.17, sala nr 16 (IIp)

      KL.3b - 08.09.2021 GODZ.17, sala nr 15 (IIp)

      KL.3d - 08.09.2021 GODZ.17, sala nr 21 (IIp)

      KL.3p - 08.09.2021 GODZ.17, sala nr 18 (IIp)

       

      KLASY 4-8

      KL.4a - 09.09.2021 GODZ.17, sala nr 14 (Ip)

      KL.4j - 13.09.2021 GODZ.17, sala nr 1 (Ip)

      KL.4r - 09.09.2021 GODZ.17, sala nr 22(Ip)

      KL.5a - 09.09.2021 GODZ.17, sala nr 8(Ip)

      KL.5m - 09.09.2021 GODZ.17, sala nr 6(Ip)

      KL.5w - 09.09.2021 GODZ.17, sala nr 1(Ip)

      KL.6d - 08.09.2021 GODZ.17, sala nr 8(Ip)

      KL.6e - 08.09.2021 GODZ.17, sala nr 6(Ip)

      KL.6i – 08.09.2021 GODZ.17, sala nr 1(Ip)

      KL.7a - 07.09.2021 GODZ.17, sala nr 6(Ip)

      KL.7d - 07.09.2021 GODZ.17, sala nr 9(Ip)

      KL.7f - 02.09.2021 GODZ.17, sala nr 3(Ip)

      KL.7p - 02.09.2021 GODZ.17, sala nr 1(Ip)

      KL.8a - 06.09.2021 GODZ.17, sala nr 4(Ip)

      KL.8e - 06.09.2021 GODZ.17, sala nr 11(Ip)

      KL.8k - 06.09.2021 GODZ.17, sala nr 10(Ip)

      KL.8m - 06.09.2021 GODZ.17, sala nr 6(Ip)

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
    • (22) 834 28 31
    • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
    • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
  • Galeria zdjęć

    brak danych