• Konkurs „Wiosna, ach to Ty…”

• Miło nam poinformować, iż zwycięzcą konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną „Wiosna, ach to Ty…” został uczeń klasy IIIi – Grzegorz Mańka. Konkurs zorganizowany został dla uczniów klas III przez świetlicę szkolną.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia nagrodzonej pracy.

Link do prezentacji ucznia:

Manka_Grzegorz.pptx

• Akcja Żonkile

• Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji, upamiętniającej tragiczne wydarzenia z wiosny 1943 r. Żonkil to symbol tego, że łączy nas pamięć o powstaniu, jego bohaterkach i bohaterach.

Uczniowie klas zapoznali się z filmami edukacyjnymi dostosowanymi do poszczególnych grup wiekowych, po czym odbyli krótką rozmowę dotyczącą opowiedzianych historii. W czasie lekcji każda grupa wiekowa skorzystała ze specjalnie dla niej przygotowanych materiałów edukacyjnych - filmów, opowiadań, kart pracy, dzięki którym nasi uczniowie poznali historię i kulturę Żydów w Polsce. Wyrazem szacunku dla bohaterskich powstańców jest wykonanie i noszenie żonkila.

Pamięć o przeszłości skłania do refleksji i łączy ludzi. Dlatego włączamy się w akcję ,,Żonkile 2021’’ i będziemy starali się ją kontynuować w kolejnych latach.

Wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękujemy!

• Konkurs ,,Wielkanocny zając"

• W dniach 25.03 - 07.04.2021r. odbył się swietlicowy konkurs wielkanocny w formie online, zorganizowany przez p. Karoline Neskę, p. Aleksandrę Sieranską i p. Agate Zych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas ll naszej szkoły. Zadaniem uczestników było wykonanie wielkanocnego zajączka w dowolnej formie i przesłanie zdjęcia wykonanej pracy.

I miejsce w konkursie zajęła Zosia Wnorowska z klasy 2b,

II miejsce Agatka Jedlikowska z klasy 2p,

III Tola Tropaczynska z klasy Iid.

Wyróżnienia otrzymali : Lila Chodźko , Jan Twarogowski i Natalka Kurnicka.

Gratulujemy !

• Wyniki konkursu "Mikrokosmos"

• Mazowiecki konkurs plastyczny "Mikrokosmos" został rozstrzygnięty. Z Naszej Szkoły wzięło w nim udział 20 uczniów.

Lista laureatów:

- II miejsce- Hanna Minasowicz, klasa 2p

- Wyróżnienie- Alicja Ondruch, klasa 1o

- Wyróżnienie- Monika Przybysz, klasa 8m

Sposób ekspozycji nagrodzonych prac oraz wręczenie nagród Organizatorzy określą w najbliższym czasie.

Informacje będą zamieszczone na stronie WCIES w zakładce Aktualności.

Informacja została opublikowana na blogu konkursowym: https://tiny.pl/r269n

Konkurs "Mikrokosmos" znalazł się na oficjalnym wykazie Warszawskiego Kuratorium Oświaty.

Prace Laureatów:

• Zbiórka charytatywna- „Pomagamy bezdomnym zwierzętom”

• Od 15 do 19 marca 2021r. uczniowie klasy 3d zorganizowali akcję pomocy czworonożnym przyjaciołom ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. Uczennice klasy 3d przygotowały plakaty informujące uczniów klas 0-III o akcji charytatywnej.

Do akcji włączyli się uczniowie klas 0-III, dzięki czemu zebraliśmy karmę, kocyki i ręczniki dla bezdomnych psów ze schroniska.

Dzięki pomocy jednej z mam z klasy 3d zebrane rzeczy zostały przekazane dla schroniska.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY UCZNIOM KLAS 0-III ORAZ RODZICOM ZA WSPARCIE I POMOC W AKCJI NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT.

Przekazujemy również podziękowanie od Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych, która prowadzi Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

Dorota Matuszczak