• Życzenia wielkanocne

     • „Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną,

      kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa

      pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci,

      zapala w sercach wierzących nadzieję i radość”

      Sw. Jan Paweł II

       

      Niech nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego

      będą czasem radości, szczęścia i odpoczynku,

      ale także zadumy i refleksji nad sensem życia.

      Niech wielkanocne przeżycia przyniosą przemianę serca,

      odnowienie sił życiowych

      dar patrzenia z ufnością w przyszłość

      oraz wzmocnienie wiary w potęgę i trwałość Miłości,

      Dobra i ludzkiej solidarności.

       

      Dyrekcja

      Szkoły Podstawowej nr 133

      im. Stefana Czarnieckiego

      w Warszawie

     • ,,Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”

     • Uczniowie klasy 1j z sukcesem zakończyli II moduł międzynarodowego projektu ,,Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Dzieci z dużym zaangażowaniem słuchały przygód pingwinka Profesorka z ,,Zaczarowanej zagrody” następnie wypełniły strony Lekturnika. Uczniowie zadbali o odpowiednią scenerię klasy. Stworzyli makiety ze styropianu imitujące przygody bohaterów, wykonali ilustracje do lektury. Dzieci z różnorodnych materiałów recyklingowych wykonały wspaniałe ekologiczne bałwanki. Powstał również z wydzieranek wspólny plakat zachęcający do przeczytania lektury. Pokaz Eko Mody przerósł moje najśmielsze oczekiwania - wykorzystanie surowców wtórnych przez dzieci w swoich strojach było godne podziwu. Uczniowie wcielili się w modelki i modeli podczas Pokazu Eko Mody i zaprezentowali swoje wspaniałe EKO kreacje. Pokazowi towarzyszyła karnawałowa muzyka i świetna zabawa.

      Realizację zadań podsumowało opowiadanie „Mała chmurka w krainie śniegu” oraz filmy „Efekt cieplarniany” i „Potężne lodowce pękają przed kamerą”, dzięki którym dzieci poznały pojęcie efektu cieplarnianego i jego wpływu na środowisko. Bardzo zaciekawiła nas Antarktyda, szukaliśmy ciekawostek o zwierzętach tam żyjących, poznaliśmy gatunki pingwinów. Ten moduł był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem nauki przez praktykę.

       

      koordynator projektu-Joanna Inez Majewska

     • Sukces ucznia

     • Z przyjemnością informujemy, że Ignacy Wojciechowski uczeń klasy 8l został laureatem Przedmiotowego Konkursu Informatycznego Logia. 

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Światowy Dzień Liczby   π 

     •  

      14 marca przypada Światowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie klas 4a, 4m, 4w, 5e, 6f, 6a, 6d, 6p, 7a i 7k uczcili święto tej jednej z najbardziej znanych liczb niewymiernych wykonując prace dotyczące liczby Pi. Podczas lekcji matematyki uczniowie obejrzeli film skąd się wzięła liczba Pi.

      π ≈ 3,141592 653589 793238 462643 383279 502884 197169 399375 105820 974944 592307 816406 286208 998628 034825 342117 067982 148086 513282 306647 093844 609550 582231 725359 408128 481117 450284 102701 938521 105559 644622 948954 930381 964428...

      Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, powstały plakaty.

     • Sukcesy uczniów

     • Z przyjemnością informujemy, że do II etapu  Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego Sigma w roku szkolnym 2020/2021  dostali się:

      Adam Kakiet kl. 4a

      Agata Chmielewska kl. 4m 

      Leon Piecewicz kl. 8l

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Zespół nauczycieli matematyki

     • Sukces ucznia

     • Z przyjemnością informujemy, że uczeń Ignacy Wojciechowski kl.8l jest LAUREATEM Konkursu przedmiotowego z matematyki, którego organizatorem na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty jest Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN).

       

      Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień kobiet

     • Z okazji 

      Dnia Kobiet

      W imieniu wszytskich mężczyzn w naszej szkole 

      - tych dużych i tych mniejszych 

      Życzymy wszystkim Paniom dużo zdrowia i uśmiechu.

      Życzymy wam, abyście zawsze były szanowane 

      i doceniane nie tylko w tym szczególnym dniu. 

      Niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia,

      A każdy kolejny dzień będzie piękniejszy od porzedniego! 

      Dziękujemy, że jesteście

       

      Uczniowie i nauczyciele 

      Szkoły Podstawowej nr 133 w Warszawie 

     • Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

     • W ramach działań wolontariatu w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

      19 kwietnia chętni nauczyciele, uczniowie będą mogli uczestniczyć w premierach online na kanałach Facebook oraz YouTube. O szczegółowym harmonogramie premier będziemy informować bliżej dnia obchodów rocznicy powstania w getcie warszawskim. Prezentujemy zaplanowane aktywności.

      Klasy 1-3

      Na potrzeby akcji zostały stworzone dwa opowiadania – dla klas 1-2 oraz dla klas 3 i starszych. Pięknie zilustrowane teksty Zofii Staneckiej i Justyny Bednarek otrzymacie Państwo od nas drogą mailową na przełomie marca i kwietnia wraz z kartami pracy dla uczniów i uczennic.

      19 kwietnia na naszych kanałach Facebook i YouTube odbędą się premiery słuchowisk – opowiadania przeczytają dla nas aktorzy Bartosz Bielenia i Zofia Lewenfisz.

      Klasy 4-6

      Dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych powstał film „Będę pisać” zrealizowany przez dom produkcyjny Hi-Story. Losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości. Na przełomie marca i kwietnia wyślemy Państwu drogą mailową uzupełniające film karty pracy. Zapraszamy na premierę 19 kwietnia na nasze kanały Facebook i YouTube.

      Klasy 7-8

      Uczniów i uczennice klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zapraszamy 19 kwietnia na nasze kanały Facebook i YouTube na premierę filmu „Muranów - Dzielnica Północna” w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie. Na przełomie marca i kwietnia wyślemy Państwu drogą mailową karty pracy do filmu.


       

      Serdecznie Zapraszamy

      Szkolne Koło Wolontariatu

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
    • sp133@eduwarszawa.pl
    • jpopik@eduwarszawa.pl
    • (22) 834 28 31
    • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
    • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
  • Galeria zdjęć

    brak danych