• „Lżejszy tornister” w klasach I-III.

5 października 2020r. wychowawcy klas I-III przeprowadzili lekcje na temat zasad pakowania tornistrów oraz dbałości o zdrowy kręgosłup. Każdy z uczniów miał możliwość sprawdzenia zawartości i ciężaru swojego plecaka oraz uporządkowania swojej półki na której zostawia książki, zeszyty oraz przybory szkolne.

Uczniowie z klas I-III wspólnie wykonali plakaty o tematyce „ Lżejszy tornister  na wagę zdrowia”. A oto niektóre z nich:

Uczniowie klas III ułożyli wierszyki- rymowanki promujące noszenie do szkoły lżejszego tornistra.

Szczęśliwe buzie mamy, gdy o plecy zadbamy.

Lekkie plecaki mamy, a przy okazji o zdrowie dbamy.

Dbamy o swe plecy, bo nie nosimy zbędnych rzeczy.

Dzieci dbają o swe plecy, bo nie noszą ciężkich rzeczy.

Dorota Matuszczak

• KONKURS„CZWORONOŻNI PRZYJACIELE”- kl. I-III

W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I-III, którzy sfotografowali i opisali swoich czworonożnych ulubieńców: psy, koty, konie, świnki morskie.

I miejsce Janina Radziewska kl. 2d , Lilianna Chodźko- kl. 2d

II miejsce- Patrycja Wlekły- kl. 3d,  Zofia Jóźwik- kl. 2d

III miejsce- Konstanty Sujkowski- kl. 1j, Franciszek Sawicki- kl. 3d

Wyróżnienia otrzymują:

Anna Sosnowska- kl. 2d

Maria Wróblewska- kl. 3i

Jan Wróblewski - kl. 1j

Paweł Andrejczyk – kl 1j

Dyplomy za udział  w konkursie otrzymują:

Nadia Urbanelis- kl. 3d

Adam Owczarczyk- kl. 3k

Stefan Wołowski- kl. 3d

Kajetan Dembiński- kl. 2d

GRATULUJEMY!!!

Dyplomy  uczniowie otrzymają w formie elektronicznej, a nagrody i dyplomy w formie papierowej wręczymy po powrocie do szkoły.

Opiekun Samorządu klas I-III

Dorota Matuszczak

• Szanowni Państwo

• w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszymy się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.

W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

• Bezpieczny rowerzysta

Tym razem nie w czerwcu, a w październiku odbył się długo oczekiwany egzamin na kartę rowerową.  Uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych mogli spełnić swoje marzenie- zdać test i przejechać bezpiecznie rowerem przez miasteczko ruchu drogowego.

Z pomocą przy organizacji egzaminu ruszyli dziewczęta i chłopcy z klasy 4 m. To oni przygotowali starszym koleżankom i kolegom trasę rowerową. Wyznaczyli pasy ruchu, przejścia dla pieszych i ustawili znaki drogowe. Wszyscy, którzy przystąpili do jazdy w rzeczywistym ruchu drogowym, pozytywnie zaliczyli egzamin.

DZIĘKUJEMY uczniom klasy 4m za pomoc.
             Egzaminowanym GRATULUJEMY!

Zdjęcia możemy obejrzeć w albumie