• Stanisław Moniuszko w szkole XXI wieku

• Był sobie Dziad i baba bardzo starzy oboje... i był... Stanisław Moniuszko. Chociaż minął już rok 2019 ogłoszony Rokiem Stanisława Moniuszki, postanowiliśmy jeszcze raz wspomnieć o naszym wybitnym kompozytorze. Nasze upamiętnienie muzyka rozpoczęliśmy od zilustrowania jego pieśni  "Dziad i baba" do tekstu Józefa Ignacego Kraszewskiego.  Uczniowie klasy 5, pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego,  przygotowali barwne komiksy, w których trafnie  oddali treść utworu. Kolorowe ilustracje opatrzone dialogami, przykuwają uwagę wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 133  i gości odwiedzających nasze progi. Nie lada atrakcją stała się szkolna audycja  o życiu i twórczości artysty. Zachęcamy do jej wysłuchania. Zapewniamy, że warto.          Wkrótce przedstawimy nasze kolejne działania upamiętniające wybitnego polskiego kompozytora.

Audycja_Moniuszko_I_cz.mp3

Audycja_Moniuszko_II_cz.mp3

Paulina Falańczyk
            Jagoda Wóltańska

• Szkolny Mistrz Czytelnictwa

• Miło mi poinformować, iż w rozgrywkach międzyklasowych kl. II-III ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa” z ramienia Ogólnopolskiego Konkursu ,,Zaczytana Szkoła” nagrody książkowe otrzymali następujący uczniowie z najwyższą liczbą punktów:

2i

Agata Chmielewska

Barbara Borkowska

Irena Pużuk

Gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych aktywnościach czytelniczych !

Joanna Majewska-koordynator konkursu

• Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Olimpus

• Z przyjemnością informujemy, iż laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Olimpus zostali:

- Ignacy Wojciechowski kl. 7L, miejsce 4.

- Adam Kudelski kl. 4e, miejsce 10

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Zespół nauczycieli matematyki

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole

• W ostatnią niedzielę 12 stycznia odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Około 50 wolontariuszy z naszej szkoły kwestowało na Bielanach: w pobliżu Urzędu Dzielnicy Bielany, w Galerii Młociny, w Lesie Bielańskim obok Kościoła Bielańskiego i w wielu innych miejscach dzielnicy i poza nią. Dzięki ich zapałowi i hojności darczyńców w 22 puszkach znalazło się 40 735 złotych!

Braliśmy udział w wielkim przedsięwzięciu, ponieważ cały Sztab nr 97, w  ramach którego działaliśmy, zebrał na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej prawie 700 000 złotych. Ta kwota usprawiedliwia dość długą kolejkę wolontariuszy do rozliczenia – trzeba było czasem poczekać nawet godzinę, ale to oczekiwanie wolontariuszom umilała pizza.

Chciałabym wszystkim uczestnikom tego finału serdecznie podziękować. Byli to uczniowie z wszystkich klas: i młodszych, i starszych. Szczególne podziękowania dla tych osób, które brały udział w zbiórce dwa dni: w sobotę w Galerii Młociny i w niedzielę.

Dziękuję też Radzie Rodziców za pyszne pączki dla wolontariuszy, nauczycielom, którzy pomagali w organizacji: Paniom Danusi Święczkowskiej,  Justynie Janickiej, Ewelinie Żyrek, Joannie Majewskiej oraz Panu Dozorcy.

Specjalne podziękowania dla kawiarni WakeCup Cafe przy ul. Żeromskiego za ciepłą herbatę dla naszych dzieciaków.

Do następnego Finału!

Magdalena Kotarbińska