• Akcja "Pomagamy"

     •  

      Szanowni Państwo,

      „Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat na lepszy”

      W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami oraz Świętami Bożego Narodzenia chcielibyśmy podzielić się z Państwem tym, co mamy najcenniejsze czyli sercem i dobrocią oraz najlepsze czyli naszymi umiejętnościami oraz zaprosić wszystkich Nauczycieli i Rodziców na warsztaty rękodzieła  podczas których będziemy wykonywać SKRZATY.

      Warsztaty „Świąteczne skrzaty” odbędą się 2 grudnia 2019r. (poniedziałek) od godz. 15:00 do 17:00 w stołówce szkolnej.

      Zapisy na warsztaty przyjmujemy za pomocą dziennika Librus
      do 30 listopada 2019r. do p. Violetty Strzyżewskiej i p. Ewy Kwiatkowskiej.

      4 grudnia 2019r. (środa) w godz. 16:00- 17:00 odbędzie się zorganizowana  aukcja wykonanych skrzatów z której dochód przekażemy naszej koleżance i koledze- nauczycielom naszej szkoły, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

      Już teraz zapraszamy do kawiarenki podczas Dnia Otwartego w dniu 4 grudnia 2019r. w godz. 15:00-18:00. Będzie to wspaniała okazja nie tylko do wspólnego spotkania, ale też wsparcia finansowego tego szczytnego celu pod patronatem Rady Rodziców SP Nr 133.

      Prosimy o upieczenie i przyniesienie ciast do kawiarenki.

      Pokażmy, że jesteśmy jedną wielką rodziną, potrafimy pomagać i wspierać nasze koleżanki i kolegów w trudnych sytuacjach.

      LICZYMY NA PAŃSTWA POMOC I WSPARCIE.

      Pamiętajmy, że „DOBRO ZAWSZE POWRACA”.

     • „Eko-zajęcia z Enfosiem”

     •  

      Miło mi poinformować, iż klasa 3j otrzymała wyróżnienie w konkursie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Eko-zajęcia z Enfosiem” skierowanym do przedszkolaków i uczniów klas I-III z aglomeracji warszawskiej. W konkursie brało udział tysiąc placówek.

      Konkurs „Eko-zajęcia z Enfosiem” był częścią akcji edukacyjno-promocyjnej z okazji 30-lecia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, której inicjatorem był funduszowy Departament Promocji i Komunikacji Społecznej.

      Uczniowie klasy 3j w nagrodę otrzymają pakiety edukacyjne: Enfosiowe zestawy – książkę pt. „Brygada Enfosia kontra plastikowa Zgryzolda” autorstwa Donaty Bienieckiej-Popardowskiej oraz pluszowego bohatera tej historii.


       

      Serdecznie dziękuję za wsparcie w realizacji założeń konkursu oraz opracowanych przeze mnie celów proekologicznych RODZICOM, bez pomocy których nie byłoby szans przeprowadzenia działań ekologicznych.

       

      Joanna Majewska

     • Pierwsza pomoc w rękach nauczycieli SP 133

     • Nie straszna ta pierwsza pomoc przedlekarska. Nauczyciele z naszej szkoły z zapałem przystąpili do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej, aby  nasi uczniowie czuli się bezpieczni.  Nigdy nie wiemy, kiedy ta wiedza i umiejętności mogą sie nam  przydać. Oby tylko w trakcie przekazywania jej podopiecznym.

     • II miejsce w Warszawie dla naszej Dzielnicy

     • W dniu 06.11.2019 r. (środa) odbyły się Finały Warszawskiej Olimpiady dzieci i młodzieży w Szachach. Na Białołęce nasi uczniowie reprezentowali naszą dzielnicę ( Bielany).

      Uczniowie rywalizowali z wszystkimi dzielnicami w mieście systemem szwajcarskim. Po siedmiu rundach udało wyłonić się zwycięzców.

      Nasi reprezentanci zajęli bardzo wysokie 2 miejsce, tracąc do złotego medalu zaledwie 0,5 pkt.

      Ogromne Gratulacje!!!!!

       

      Skład naszej drużyny:

      1. Annusewicz Franciszek

      2. Szołajski Antoni

      3. Wojna Dominik

      4. Zofia Górska

     • Pasowanie na czytelnika

     •  

      My uczniowie pierwszej klasy, Tobie Książko, przyrzekamy,

      Że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobi Ci nie damy.

      Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie

      i z twych rad i twych mądrości korzystać od dziś usilnie! Przyrzekamy !

       

      Te słowa uczniowie klas pierwszych wypowiedzieli w trakcie uroczystego ślubowania na czytelnika, które odbyło się 28 października w ramach przystąpienia Szkoły do Ogólnopolskiego Konkursu ,,Zaczytana Szkoła”.

      Uczniowie klas I podczas spotkania, które miało miejsce w bibliotece brali czynny udział w przygotowanych aktywnościach nawiązujących do czytelnictwa. Pierwszoklasiści mieli okazję do wykazania się wiedzą ze znajomości bajek, baśni. W czasie pasowania uczniowie udzielali odpowiedzi na wysłuchane zagadki. Ponadto na podstawie zaprezentowanych ilustracji odgadywali tytuły utworów. Na koniec uczniowie klas pierwszych podczas układania puzzli z ilustracjami wykazali się znajomością tematyki bajek, baśni. Na zakończenie spotkania po wysłuchaniu rad dotyczących korzystania z książek, uczniowie złożyli uroczystą przysięgę młodego czytelnika. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom.


      SERDECZNIE ZACHĘCAM DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W DALSZYCH DZIAŁANIACH MAJĄCYCH NA CELU ROZWIJANIE CZYTELNICTWA U DZIECI.


       

      Joanna Majewska-koordynator konkursu

     • 1 TURNIEJ SNOOKERA O MISTRZOSTWO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 133

     • 25 Października w naszej szkole odbył się pierwszy turniej snookera. Uczniowie klas 1-3 zebrali się licznie na II piętrze aby wyłonić mistrza naszej szkoły. Dzieci rywalizowali ze sobą fair play , pomagając sobie , udzielając cennych rad jak również głośno kibicując.

      Turniej przyniósł dużo emocji . Każdy starał się jak mógł , jednak wygrać mogła tylko jedna osoba .

      Zwyciężył Karol Zawadowski z kl. II i ,

      na drugim miejscu uplasował się Szymon Prus z kl. III a,

      III miejsce zajął Maksymilian Bartnik z kl. IIIa

      IV miejsce Philip Okechi kl. IIIj


      Gratulacje!!!!!

       

      Gratulujemy również wszystkim zawodnikom , którzy brali udział w turnieju , gdyż stworzyli piękną domową atmosferę!!!!!

       

      Poniżej zdjęciami z turnieju:

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
    • sp133@edu.um.warszawa.pl
    • informatyksp133@gmail.com
    • (22) 834 28 31
    • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa
    • Michał Gasiński iodo@dbfobielany.waw.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
  • Galeria zdjęć

    brak danych