Aktualności
Życzenia świąteczne
Życzenia świąteczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 133
Razem na święta - podsumowanie
W tym roku nasza szkoła, w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu, po raz pierwszy przystąpiła do akcji „Razem na Święta”. Jest to akcja MEN, w której zachęca uczniów do niesienia pomocy innym. Chce, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zwraca uwagę na jednoczesne budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
W ramach tej kampanii, dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych Uczniów oraz ich rodziców udało nam się zorganizować następujące akcje:
Prezent dla Seniora
Do 2 grudnia Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło zbiórkę upominków dla seniorów z Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 1. W tym roku również, nie zawiedliśmy się na Naszej społeczności. Szczególne podziękowania należą się Paniom Karolinie Majer, Marii Bukowskiej, Katarzynie Minasowicz, Julii Popkiewicz, Magdalenie Cedro, Katarzynie Jabłońskiej, Natalii Trzebieckiej, które wcieliły się w rolę Świętego Mikołaja i zakupiły dla seniorów wspaniałe ciepłe skarpety, ochronne kremy do rąk i słodkości. Dzięki nim, zima nie będzie straszna naszym seniorom. Do każdej paczki została dołączona własnoręcznie wykonana, przez uczniów kartka z życzeniami.
10 grudnia przekazaliśmy upominki. Wszystkie wspaniałe podarunki sprawią ogromną radość naszym seniorom. A i my otrzymaliśmy drobny upominek i przepiękną, ręcznie robioną kartkę w podziękowaniu. Dodatkowo otrzymaliśmy wiadomość e-mail o takiej treści:
Szanowni młodzi Wolontariusze.
Składamy Wam oraz Waszym Rodzicom. Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom serdeczne podziękowanie za piękne prezenty, które od Was otrzymaliśmy z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego.
Ten serdeczny gest z Waszej strony sprawił nam dużo radości i umocnił
nas w przekonaniu, że macie szacunek do osób starszych, że zdajecie sobie sprawę z tego, że kiedyś nadejdzie taki czas, że też będziecie seniorami.
Z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego życzymy Wam wszystkim dużo zdrowia, samych radosnych dni , radosnych Świąt w gronie rodziny oraz wszystkiego dobrego, a uczniom samych dobrych ocen.
Życzy Wam wszystkim szczęśliwego Nowego Roku 2021!
I serdecznie dziękujemy za okazanie nam serca.
Seniorzy z OPS 1Otoczyliśmy również szczególną opieką dwie seniorki z naszej okolicy. Jest to p. Krysia i p. Ela. Obie są osobami samotnymi i schorowanymi, mają problemy w poruszaniu się, lecz mimo to są bardzo pogodne i zaangażowane w życie społeczne seniorów. Żyją ze skromnych emerytur, więc nasza pomoc polega na zrobieniu im zakupów oraz poświęceniu chwili na rozmowę.
4Zbiórka prezentów dla dzieci ze Szpitala Bielańskiego
Jak co roku, Szkolne Koło Wolontariatu, zorganizowało zbiórkę słodyczy i artykułów szkolnych dla dzieci przebywających na oddziałach Szpitala Bielańskiego. Dzięki Państwa zaangażowaniu, udało się przekazać upominki dla 30 dzieci.
Przygotowaliśmy również drobne upominki dla lekarzy i pielęgniarek z podziękowaniem za wielkie serce i trud jaki wkładają w walkę z COVID. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dumni, że w tym szczególnie trudnym czasie, nie zabrakło wśród nas empatii i dobrego serca.Kartka i upominek dla Powstańca
Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Kombatanci nie zwykli prosić o pomoc, a jednak bardzo jej potrzebują, szczególnie w tym trudnym czasie. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla nich drobne upominki w postaci własnoręcznie wykonanych kartek i ciepłych skarpet. Bardzo dziękujemy Pani Barbarze Bujnowskiej za pomoc przy organizacji tej akcji. Małe gesty mają dużą moc!
Jest Robótka
To akcja pomocy dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Pensjonariusze nazywani sią Starszakami, gdyż zamieszkują tam osoby od 18 do 70 roku życia. Fantastyczna, koedukacyjna gromada, ponad setka Starszaków, intelektualnie i fizycznie niepełnosprawnych dorosłych, tkwi od ośmiu miesięcy odizolowana i zabarykadowana w swoim DPSie i toczy nierówną walkę z pandemią. Nic tak nie cieszyło Starszaków, jak wyprawy do naszego świata. Wyjścia do teatru, na koncert, wczasy nad morzem, kino, pielgrzymka, wycieczka, spacer po lesie czy frytki w Macu. Wszystko to stracili. Nie mogą wyjść, nikt nie może ich odwiedzać. Nawet w obrębie samego domu, Starszaki muszą pozostawać w swoich grupach, czyli Rodzinkach. Trzeba Starszakom powiedzieć, że pamiętamy o nich, przypomnieć im jacy są fajni i jak bardzo ich potrzebujemy. I że tęsknimy za ich obecnością w naszym świecie. Niegowiacy proszą o świąteczne kartki z dobrymi słowami dla nich, zaadresowane do konkretnych Starszaków. Jedna kartka, trochę słów z cukru, miodu i melasy, znaczek pocztowy i już. To plaster na świąteczną samotność, bo większość Starszaków nie ma już nikogo lub nigdy nie miała nikogo, kto o nich, za bramą DPS-u, by pamiętał. A tę niewyobrażalną samotność jeszcze okrutniej pogłębiła pandemia.
Dzięki zaangażowaniu naszych Uczniów, którzy przygotowali ogromną ilość kartek z cudownymi życzeniami, mogliśmy obdarować aż 30 osób. Oprócz kartek pojawiły się również domowe wypieki i ozdoby choinkowe. Każda z tych rzeczy przyniesie wielką radość osobie obdarowanej. Mamy nadzieję, że przyłączycie się do tej akcji również w kolejnych latach.
Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony https://jestrobotka.blogspot.com/ można tam przeczytać szczegółowe opisy każdej z grup i każdego podopiecznego.
Z audiobookiem na święta
Chętni uczniowie klas ósmych przygotowali świąteczne audiobooki dla młodszych uczniów. Wcielili się w rolę lektorów, by rozweselić czas oczekiwania dzieci na wyjatkowy czas Bożego Narodzenia. Zadanie nie było proste, wymagało dużej odwagi, dlatego tym bardziej wielkie podziękowania dla pierwszych odważnych uczniów. Mamy nadzieję, że akcja przypadnie wszystkim do serca i będziemy mogli ją kontynuować w przyszłości. Niech będzie to dobry początek dla przyszłych działań.
Zapraszamy do odsłuchania!ALAN ALEXANDER MILNE- ZIMA Z KUBUSIEM PUCHATKIEM - CZYTA IGNACY WOJCIECHOWSKI z klasy 8l
GABRIELA BALCAREK- NAJWAŻNIEJSZY PREZENT - CZYTA FRANCISZEK TUROWSKI z klasy 8l
WALT DISNEY-OPOWIEŚĆ WIGILIJNA MYSZKI MIKI - CZYTA JULIA KWIATKOWSKA z klasy 8k
HANS CHRISTIAN ANDERSEN- DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI - CZYTA JAKUB HOLAK z klasy 8k
KS. JAN TWARDOWSKI- O OPŁATKU- CZYTA HANNA POPIOŁEK z klasy 8l
Pomoc dla schroniska w Józefowie
Jak zawsze możemy liczyć na pomoc społeczności szkolnej w akcjach dla zwierząt. To już druga akcja skierowana na pomoc czworonogom w tym roku szkolnym. Tym razem udało się pomóc psiakom ze schroniska w Józefowie pod Warszawą. Przekazaliśmy m.in. koce, karmę i inne smakołyki.
„Człowiek jest wielki
nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest”
Jan Paweł IINiesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności, kiedy pomagamy osobom chorym czy samotnym. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, a dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się jeszcze piękniejsze i bardziej radosne.
Nie sposób podziękować każdemu z osobna, kto przyczynił się do wsparcia naszych akcji. Jednak szczególne podziękowania należą się Paniom Dyrektor, które wspierają nas w naszych działaniach. Dziękujemy Radzie Rodziców, za przekazanie słodyczy i artykułów plastycznych dla podopiecznych DPS-u w Niegowie. Zawsze możemy liczyć na Ich wsparcie, którzy z radością i pełnym oddaniem wspierają nasze działania. Pani Karolinie Majer i jej grupie wspaniałych Mam za wsparcie m.in. akcji Prezent dla Seniora, Pani Violettcie Strzyżewskiej za przygotowanie cudownych podziękowań, Pani Marii Piotrowskiej za wykonanie przepięknych kokardek, które stanowiły ozdobę świątecznych paczek, Panu Markowi Rossie, który dzielnie dźwigał wszystkie paczki z prezentami na pocztę, Pani Barbarze Bujnowskiej za pomoc przy akcji dla Powstańców i dla Pani Eli. I najważniejsze i największe podziękowania należą się Wam kochani Uczniowie. Wasze zaangażowanie pokazuje, że jesteście wrażliwi i macie wielkie serca otwarte na potrzeby innych.
Szkolne Koło Wolontariatu
Szkoły Podstawowej nr 133
im. Stefana Czarnieckiego
w Warszawie
Podziękowania za współprace
WYNIKI OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ JUNIORÓW
Z ogromną przyjemnością informujemy, że:
JAN BYSTYDZIEŃSKI KL.7a
i
IGNACY WOJCIECHOWSKI kl. 8l
zostali zakwalifikowani do zawodów II stopnia XVI Olimpiady Matematycznej Juniorów (2020/21)
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zespół nauczycieli matematyki
Wesołych Świąt
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie spokój i radość,
a z nut świątecznych zapachów,
powstanie najpiękniejsza kolęda
i czarem swej melodii spełni marzenia.
Niech te piękne Święta Bożego Narodzenia
i cały następny Rok upłyną w dobrym zdrowiu, szczęściu i miłości…
Jubileusz szkoły
Konkurs plastyczno- fotograficzny już za nami...
Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w szkolnym konkursie plastyczno-fotograficznym pt. Przygotowania do Świąt.
W konkursie wzięło udział 16 uczniów Naszej Szkoły. Rywalizacja była emocjonująca dla wszystkich. W wyniku głosowania oddano 2456 głosów/ serduszek.
Pierwsze miejsce ex aequo otrzymuje Franciszek Józwik z klasy 6f oraz Mariusz Rajchert z klasy 7m.
Dyplomy dla każdego uczestnika zostaną przesłane poprzez pocztę e-mail.
Nagrody rzeczowe trafią do laureatów po powrocie do szkoły.
Gratuluję.
Z świątecznymi pozdrowieniami,
Ewelina Górka
Interdyscyplinarny projekt „WIELKIE WYNALAZKI- RÓŻNE SPOJRZENIA” w kl. I-III
Miło mi poinformować, iż od 16 grudnia 2020r. do 3 marca 2021r. uczniowie klas: 1j, 2p, 3d, 3i, 3k uczestniczą w projekcie „Wielkie wynalazki- różne spojrzenia” przygotowanym przez Fundację Nauk Ścisłych we współpracy z Dziecięcym Uniwersytetem Ciekawej Historii.
E- learningowe lekcje historyczne oraz techniczne odbywają się na specjalnie przygotowanej platformie lekcje.duch.edu.pl. Są to fascynujące spotkania z historią i naukami ścisłymi których celem jest zapoznanie uczniów z wynalazkami oraz ich wpływem na życie codzienne naszych przodków. Uczniowie podczas zajęć biorą aktywny udział w rozwiązywaniu zadań, quizów oraz wykonywaniu prostych eksperymentów.
Zajęcia są bezpłatne dzięki dofinansowaniu przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy.
koordynator projektu
Dorota Matuszczak
SUKCESY PLASTYCZNE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
Konkurs „Wędrówka z legendą przez Polskę”
Prace plastyczne do wybranych legend wykonane przez uczestników konkursu.
Konkurs „Wędrówka z legendą przez Polskę”
Miło mi poinformować, iż w szkolnym etapie konkursu „Wędrówka z legendą przez Polskę”
uczniowie klas III osiągnęli następujące wyniki:
I miejsce – PATRYK POPIOŁEK- kl. 3d
ADAM OWCZARCZYK- kl. 3k
II miejsce- MICHAŁ SZOŁAJSKI- kl. 3d
III miejsce- TADEUSZ GOŁĄB- kl. 3i
W dzielnicowym etapie konkursu nasza szkołę reprezentować będzie trzyosobowa drużyna: Patryk Popiołek, Adam Owczarczyk i Michał Szołajski.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
koordynator konkursu
Dorota Matuszczak
„Stefan Czarniecki- Patron mojej szkoły”
Wyniki konkursu wiedzy „Stefan Czarniecki- Patron mojej szkoły” dla uczniów klas III-IV. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
I miejsce (22 punkty
Janina Strachota
Maria Wróblewska
Jonasz Dąbrowski
II miejsce (21 punktów)
Mateusz Stępniak
Patryk Popiołek
Jan Gałązka
Małgorzata Soćko
III miejsce (20 punktów)
Nadia Urbanelis
Natasha Urbanelis
Franciszek Sawicki
Julia Kozłowska
IV miejsce (19 punktów)
Hanna Sokołowska
Michał Szołajski
Grzegorz Mańka
Konkurs na logo szkoły
Zapraszamy do głosowania na najlepszy projekt. Głosować mogą uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 133 im. Stefana Czarnieckiego
Link do głosowania: Konkurs na logo szkoły
KONKURS FOTOGRAFICZNY "PIĘKNA JESIEŃ NA BIELANACH"
Konkurs fotograficzny "JESIEŃ NA BIELANACH" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Gwizdak ROZTRZYGNIĘTY!!!
Uczniowie Naszej Szkoły - Marceli Żurek oraz Magdalena Żurek otrzymali wyróżnienia za udział w konkursie.
Gratulujemy!
Rozstrzygnięcie konkursu „Moja szkoła za 85 lat”
Nagrodę ex aequo za pracę konkursową zdobywają: Marysia Wróblewska z klasy 3i oraz Jurek Siarkiewicz z klasy 3d.
Serdecznie gratulujemy!
,,Portret Stefana Czarnieckiego" - konkurs plastyczny dla klas 0-2
Dziękujemy za nadesłane prace.Głosowanie odbędzie się w dniach 15.12.2020r. od godziny 8:00 do dnia 16.12. do godziny 20:00. Link do głosowania znajduję się poniżej:
Lista zwycięzców zostanie opublikowana w dzienniku Librus oraz na stronie internetowej szkoły w dniu 18.12.2020 r.
Zapraszamy uczniów i nauczycieli do głosowania.
MOJA SZKOŁA W OBIEKTYWIE SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY
Prezentujemy nadesłane fotografie konkursowe. Od dnia 15.12.2020r. od godz. 8.00 do dnia 18.12.2020r. do godziny 16.00, odbędzie się głosowanie w wersji elektronicznej na najpiękniejsze zdjęcie, na podany w poniżej link. W głosowaniu może brać udział każdy, komu spodobają się prace.
Głosować można tylko raz!
https://tiny.pl/76fhqZapraszamy do wspólnej zabawy:)
1
Konkurs świetlik
We wrześniu odbył się Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik dla chętnych uczniów. A oto i wyniki, jakie uzyskali nasi uczniowie biorący udział w konkursie:
Janina Strachota z kl. 3d - nagroda główna
Maria Szynwelska z klasy 3i - nagroda
Michał Szołajski z kl. 3d - wyróżnienie
Tadeusz Gołąb z kl. 3i - wyróżnienie
Feliks Sielawa z kl. 3i - wyróżnienie
Agata Chmielewska z kl. 4m - wyróżnienie
Krzysztof Jastrząb z kl. 4w - wyróżnienie
Karolina Wypustek z kl. 4w - wyróżnienie
"Razem na Święta" 2020
Nasza szkoła, w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpiła do akcji „Razem na Święta”. Jest to akcja MEN, w której zachęca uczniów do niesienia pomocy innym. Chce, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoci wsparcie. Zwraca uwagę na jednoczesne budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta”
• samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
• przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
• zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
• zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
• przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
• wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą,
• wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych).Są to jedynie przykłady inicjatyw, które w okresie przedświątecznym mogą podejmować szkolne kluby i koła wolontariatu.W tym szczególnym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.Relację z podjętych działań, przedstawimy po Świętach.
Szkolne Koło Wolontariatu
Czytanie ma moc
W roku szkolnym 2020/2021 chętne klasy I-III przystąpiły do programu ,,Czytanie ma moc”. Adresatami akcji są uczniowie i nauczyciele klas 1–3.
Głównym celem akcji jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci na podstawie wartościowych, niosących walory edukacyjne książek wydawnictwa Znak Emotikon, które jednocześnie dostarczą dzieciom radości, rozwiną wyobraźnię i zachęcą do czytania .
Program polega na przeprowadzeniu zajęć, które na wielu poziomach akcentują różne aspekty czytania i obcowania z książką. Dla klas pierwszych są to „Warsztaty słowa”, które mają poszerzać zasób słownictwa dzieci, uczyć nowych znaczeń, świadomego i twórczego posługiwania się językiem. Dla klas drugich propozycja „Warsztaty wyobraźni”, które pokażą siłę ludzkiej kreatywności i nauczą dzieci myśleć oraz działać poza schematami. Dla klas trzecich natomiast „Warsztaty przygody”, które skupiają się na akcji, zaskakujących przypadkach i emocjach związanych z przygodą.
Nasza placówka otrzymała też bezpłatny pakiet książek, na podstawie których opracowane są scenariusze do pracy w danej edycji programu Czytanie ma moc.
Zachęcam do lektury- Joanna Inez Majewska
Archiwum Aktualności