• WIECZÓR FILMOWY w naszej szkole.

     • 29 października szkolna stołówka zamieniła się w nietypową salę kinową. A wszystko to za sprawą zorganizowanego (po raz pierwszy) z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Wieczoru Filmowego.

      Uczestnicy wyposażeni w karimaty, koce i poduszki (na wypadek ataku senności) zajęli wygodne miejsca i rozpoczęli filmową przygodę. Atmosfera była bardzo przyjazna, każdy w gronie swych przyjaciół mógł odpocząć, zrelaksować się i obejrzeć  film pt. Mały Książę (reż. Mark Osborne).

       

      Miłe rozmowy, uśmiechy i przyjazne gesty sprawiły, że wspólnie spędzone godziny bardzo szybko minęły. Po wypowiedziach uczestników już niebawem szykuje się...kolejny WIECZÓR FILMOWY!

     • SNOOKER W SP 133

     • Nasza szkoła przystąpiła do programy Snookerowa Polska, jest również wygranym projektem budżetu partypacyjnego z 2018r.

       

      Oficjalna inauguracja już za nami! Zobaczcie relację z tego wydarzenia.

       

      Zachęcamy do obejrzenia filmu który powstał , oraz zdjęć z inauguracji :

      Link do zdjęć:

      https://snookerowapolska.pl/sp-133-w-warszawie-inauguracja-galeria/

       

      Wkrótce również film oraz zdjęcia z pierwszego turnieju o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 133

     • IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • Dnia 4 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wszystkich klas IV - VIII na lekcji matematyki przystąpili do egzaminu sprawdzającego znajomość tabliczki mnożenia. Po skończonym egzaminie rozwiązywali łamigłówki dotyczące mnożenia i dzielenia liczb. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali nauczyciele matematyki oraz egzaminatorzy.
      Uczniowie, którzy bezbłędnie zdali egzamin z tabliczki mnożenia otrzymali certyfikat i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

      Gratulujemy!

      Elwira Budzyńska

     • ZŁOTO I BRĄZ DLA SP133

     • W Dniu 17.10.20119r ( czwartek) odbyły się zawody Warszawskiej Olimpiady dzieci i młodzieży w Szachach.

       

      Naszą szkołę reprezentowali następujące osoby:

       

      Kat. Dzieci:

      1. Bołdok Aleksander

      2. Chmielewski Ziemowit

      3. Rajchert Mariusz

      4. Maria Górska

      Kat. Młodzieży:

      1. Annusewicz Franciszek

      2. Szołajski Antoni

      3. Wojna Dominik

      4. Zofia Górska

      Podczas zawodów uczniowie podzieleni byli na 2 kategorie wiekowe ( dzieci i młodzież) i rywalizowali z innymi szkołami.

      W młodszej kategorii brało udział 9 zespołów, natomiast w starszej 8.

      Po całodziennym boju , należą się ogromne gratulacje dla naszych uczniów!!!!!


      Młodsi uczestnicy walczyli do końca!!!!! I po ostatniej kolejce wywalczyli BRAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!

      ​​​​​​​

      Młodzież nie miała sobie równych i wywalczyła ZŁOTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


      GRATULACJE!!!!!!!!!!!

     • "ABC pomocy chorym"

     • W dniu 16 października grupa uczennic klas 8w i 8j udała się do Hospicjum Domowego przy ul. Tykocińskiej, aby wziąć udział w spotkaniu dla młodzieży. W czasie kilkugodzinnego szkolenia młodzież spotkała się z dyrektorem Hospicjum Domowego ks. P. Śmierzchalskim oraz z panią psycholog i panią pielęgniarką. Dzięki tej rozmowie poznaliśmy historię hospicjum oraz zadania osób w nim pracujących. Dowiedzieliśmy się także, jak można pomagać osobom ciężko chorym i co to jest wolontariat domowy.

       

      Bardzo dziękujemy za szkolenie!

     • Varsavianistyczna Szkoła

     • Jest nam miło poinformować, że w tym roku otrzymaliśmy Certyfikat III stopnia Varsavianistycznej Szkoły (projektu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy).Oznacza to, że jesteśmy szkołą, która nie tylko uczy o Warszawie, ale także angażuje się w różne przedsięwzięcia związane z historią stolicy, jej teraźniejszością oraz przyszłością.Mamy nadzieję, że te pięć lat przez które uczestniczymy w projekcie  jest tylko początkiem zdobywania kolejnych warszawskich osiągnięć.

     • Zbiórka karmy i akcesoriów

     • Drodzy darczyńcy zakończyliśmy akcję zbierania karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierzaków ze schroniska ,,Na Paluchu”.

      Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami - ale szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.

      W ich imieniu serdecznie dziękujemy

      Opiekunowie Wolontariatu

     • ZACZYTANA SZKOŁA XX edycja

     •  

      Konkurs przeprowadzony zostanie do 16 lutego 2020 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Zaczytana Szkoła” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu wydane przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

      Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

       

      Mamy do wykonania 10 zadań konkursowych a wśród nich między innymi:

      1. Przeprowadzenie szkolnego konkursu/ olimpiady/ rozgrywek międzyklasowych ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”.

      2. Przeprowadzenie debaty wśród uczniów „Książka naszym przyjacielem”.

      3. Zorganizowanie wspólnie z biblioteką innowacyjnej imprezy szkolnej (angażującej lokalną społeczność), której celem będzie rozwijanie i promowanie czytelnictwa.

      4. „Moje zakończenie” – konkurs literacki na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranej książki/opowiadania.

      5. Przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Zaczytana szkoła”.

      6. Zorganizowanie przez Bibliotekarzy szkolnego dnia wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”. Szkoła może zaprosić rodziców i dziadków do wspólnego czytania wybranych pozycji z dostosowaniem do wieku uczniów.

      7. Zorganizowanie konkursu dla uczniów, na napisanie recenzji ulubionej książki.

      8. Zapoznanie uczniów z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza.

      9. Udział w dowolnej ogólnopolskiej kampanii na rzecz promocji i rozwoju czytelnictwa.

      10. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”, który przeprowadzi w formie e-learning (zadanie obowiązkowe).

       Serdecznie zachęcam do realizacji zadań konkursowych.

       Joanna Majewska-koordynator konkursu

       

      W ramach przystąpienia Szkoły do Ogólnopolskiego Konkursu ,,Zaczytana Szkoła” na przełomie października-grudnia klasy I-III będą uczestniczyły w następujących aktywnościach:

       

      1. klasy I uroczystość ,,Pasowanie na czytelnika”, termin (28 X) godzina 8.00, miejsce biblioteka, osoba odpowiedzialna: Joanna Majewska;

      2. klasy II-III rozgrywki międzyklasowe, forma: test, termin realizacji rozgrywek grudzień;

       lektura do przeczytania:

       klasy II ,,Szewczyk Dratewka” Janina Porazińska

       klasy III ,,Asiunia” Joanna Papuzińska, ,,Dziadek Niedźwiadek” Łukasz Wierzbicki

       Każdy wychowawca do końca grudnia przeprowadza w klasie test ze wskazanych pozycji książkowych i wyłania 1 osobę z najwyższą ilością pkt, która na styczniowym apelu Małego Samorządu otrzyma nagrodę w postaci: książki, dyplomu.

      3. Przeprowadzenie debaty wśród uczniów klas I-III „Książka naszym przyjacielem”-termin realizacji październik, osoby odpowiedzialne: wychowawcy klas

      4. Podsumowanie debaty- wspólna praca do wyboru: plakat(kl. I-II) lub praca plastyczna (kl. I- III), opowiadanie (kl. III) pt. ,,Książka naszym przyjacielem”.

      SERDECZNIE ZACHĘCAM DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W/W DZIAŁANIACH MAJĄCYCH NA CELU ROZWIJANIE CZYTELNICTWA U DZIECI.

      Joanna Majewska-koordynator konkursu

     • KONKURS EKOSZKOŁA- EDYCJA II

     • 4 października 2019r.w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie EKOSZKOŁA- EDYCJA II. Konkurs organizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dla uczniów szkół podstawowych z Mazowsza. W uroczystej gali uczestniczyli: Dyrektor i pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego, przedstawiciele Ministerstwa Ochrony Środowiska oraz mazowiecki wicekurator oświaty, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie- laureaci  konkursu.

       

      Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja działań związanych z edukacją ekologiczną i ochroną środowiska prowadzonych w szkołach podstawowych oraz kreowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska.

      Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach: prace plastyczne dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III, fotografie dla uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII.

      Prace plastyczne uczniów kl. I-III odzwierciedlające realizowane działania proekologiczne. Praca konkursowa Gabrysi Filip  z kl. Vd- zdjęcie pszczoły.

       

       

      Każdy uczestnik miał przygotować maksymalnie trzy prace plastyczne bądź trzy fotografie. Nagrodzone prace plastyczne były  wykonane dowolną techniką przy użyciu w szczególności surowców wtórnych lub przedmiotów pochodzenia naturalnego. Temat pracy plastycznej i fotografii odzwierciedlał dotychczasowe działania szkoły na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.

       

      Do konkursu zgłosiliśmy prace plastyczne i zdjęcia wraz  z opisem naszych działań proekologicznych, takich jak:

      - projekt „Odkrywamy słodkie tajemnice pszczół”  realizowany we współpracy z WFOŚiGW w Warszawie w ramach którego otrzymaliśmy  dofinansowanie do kącika edukacji ekologicznej wraz z ogródkiem dydaktycznym, 

      - projekt EkoDzieciaki To MY! - ścieżka dydaktyczna, która jest  wygraną w konkursie przeprowadzonym przez Gaz -  System S.A. z zakresu edukacji ekologicznej – na najlepszy uczniowski projekt edukacyjny,

      - zbiórki: makulatury, baterii, elektrośmieci, pokaz mody ekologicznej i wiele innych cennych dla ochrony środowiska działań.

       

      Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody dla uczniów z naszej szkoły. W kategorii prace plastyczne I miejsce zajęła Hanna Skiba z klasy 2d za wykonanie pracy plastycznej „Świat pszczół” otrzymując hulajnogę, II miejsce zajęła Lilia Chodźko z klasy 1d za wykonanie pracy „Ścieżka ekologiczna”. W kategorii fotografie- II miejsce zajęła Gabriela Filip z klasy 5d za wykonanie fotografii „Pszczoły”. Laureatki II miejsc- Lilia i Gabrysia – otrzymały aparaty cyfrowe.

      Nasze laureatki wraz z Dyrektorem szkoły- Panią Małgorzatą Szerszeń podczas uroczystej gali wręczenia nagród.

      Laureatki konkursu: Lilia Chodźko (kl. 1d), Hania Skiba (kl. 2d), Gabrysia Filip (kl. 5d)

       

      Nasze działania proekologiczne zostały zauważone i docenione przez WFOŚiGW , dlatego Pani Dyrektor Małgorzata Szerszeń odebrała nagrodę dla szkoły- czek na kwotę pięć tysięcy złotych na realizację działań proekologicznych.

       

      koordynator konkursu

      Dorota Matuszczak

     • Koduj z UKE

     • W ramach akcji edukacyjnej ,,Koduj z UKE” klasa 3j uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym podstaw programowania przy użyciu gry Scottie Go. Spotkanie miało miejsce 1 października w Centrum Szkoleniowym Przestrzeń from Facebook.

      Kodowanie to język przyszłości. Ucząc podstaw programowania, kształtowana jest wyobraźnia i kreatywność przez naukę i zabawę. Uczniowie spotkali się

      z pracownikami UKE, którzy przybliżyli temat programowania. Klasa miała szansę uczyć się od najlepszych. Poza tym w szkoleniu brali udział także seniorzy, którzy

      z łatwością nawiązali konwersacje z uczniami na temat nowinek technologicznych. Uczniowie klasy 3j w grupach wraz z seniorami kodowali wspólnie ze Scottie. Była przerwa na krótki odpoczynek z poczęstunkiem. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, a na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz upominki.

       

      Joanna Majewska

     • Odblaskowy czwartoklasista na ulicach Bielan

     • Uczniowie klas czwartych aktywnie włączyli się w działania  programu  Bezpieczny & Niechroniony. W kamizelkach odblaskowych nie straszny im spacer nawet  o zmroku.


      Podczas krótkiej wycieczki, dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej Nr 133  w Warszawie  przypomnieli, jak bezpiecznie pokonać skrzyżowanie i opowiadali dlaczego warto być widocznym na drodze.

       

      PAMIĘTAJ!

      ODBLASKI  ODWAGI  CI  DODAJĄ  I NA DRODZE BARDZO SIĘ PRZYDAJĄ!

       

      Iza Szczęsna

     • BIEG NA PIĄTKĘ

     • Dnia 29 września wolontariusze z klas ósmych pomagali podczas Biegu na Piątkę. Spotkaliśmy się wcześnie rano, ale humory nam dopisywały. Przez kilka godzin depozyty biegaczy były pod naszą opieką. Wszyscy wywiązali się ze swoich zadań na piątkę.

     • DNI WOLNE

     • Na podstawie §5 i §6  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej  z dnia 11 sierpnia 2017 r w sprawie organizacji roku szkolnego (D.U. z 2017 r. poz.1603 ze zm.)

      Po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców ustalam dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych:

       

           2.01. 2020 r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

           3.01. 2020 r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

           21.04. 2020 r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze ( egzamin ósmoklasisty)

           22.04.2020 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze    ( egzamin ósmoklasisty)

           23.04.2020 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze   ( egzamin ósmoklasisty)

           12.06.2020 r.- odpracowane 30.05.2020 r. – Piknik- Święto rodziny

       

      Małgorzata Szerszeń

     • Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych

     • 16 września 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie klas 5,6,7 i 8. Wróciliśmy z medalem! Na najwyższym stopniu podium stanął Antoni Maksymiuk z klasy 8j. Gratulujemy! Kolejny etap to zmagania na poziomie miasta - Warszawska Olimpiada Młodzieży. Kwalifikacje otrzymali uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1 do 10 w swoich dzielnicach. Wraz z Antkiem naszą szkołę i dzielnicę Bielany reprezentowali: Tomasz Włochacz z klasy 8j, Amelia Zawadowska z klasy 8w i Joanna Piasecka z klasy 8a.I tu Antek ponownie zagościł na podium (tym razem na miejscu drugim). Tym samym będzie reprezentował Warszawę w zawodach rangi wojewódzkiej.

       

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

      Nauczyciele wychowania fizycznego

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
    • sp133@edu.um.warszawa.pl
    • informatyksp133@gmail.com
    • (22) 834 28 31
    • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa
    • Michał Gasiński iodo@dbfobielany.waw.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
  • Galeria zdjęć

    brak danych