• PISANKA WIELKANOCNA

      

     Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w zorganizowanym przez nauczycieli świetlicy konkurs na pisankę wielkanocną. Złożone prace były bardzo pomysłowe i pięknie wykonane. Wszystkie prace wezmą udział w szkolnym kiermaszu charytatywnym. A wyniki konkursu prezentują się następująco:

     Kategoria klas I-III

     I miejsce

     Łucja MILEWSKA – klasa 1a

     Sebastian WNOROWSKI – klasa 2b

     Antonina WRÓBEL – klasa 3d

     II miejsce

     Leon GRAMAŁA – klasa 1j

     Jerzy GOŁĄB – klasa 3d

     III miejsce

     Ida DZIEDZIŃSKA – klasa 1a

     Helena MILEWSKA – klasa 2b

     Kategoria klas IV-VIII

     I miejsce

     Ada KUCHARSKA – klasa 4k

     Zofia WNOROWSKA – klasa 5m

     Wyróżnienia

     Zuzanna JEDLIKOWSKA – klasa 1a

     Małgorzata RÓŻAŃSKA – klasa 1a

     Leon GAŃKO – klasa 1j

     Wojciech SZUPILUK – klasa 1j

     Franciszek SZUPILUK – klasa 3d

      

     ____________________________________________________

     NASZE HOBBY

      

           Na zajęciach świetlicowych w klasie 2d rozmawialiśmy na temat naszych zainteresowań i sposobów spędzania wolnego czasu. W czasie naszej pogadanki doszliśmy do wniosku,  że ,,hobby” to coś, co robimy dla samej przyjemności działania. Nie jest ważny efekt, opinia innych, użyteczność. Zainteresowania mają sprawiać frajdę i rozwijać upodobania,  odkrywać nasze talenty.

      

           Rozmawialiśmy o tym, jak sami lubimy spędzać wolny czas i co sprawia nam radość. Nasze przemyślenia spisaliśmy na tablicy, a były to: taniec, gra w piłkę nożną, granie w gry, kolekcjonowanie kart i kapsli oraz wiele, wiele innych.  W związku z tym, że hobby niektórych świetliczaków to muzyka, postanowiliśmy nauczyć się słów i wspólnie śpiewaliśmy piosenkę zgodną z tematem:  ,,Moje hobby to marzenia”.

     Dzieci z klasy 2d grający w piłkę na boisku szkolnym.Dzieci z klasy 2d grający w piłkę na boisku szkolnym.czeń klasy 2d zapisuje na tablicy zainteresowania rówieśników.Dzieci z klasy 2d grający w piłkę na boisku szkolnym.

     ____________________________________________________

     Tłusty czwartek

      

     Tłusty czwartek był doskonała okazją, żeby przybliżyć dzieciom tradycję obchodzenia w naszym kraju tego dnia. Uczniowie klasy 1a, podczas czasu spędzanego na świetlicy, poznali legendę o krakowskim burmistrzu o nazwisku Comber i związaną z tym nazwę Czwartkowy Comber. Dowiedzieli się o zwyczaju zjadania w tym dniu słodkich pączków i chrustu, ale też o tym, nie dawniej jadano je w wersji mięsnej czy warzywnej. Zachęceni zabawą w cukierników postanowili nauczyć się samodzielnie przygotować faworki. Jak im poszło? Sami zobaczcie!

     Uczniowie klasy 1a podczas zabaw z masą plastyczną.Uczennica klasy 1a podczas zabawy w cukiernika wykonuje z masy plastycznej faworki.Uczniowie klasy 1a podczas przygotowywania faworków z masy plastycznej.Uczniowie klasy 1a podczas przygotowywania faworków z masy plastycznej.

      

     ____________________________________________________

     Zimowe wieczory w baśniowym świecie

      

     Długie, zimowe popołudnia spędzane w szkolnej świetlicy zaowocowały kreatywnymi zabawami teatralnymi. Zajęcia z wykorzystaniem kukiełek były świetną okazją do rozwijania umiejętności twórczych najmłodszych. 

     Uczniowie z klas I-III chętnie zaangażowały się w przedstawianie mało znanej bajki pt.” Skalne miasto”. Przydzielano role księżniczek i dobrych wróżek, lecz nie zabrakło oczywiście i czarnych charakterów. Bajka zakończyła się pouczającym morałem i  ... wszyscy żyli długo i szczęśliwie!

     Uczniowie podczas pobytu w świetlicy korzystają ze szkolnych kukiełek i tworzą ciekawą aranżacje. Uczniowie klas I-III kłaniający się po skończonym przedstawieniu, zaaranżowanym podczas zajęć świetlicowych.Zaaranżowane przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu uczniów klas I-III.

     ____________________________________________________

     KARNAWAŁ

     Karnawał to okres balów, maskarad, pochodów i zabaw trwający zazwyczaj od Trzech Króli do wtorku przed wielkim postem. Od wieków cieszy się ogromną popularnością. I choć nie wszyscy lubią uczestniczyć w zimowych balach, w większości przypadków na samą myśl o karnawale czują ekscytację. Większość z nas lubi potańczyć, spędzić czas z innymi w miłej atmosferze.

     Dlatego też, uczniowie klasy 1a podczas zajęć świetlicowych postanowili poczuć atmosferę zabaw karnawałowych i własnoręcznie wykonali kolorowe maski . 

     Zapraszamy do zapoznania się z galerią.

     _____________________________________________________

     Kiermasz Świąteczny

      

     Jak co roku, w grudniu, wychowawcy świetlicy wraz z wychowankami zorganizowali „Świetlicowy Kiermasz Świąteczny”. W tym roku hasłem przewodnim była bombka. Uczniowie z poszczególnych grup wykonywali ozdoby choinkowe pod kierunkiem nauczycieli. Powstały piękne prace wykonane różnymi technikami. Dodatkowo uczniowie klas III przygotowali na kiermasz pięknie ozdobione pierniki. Tym razem w naszą akcję włączyli się również rodzice. Szczególne podziękowania składamy Pani Onyśk, która przygotowała i podarowała na kiermasz wiele własnoręcznie zrobionych ozdób. Dochód z Kiermaszu zasilił Warszawskie Hospicjum Domowe oraz pozwolił sfinansować prezenty dla bielańskich seniorów.

     Ekspozycja świątecznych ozdób na kiermaszu świątecznym.Ekspozycja świątecznych ozdób na kiermaszu świątecznym.Ekspozycja świątecznych ozdób na kiermaszu świątecznym.Ekspozycja świątecznych ozdób na kiermaszu świątecznym.Ekspozycja świątecznych ozdób na kiermaszu świątecznym.Uczniowie naszej szkoły przy stoisku kiermaszu świątecznego

      

     _____________________________________________________

     Akcja „Wiem co jem”

     W tym roku szkolnym gospodarzami akcji „Wiem co jem” była Szkoła Podstawowa nr 263 im. Powstańców Wielkopolskich. W tym cyklicznym wydarzeniu udział wzięły wszystkie bielańskie szkoły. Hasłem tegorocznej edycji było „Jem zdrowo i kolorowo!”. Celem akcji jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży oraz integracja bielańskich szkół.

      

     Stoisko naszej szkoły wystawiła świetlica szkolna. W tym roku postawiliśmy na pyszne, zdrowe i kolorowe pasty do pieczywa. Była pasta twarogowa, jajeczna, pasta z awokado, z ciecierzycy, ze słonecznika oraz czerwonej fasoli. Wszystko z dodatkiem zdrowego pieczywa i kolorowych warzyw.

     Prezentacja stołu wystawienniczego z potrawami przygotowanymi przez nauczycieli świetlicy SP133.Prezentacja stoiska SP133 podczas akcji "Wiem, co jem".czennice naszej szkoły przy stoisku wystawienniczym podczas akcji "Wiem, co jem".

     ______________________________________________________

     OZDOBY CHOINKOWE

      

        Dawniej, świąteczne choinki ozdabiały papierowe łańcuchy,  karteczki z życzeniami, zabawki z drewna, kasztanów czy barwnych szkiełek. W dzisiejszych czasach, chociaż w sklepach  jest mnóstwo bogato zdobionych ozdób choinkowych, warto pomyśleć o własnoręcznym wykonaniu bombek i łańcuchów. Uczniowie klasy 2 d postanowili wykorzystać wolny czas w świetlicy na zrobienie długiego łańcucha z kolorowego papieru. Najpierw każdy robił własny fragment, a na koniec połączyliśmy wszystkie w jeden bardzo długi łańcuch, który ozdobił klasową choinkę

     Prezentacja wykonanych przez uczniów klasy 2d łańcuchów na choinkę.Uczniowie klasy 2d podczas pracy plastycznej - sklejanie łańcuchów na choinkę.

     _______________________________________________________

     Mikołajki w świetlicy szkolnej

      

     6 grudnia, w kalendarzu, wspominamy postać świętego Mikołaja - biskupa z Miry. W tym dniu świetliczaki zgromadziły się w świetlicy głównej, na tradycyjnych Mikołajkach. Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu, który przeniósł dzieci do krainy Świętego Mikołaja. Następnie do sali wkroczył sam święty Mikołaj z wesołym okrzykiem "Ho ho ho! Rozmawiał z dziećmi o tradycji tego dnia, a na koniec obdarował wszystkich uczniów słodkimi upominkami. To był bardzo wesoły i magiczny dzień na świetlicy szkolnej.

     Worki z prezentami przygotowanymi dla świetliczaków.Wspólne zdjęcie uczniów ze świetlicy przy choince.Oczekiwanie dzieci na imprezę mikołajkową w świetlicy.Wspólne zdjęcie uczniów ze świetlicy przy choince.

     Święty Mikołaj z workiem prezentów przygotowany na spotkanie z dziećmi zgromadzonymi w szkolnej świetlicy.

     _______________________________________________________

     Adwent
     Adwent to okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Jest to czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem. Adwent przypomina nam, że całe nasze życie jest czekaniem, a samo słowo adwent pochodzi od łacińskiego adventus, które oznacza przyjście. W klasie 3i, pojawił się w związku z tym kalendarz adwentowy. Każde z 24 okienek kalendarza oznacza 24 dni odliczania od początku grudnia do dnia wigilijnego. Tym sposobem, każdy dzień oczekiwania staje się bardziej uroczysty i magiczny. Nasz kalendarz zawiera bardzo ciekawe zadania na każdy dzień: zadania plastyczne, techniczne, muzyczne i wiele innych. Pierwsze zadanie już za nami – piękne listy do świętego Mikołaja już zostały napisane. Zwycięzcą konkursu został Julek. A, w pocie czoła, powstają już prace z kolejnego zadania adwentowego - portret Mikołaja biskupa.

     Poniższa galeria przedstawia prace uczniów klasy 3i oraz zwycięzcę konkursu adwentowego.

     Szkic pracy plastycznej uczennicy klasy 3i przedstawiający postać biskupa Mikołaja.Uczniowie klasy 3i w czasie tworzenia portretów świętego Mikołaja.Uczniowie klasy 3i w czasie tworzenia portretów świętego Mikołaja.Prace plastyczne klasy 3i przedstwiające portret biskupa Mikołaja.Zwycięzca konkursu na najpiękniejszy list do świętego Mikołaja.Prezentacja wszystkich napisanych przez uczniów klasy 3i listów do świętego Mikołaja.Kalendarz adwentowy w klasie 3i.

     _______________________________________________________

     Witaminy z sadów i ogrodów

     Dziś w świetlicy rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Głównym celem zajęć było przekonanie dzieci do spożywania warzyw i owoców zamiast słodyczy. Świetliczaki z klasy 2b wykonały pracę plastyczną - kosz z mnóstwem owoców i warzyw. Dzieci czytały książkę Jana Brzechwy pt. ,,Na straganie", w której wcielały się w rolę przedstawionych warzyw i owoców. Było wesoło, apetycznie i kolorowo!

     Uczniowie SP133 prezentują pracę plastyczną.Uczniowie SP133 wykonują pracę plastyczną.Uczniowie SP133 wykonują pracę plastyczną.Uczniowie SP133 wykonują pracę plastyczną.Uczniowie SP133 wykonują pracę plastyczną.

     _______________________________________________________

     Jesienne jeże

      

     Podczas pobytu w świetlicy dzieci z klasy 1j rozwijają kreatywność i tworzą wyjątkowe prace plastyczne. Zajęcia plastyczno-sensoryczne z wykorzystaniem dłoni to dla nich świetna zabawa, a przy okazji doskonała forma ćwiczenia manualnego. Dzieci z ogromną przyjemnością tworzyły wyjątkowe prace - jesienne jeże, których kolce były odciskami ich dłoni.

     Uczniowie klasy 1 odciskający pomalowane farbą dłonie tworzą barwne kolce na papierze.Kolorowe jesienne jeże zdobiące salę klasy 1j. Uczniowie klasy 1j podczas zajęć plastycznych nakładają farbę starannie na swoje dłonieUczniowie klasy 1j podczas zajęć plastycznych nakładają farbę starannie na swoje dłonie

     _______________________________________________________

     Grunt to dobre wychowanie !

      

     Savoir-vivre to zbiór dobrych manier i zasad obowiązujących w danej kulturze i szerokości geograficznej.

     Podczas zajęć świetlicowych dzieci z klasy 2b dowiedziały się jak powinna zachowywać się osoba kulturalna, jakie ważne cechy powinna posiadać. Uczniowie uczyli się jak za pomocą gestów pokazać, że są osobami dobrze wychowanymi. Służył im do tego uśmiech i ukłon. A hasłem przewodnim stał się slogan „Savoir-vivre obowiązuje zawsze i wszędzie!".

     Savoir vivreSavoir vivre

     _______________________________________________________

     DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

      

     21 listopada - Dzień Życzliwości i Pozdrowień to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Służy on promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie sobie wzajemnie pozytywnych i przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

      

     Podczas zajęć świetlicowych w klasie 3i powstało Drzewo Życzliwości i Pozdrowień. W formie liści – odrysowane, kolorowe, dziecięce dłonie, na których uczniowie zapisali miłe słowa, które chcieli przekazać kolegom, koleżankom oraz nauczycielom.

     _______________________________________________________

     Święto Dyni 

        Święto Dyni cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Chcąc docenić walory tego warzywa poświęciliśmy czas na zajęcia z dynią w roli głównej. W tym tygodniu poznawaliśmy warzywa z rodziny dyniowatych, a na zajęciach plastycznych robiliśmy dynie z plasteliny, wyklejane, malowane, wycinane z bibuły i inne.  Dynia to przecież warzywo dobrze znane, przez dzieciaki uwielbiane. 

      

     Uczeń maluje farbamiPraca ucznia namalowanan farbami.Dzieci przy stole wykonują prace plastyczną.Dynia pomalowana farbami - praca wykonana przez ucznia.

     _______________________________________________________

     Światowy Dzień Zwierząt

      

     4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Jest to dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej uznawanego za patrona zwierząt i środowiska. W Polsce Światowy Dzień Zwierząt po raz pierwszy został zorganizowany w 1993 roku. Dzieci z klasy 1a, podczas zajęć świetlicowych, zapoznały się z charakterystyką wybranych zwierzaków oraz dowiedziały się co można robić, by zwierzęta wokół nas były bezpieczne i szczęśliwe. Wykonały również pracę plastyczną - rysunek kota, co prezentuje poniższa galeria zdjęć.

     Dzieci klasy 1a pozujące własnoręcznie narysowane koty.Dzieci klasy 1a pozujące własnoręcznie narysowane koty.Dzieci klasy 1a pozujące własnoręcznie narysowane koty.Dzieci klasy 1a pozujące własnoręcznie narysowane koty.

     _______________________________________________________

     Jesienna kraina klasy 1J 

      

     Jesień wokół nas ! Uczniowie klasy 1j na zajęciach świetlicowych wykonali jesienną dekorację drzwi. Dzieci wycinały, kolorowały, kleiły, przyklejały. Dekoracja zdobi drzwi sali 13. Zapraszamy do oglądania!

      Efekt końcowy dekoracji drzwi sali 13 - drzewo ozdobione liśćmi w jesiennych barwach.Uczniowie 1j pozują z własnoręcznie wykonanymi listkami, podpisanymi własnymi imionami.Dzieci w parach kolorujące fragmenty jesiennego drzewa ulubionymi barwami.Dzieci z klasy 1j podczas układania puzzli jesiennego drzewaDzieci z klasy 1j podczas układania puzzli jesiennego drzewaUczniowie klasy 1j podczas wykonywania pracy plastycznej.Uczennice klasy 1j pozujące na tle udekorowanych drzwi. Dzieci z klasy 1j podczas układania puzzli jesiennego drzewa.

     _______________________________________________________

     Nowy Rok Szkolny już w pełni a w naszych myślach ciągle wakacje...

      

     Aby podtrzymać jeszcze te wakacyjne emocje w świetlicy szkolnej zorganizowany został konkurs plastyczny. Tematem konkursu były wakacyjne wspomnienia.  W konkursie udział wzięli uczniowie klas I - III uczęszczający do świetlicy. Powstały piękne prace, z których stworzyliśmy w świetlicy głównej wystawę. Prace powstawały na zajęciach plastycznych w świetlicy jak i w domach przy dużym zaangażowaniu rodziców.  Laureatami pierwszego

     i drugiego miejsca zostali najmłodsi uczniowie: Marta Dreger i Wojciech Szupiluk z klasy 1 j. Trzecie miejsce zdobył Filip Prochowicz z klasy 2 b. Serdecznie gratulujemy.

      

     Podpis zdjęcia: Laureaci konkursu Wakacyjne wspomnienia - uczniowie klasy 1j.

     Laureaci konkursy wspomnienia z wakacji

     _______________________________________________________

     Witamy w nowym roku szkolnym!

     Nowy rok szkolny powitał nas cudowną pogodą. Korzystając z ładnej aury, staramy się spędzać jak najwięcej czasu na placu zabaw i boisku szkolnym. Wspólnie razem bawimy się i miło spędzamy czas. Nie zapomnieliśmy o przypomnieniu dzieciom zasad bezpieczeństwa podczas pobytu na podwórku, jak i o kulturalnym zachowaniu w stołówce. Klasy pierwsze poznają szkołę, a starsze świetliczaki pomagają im w pierwszych dniach września. Szczególną uwagę zwróciliśmy na bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły i domu. Graliśmy w gry i wykonaliśmy prace plastyczne utrwalające zasady poruszania się po drogach.

     Przed nami cudowny czas wspólnych zabaw i miło spędzonego czasu :)

      

      Uczniowie klasy 3i grają w interaktywną grę o przepisach ruchu drogowego i wykonują pracę plastyczną o bezpieczeństwie na przejściu przez ulicę. Sygnalizatory świetlne - prace wykonane przez uczniów klasy pierwszej. Sygnalizatory świetlne - prace wykonane przez uczniów klasy pierwszej. Uczniowie klasy 3i grają w interaktywną grę o przepisach ruchu drogowego i wykonują pracę plastyczną o bezpieczeństwie na przejściu przez ulicę. Uczniowie klasy 3i grają w interaktywną grę o przepisach ruchu drogowego i wykonują pracę plastyczną o bezpieczeństwie na przejściu przez ulicę.

     _______________________________________________________

     WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2023/24

     Rozpoczynamy kolejny rok szkolny na Świetlicy!  Pełni wrażeń i wakacyjnych wspomnień spotkaliśmy się po dwóch miesiącach odpoczynku. Życzymy wszystkich dzieciom i nauczycielom, aby ten nadchodzący czas upłynął pod hasłem nowych, ciekawych wyzwań, wszechstronnego rozwoju, bezpieczeństwa i wzajemnego zrozumienia. Powodzenia!

     Tablica dekoracyjna z napisem "Witajcie w szkole".

     _______________________________________________________

     Witajcie wakacje!

                ,,Morze, góry, las i rzeka,

                 Wszystko to już na nas czeka”

        W ostatnim  czasie na zajęciach świetlicowych rozmawiamy głównie o zbliżających się wakacjach. Na tablicach multimedialnych oglądamy zdjęcia z różnych stron naszego kraju i podziwiamy różnorodność krajobrazu. Dzielimy się wrażeniami z wędrówek i podróży , oglądamy na zdjęciach warte polecenia zabytki oraz atrakcje z polskich miast i regionów. Nie zapomnieliśmy też o bezpiecznym zachowaniu, żeby w czasie wakacyjnym poradzić sobie w każdej trudnej sytuacji i żeby spotkać się znowu razem w nowym roku szkolnym.

     Udanych wakacji!

     _______________________________________________________

     Dzień Dziecka

         W czwartek 1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele świetlicy przygotowali moc atrakcji. Na szkolnym boisku dzieci uczęszczające
     na świetlicę mogły  wziąć udział w konkursie plastycznym oraz zmierzyć się w ciekawych konkurencjach sportowych. Nie zabrakło również stanowiska do malowania buziek. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w konkurencji przeciągania liny, jak również w grze w badmintona. Chętni mogli oddać się również relaksacyjnemu zajęciu puszczania kolorowych baniek. Na koniec przyszedł i czas na słodki poczęstunek.

        Wszystkim Dzieciom, z okazji ich święta, życzymy uśmiechu na co dzień, odwagi do spełniania marzeń, wspaniałych przyjaźni i oczywiście fantastycznych, zbliżających się wakacji.

        A my dorośli miejmy cały czas w pamięci słowa Janusza Korczaka:  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

     Uczeń puszcza kolorowe bańki.Puszczanie baniek mydlanychZabawy sportowe na boisku.

     _______________________________________________________ 

     Święta majowe

      Za nami majowe święta – 1 Maja – Święto Pracy, 2 Maja –Święto Flagi i 3 Maja- Święto Konstytucji 3 Maja.
        Na zajęciach świetlicowych  wyrazem upamiętnienia majowych świąt były wykonane przez uczniów klasy I b biało czerwone flagi. Wspólnie czytaliśmy także wiersze patriotyczne  Czesława Janczarskiego ,, Barwy ojczyste”, ,, Co to jest Polska..”.

     Uczeń przykleja czerwony papier do białego.Chłopiec smaruje biały papier klejemDziewczynki wykonują flagę Polski z papieru

     _______________________________________________________

     Tęskniąc za wakacjami

       Dzisiaj uczniowie klasy 1 d wykonali kolorowe papugi wykorzystując kształty swoich rąk.  Przy tej okazji przenieśli się w klimat typowo wakacyjny. Wspominali  podróże do innych krajów , a także te na terenie Polski.  Egzotyczne ptaki i zwierzęta można przecież zobaczyć również w Polsce- w zoo albo np. w papugarni. 

     Dziewczynki odrysowują swoje ręce.Uczeń wykonuje papugę z papieru.uczennica prezentuje część swojej pracy.Papugi wykonane przez uczniów.Kolorowe papugi wykonane przez uczniów.

     _______________________________________________________

     Konkurs plastyczny ,,550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika”

                 W tym roku obchodzimy  550 rocznicę urodzin wielkiego polskiego astronoma - Mikołaja Kopernika. Z tej okazji przeprowadziliśmy w naszej świetlicy konkurs plastyczny. Do uczestnictwa w nim zaprosilismy uczniów z całej szkoły. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu z okazji ,,550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika”. Komisja konkursowa wyłoniła najciekawsze prace, oto ich autorzy:

      w kategorii  klas 0-3:

     1 miejsce : Franciszek Szupiluk, kl. 2d

     2 miejsce : Tadeusz Majewski, kl. 1d

     3 miejsce : Gabriela  Skarżyńska,  0k

     wyróżnienia:

     - Valeria Zinkovska, 0k

     - Antoni Kazimierczak, 0k

      

     w kategorii  klas 4-8

     1 miejsce: Małgorzata Soćko, kl. 6a

     2 miejsce: Szymon Prus, kl. 6a

     3 miejsce: Sonja Czubkowa, kl. 6m

     wyróżnienia:

     - Filip Czapiga, kl.  4p

      

     Wszystkim autorom prac serdecznie gratulujemy!

     Nagrody za udział w konkursie.Pokonkursowa wystawa prac

     _______________________________________________________

     Zawody

        Już we wczesnym wieku szkolnym dzieci zaczynają zdawać sobie sprawę ,że w przyszłości tak jak ich rodzice, również będą pracować. Ważne jest , aby od najwcześniejszych lat podejmować z uczniami tematy związane z rozwojem osobistym , a potem zawodowym.

        W naszej świetlicy organizowaliśmy  pogadanki mające na celu zapoznanie uczniów z wybranymi zawodami, kształtowanie pozytywnych postaw wobec pracy oraz rozpoznanie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień.

        Klasy czwarte stworzyły przestrzenną pracę plastyczną przedstawiająca zawody wokół nas. Uczniowie zagrali  również w grę ,w której jedna osoba  wciela się w przedstawiciela wylosowanego zawodu, a reszta klasy odgaduje, o jaki zawód chodzi.

     Praca przestrzenna wykonana przez uczniów z klasy czwartej

     _______________________________________________________

     Zabawy na boisku

     Zabawy ruchowe są bardzo ważne w rozwoju dziecka, a te na świeżym powietrzu szczególnie, dlatego dbamy o organizowanie zajęć  świetlicowych również na zewnątrz. Każda okazja jest dobra, żeby się poruszać. Dzięki zabawom ruchowym uczniowie ćwiczą sprawność mięśni, zręczność, poczucie równowagi, a  dodatkowo mają możliwość rozładowania nagromadzonej energii.

     Chłopiec stojący na drabinkach.Dziewczynki na placu zabaw.Dziewczynka na karuzeli.Chłopcy trzymający piłkę.Dziewczynka zjeżdża ze zjeżdżalni.Chłopiec stojący przy drabinkach.

     _______________________________________________________

     Wiosna

     W naszej świetlicy jest już wiosennie. Wiosna zawitała razem z przylatującymi bocianami, śpiewającymi ptaszkami, baziami w wazonach i wielkanocnymi pisankami. Na dworze coraz więcej słońca, a w naszych salach kolorowo i radośnie, o co zadbali spędzający w świetlicy czas uczniowie.

     Wielkanocne pisanki i zajączki pokolorowane przez uczniów.Wiosenna dekoracja - śpiewające ptaszki.Papierowe bociany zawieszone na tablicy dekoracyjnej.Bazie w wazonach - prace wykonane przez uczniów.

     _______________________________________________________

     Przygotowania do kiermaszu

     W naszej świetlicy trwają w najlepsze przygotowania do wielkanocnego kiermaszu charytatywnego.

     Uczniowie z chęcią wykonują przeznaczone na ten cel kolorowe pisanki, bo bardzo lubią pomagać.

     Na zdjęciach – uczennice klasy I d przy pracy oraz cały kosz przygotowanych do sprzedaży pisanek.

     Jajka ozdobione cekinami. Kolorowe jajka ozdobione przez uczniów.

     Kosz z kolorowymi jajkami wielkanocnymi.Dziewczynki wykonujące prace przy stoliku.

     _______________________________________________________

     550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

        Mikołaj Kopernik to jeden z  najbardziej znanych Polaków na świecie. Był prawnikiem, matematykiem, lekarzem, ekonomistą, dyplomatą, astronomem. Człowiek, którego dzieło ,,O obrotach sfer niebieskich ” wywróciło ówczesny świat do góry.
        Niedawno obchodziliśmy 550 rocznicę jego urodzin. Klasa I b  na zajęciach świetlicowych nie mogła przejść obojętnie obok tak ważnego wydarzenia. Uczniowie z tej okazji wykonali portrety astronoma.

     Dzieci maluja farbami pracę plastyczna.Uczennica maluje farbami.Uczeń prezentuje swoja pracę.

     _______________________________________________________

     Ferie zimowe

          Zbliżają się  ferie zimowe, które są czasem wymarzonego przez wszystkie dzieci  odpoczynku oraz zabaw i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci oraz zdrowi wrócili do domu i szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

             W świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy szereg zajęć poświęconych powyższej tematyce. Odbywały się pogadanki, zajęcia o bezpieczeństwie oraz zajęcia plastyczne, na których uczniowie wykonywali plakat o bezpiecznych zabawach zimowych. Zajęcia miały na celu wyrobienie u uczniów odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych osób, a także propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu podczas zimowego odpoczynku.

     Uczniowie trzymający wykonany plakat 


     Dokarmianie ptaków

        Już kolejny rok klasa 3a prowadzi akcję dokarmiania ptaków w okresie zimowym. Rozpoczęli ją wraz z pierwszymi opadami śniegu, pod koniec listopada ubiegłego roku. Akcja zakończy się najprawdopodobniej pod koniec lutego lub na początku marca, kiedy zwierzęta nie będą już potrzebowały naszej pomocy.

       Uczniowie klasy, w czasie świetlicowym, przypomnieli sobie najważniejsze zasady, którymi należy się kierować chcąc wesprzeć ptaki w okresie zimowym. Dobór pokarmu jest bardzo ważny, dlatego warto wiedzieć, czym karmić latających przyjaciół, aby im pomóc, a nie zaszkodzić. Jednym z dobrych pomysłów na pokarm są wszelkiego rodzaju nasiona m.in. słonecznika, kukurydzy, ziarna takie jak proso, pszenica, owies, orzechy, suszone lub świeże owoce, a także gotowane warzywa. Popularnym przysmakiem ptaków są również gotowe mieszanki tłuszczowo-nasienne w formie kul lub dzwonków. Takie przysmaki można kupić oczywiście w sklepie, ale również można je przygotować samodzielnie w domu. Smalec roztapiamy i łączymy z resztą składników. Gdy ostygnie, można włożyć go do pojemnika i wywiesić niedaleko domu.  Takie właśnie ptasie przysmaki zawiesiły dzieci podczas spaceru przy naszej szkole.

     Uczniowie podczas spaceru.

      


     Bałwanki

        Bałwan  to symbolizująca zimę figura wykonana ze śniegu, przypominająca w ogólnym zarysie człowieka. Tradycyjny bałwan składa się z trzech kul śniegowych ustawionych na sobie.  Oczy, usta i guziki wykonuje się z węgielków, nos z marchewki, ręce z patyków, natomiast nakrycie głowy stanowi garnek bądź wiadro. Czasami bałwan trzyma też miotłę.

       Obecnie, pogoda raczej wiosenna niż zimowa. Śniegu brak. Bałwanki wykonane na zajęciach świetlicowych przez uczniów klasy I d składają się tylko  dwóch kul i to papierowych . za to ich nakrycia głowy  to nie jakieś tam  garnki , ale modne kapelusze i czapki!  Wszystkie wesoło  się uśmiechają i wyglądają jak najprawdziwsze na świecie śniegowe bałwany.

     Bałwan w czapce. wyklejony przez ucznia.Praca wykonana przez ucznia.Wystawa prac uczniów na tablicy dekoracyjnej.Roześmiane dzieci przy tablicy ze swoimi pracami.


     Nowy Rok

       Uczniowie z klasy I b przywitali Nowy Rok wykonaniem pięknych , kolorowych prac z wykorzystaniem błyszczącego brokatu. Rozmawiali także o zasadach bezpiecznego  korzystania z fajerwerków - tylko pod opieką osób dorosłych.

     Uczennica pokazuje wykonaną pracę.Uczeń wykonuje pracę plastyczną. Chłopiec posypuje kartkę brokatem.

      


     Świąteczny klimat

       Kilka mroźnych i śnieżnych dni stworzyło magiczny, świąteczny klimat. Białego puchu pod dostatkiem, więc korzystamy z możliwości lepienia bałwana i organizujemy inne wesołe zabawy na  śniegu.

       W świetlicowych salach światło lampek choinkowych nadaje ciepły, przyjemny nastrój. Przy pomocy kredek i kolorowego papieru tworzymy niezliczone ilości obrazków z Mikołajem oraz  renifery, świąteczne kartki z życzeniami   i ozdoby choinkowe. Wspólnie śpiewamy kolędy.

     Wesołych Świąt!

     Świąteczne prace wykonane przez uczniówOzdoby zawieszone na choinceDzieci z ulepionym ze śniegu bałwanemChoinka przystrojona ozdobami i lampkami.


     Konkurs plastyczny  - ,,Ze sztuką na Ty”

       Sztuka – to brzmi dumnie! Aby oswoić ją wśród najmłodszych i dać dzieciom możliwość twórczego wyrazu nasza  świetlica  wraz z nauczycielem plastyki p. Eweliną Górką zorganizowała konkurs plastyczny pt. : ,,Ze sztuką na Ty".
      Dzieci miały możliwość zapoznania się z reprodukcjami wielkich dzieł sztuki i poznania  ich autorów, a zadaniem konkursu było wykonanie pracy plastycznej będącej inspiracją wybranego przez siebie dzieła znanego artysty. Do udziału w konkursie zaproszone zostały dzieci z całej szkoły. Wpłynęło wiele pięknych prac. Komisją konkursową musiała się uporać z trudnym zadaniem wyłonienia laureatów. Oto zwycięzcy w dwóch kategoriach:

     Autorzy nagrodzonych prac w kategorii I-III:
     1 miejsce - Hanna Frańczak 2d
     2 miejsce - Antonina Wróbel 2d

     3 miejsce - Franciszek Szupiluk 2d

     wyróżnienia: Aleksandra Gnaś 1d, Jerzy Gołąb 2d, Lena Laskowska 1b, Hanna Karczmarek 3a, Lena Chmielewska 2i.


     Autorzy nagrodzonych prac w kategorii IV-VIII :
     1 miejsce ex aequo : Elina Masyk 8 OP i Marcelina Skuza 4
     2 miejsce ex aequo : Angelina Anikina 8 OP i Tomasz Wilczek 5a
     3 miejsce ex aequo : Aleksander Kozłowski – Szmytkowski 4m i Aleksandra Owsianko 4 m

     wyróżnienia : Zoja Czerska 5a, Wiktoria Kardasz 5a, Yelyzaveta Zinkovska 4m, Zofia Mokrosińska 4p, Amelia Głażewska 4 l.


     Gratulujemy zwycięzcom ! 

     wystawy pracGaleria prac - Portret Artysty

     PlakatRozdanie nagród. Laureatka z klasy pierwszejTworzenie kopii obrazu. Henri Matisse, Kot ze złotą rybkąTworzenie prac konkursowychTworzenie prac plastycznychTworzenie prac plastycznych

     Wystawa prac na holu szkoły


     Andrzejki

        W świetlicy zorganizowaliśmy andrzejkowe zabawy z wróżbami. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji, a później  rozpoczęliśmy zabawę z wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość. Najbardziej atrakcyjne dla dzieci okazało się lanie wosku i odgadywanie przyszłości z powstałych figur. Ciekawe były również wróżby z kart klasycznych, które pozwalały uzyskać wskazówki dotyczące zdarzeń z nadchodzących miesięcy. Jak się okazało niektórych uczniów czeka wkrótce sława, szczęście, kariera.

     Wróżby andrzejkowe.

      


     ,,Zdrowie na talerzu”

        W trosce o rozwijanie i kształtowanie u dzieci postaw i nawyków prozdrowotnych często poruszamy  w świetlicy tematy właściwego odżywiania się. To czas wzmożonej aktywności poznawczej dziecka, dlatego uważamy  też, że należy optymalnie go wykorzystać na tworzenie właściwych zachowań prozdrowotnych.

        W klasie Id odbyły się zajęcia pt. ,,Zdrowie na talerzu”, na których uczniowie omawiali zasady zdrowego odżywiania się. Segregowali artykuły spożywcze na sprzyjające zdrowiu i takie, których powinniśmy unikać. Wykonali także kolorowe wyklejanki warzyw i owoców.

     Prace plastyczne z wyklejanką warzyw i owoców.Tablica z przypiętymi ilustracjami niezdrowej żywności.Chłopiec stojący przy tablicy z ilustracjami zdrowej żywności.


     Wystawa prac

        Młodsi uczniowie  bardzo lubią uczestniczyć w różnego rodzaju świetlicowych zajęciach plastycznych.  Uwielbiają wycinani, wyklejanki, malowanie farbami i kredkami, wylepianki z plasteliny i nie tylko. Lubią też chwalić się efektami wykonywanych z zaangażowaniem prac.

        Uczniowie klasy I d z dumą zaprezentowali swoją twórczość plastyczną  na wystawie zorganizowanej na szkolnym holu.

     Grupa dzieci siedząca przed tablicą z wystawą prac.

      


     Polska Niepodległa

         W klasie III a podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy o trudnej drodze Polski do odzyskania niepodległości.

        Dzieci z zaciekawieniem słuchały o historii naszego kraju. Dziwiły się, że ponad sto lat nie było naszego kraju  na mapach świata, że za mówienie w języku polskim można było nawet stracić życie.

        W ramach zajęć plastycznych uczniowie wykonali kotyliony w barwach narodowych, z którymi potem chętnie zapozowały do pamiątkowego zdjęcia.

     Uczniowie stojący pod tablicą z napisem ,,Niepodległa”.Dzieci wykonują przy stoliku kotyliony  z krepiny.


     Tolerancja

        W dniach 14-18 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Tydzień Tolerancji. Czas ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób - kolegów, koleżanek.

        Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach tematycznych, tworzyli bardzo ciekawe prace plastyczne, okolicznościowe wierszyki, w których wyjaśniali czym jest tolerancja i jakie ma znaczenie we współczesnym świecie. Nauczyciele uświadamiali dzieciom, że brak tolerancji to dyskryminacja inności.

        Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w ubiegłym tygodniu towarzyszyły uczniom, pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca.

        Pamiętajmy, że tolerancja to absolutne minimum, a najważniejszym celem jest akceptacja. Uczmy się i poznawajmy nasze różnice!

     Dzieci w trakcie pracy przy wykonywaniu plakatu.Plakat – planeta Ziemia i dookoła kolorowe dłonie z papieru.Dzieci wykonujące plakat.


     Akcja  ,,Wiem co jem. Kuchnie świata”

        W dniu 09.11.2022r.  świetlica miała zaszczyt reprezentować naszą szkołę w wydarzeniu dzielnicowym pod hasłem ,,Wiem co jem. Kuchnie świata”. Organizatorem tegorocznej akcji była Szkoła Podstawowa nr 247. Każda ze szkół bielańskich prezentowała kuchnię z innego zakątka świata.   Nasza świetlica przygotowała stoisko z potrawami kuchni gruzińskiej. Znalazły się tam najbardziej znane dania tej kuchni , jak:  pierogi chinkali, placki z serem chaczapuri, lobiani z czeronej fasoli,  przystawki pchali, badridżani -roladki z bakłażana oraz pierogi pieczone zw. gwezeli.  Nie zabrakło  też gruzińskich słodyczy o nazwie czurczchele- nawleczone na nitkę orzechy, oblane sokiem z winogron. Były też ciasteczka z rodzynkami -kiszmiszani  i ciasto herbaciane. Stoisko naszej szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem, a potrawy kuchni gruzińskiej przez nas przygotowane bardzo smakowały.

     Uczniowie SP133 na tle przygotowanych dań.Uczniowie SP133 na tle przygotowanych dań.Uczniowie SP133 na tle przygotowanych dań.


     Konkurs ,,Eko-zwierzak”

        Z okazji obchodów „Dnia Ziemi” odbył się  konkurs plastyczny dla uczniów  klas 1-6   pod hasłem „Eko-zwierzak”. Zadaniem konkursowym było wykonanie dowolnego zwierzątka z materiałów różnych, przeznaczonych do recyklingu. Część prac młodsi uczniowie wykonywali podczas zajęć świetlicowych. Na holu 1 piętra naszej szkoły powstała atrakcyjna wystawa pomysłowych prac – „Ekologiczna wyspa”.    

        Rozwiązanie konkursu było trudne. Oto werdykt komisji konkursowej:

      

     I miejsce zajęła – Aleksandra Gnaś

     II miejsce – Franciszek Szupiluk

     III miejsce – Ksawery Majkusiak

      

     Wyróżnienia:

     Małgorzata Pszonka

     Alicja Rynkiewicz

     Antoni Skaliński

     Aleksander Kowalik

     Varvara Ustych

     Piotr Bystydzieński

        Wszystkim należą się gratulacje. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności oraz wyobraźni twórczej.

     Konkurs ,,Eko-zwierzak” - zbiór prac udzniów.Konkurs ,,Eko-zwierzak” - praca z miejsc 1-3.Konkurs ,,Eko-zwierzak” - praca z miejsc 1-3.Konkurs ,,Eko-zwierzak” - praca z miejsc 1-3.

      


     Święto Zmarłych jako pamięć o tych, którzy odeszli

         Zaduszki i Dzień Wszystkich Świętych to ważne święta w naszej kulturze. Chociaż śmierć jest tematem którego unikamy, zwłaszcza w rozmowach z dziećmi, to  w tym szczególnych dniach wspominamy bliskich , którzy odeszli. W naszym kraju ze Świętem Zmarłych związany jest ogień – symbol pamięci, wdzięczności i modlitwy.

        W świetlicy w tym szczególnym okresie rozmawialiśmy o odwiedzaniu cmentarzy , o paleniu zniczy i dekorowaniu grobów kwiatami. Oglądaliśmy filmy edukacyjne na temat obchodzenia Święta Zmarłych w Polsce i w innych częściach świata. Wspominaliśmy też znane osoby ze świata kultury, które odeszły w ostatnim czasie.


     Savoir-vivre

        „Dobre wychowanie zawsze popłaca. To dzięki niemu jesteśmy lubiani i akcepotwani –
     w domu, w szkole, w towarzystwie. Jednak uczenie dzieci zasad savoir-vivru nie jest łatwe, gdyż dzieci bardzo nie lubią sztywnych reguł: nie wolno, trzeba, należy, musisz, nie powinieneś. Brzmi nudno i nieciekawie! ...” - oto wstęp książki autorstwa Grzegorza Strzebońskiego pt. „Dobre maniery dla dzieci”.

       W minionym tygodniu klasa 3a z wielkim zaciekawieniem słuchała pełnych humoru wierszyków ze wspomnianej powyżej pozycji książkowej. Każda opowiastka opowiadała o jednej zasadzie, której warto przestrzegać i obrazowo wyjaśniała dlaczego tak jest. Kolorowe i ciekawe ilustracje Kaliny Zatoń uatrakcyjniły wspólną lekturę.

       Dzieci poznały klasyczne reguły zachowania np. przy stole, w  komunikacji miejskiej czy w szkole, ale również dowiedziały się jak powinny się zachować korzystając z Internetu czy w kontaktach z nieznajomymi.


     Owady jesienią

      Dzisiaj na zajęciach  świetlicowych uczniowie klasy I d dowiedzieli się, dlaczego nie spotykamy owadów zimą.

     Jesienne, coraz krótsze dni i spadające temperatury powietrza są sygnałem dla owadów, że zbliża się zima. Wtedy większość tych zwierząt  zapada w tzw. sen zimowy, w którym to wszelkie procesy życiowe są maksymalnie spowolnione, aby w ten sposób umożliwić przetrwanie.  Od dzisiaj świetliczaki z I d wiedzą, że do przezimowania owady wykorzystują m.in. podziemne korytarze, ściółkę leśną, szczeliny w korze drzew czy spróchniałe kłody i mieszkania ludzi.

     Na zajęcia jeden z uczniów przyniósł gniazdo szerszeni (oczywiście bez jego mieszkańców),  które wszyscy mogli bezpiecznie zobaczyć z bliska.


     Dzień Edukacji Narodowej

     14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Z tej okazji uczniowie  klas czwartych  przygotowali  plakat przedstawiający drzewo z podziękowaniami dla nauczycieli.

     Uczniowie pamiętają o nauczycielach i składają podziękowania za wszystkie starania wkładane w ich edukację i wychowanie. Dziękują również za cierpliwość, uśmiech i każde dobre słowo.


     Światowy Dzień Zwierząt

      W dniach 4-8 października obchodziliśmy w naszej świetlicy Światowy Dzień Zwierząt.
     Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim o prawach zwierząt - zapewnienia im godności życia, bezpieczeństwa i wolności.
        Na świetlicowych zajęciach uczniowie opowiadali o swoich ulubionych zwierzakach, pokazywali zdjęcia tych, które mają w domu. Wykonywali prace plastyczne z kasztanów, liści, rysowali kredą na boisku szkolnym.
         Nauczyciele przypomnieli uczniom o zbiórce darów dla schroniska, która trwa w naszej szkole.
     Warto pamiętać, że cały październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.


     Dary jesieni

     Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku. Przekonały się o tym uczniowie klasy I b. Na zajęciach świetlicowych świetliczaki odgadywały jesienne zagadki, rozpoznawały przyniesione dary jesieni za pomocą dotyku i węchu. Wszystkie jesienne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości. Jesień to treż czas zbioru grzybów, jagód i innych darów lasu. Uczniowie świetlicy po obejrzeniu filmu edukacyjnego pt. „ Jak zbierać grzyby”, wykonały makiety grzybków. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wiele praktycznych rzeczy na temat zbierania oraz rozpoznawania grzybów jadalnych i trujących.


     Słoneczniki

     Słoneczniki to jedne z najbardziej okazałych kwiatów lata i wczesnej jesieni. Gdy jest mniej słońca, a dni coraz chłodniejsze, mogą znacznie poprawić nasz nastrój. Między innymi z tego powodu mali artyści z klasy I d wykonali piękne słoneczniki z kolorowego papieru. Chociaż za oknem szaruga, to   w sali od razu zrobiło się przyjemniej.


     Bezpieczni w szkole i nie tylko

     Jak co roku, w pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego omawialiśmy zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i  przypominaliśmy sobie znaczenie  podstawowych znaków drogowych.

       Nauczyciele świetlicy przypominali  również uczniom  o tym, że niebezpieczeństwa drogowe nie są jedynymi, na które narażone są dzieci. Panie przestrzegały między innymi przed przyjmowaniem prezentów od obcych ludzi oraz przypomniały o konieczności stosowania elementów odblaskowych.

      Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.


     Pierwszaki

      Jak co roku, do naszej świetlicowej społeczności dołączyły  pierwszaki. Naładowani energią i gotowi na nową przygodę.

        Zaraz po pierwszych dniach adaptacji  zabrały się za twórczość plastyczną. Uczniowie klasy I d wykonali piękne, kolorowe sowy i ptaszki, które ozdobiły korytarz i  klasową tablicę dekoracyjną.


     Nowy rok szkolny 2022/2023

     Wakacyjny czas szybko upłynął. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/ 2023. Pracę rozpoczęła również nasza świetlica szkolna, gdzie można miło spędzić czas w sympatycznej atmosferze.

     Pierwsze dni upłynęły nam na zapoznaniu  z zasadami bezpieczeństwa, a także z regulaminem świetlicy szkolnej oraz na przypomnieniu sobie zasad zachowania w grupie.

     Wszystkim uczniom i  świetliczakom życzymy udanego roku szkolnego!


     XVI edycja Bielańskiego Konkursu Artystycznego ,,Świetliczek”

        Z radością informujemy, że uczniowie naszej świetlicy odnieśli sukces w XVI edycji Bielańskiego Konkursu Artystycznego ,,Świetliczek”. W konkursie plastycznym pt. ,,Ptaki barwne, rajskie, kolorowe! Fantastyczne i bajkowe!” prace naszych uczennic, wykonane pod kierunkiem p. A. Sierańskiej oraz p. B. Bujnowskiej, bardzo się spodobały i zostały nagrodzone.

     Wyniki:

     1 miejsce - Hanna Sielska 3b

     2 miejsce -Natalia Kurnicka 3b

     3 miejsce - Kateryna Mikolaieva 4j

     Gratulujemy!!!


     Zakończenie roku 2021/2022 w świetlicy

     Rok szkolny żegnamy jak co roku...na wesoło!

     Korzystając ze sprzyjającej pogody zorganizowaliśmy gry i zabawy na szkolnym boisku. Słodycze co prawda nie są zbyt zdrowe, ale w taki wyjątkowy dzień trudno było świetliczakom odmówić.  Wszyscy lubimy naszą szkołę, ale nadchodzący czas wakacyjny  ( trzeba przyznać)  jest równie przyjemny.

     Tego dnia  czuło się w świetlicy przedsmak wakacyjnej zabawy.

     Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!


     Dzień Przyjaciela

        Jedna z popularnych sentencji życiowych mówi o tym, że jeśli człowiek jest zdrowy, ma rodzinę, dach nad głowa i wiernego przyjaciela, to jest bogatszy niż mu się wydaje. Dzień Przyjaciela to niezwykle ważne święto w kalendarzu świąt nietypowych.

       Dziś w świetlicy rozmawialiśmy o przyjaźni, dbaniu i pielęgnowaniu tej ważnej relacji. Uczniowie skupili się na tych cechach , które najbardziej lubią i cenią u swoich przyjaciół, a następnie wypisywały je na kartkach. Podczas zajęć czas umilała świetliczakom piosenka o przyjaźni.


     Konkurs malowania kredą

         10 czerwca w klasie III p odbył się świetlicowy konkurs malowania kredą. Dla uczestników zadanie nie było łatwe do wykonania,  ze względu na duży rozmiar prac. Zamiast kredek trzeba było użyć kredy, a zamiast kartki była niemal nieograniczona powierzchnia kostki brukowej na naszym boisku. Chętnych jednak nie brakowało. Boisko ożywiły piękne, kolorowe prace uczestników konkursu. 

       I miejsce zajęła tęcza namalowana przez Amelkę Głażewską, II miejsce zajął Aleksander Kowalik, który namalował swoją podobiznę w dużym powiększeniu, natomiast  III miejsce zajęła kolorowa babeczka z wisienką namalowana przez Agatkę Jedlikowską.


     Światowy Dzień Oceanów

         8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. Morza i oceany to największy obszar naszej planety , a życie na Ziemi wręcz nie mogłoby bez nich istnieć. Jest to niezwykle ważny dzień, który przypomina nam, że oceany są skomplikowanym i kruchym organizmem, wciąż pełnym tajemnic. Odgrywają ogromną rolę w ekosystemie.

        Nawiązując do tego dnia, dzieci z klasy III b wykonały pracę plastyczną. Malowały i rysowały  stworzenia wodne i rośliny żyjące na dnie oceanu.

        Pamiętajmy, że życie jest tam, gdzie jest woda, a ziemski wszechocean z jego najróżniejszymi przejawami jest fundamentem naszej planety.


     Dzień Dziecka

        Tego dnia szkoła jak zawsze tętniła życiem, ale zamiast lekcji było mnóstwo zorganizowanej przez nauczycieli zabawy. Dzień Dziecka postanowiliśmy   uczcić zorganizowaniem pikniku z licznymi atrakcjami.

        W świetlicy największym zainteresowaniem cieszyło się lubiane przez dzieci malowanie twarzy, a także kolorowe warkoczyki wplatane we włosy i zmywalne tatuaże. Dla spostrzegawczych odbył się konkurs ,,Co z nich wyrosło?”, w którym trzeba było trafnie rozpoznać twarze nauczycieli na fotografiach z okresu dzieciństwa.      

        Chociaż pogoda nie dopisała to nasza szkoła była pełna słońca i dziecięcej radości. Atmosfera tak bardzo się udzielała, że nawet niektórzy dorośli poczuli się jak dzieci i ukradkiem korzystali z dostępnych atrakcji.


     Dzień Mamy

        Mama to dla każdego dziecka najważniejsza osoba na świecie. Miłość i całodobowe wsparcie, wielozadaniowość i zaradność -  to tylko kilka z jej supermocy. Nic dziwnego , że Dzień Mamy to wyjątkowy dzień także dla dzieci.

        To święto ma na celu okazanie mamom szacunku i podziękowania za trud włożony w wychowanie. W tym dniu mamy są szczególnie obdarowywane laurkami, kwiatami i podarkami wykonanymi przez dzieci.

         Zgodnie z tradycją uczniowie klasy III p wykonali dla swoich mam pięknie dekorowane laurki w kształcie serca.  Rozmawiali też o swoich mamach i o tym, czego najlepiej życzyć mamie . Zapisali swoje życzenia na dużej tablicy.

      


      Kreataywne zabawy

         W minionym tygodniu klasa IIa postanowiła wykorzystać kolorowy „materiał”, który od początku roku szkolnego gromadzony  jest przez klasy I-III.  Chodzi mianowicie o nakrętki zbierane na szczytny cel. Zanim jednak zostaną przekazane do fundacji, dzieci wykorzystały je do kreatywnego tworzenia  figur -  konstrukcji ze swojej wyobraźni.  I tak powstały przeróżne dzieła, m.in. figury szachowe, łąka marzeń, olbrzymy, pałac  itp.

        Drugoklasiści bawili się przy tym doskonale, co potwierdza  tezę, że do zabawy potrzeba niewiele. Najważniejszy jest pomysł i wyobraźnia, a tego w klasie IIa nie zabrakło.

        Na koniec wszystkie dzieci postanowiły ułożyć wielkie serce i w ten sposób przesłać najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom w dzień ich święta.

      


     Łąka kwietna

         Klasy Ii oraz IIj zaangażowały się w akcję Szkolnego Koła Wolontariatu -  ,,Łąka kwietna"

         Łąka kwiatowa, inaczej określana także jako łąka kwietna,  najczęściej kojarzy się z polnym krajobrazem.  Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć ją w swoim ogrodzie. Postanowiliśmy taką łąkę stworzyć w naszym szkolnym ogródku.

         Pracę rozpoczęliśmy od przygotowania miejsca. Trzeba było oczyścić rabatki z niepotrzebnych chwastów i  przyciąć przekwitłe żonkile. Z tym zadaniem świetnie poradziły sobie pierwszaki. Następnie do swoich zadań ruszyli uczniowie z klasy 2j. Sprawnie i szybko wykopali dołki , a potem  można było wspólnie rozpocząć siew. Pamiętaliśmy również o tym, aby dokładnie podlać świeżo zasiane nasiona.

          W naszym ogródku już za kilka tygodni rozkwitną piękne chabry, niezapominajki, goździki, dzwonki i groszek pachnący.

         Uczniowie mieli fantastyczną zabawę, ale i lekcję przyrody. W wolnych chwilach przeglądali przyrodnicze  tablice edukacyjne.


     Warto czytać książki

        W naszej świetlicy wszyscy to wiedzą , że czytanie książek ma mnóstwo zalet. Czytanie poszerza zasób słownictwa, ćwiczy umiejętność skupienia uwagi i koncentracji, rozwija wrażliwość, poszerza wiedzę, a nawet kształtuje osobowość. Zajęcia czytelnicze to ważny element programu dnia w szkolnej świetlicy. Czytamy indywidualnie i w grupach, po cichu i na głos. Korzystamy z biblioteki szkolnej, a także z naszej świetlicowej biblioteczki.  


     Konkurs wiedzy ekologicznej

       W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, w naszej świetlicy przeprowadzony został Konkurs wiedzy ekologicznej. Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów postaw proekologicznych. Konkurs miał formę quizu. Chętni uczniowie z klas II-IV,  rozwiązywali test z pytaniami zamkniętymi na temat ochrony środowiska i problemów ekologicznych. Po analizie i sprawdzeniu testów okazało się, że uczniowie udzielali trafnych odpowiedzi, co świadczy o dużej wiedzy z zakresu ekologii. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić dyplomami i nagrodami następujących uczestników:

     I miejsce z maksymalną ilością punktów 22/22 : Aniela Vysata-Jerzak 2o, Aleksandra Prościńska 3b, Stanisław Descours 3d.

      

     II miejsce  z liczbą 21/22 zdobytych punktów: Dominik Krukowski 2a, Kazimierz Miros 2o, Michał Dusoge 2o, Marek Czaja 2o, Bruno Piecewicz 2o, Stanisław Gurak 2a, Antonina Parysz 2o, Rita Włodowska 2o, Kornel Kosmal 3p, Jakub Szklarski 3p, Amelia Głażewska 3p, Marcelina Skuza 3p,Tadeusz Wróblewski 3p, Agata Jedlikowska 3p, Filip Czapiga 3d, Lilia Chodźko 3d, Hanna Kakiet 3d, Anna Olton 3d, Maksymilian Szczygieł 3d.

     Wszystkim  wyróżnionym gratulujemy i mamy nadzieję, że posiadana wiedza z zakresu ekologii pozwoli na aktywne dbanie o  środowisko.


     Była sobie żabka mała..

        Wcale nie taka mała!  Żaby w wykonaniu klasy III p na zajęciach świetlicowych ozdobiły klasową tablicę dekoracyjną, na której pani Agata wspólnie z  uczniami  stworzyła dla nich łąkę pełną kwiatów i owadów.  Wykonywanie tych płazów sprawiło  wiele radości. Wzbudzały taką sympatię, że uczniowie z żalem rozstawali się z nimi zawieszając na klasowej tablicy.

        Przy okazji zajęć plastycznych przypomnieliśmy sobie o tym ,że żaby są pod ochroną. Na własność można posiadać jedynie żaby,  załóżmy takie jak nasze, czyli z papieru. Pamiętajmy, że dbanie o naszych zwierzęcych przyjaciół  jest naszym obowiązkiem i służy nie tylko zwierzakom, ale i nam samym, a także przyszłym pokoleniom.

      


     Światowy Dzień Ziemi

     Światowy Dzień Ziemi to święto naszej planety.  Obchodzimy je 22 kwietnia.

      Pogadanki, wspólne dyskusje i  krzyżówki pogłębiły wiedzę dzieci z zakresu ekologii. Na zajęciach świetlicowych przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo segregować śmieci, obejrzeliśmy edukacyjne filmy poruszające różne problemy ekologiczne. Wykonaliśmy piękne prace oraz plakaty, których tematyką była ochrona Ziemi. Uczniowie z klas II-IV mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska w świetlicowym konkursie-quizie.

        Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem, więc dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem. 


     Wielkanocne życzenia

     Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy, 

     żeby wszystkie życzenia okazały się do spełnienia,

     aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości,

     abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności

     i niech symbol boskiego odrodzenia będzie dla nas celem do spełnienia.

     Wesołych świąt!


     WIELKANOCNE TRADYCJE

     Wielkanoc w Polsce i na całym świecie wiąże się z licznymi tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Również w naszej w świetlicy szkolnej można już poczuć wielkanocną atmosferę. Wykonywanie pracy plastycznej  - kurczaka wielkanocnego, przyniosło dzieciom z klasy III d wiele radości. W trakcie zajęć uczniowie czytali wiersze o tematyce wielkanocnej: „Wielkanocny stół”, „Pisanki” oraz książkę ,,Wielkanocne zwyczaje”.


     Kiermasz kartek wielkanocnych

        W dniach 6 -7 kwietnia odbył się w naszej szkole kiermasz kartek wielkanocnych, własnoręcznie wykonanych przez nauczycieli świetlicy i uczniów. Dochód ze sprzedaży kartek zostanie przeznaczony na pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy.

        Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Każda kartka była niepowtarzalna, wykonana z niezwykłą starannością.

        Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swoje prace i tym, którzy zakupili kartki.


     Konkurs ,,Koty i kociaki” rozstrzygnięty!

     Z okazji Światowego Dnia Kota odbył się konkurs plastyczny, do którego zgłoszono wizerunki kocurów, kotów i kociaków wykonane różnorodnymi technikami przez uczniów uczęszczających do naszej świetlicy.

     W kategorii klas I-II pierwsze miejsce zajął kot w wykonaniu Macieja Sypczuka z klasy I i, drugie miejsce zajęła praca wykonana przez Veronicę Molinero z klasy I d,  natomiast trzecie miejsce zajęła praca Grzegorza Dobraczyńskiego z klasy II a.

     W kategorii nieco starszych uczniów z klas III-IV pierwsze miejsce zajęła Julia Kozłowska z klasy IV a, drugie miejsce Marcysia  Skuza z klasy III p, a trzecie Zosia Wnorowska i Natalka Kurnicka  z klasy III b.

     Gratulujemy !


     Radosny dzień wiosny

     Klasa III p wybrała się na spacer w pobliżu szkoły w poszukiwaniu wiosny. Wcześniej uczniowie mieli okazję uczestniczyć w licznych pogadankach dotyczących zmian zachodzących w przyrodzie wiosną. Oglądali tez krótkie filmy edukacyjne o zwiastunach wiosny.  Podczas spaceru zauważyli pąki na drzewach, pierwsze rozwijające się listki, a nawet pierwsze kwiatki. Słychać tez było głośny  śpiew ptaków, a słońce tak przygrzewało, że można było zdjąć zimowe kurtki.

     To był radosny dzień !


     Wiosna w świetlicy

     W tym tygodniu do świetlicy naszej szkoły zawitała wiosna. Uczniowie aktywnie korzystali z pięknej pogody, bawiąc się na szkolnym placu zabaw z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Świetliczaki chętnie grały w „zbijaka”, „badmintona” oraz piłkę nożną. Uczniowie próbowali również swoich sił w utrzymaniu równowagi na „balance boardzie”. Liczymy, że ta piękna pogoda zostanie z nami na długo.


     Dzień Kobiet

     W minionym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy z klasy 2a stanęli na wysokości zadania i zorganizowali dla swoich dam symboliczne niespodzianki. A cała klasa, zachęcona propozycją Małego Samorządu Uczniowskiego klas I-III, postanowiła w tym dniu wybrać najsympatyczniejszą koleżankę w klasie. Wybór nie był łatwy, ale ostatecznie największą ilość głosów zdobyła przesympatyczna Zosia Furgała. Gratulujemy!

      


     W zimowej szacie

        Chociaż śniegu jak na lekarstwo to nadal mamy kalendarzową zimę. Na zajęciach omawiamy cechy zimowej pogody i rozmawiamy jak się ubierać i bezpiecznie bawić na zewnątrz. Słuchamy i uczymy się piosenek o zimie oraz wykonujemy prace plastyczne, na których jest mnóstwo śniegu, w przeciwieństwie do aury panującej za oknem.

        Bajkowy, zimowy klimat tak przedstawiła klasa III p:

      


     Bezpieczne zabawy zimą

         Zima to wspaniały czas zabaw na świeżym powietrzu, jednak bezpieczne zabawy wymagają szczególnej ostrożności.

         W tym tygodniu w  klasie III d omawialiśmy zasady, których należy przestrzegać podczas zabaw na śniegu i lodzie. Rozmawialiśmy także na temat różnych dyscyplin sportowych takich jak narciarstwo alpejskie i klasyczne, snowboarding, saneczkarstwo, bobsleje, skeleton, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe.

       W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace przedstawiające postać sportowca uprawiającego jedną z dyscyplin sportów zimowych.

        Nie zabrakło też zabawy ruchowo- naśladowczej ,, Śniegowe kule”, podczas  której dzieci powtarzały hasła na temat bezpieczeństwa.      Natomiast w  czasie zajęć muzycznych  zapoznały się z piosenkami ”Zimowe zabawy” i ,,Pora na zimowy sport”.

      


     Gry i klocki

     W świetlicy uczniowie chętnie spędzają wolny czas korzystając z dostępnych gier planszowych i różnych rodzajów klocków. Każdy znajdzie cos dla siebie. To nie tylko doskonała zabawa.  Gry uczą strategicznego myślenia i planowania, podstawowych pojęć matematycznych, ćwiczą koncentrację uwagi. Zabawy konstrukcyjne zaś rozwijają wyobraźnię i kreatywność, a także uczą wspólnego działania. To wyjątkowy czas spędzony w gronie rówieśników, z dala od komputerów i smartfonów.


     Dzień Babci i Dzień Dziadka

     Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta , o których nie można zapomnieć, dlatego wszystkie dzieci w naszej  świetlicy chętnie wykonywały laurki i własnoręcznie robione prezenty.  Przypominaliśmy tez sobie poznane wcześniej piosenki i wierszyki  dla babć i dziadków,  z zapałem ćwiczyliśmy recytację. Nic przecież nie wzrusza dziadków tak  jak własnoręcznie przygotowane przez wnuki podarki, albo wyrecytowany wierszyk, nawet z drobnymi pomyłkami.


     Karnawał

     Karnawał trwa! Czas tańców i wesołej zabawy. Klasa 2j podczas zajęć świetlicowych poznała historię tradycji zabaw noworocznych  w Polsce oraz niezwykle piękne zwyczaje karnawałowe na świecie. Uczniowie stworzyli również własne maski wykorzystując różne ozdoby plastyczne. Każda była inna i niepowtarzalna.  Wykonane prace zostały zaprezentowane na klasowej wystawie.

     Więcej zdjęć w galerii


      

     Witamy nowy rok 2022

     Po hucznych zabawach sylwestrowych wracamy z uśmiechem do pracy. Nowy rok , czyli nowa data, nowy etap.  Chociaż w nowych postanowieniach może wytrwamy tylko pierwszych kilka tygodni  to rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest umiejętność stawianie sobie celów i dążenia do ich realizacji. To przecież nauka odpowiedzialności za siebie i swój los.

      Wraz z nowym rokiem szkolny korytarz przed świetlicą ozdobiła noworoczna dekoracja.


     NAJPIĘKNIEJSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA,

              CIEPŁYCH W SERCU, MROŹNYCH NA ZEWNĄTRZ,

                     RODZINNYCH I TYCH WYMARZONYCH

                    ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

      

                                                              ŻYCZY

                               ŚWIETLICA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 133

                                                       W WARSZAWIE

     _________________________________________

     Mikołajki

     Ho, ho, ho!

      Dzisiejszej nocy widziano nad naszą szkołą mikołajkowy zaprzęg z reniferami! Mikołaj pamiętał o każdej świetlicowej grupie i zostawił dla wszystkich słodycze. W tym szczególnym dniu przypominaliśmy sobie historię Świętego Mikołaja, śpiewaliśmy piosenki  o Mikołaju i rysowaliśmy rysunki z jego postacią. Chociaż każdy wie jak Mikołaj wygląda, to dzieci z klasy III p ćwiczyły rysowanie, korzystając z filmów edukacyjnych wyświetlanych na tablicy multimedialnej. Niebawem wszystkie rysunki zostaną wysłane  do Laponii w podziękowaniu , że o nas pamiętał. Mamy nadzieję, że się ucieszy!

     _________________________________________

     Wróżby andrzejkowe

     W polskim kalendarzu istnieje wiele tradycji, o których w ostatnich czasach powoli się zapomina. Mowa tu o Andrzejkach czy Katarzynkach, które rokrocznie były obchodzone przez naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Żeby przypomnieć i skłonić naszych najmłodszych do powrotu do starej, dobrej tradycji klasy 2j oraz 3b  zorganizowały w swoim gronie popołudnie zabaw andrzejkowych. Dzieci, w klimacie zabawy z przymrużeniem oka, miały możliwość zobaczenia jak kiedyś lało się wosk, do czego służył klucz  i co z tego mogło wyniknąć ...

     Więcej zdjęć w galerii

     _________________________________________

     Misiowy konkurs

      Z okazji Dnia Pluszowego Misia nauczyciele świetlicy – p. Barbara Bujnowska i p. Halina Kasznia zorganizowały konkurs plastyczny. Do udziału zaproszone zostały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - IV. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w dowolnej technice ulubionego misia - bohatera wybranej książki. Temat konkursu okazał się bardzo atrakcyjny dla dzieci. Do świetlicy napłynęło mnóstwo ciekawych i bardzo uroczych prac, jak to zdarzyć się może w przypadku misia, największego przyjaciela każdego dziecka. Komisja konkursowa miała nie lada trudność aby wyłonić laureatów. 

     Oto autorzy prac nagrodzonych w kategorii wiekowej klasy 0-2:

     1 miejsce: Leopold Skuza kl.1d

     2 miejsce ex aequo: Antonina Wróbel kl. 1d, Antoni Skalski kl. 1d

     3 miejsce ex aequo: Julian Włoczewski kl.1d, Franciszek Szupiluk kl.1d

      

     Autorzy prac wyróżnionych:

     Jakub Dziewulski kl. 1i, Leon Siedlecki kl. 1d, Zofia Owczarczyk kl.,,0’’, Martyna Buczek kl.2 a, Małgorzata Pszonka kl. 1i, Klara Pabjańczyk kl. 1i,  Hanna Michalczyk kl.1d, Alicja Rynkiewicz, kl. 1d, Natalia Czapnik kl. 1i.

     W kategorii wiekowej klas 3-4:

     1 miejsce: Julia Kozłowska kl.4a

     2 miejsce ex aequo: Hanna Sielska kl. 3b, Agata Jedlikowska kl.3p

     3 miejsce: Aleksander Kowalik kl. 3p

      Autorzy prac wyróżnionych: Amelia Głażewska kl.3p, Marcelina Skuza kl.3p

      

     Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej, którą mogła obejrzeć cała społeczność szkolna. Wszystkim serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

     _________________________________________

     Dzień Pluszowego Misia

      Dzień pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada i to nie jest przypadkowa data. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.   Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosevelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

         Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

                Uczniowie klasy 1i przyłączyli się do obchodów święta pluszowego misia. Z ogromnym zaangażowaniem oraz z dbałością o szczegóły, wykonali przepiękne portrety swoich ukochanych przytulanek.

     Więcej zdjęć w galerii

     _________________________________________

     Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     5 listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w klasie III p odbyło się bajkowe spotkanie, na którym opowiadaliśmy o swoich ulubionych bohaterach, o ulubionych scenach, w których występują, o ich dobrych i złych cechach.  Wspólnie czytaliśmy fragmenty bajek i baśni, a potem tworzyliśmy naszych ulubieńców z plasteliny.

     _________________________________________

     Świetliczak na medal

     5 listopada zakończył się świetlicowy konkurs zorganizowany przez p. Agatę Zych ,,Świetliczak na medal”. Konkurs był sprawdzianem znajomości zasad regulaminu naszej świetlicy i miał formę quizu. Z odpowiedzi udzielanych przez uczestników można wywnioskować, że w świetlicy trzeba pamiętać między innymi  o dobrej, wesołej zabawie. Wszyscy uczestnicy, którzy prawidłowo odpowiedzieli na co najmniej 9 pytań otrzymali słodki upominek.

     _________________________________________

     Wystawa prac ,,Jesienne inspiracje”

     Korytarz naszej szkoły ozdobiła wystawa prac uczniów klas III i IV wykonanych w trakcie zajęć świetlicowych. Niepowtarzalne prace zostały wykonane różnorodnymi technikami. Zachwycają pomysłami i są tak kolorowe jak kolorowa bywa jesień.

     Zapraszamy do podziwiania!

     Więcej zdjęć w albumie fotograficznym

     _________________________________________

     Dzień Dobrego Jedzenia

     Miniony tydzień upłynął pod hasłem 'Dzień Dobrego Jedzenia' . W trakcie zajęć uczniowie rozmawiali na temat zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, a w szczególności roli śniadań w codziennym żywieniu. Na podsumowanie  stwierdzili , że jedzenie odżywia ciało, ale i mózg. Rozmowa była powodem do wykonania prac plastycznych inspirowanych obrazami Arcimbolda.

     _________________________________________

     Konkurs ,,Ekologiczne drzewo z surowców wtórnych”

     Świetlicowy konkurs plastyczny „Ekologiczne drzewo z surowców wtórnych” rozstrzygnięty!

     Konkurs zorganizowany przez  p. Anetę Boniakowską przeznaczony był dla świetlików klas trzecich. Pierwsze miejsce zajęła Zosia Mokrosińska z klasy III d. Przyznano także dwa wyróżnienia, które otrzymały  Hania Kakiet oraz Tola Tropaczyńska i Lila Chodźko , za prace wykonaną wspólnie.

     Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

     _________________________________________

     Czas zadumy i refleksji

     Jesienny czas skłania do refleksji. Wraz z nadejściem listopada, pełni zadumy odwiedzamy cmentarze i miejsca pamięci narodowej. Świetlica, kultywując zwyczaje zbliżających się Wszystkich Świętych,  odwiedziła lokalne miejsce pamięci narodowej -  pomnik upamiętniający  Żołnierzy 77 Pułku Piechoty Okręgu Nowogrodzkiego Armii Krajowej przy Placu Konstytucji w Warszawie. Grupa V świetlicy szkolnej  (klasa 2o) poznała krótką historię bohaterów pomnika. Uczniowie i nauczyciele świetlicy,  z należytą powagą, minutą ciszy oddali hołd poległym. Zapalili także znicze przy pomniku.   

      

     _________________________________________

     Jesień

     Jesień to nieco nostalgiczna pora roku…ale nie u nas!

     W naszej świetlicy jesień to kolorowe kredki i farby, to zabawy przy dźwiękach ulubionych przez dzieci piosenek oraz wyjątkowe konstrukcje z klocków. Jesień to zabawy z piłką i wesołe śmiechy na boisku przy podrzucaniu w górę kolorowych liści, które pan woźny codziennie próbuje zgarniać na gromadki.

      Na zdjęciach roześmiane buzie z klasy III p.

     _________________________________________

     #SzkołaPamięta

     Klasa 1i, w ramach zajęć świetlicowych, przyłączyła się do akcji #SzkołaPamięta.  To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

     W trakcie zajęć uczniowie rozmawiali na temat obchodów świąt zadusznych w Polsce.  Następnie wykonali pracę plastyczną, techniką origami płaskie z koła - ,, Znicz”.  Z dumą prezentowali swoje dzieła.

     _________________________________________

     Twórczość ludowa dawniej i dziś…

     Bogactwem naszej ojczyzny są kultura i tradycje. Kształtowały się one przez stulecia, od kiedy Polska pojawiła się na mapie Europy. Burzliwe losy naszego kraju spowodowały, że wiele wartości tego dziedzictwa utraciliśmy, lecz niektóre zostały.  W obecnym czasie są docenione przeżywając prawdziwy renesans. Wzory ludowe, tak charakterystyczne dla naszego kraju pojawiają się na wielu przedmiotach codziennego użytku.

     Wpisując się w ten trend, w  minionym tygodniu praca w świetlicy upływała pod hasłem „Twórczość ludowa dawniej i dziś”. Zgodnie z tematyką hasła prace plastyczne w klasie I d miały charakter folkowy. Uczniowie ciężko pracowali wykonując piękne kolorowanki oraz zakładki do książki z motywem łowickim. Piękne prace, które powstały na zajęciach długo będą służyć uczniom, którzy swoja przygodę z czytaniem dopiero rozpoczynają…

      

     ______________________________________________________________

     Zajęcia poranne

      Podczas porannych zajęć tematycznych, rozmawialiśmy z dziećmi o  jesieni i jej darach. Po rozmowie w kręgu, uczniowie postanowili wybrać symbol najbardziej charakterystyczny dla tej pory roku. Ostatecznie, prawie jednogłośnie, wybraliśmy dynię, jako królową jesieni.  Stąd też tematem pracy były dynie wykonane w formie wydzieranki przez uczniów klas I, II i III.

     ______________________________________________________________

     Snuj się ,snuj bajeczko…

      

     Baśnie, opowieści pełne fantazji i bajkowych postaci to magia dzieciństwa. Dzieci uwielbiają bajki, dlatego też klasa 3b stworzyła pracę plastyczną inspirowaną bajkami. Nasze prace przestawiają połączenie magii kolorów i teatr cieni . Zapraszamy do bajkowej krainy!

      

     ______________________________________________________________

     Dokąd tupta nocą jeż?

     Niewiele osób wie, że jeż jest świetnym pływakiem i wspinaczem. Potrafi przebyć nawet 2 kilometry w ciągu jednej nocy. Uważa się, że nosi na swoim grzbiecie owoce i grzyby, a potem robi z nich zapasy, co jednak nie jest zgodne z prawdą. Można go spotkać w liściastych lasach, parkach i zagajnikach, a także w naszej świetlicy. Na zdjęciach jeże w wykonaniu klasy III p.

     ______________________________________________________________

     Światowy Dzień Zwierząt

     Klasa 1i przyłączyła się do świętowania Światowego Dnia Zwierząt, obchodzonego 4 października. Z tej okazji najpierw rozmawialiśmy o swoich pupilach, a następnie każdy wykonał portret swojego ulubieńca. Ci, którzy nie mają jeszcze zwierzątek, rysowali zwierzątko swoich marzeń. 

     ______________________________________________________________

     W królestwie jesieni

      Uczniowie klasy 1i wykonywali prace związane z naszym hasłem tygodnia  ,,W królestwie jesieni".  Pierwszoklasiści wykonywali je różnymi technikami plastycznymi. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które z dumą prezentowali na zdjęciach. Zadbaliśmy również o ruch na świeżym powietrzu. Spacerując i bawiąc się na placu zabaw zbieraliśmy kasztany oraz kolorowe liście. Z zebranych darów jesieni ułożyliśmy kolorowy napis ,,Jesień". Ostatnie dni września upłynęły nam niezwykle aktywnie.

     ______________________________________________________________

     Zabawy z chustą animacyjną

     Korzystając ze sprzyjającej pogody spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu.  ,,Zabawy z chustą animacyjną to bardzo wciągająca zabawa” – przyznają świetliczaki z klasy III p.  Kolorowa chusta  integruje grupę i  pobudza wyobraźnię, a wspólne zabawy ruchowe pozwalają się wykazać sprytem i zręcznością.

     ______________________________________________________________

     Nauka przez zabawę

     W ramach zajęć świetlicowych, klasa IV podjęła się zadania ułożenia 500 elementów puzzli:  ,, Odsłoń Bielany" z  najciekawszymi  miejscami  i budowlami Bielan. Jest  to doskonała okazja do wspólnej zabawy, współpracy i zdobycia wiedzy o najbliższych okolicach.

     ______________________________________________________________

     DZIEŃ DZIECKA

     W dniu pierwszym czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej świetlicy zorganizowana została „Spartakiada” dla uczniów klas 1-3. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych. Po rywalizacji wszyscy otrzymali medale „Super Dzieciaka” i słodki upominek.

     ______________________________________________________________

      

     Dzień Pszczół

     20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji dzieci na zajęciach świetlicowych sporządziły spis korzyści z istnienia i pracy pszczół. Później,  jak pracowite pszczółki, wykonały prace plastyczne na cześć tych pożytecznych owadów. Efekty działalności plastycznej można było obejrzeć na wystawie prac.

     ______________________________________________________________

     Radość wspólnego spędzania czasu

     Odkąd nadeszła wiosna i wróciliśmy do szkoły po okresie  nauki  zdalnej, ulubioną formą spędzania czasu w świetlicy są zabawy na szkolnym boisku. To doskonała okazja do poprawienia kondycji i podniesienia poziomu sprawności ruchowej z wykorzystaniem dostępnego w świetlicy sprzętu sportowego. Nasze boisko to także strefa relaksu i zabaw integracyjnych w wesołym towarzystwie koleżanek i kolegów.

     ______________________________________________________________

     Majowe święta narodowe

     Maj to szczególny miesiąc w historii Polski. Z tej okazji korytarz przed świetlicą ozdobiła dekoracja wykonana przez nauczycieli świetlicy – p. Agatę Zych i p. Halinę Kasznię. Przypomina ona naszym uczniom o ważnych majowych świętach narodowych.

     ______________________________________________________________

     Kwiaty z bibuły i krepiny

     Wraz z nadejściem wiosny w naszej świetlicy odbył się   konkurs: ,,Kwiaty z bibuły i krepiny”, zorganizowany przez p. Agatę Zych. W wolnym czasie uczniowie przebywający w świetlicy, próbowali swoich sił w tworzeniu kolorowych kwiatów z bibuły i krepiny. Chociaż wszyscy się starali, to dziewczynki w tej dyscyplinie wypadły lepiej niż chłopcy.

     I miejsce zajęła Agata Jedlikowska z kl. II p., która wykonała bukiet z pięciu kwiatów.

      II miejsce na podium zajęła Amelka Głażewska z tej samej klasy, która wykonała wiązankę z trzech kwitów.

      Pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni.

     ______________________________________________________________

     Powrót bocianów

     Stęsknieni za wiosną wypatrujemy przebiśniegów, pąków na drzewach i …bocianów! Dzieci z klasy II prazem z p. Agatą Zych wpadły na pomysł, żeby zaprosić bociany do świetlicowej sali. W ruch poszły nożyczki, kredki i kolorowy papier. Niebawem zaroiło się od czerwononogich podróżników z ciepłych krajów.

     ______________________________________________________________

     Konkurs: ,,Wielkanocny zając"

     Na przełomie marca i kwietnia odbył się świetlicowy konkurs wielkanocny w formie online, zorganizowany przez p. Karolinę Neskę, p. Aleksandrę Sierańską i p. Agatę Zych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas ll naszej szkoły. Zadaniem uczestników było wykonanie wielkanocnego zajączka w dowolnej formie i przesłanie zdjęcia wykonanej pracy.

     I miejsce w konkursie zajęła Zosia Wnorowska z kl. 2b,

     II miejsce Agatka Jedlikowska z kl. 2p,

     III miejsce Tola Tropaczynska z kl. 2d.

     Wyróżnienia otrzymali : Lila Chodźko, Jan Twarogowski i Natalka Kurnicka. Gratulujemy !

     Oto prace , które najbardziej się spodobały.

     ______________________________________________________________

     ,,Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa"

     W roku szkolnym 2020/2021 dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcą p. Kingą Muroń wzięły udział w projekcie "Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa". Akcja polegała na korespondencji pocztówkowej z innymi świetlicami z Polski oraz z zagranicy. Finalnie stworzyliśmy mapę Polski wyklejoną pocztówkami. Nawiązaliśmy  kilka nowych znajomości oraz dowiedzieliśmy się  wiele ciekawostek na temat zabytków miast od zaprzyjaźnionych świetlic.

     ______________________________________________________________

     ,,Moja pisanka"

     W okresie przedświątecznym świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla klas pierwszych pt. „Moja pisanka”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci obyczajami i tradycjami związanymi ze świętami Wielkiej Nocy oraz rozwijanie twórczej wyobraźni plastycznej. Zadaniem dzieci było ozdobienie gotowego szablonu pisanki dowolną techniką plastyczną. Przy ocenie prac komisja konkursowa brała pod uwagę estetykę wykonania, samodzielność oraz walory artystyczne.

     ______________________________________________________________

     Warsztaty krawieckie

     7 listopada   2019 p. Kinga Muroń zorganizowała warsztaty krawieckie. Dzieci z klasy 3j miały możliwość własnoręcznego uszycia torby na zakupy. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.

     ______________________________________________________________

     Andrzejki

     W czwartek 28.11.2019 w naszej świetlicy bawiliśmy się wspólnie na Andrzejkach. Uczniowie klasy 3j pod kierownictwem p. Kingi Muroń zorganizowali dla młodszych klas wieczór wróżb i zabaw. Każdy uczeń klasy 3j odpowiedzialny był za inna zabawę. Dzieciom z klasy 0 oraz klas pierwszych impreza bardzo się podobała. 

      

     ______________________________________________________________

     Prace dzieci

     Z dumą prezentujemy nasze prace plastyczne. Tym razem  tematyką zainspirowała nas Pani Jesień.

     ______________________________________________________________

     Kiermasz bożonarodzeniowy

     Uczymy się dzielić z innymi. Zgodnie z tradycją, świetlica zorganizowała charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy skierowany do społeczności szkolnej. Ze sprzedaży wykonanych ozdób i stroików świątecznych mogliśmy przygotować paczki dla dzieci z Domu Dziecka oraz Ośrodka Wsparcia Rodziny.

     ______________________________________________________________

     "Nasz zdrowie"

     Dbanie o zdrowe odżywianie leży nam na sercu. Wiedza na ten temat podparta umiejętnościami kulinarnymi pozwoliła na dobrą prezentację naszej szkoły na corocznych Bielańskich Dniach Dobrego Jedzenia. Przygotowane stoisko przez świetlicę było smaczne i zdrowe!

     ______________________________________________________________

     Piknik integracyjny 


     Dnia 18 czerwca odbył się w naszej szkole piknik  – rodzinna fiesta w hiszpańskim klimacie.  W programie były między innymi gry i zabawy, konkurs plastyczny,  projektowanie i własnoręczne wykonywanie biżuterii w barwach Hiszpanii, oraz przygotowane przez pracowników świetlicy atrakcje takie jak malowanie twarzy i  wykonywanie wachlarzy. Podczas pikniku można było również spróbować dań kuchni hiszpańskiej  i pysznych ciast. 

     _____________________________________________________________________________

     Dzień Dziecka


     Ulubiony dzień wszystkich dzieci obchodziliśmy na świeżym powietrzu. Towarzyszyły mu liczne atrakcje , między innymi malowanie twarzy,  puszczanie baniek, gry i zabawy sportowe. Dla wszystkich przygotowany był słodki poczęstunek, a chętni mogli wziąć udział w konkursie malowania kredą.

     __________________________________________________________________________

     Konkurs plastyczny

     Nasza świetlica wzięła udział w konkursie plastycznym pt. ,,Bal kwiatów" organizowanym  przez Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Bielany oraz Szkołę Podstawową Nr 289 w Warszawie. Z pośród  naszych uczestników konkursu  wyróżnienie zdobył Jakub Kopernacki z klasy II a , który  został  nagrodzony dyplomem uznania i nagrodą rzeczową.  Podziękowania za uczestnictwo  postaci dyplomów otrzymali:


     Natasza Ludnicka IIj,
     Martyna Grochowaiak IIa,
     Wiktoria Malec III j,
     Piotr Wypustek IIj.

     _________________________________________________________________________

     Kiermasz wielkanocny

     W dniach 16-17.03.2016 r. świetlica szkolna zorganizowała  charytatywny kiermasz wielkanocny. Na kiermaszu wystawione  zostały do sprzedaży prace  wykonane przez dzieci i nauczycieli w  świetlicy o tematyce wielkanocnej. Nie zabrakło więc : baranków, zajączków, pisanek wykonanych różnymi technikami.  Można było zakupić pięknie haftowane serwetki , ozdobne   stroiki i wieńce. Kiermasz skierowany był do społeczności szkolnej, rodziców oraz pracowników szkoły. Cieszył się jak zawsze dużym powodzeniem, a  wszystkie prace bardzo się  podobały.
     Uzyskaną sumę ze sprzedaży prac przeznaczono  na ochronę zdrowia i dalsze leczenie  braciszka naszej uczennicy  będącego pod opieką Fundacji  Wcześniak Rodzice -Rodzicom.

     ________________________________________________________________________

     Maska karnawałowa

     W styczniu odbył się świetlicowy konkurs plastyczny  klas I-III zatytułowany ,,Maska Karnawałowa”.
     Nagrody otrzymali:
     Klasy I:
     1. Ola Sajdak Ij
     2. Roksana Bettcher Ij
     3. Zofia Gogolewska Ii
     Osoby wyróżnione:
     Marysia Mrożewska
     Urszula Kańska
     Julia Pińska
     Julia Banasiak

     Klasy II:
     1. Martyna Grochowiak IIa
     2. Jakub Kopernacki IIa
     3. Julia Pechcińska IIj
     Osoby wyróżnione:
     Patrycja Zubrzycka

     Klasy III
     1. Wiktoria Malec IIIj
     2. Monika Przybysz IIIj
     3. Marysia Górska IIIp
     Osoby wyróżnione:
     Basia Wiśniewska
     Hania Portacha

     ______________________________________________________________________

     Rozstrzygnięcie konkursu na Kartkę bożonarodzeniową

     1 miejsce: Jakub Hawro 2j

     2 miejsce: Maja Barszczewska 2o

     3 miejsce: Alicja Capała 3j

      

     Wyróżnienie:

     Damian Rzewnicki 1k

     Zuzanna Dereń 1k

     Anna Sobczak 1k

     Borys Hejnar 2o

      

     Gratulujemy.

     _____________________________________________________________________

     Galeria prac świetlicy

     Regularnie organizowane przez nauczycieli świetlicy zajęcia plastyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Na takich zajęciach można wykazać się kreatywnością, dać upust swojej fantazji  i rozwijać talent. Najładniejsze prace, stale eksponowane na tablicach, stanowią atrakcyjną ozdobę wszystkich świetlicowych sal. Każda grupa ma także możliwość zaprezentowania swojej plastycznej twórczości w galerii prac świetlicy, mieszczącej się w korytarzu szatni. Tym razem swoimi umiejętnościami  i pracowitością pochwaliła się klasa Ii.

     _______________________________________________________________________

     My się zimy nie boimy

     Chociaż zima na dobre  się rozgościła , wszystkie świetlicowe grupy korzystają z możliwości przebywania na świeżym powietrzu.  Zawzięcie podejmujemy próby ulepienia bałwana, co nie jest łatwe, bo przecież śnieg nie zawsze się lepi. Korzystamy z prezentów od zimy takich jak ślizgawki, które cieszą się takim powodzeniem, że czasem trzeba nawet postać w kolejce. Starsi uczniowie  organizują kontrolowane przez nauczycieli bitwy na śnieżki, a chłopcy przygotowują się do lata i nie zważając na śnieg z zapałem trenują ,,śniegową”  piłkę nożną. Nikt na zimno nie narzeka.

     ___________________________________________________________

     Konkurs plastyczny ,,Uroki jesieni”

     W dniach 19-30 października  2015r odbył się świetlicowy konkurs plastyczny - ,,Uroki jesieni” zorganizowany przez panią Agatę Zych. Ze względu na wysoki poziom wykonanych prac  nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach, dla klas pierwszych i drugich.  W kategorii klas pierwszych I miejsce zajęła Marysia Gruszczyńska -Menocal, II miejsce Pola Popis, a III miejsce zdobył Piotr Chmielarz.  Przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymała Zuzia Olszak i Fryderyk Rusiecki. W kategorii klas drugich I miejsce zajął Grzegorz Kuptel, II  zajął Władysław Nahornyi, a III Piotr Wypustek. Wyróżnienie otrzymała Julia Kozieracka. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

     __________________________________________________________

     Wyniki konkursu ,,Świąteczne anioły”

     Dnia 08.01.2015r  odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu ,,Świąteczne anioły” , który zorganizowali  nauczyciele świetlicy – pani Paulina Właszczuk, pani Marta Stefańska, oraz pani Paulna  Wagner.  W konkursie uczestniczyły dzieci z klas I-III. Wybór najpiękniejszych aniołów okazał się bardzo trudny, ponieważ prace wszystkich dzieci były bardzo kreatywne. Po długich naradach podjęto decyzję o wyróżnieniu po jednej pracy z każdej klasy biorącej udział w konkursie . Oto lista wyróżnionych uczniów:

     klasa I d – Malina Chodźko

     klasa I i – Pola Popis

     klasa I j- Joanna Borska

     klasa II a –Martyna Grochowiak

     klasa  III j – Wiktoria Malec

     klasa III d – Julia Orłowska

     Wszystkim serdecznie gratulujemy!

     ____________________________________________________________

     Mikołajki

     Mikołaj, jak co roku, zrobił niespodziankę dzieciom ze świetlicy i w nocy położył pod choinką wielkie worki z prezentami. Były w nich wspaniałe zabawki – gry planszowe, domki dla lalek, sprzęt sportowy i słodycze. Zostawił także list do dzieci, w którym prosił o szanowanie zabawek, grzeczne zachowanie, wzajemną życzliwość i wszystkich pozdrowił. To był bardzo przyjemny dzień i pełen wrażeń!

     ________________________________________________________________

     Mikołajki

        Świetlicę naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Zostawił list do dzieci , a pod choinką duże worki z prezentami dla każdej grupy. Na uroczystym spotkaniu odczytano list od Mikołaja i wręczono upominki. Radości było co niemiara.

     __________________________________________________________________

      

     Przygotowania do kiermaszu

        W dniach 10-11 grudnia odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy organizowany przez  nauczycieli świetlicy. Na kiermaszu będą sprzedawane ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów uczęszczających do świetlicy i nauczycieli. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na udział w akcji charytatywnej ,,Szlachetna paczka”.

         Na zdjęciach uczniowie klasy III d i pierwsze efekty ich pracy.

      

     ______________________________________________________________

      

     ,,MASKA KARNAWALOWA”

     W lutym 2014r. pani Barbara Bujnowska i pani Ilona Tomczak, zorganizowały konkurs plastyczny skierowany do dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej pod hasłem ,, Maska karnawałowa”. Celem konkursu było kultywowanie  tradycji związanych z Karnawałem  i rozwijanie umiejętności oraz  kreatywności plastycznej.

     I miejsce zajęła  Patrycja  Różańska z kl. III a,

     II miejsce Julia Orłowska z kl. I d,

     III miejsce przypadło Karolinie Zielińskiej z kl. II j.

     Ponadto wyróżnienie otrzymali : Hania Nowacka kl. II j, Antoni Maksymiuk kl. II d, Wiktor Pawlik kl. II j, Ania Włochacz kl. II d, Magdalena Żurek  z kl. I d, Lena Tusińska kl. II d, Michał Hofman z kl. II j, Natalii Banasiak, Jan Golimowski  i Nela Grudniewska  z oddziału przedszkolnego ,,j”.

      

     ____________________________________________________________

      

     KONKURS KOLĘD

     Świąteczne kolędowanie zakończyło się w świetlicy  konkursem kolęd, który w styczniu 2014r. zorganizowały pani Kinga Niemkiewicz oraz pani Marianna Noory. Chętne dzieci ze świetlicy mogły  prezentować swoje umiejętności wokalne.

     I miejsce zajęła  Barbara Wiśniewska z kl. I b, za pięknie zaśpiewaną kolędę pt. ,,Lulajże Jezuniu”.

     II miejsce ex aequo zajęły siostry : Maria Górska z kl. II j- za wykonanie  mało znanej  kolędy  pt. ,,Tryumfy” oraz Zosia Górska z kl. I p za prezentację kolędy pt.,, Jezusa narodzonego”.

      III miejsce zdobyły  również ex aequo  Zuzanna Długajczyk z kl. I d oraz duet Małgorzata Lech i Zosia Sówka z kl. II i za  wykonanie kolędy ,, Dzisiaj w Betlejem”.

     Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. A wszyscy uczestnicy słodki poczęstunek.

      

     _____________________________________________________________

      

     KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     W dniach 16-17.12.2013r. świetlica  zorganizowała kiermasz prac świątecznych. Koordynatorami przedsięwzięcia były pani Ewa Kwiatkowska i pani Violetta Strzyżewska. Dzieci wraz z paniami  na zajęciach świetlicowych wykonały piękne ozdoby, stroiki, bombki, kartki świąteczne.  Ze sprzedaży  prac, przy pomocy  rodziców, świetlica uzyskaną  znaczną sumę pieniędzy,  którą   przekazała  dla Domu Małego Dziecka Nr 15 w Warszawie. W ten sposób uczymy się dzielić z innymi dziećmi,  które potrzebują pomocy.

      

     ________________________________________________________________

      

     MIKOŁAJKOWY DZIEŃ       

     5 grudnia 2013r.–w ten wesoły dla wszystkich dzieci dzień, naszą świetlicę  odwiedził Mikołaj i pozostawił dla dzieci  list oraz dla każdej z grup wspaniałe prezenty  i słodycze. Były tam gry, klocki, zabawki, książki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i jak najdłużej chcieli pozostać w świetlicy aby pobawić się nowymi zabawkami.

      

     ________________________________________________________________

      

     BAWIMY SIĘ W ANDRZEJKI 

     Tradycyjnie, jak co roku, w dzień św. Andrzeja w świetlicy odbyły się zabawy i wróżby. Wszyscy byli ciekawi co ich czeka w przyszłości. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się lanie wosku  i odgadywanie znaczenia kształtów  figur. Teraz wszyscy widzą  swoją przyszłość  tylko w różowych barwach.

      

     ______________________________________________________________

      

     ,,JEMY ZDROWO”

      

     W październiku 2013r., pani Katarzyna Bonat, przeprowadziła w świetlicy konkurs plastyczny pod hasłem ,, Jem zdrowo”. Konkurs skierowany był do wszystkich dzieci  ze świetlicy. Celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego odżywiania.

      I miejsce w konkursie zajęła  Marysia Konador  z kl. III o

     II miejsce zajął  Bartek Zaniewski z oddziału przedszkolnego  ,,j”

     III  miejsce zajęła uczennica kl. II j Marysia Kowalska.

     Wyróżnienia otrzymały: Zosia Wyszomierska, Natasza Ludnicka,  Zuzia Wrześniak , Julia Pechcińska i Joanna Szulga.

     Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i słodkości.

      

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
   • Michał Gasiński iodo.dbfobielany@eduwarszawa.pl. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego z siedzibą w Warszawie. Przetwarzamy dane osobowe w celach oświatowych i kontaktu, ich odbiorcą mogą być podmioty świadczące dla nas obsługę IT lub obsługę prawną albo uprawnione do tego organy. Przechowujemy dane przez okres niezbędny do realizacji usługi, niezbędnego kontaktu, dochodzenia lub obrony roszczeń oraz przez czas wymagany przepisami prawa. Masz prawo dostępu do informacji o przetwarzaniu danych, prawo żądania ich sprostowania, usunięcia, prawo do sprzeciwu lub przenoszenia danych na zasadach RODO oraz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale bez nich nie jest możliwy kontakt.
 • Galeria zdjęć

   brak danych