• Zakończenie roku w świetlicy

     Rok szkolny żegnamy jak co roku...na wesoło!

     Korzystając ze sprzyjającej pogody zorganizowaliśmy gry i zabawy na szkolnym boisku. Słodycze co prawda nie są zbyt zdrowe, ale w taki wyjątkowy dzień trudno było świetliczakom odmówić.  Wszyscy lubimy naszą szkołę, ale nadchodzący czas wakacyjny  ( trzeba przyznać)  jest równie przyjemny.

     Tego dnia  czuło się w świetlicy przedsmak wakacyjnej zabawy.

     Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!


     Dzień Przyjaciela

        Jedna z popularnych sentencji życiowych mówi o tym, że jeśli człowiek jest zdrowy, ma rodzinę, dach nad głowa i wiernego przyjaciela, to jest bogatszy niż mu się wydaje. Dzień Przyjaciela to niezwykle ważne święto w kalendarzu świąt nietypowych.

       Dziś w świetlicy rozmawialiśmy o przyjaźni, dbaniu i pielęgnowaniu tej ważnej relacji. Uczniowie skupili się na tych cechach , które najbardziej lubią i cenią u swoich przyjaciół, a następnie wypisywały je na kartkach. Podczas zajęć czas umilała świetliczakom piosenka o przyjaźni.


     Konkurs malowania kredą

         10 czerwca w klasie III p odbył się świetlicowy konkurs malowania kredą. Dla uczestników zadanie nie było łatwe do wykonania,  ze względu na duży rozmiar prac. Zamiast kredek trzeba było użyć kredy, a zamiast kartki była niemal nieograniczona powierzchnia kostki brukowej na naszym boisku. Chętnych jednak nie brakowało. Boisko ożywiły piękne, kolorowe prace uczestników konkursu. 

       I miejsce zajęła tęcza namalowana przez Amelkę Głażewską, II miejsce zajął Aleksander Kowalik, który namalował swoją podobiznę w dużym powiększeniu, natomiast  III miejsce zajęła kolorowa babeczka z wisienką namalowana przez Agatkę Jedlikowską.


     Światowy Dzień Oceanów

         8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. Morza i oceany to największy obszar naszej planety , a życie na Ziemi wręcz nie mogłoby bez nich istnieć. Jest to niezwykle ważny dzień, który przypomina nam, że oceany są skomplikowanym i kruchym organizmem, wciąż pełnym tajemnic. Odgrywają ogromną rolę w ekosystemie.

        Nawiązując do tego dnia, dzieci z klasy III b wykonały pracę plastyczną. Malowały i rysowały  stworzenia wodne i rośliny żyjące na dnie oceanu.

        Pamiętajmy, że życie jest tam, gdzie jest woda, a ziemski wszechocean z jego najróżniejszymi przejawami jest fundamentem naszej planety.


     Dzień Dziecka

        Tego dnia szkoła jak zawsze tętniła życiem, ale zamiast lekcji było mnóstwo zorganizowanej przez nauczycieli zabawy. Dzień Dziecka postanowiliśmy   uczcić zorganizowaniem pikniku z licznymi atrakcjami.

        W świetlicy największym zainteresowaniem cieszyło się lubiane przez dzieci malowanie twarzy, a także kolorowe warkoczyki wplatane we włosy i zmywalne tatuaże. Dla spostrzegawczych odbył się konkurs ,,Co z nich wyrosło?”, w którym trzeba było trafnie rozpoznać twarze nauczycieli na fotografiach z okresu dzieciństwa.      

        Chociaż pogoda nie dopisała to nasza szkoła była pełna słońca i dziecięcej radości. Atmosfera tak bardzo się udzielała, że nawet niektórzy dorośli poczuli się jak dzieci i ukradkiem korzystali z dostępnych atrakcji.


     Dzień Mamy

        Mama to dla każdego dziecka najważniejsza osoba na świecie. Miłość i całodobowe wsparcie, wielozadaniowość i zaradność -  to tylko kilka z jej supermocy. Nic dziwnego , że Dzień Mamy to wyjątkowy dzień także dla dzieci.

        To święto ma na celu okazanie mamom szacunku i podziękowania za trud włożony w wychowanie. W tym dniu mamy są szczególnie obdarowywane laurkami, kwiatami i podarkami wykonanymi przez dzieci.

         Zgodnie z tradycją uczniowie klasy III p wykonali dla swoich mam pięknie dekorowane laurki w kształcie serca.  Rozmawiali też o swoich mamach i o tym, czego najlepiej życzyć mamie . Zapisali swoje życzenia na dużej tablicy.

      


      Kreataywne zabawy

         W minionym tygodniu klasa IIa postanowiła wykorzystać kolorowy „materiał”, który od początku roku szkolnego gromadzony  jest przez klasy I-III.  Chodzi mianowicie o nakrętki zbierane na szczytny cel. Zanim jednak zostaną przekazane do fundacji, dzieci wykorzystały je do kreatywnego tworzenia  figur -  konstrukcji ze swojej wyobraźni.  I tak powstały przeróżne dzieła, m.in. figury szachowe, łąka marzeń, olbrzymy, pałac  itp.

        Drugoklasiści bawili się przy tym doskonale, co potwierdza  tezę, że do zabawy potrzeba niewiele. Najważniejszy jest pomysł i wyobraźnia, a tego w klasie IIa nie zabrakło.

        Na koniec wszystkie dzieci postanowiły ułożyć wielkie serce i w ten sposób przesłać najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom w dzień ich święta.

      


     Łąka kwietna

         Klasy Ii oraz IIj zaangażowały się w akcję Szkolnego Koła Wolontariatu -  ,,Łąka kwietna"

         Łąka kwiatowa, inaczej określana także jako łąka kwietna,  najczęściej kojarzy się z polnym krajobrazem.  Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć ją w swoim ogrodzie. Postanowiliśmy taką łąkę stworzyć w naszym szkolnym ogródku.

         Pracę rozpoczęliśmy od przygotowania miejsca. Trzeba było oczyścić rabatki z niepotrzebnych chwastów i  przyciąć przekwitłe żonkile. Z tym zadaniem świetnie poradziły sobie pierwszaki. Następnie do swoich zadań ruszyli uczniowie z klasy 2j. Sprawnie i szybko wykopali dołki , a potem  można było wspólnie rozpocząć siew. Pamiętaliśmy również o tym, aby dokładnie podlać świeżo zasiane nasiona.

          W naszym ogródku już za kilka tygodni rozkwitną piękne chabry, niezapominajki, goździki, dzwonki i groszek pachnący.

         Uczniowie mieli fantastyczną zabawę, ale i lekcję przyrody. W wolnych chwilach przeglądali przyrodnicze  tablice edukacyjne.


     Warto czytać książki

        W naszej świetlicy wszyscy to wiedzą , że czytanie książek ma mnóstwo zalet. Czytanie poszerza zasób słownictwa, ćwiczy umiejętność skupienia uwagi i koncentracji, rozwija wrażliwość, poszerza wiedzę, a nawet kształtuje osobowość. Zajęcia czytelnicze to ważny element programu dnia w szkolnej świetlicy. Czytamy indywidualnie i w grupach, po cichu i na głos. Korzystamy z biblioteki szkolnej, a także z naszej świetlicowej biblioteczki.  


     Konkurs wiedzy ekologicznej

       W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, w naszej świetlicy przeprowadzony został Konkurs wiedzy ekologicznej. Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów postaw proekologicznych. Konkurs miał formę quizu. Chętni uczniowie z klas II-IV,  rozwiązywali test z pytaniami zamkniętymi na temat ochrony środowiska i problemów ekologicznych. Po analizie i sprawdzeniu testów okazało się, że uczniowie udzielali trafnych odpowiedzi, co świadczy o dużej wiedzy z zakresu ekologii. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić dyplomami i nagrodami następujących uczestników:

     I miejsce z maksymalną ilością punktów 22/22 : Aniela Vysata-Jerzak 2o, Aleksandra Prościńska 3b, Stanisław Descours 3d.

      

     II miejsce  z liczbą 21/22 zdobytych punktów: Dominik Krukowski 2a, Kazimierz Miros 2o, Michał Dusoge 2o, Marek Czaja 2o, Bruno Piecewicz 2o, Stanisław Gurak 2a, Antonina Parysz 2o, Rita Włodowska 2o, Kornel Kosmal 3p, Jakub Szklarski 3p, Amelia Głażewska 3p, Marcelina Skuza 3p,Tadeusz Wróblewski 3p, Agata Jedlikowska 3p, Filip Czapiga 3d, Lilia Chodźko 3d, Hanna Kakiet 3d, Anna Olton 3d, Maksymilian Szczygieł 3d.

     Wszystkim  wyróżnionym gratulujemy i mamy nadzieję, że posiadana wiedza z zakresu ekologii pozwoli na aktywne dbanie o  środowisko.


     Była sobie żabka mała..

        Wcale nie taka mała!  Żaby w wykonaniu klasy III p na zajęciach świetlicowych ozdobiły klasową tablicę dekoracyjną, na której pani Agata wspólnie z  uczniami  stworzyła dla nich łąkę pełną kwiatów i owadów.  Wykonywanie tych płazów sprawiło  wiele radości. Wzbudzały taką sympatię, że uczniowie z żalem rozstawali się z nimi zawieszając na klasowej tablicy.

        Przy okazji zajęć plastycznych przypomnieliśmy sobie o tym ,że żaby są pod ochroną. Na własność można posiadać jedynie żaby,  załóżmy takie jak nasze, czyli z papieru. Pamiętajmy, że dbanie o naszych zwierzęcych przyjaciół  jest naszym obowiązkiem i służy nie tylko zwierzakom, ale i nam samym, a także przyszłym pokoleniom.

      


     Światowy Dzień Ziemi

     Światowy Dzień Ziemi to święto naszej planety.  Obchodzimy je 22 kwietnia.

      Pogadanki, wspólne dyskusje i  krzyżówki pogłębiły wiedzę dzieci z zakresu ekologii. Na zajęciach świetlicowych przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo segregować śmieci, obejrzeliśmy edukacyjne filmy poruszające różne problemy ekologiczne. Wykonaliśmy piękne prace oraz plakaty, których tematyką była ochrona Ziemi. Uczniowie z klas II-IV mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska w świetlicowym konkursie-quizie.

        Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem, więc dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem. 


     Wielkanocne życzenia

     Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy, 

     żeby wszystkie życzenia okazały się do spełnienia,

     aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości,

     abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności

     i niech symbol boskiego odrodzenia będzie dla nas celem do spełnienia.

     Wesołych świąt!


     WIELKANOCNE TRADYCJE

     Wielkanoc w Polsce i na całym świecie wiąże się z licznymi tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Również w naszej w świetlicy szkolnej można już poczuć wielkanocną atmosferę. Wykonywanie pracy plastycznej  - kurczaka wielkanocnego, przyniosło dzieciom z klasy III d wiele radości. W trakcie zajęć uczniowie czytali wiersze o tematyce wielkanocnej: „Wielkanocny stół”, „Pisanki” oraz książkę ,,Wielkanocne zwyczaje”.


     Kiermasz kartek wielkanocnych

        W dniach 6 -7 kwietnia odbył się w naszej szkole kiermasz kartek wielkanocnych, własnoręcznie wykonanych przez nauczycieli świetlicy i uczniów. Dochód ze sprzedaży kartek zostanie przeznaczony na pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy.

        Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Każda kartka była niepowtarzalna, wykonana z niezwykłą starannością.

        Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali swoje prace i tym, którzy zakupili kartki.


     Konkurs ,,Koty i kociaki” rozstrzygnięty!

     Z okazji Światowego Dnia Kota odbył się konkurs plastyczny, do którego zgłoszono wizerunki kocurów, kotów i kociaków wykonane różnorodnymi technikami przez uczniów uczęszczających do naszej świetlicy.

     W kategorii klas I-II pierwsze miejsce zajął kot w wykonaniu Macieja Sypczuka z klasy I i, drugie miejsce zajęła praca wykonana przez Veronicę Molinero z klasy I d,  natomiast trzecie miejsce zajęła praca Grzegorza Dobraczyńskiego z klasy II a.

     W kategorii nieco starszych uczniów z klas III-IV pierwsze miejsce zajęła Julia Kozłowska z klasy IV a, drugie miejsce Marcysia  Skuza z klasy III p, a trzecie Zosia Wnorowska i Natalka Kurnicka  z klasy III b.

     Gratulujemy !


     Radosny dzień wiosny

     Klasa III p wybrała się na spacer w pobliżu szkoły w poszukiwaniu wiosny. Wcześniej uczniowie mieli okazję uczestniczyć w licznych pogadankach dotyczących zmian zachodzących w przyrodzie wiosną. Oglądali tez krótkie filmy edukacyjne o zwiastunach wiosny.  Podczas spaceru zauważyli pąki na drzewach, pierwsze rozwijające się listki, a nawet pierwsze kwiatki. Słychać tez było głośny  śpiew ptaków, a słońce tak przygrzewało, że można było zdjąć zimowe kurtki.

     To był radosny dzień !


     Wiosna w świetlicy

     W tym tygodniu do świetlicy naszej szkoły zawitała wiosna. Uczniowie aktywnie korzystali z pięknej pogody, bawiąc się na szkolnym placu zabaw z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Świetliczaki chętnie grały w „zbijaka”, „badmintona” oraz piłkę nożną. Uczniowie próbowali również swoich sił w utrzymaniu równowagi na „balance boardzie”. Liczymy, że ta piękna pogoda zostanie z nami na długo.


     Dzień Kobiet

     W minionym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy z klasy 2a stanęli na wysokości zadania i zorganizowali dla swoich dam symboliczne niespodzianki. A cała klasa, zachęcona propozycją Małego Samorządu Uczniowskiego klas I-III, postanowiła w tym dniu wybrać najsympatyczniejszą koleżankę w klasie. Wybór nie był łatwy, ale ostatecznie największą ilość głosów zdobyła przesympatyczna Zosia Furgała. Gratulujemy!

      


     W zimowej szacie

        Chociaż śniegu jak na lekarstwo to nadal mamy kalendarzową zimę. Na zajęciach omawiamy cechy zimowej pogody i rozmawiamy jak się ubierać i bezpiecznie bawić na zewnątrz. Słuchamy i uczymy się piosenek o zimie oraz wykonujemy prace plastyczne, na których jest mnóstwo śniegu, w przeciwieństwie do aury panującej za oknem.

        Bajkowy, zimowy klimat tak przedstawiła klasa III p:

      


     Bezpieczne zabawy zimą

         Zima to wspaniały czas zabaw na świeżym powietrzu, jednak bezpieczne zabawy wymagają szczególnej ostrożności.

         W tym tygodniu w  klasie III d omawialiśmy zasady, których należy przestrzegać podczas zabaw na śniegu i lodzie. Rozmawialiśmy także na temat różnych dyscyplin sportowych takich jak narciarstwo alpejskie i klasyczne, snowboarding, saneczkarstwo, bobsleje, skeleton, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe.

       W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace przedstawiające postać sportowca uprawiającego jedną z dyscyplin sportów zimowych.

        Nie zabrakło też zabawy ruchowo- naśladowczej ,, Śniegowe kule”, podczas  której dzieci powtarzały hasła na temat bezpieczeństwa.      Natomiast w  czasie zajęć muzycznych  zapoznały się z piosenkami ”Zimowe zabawy” i ,,Pora na zimowy sport”.

      


     Gry i klocki

     W świetlicy uczniowie chętnie spędzają wolny czas korzystając z dostępnych gier planszowych i różnych rodzajów klocków. Każdy znajdzie cos dla siebie. To nie tylko doskonała zabawa.  Gry uczą strategicznego myślenia i planowania, podstawowych pojęć matematycznych, ćwiczą koncentrację uwagi. Zabawy konstrukcyjne zaś rozwijają wyobraźnię i kreatywność, a także uczą wspólnego działania. To wyjątkowy czas spędzony w gronie rówieśników, z dala od komputerów i smartfonów.


     Dzień Babci i Dzień Dziadka

     Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta , o których nie można zapomnieć, dlatego wszystkie dzieci w naszej  świetlicy chętnie wykonywały laurki i własnoręcznie robione prezenty.  Przypominaliśmy tez sobie poznane wcześniej piosenki i wierszyki  dla babć i dziadków,  z zapałem ćwiczyliśmy recytację. Nic przecież nie wzrusza dziadków tak  jak własnoręcznie przygotowane przez wnuki podarki, albo wyrecytowany wierszyk, nawet z drobnymi pomyłkami.


     Karnawał

     Karnawał trwa! Czas tańców i wesołej zabawy. Klasa 2j podczas zajęć świetlicowych poznała historię tradycji zabaw noworocznych  w Polsce oraz niezwykle piękne zwyczaje karnawałowe na świecie. Uczniowie stworzyli również własne maski wykorzystując różne ozdoby plastyczne. Każda była inna i niepowtarzalna.  Wykonane prace zostały zaprezentowane na klasowej wystawie.

     Więcej zdjęć w galerii


      

     Witamy nowy rok 2022

     Po hucznych zabawach sylwestrowych wracamy z uśmiechem do pracy. Nowy rok , czyli nowa data, nowy etap.  Chociaż w nowych postanowieniach może wytrwamy tylko pierwszych kilka tygodni  to rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest umiejętność stawianie sobie celów i dążenia do ich realizacji. To przecież nauka odpowiedzialności za siebie i swój los.

      Wraz z nowym rokiem szkolny korytarz przed świetlicą ozdobiła noworoczna dekoracja.


     NAJPIĘKNIEJSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA,

              CIEPŁYCH W SERCU, MROŹNYCH NA ZEWNĄTRZ,

                     RODZINNYCH I TYCH WYMARZONYCH

                    ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

      

                                                              ŻYCZY

                               ŚWIETLICA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 133

                                                       W WARSZAWIE

     _________________________________________

     Mikołajki

     Ho, ho, ho!

      Dzisiejszej nocy widziano nad naszą szkołą mikołajkowy zaprzęg z reniferami! Mikołaj pamiętał o każdej świetlicowej grupie i zostawił dla wszystkich słodycze. W tym szczególnym dniu przypominaliśmy sobie historię Świętego Mikołaja, śpiewaliśmy piosenki  o Mikołaju i rysowaliśmy rysunki z jego postacią. Chociaż każdy wie jak Mikołaj wygląda, to dzieci z klasy III p ćwiczyły rysowanie, korzystając z filmów edukacyjnych wyświetlanych na tablicy multimedialnej. Niebawem wszystkie rysunki zostaną wysłane  do Laponii w podziękowaniu , że o nas pamiętał. Mamy nadzieję, że się ucieszy!

     _________________________________________

     Wróżby andrzejkowe

     W polskim kalendarzu istnieje wiele tradycji, o których w ostatnich czasach powoli się zapomina. Mowa tu o Andrzejkach czy Katarzynkach, które rokrocznie były obchodzone przez naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Żeby przypomnieć i skłonić naszych najmłodszych do powrotu do starej, dobrej tradycji klasy 2j oraz 3b  zorganizowały w swoim gronie popołudnie zabaw andrzejkowych. Dzieci, w klimacie zabawy z przymrużeniem oka, miały możliwość zobaczenia jak kiedyś lało się wosk, do czego służył klucz  i co z tego mogło wyniknąć ...

     Więcej zdjęć w galerii

     _________________________________________

     Misiowy konkurs

      Z okazji Dnia Pluszowego Misia nauczyciele świetlicy – p. Barbara Bujnowska i p. Halina Kasznia zorganizowały konkurs plastyczny. Do udziału zaproszone zostały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - IV. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w dowolnej technice ulubionego misia - bohatera wybranej książki. Temat konkursu okazał się bardzo atrakcyjny dla dzieci. Do świetlicy napłynęło mnóstwo ciekawych i bardzo uroczych prac, jak to zdarzyć się może w przypadku misia, największego przyjaciela każdego dziecka. Komisja konkursowa miała nie lada trudność aby wyłonić laureatów. 

     Oto autorzy prac nagrodzonych w kategorii wiekowej klasy 0-2:

     1 miejsce: Leopold Skuza kl.1d

     2 miejsce ex aequo: Antonina Wróbel kl. 1d, Antoni Skalski kl. 1d

     3 miejsce ex aequo: Julian Włoczewski kl.1d, Franciszek Szupiluk kl.1d

      

     Autorzy prac wyróżnionych:

     Jakub Dziewulski kl. 1i, Leon Siedlecki kl. 1d, Zofia Owczarczyk kl.,,0’’, Martyna Buczek kl.2 a, Małgorzata Pszonka kl. 1i, Klara Pabjańczyk kl. 1i,  Hanna Michalczyk kl.1d, Alicja Rynkiewicz, kl. 1d, Natalia Czapnik kl. 1i.

     W kategorii wiekowej klas 3-4:

     1 miejsce: Julia Kozłowska kl.4a

     2 miejsce ex aequo: Hanna Sielska kl. 3b, Agata Jedlikowska kl.3p

     3 miejsce: Aleksander Kowalik kl. 3p

      Autorzy prac wyróżnionych: Amelia Głażewska kl.3p, Marcelina Skuza kl.3p

      

     Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej, którą mogła obejrzeć cała społeczność szkolna. Wszystkim serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

     _________________________________________

     Dzień Pluszowego Misia

      Dzień pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada i to nie jest przypadkowa data. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.   Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosevelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

         Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

                Uczniowie klasy 1i przyłączyli się do obchodów święta pluszowego misia. Z ogromnym zaangażowaniem oraz z dbałością o szczegóły, wykonali przepiękne portrety swoich ukochanych przytulanek.

     Więcej zdjęć w galerii

     _________________________________________

     Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     5 listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w klasie III p odbyło się bajkowe spotkanie, na którym opowiadaliśmy o swoich ulubionych bohaterach, o ulubionych scenach, w których występują, o ich dobrych i złych cechach.  Wspólnie czytaliśmy fragmenty bajek i baśni, a potem tworzyliśmy naszych ulubieńców z plasteliny.

     _________________________________________

     Świetliczak na medal

     5 listopada zakończył się świetlicowy konkurs zorganizowany przez p. Agatę Zych ,,Świetliczak na medal”. Konkurs był sprawdzianem znajomości zasad regulaminu naszej świetlicy i miał formę quizu. Z odpowiedzi udzielanych przez uczestników można wywnioskować, że w świetlicy trzeba pamiętać między innymi  o dobrej, wesołej zabawie. Wszyscy uczestnicy, którzy prawidłowo odpowiedzieli na co najmniej 9 pytań otrzymali słodki upominek.

     _________________________________________

     Wystawa prac ,,Jesienne inspiracje”

     Korytarz naszej szkoły ozdobiła wystawa prac uczniów klas III i IV wykonanych w trakcie zajęć świetlicowych. Niepowtarzalne prace zostały wykonane różnorodnymi technikami. Zachwycają pomysłami i są tak kolorowe jak kolorowa bywa jesień.

     Zapraszamy do podziwiania!

     Więcej zdjęć w albumie fotograficznym

     _________________________________________

     Dzień Dobrego Jedzenia

     Miniony tydzień upłynął pod hasłem 'Dzień Dobrego Jedzenia' . W trakcie zajęć uczniowie rozmawiali na temat zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, a w szczególności roli śniadań w codziennym żywieniu. Na podsumowanie  stwierdzili , że jedzenie odżywia ciało, ale i mózg. Rozmowa była powodem do wykonania prac plastycznych inspirowanych obrazami Arcimbolda.

     _________________________________________

     Konkurs ,,Ekologiczne drzewo z surowców wtórnych”

     Świetlicowy konkurs plastyczny „Ekologiczne drzewo z surowców wtórnych” rozstrzygnięty!

     Konkurs zorganizowany przez  p. Anetę Boniakowską przeznaczony był dla świetlików klas trzecich. Pierwsze miejsce zajęła Zosia Mokrosińska z klasy III d. Przyznano także dwa wyróżnienia, które otrzymały  Hania Kakiet oraz Tola Tropaczyńska i Lila Chodźko , za prace wykonaną wspólnie.

     Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

     _________________________________________

     Czas zadumy i refleksji

     Jesienny czas skłania do refleksji. Wraz z nadejściem listopada, pełni zadumy odwiedzamy cmentarze i miejsca pamięci narodowej. Świetlica, kultywując zwyczaje zbliżających się Wszystkich Świętych,  odwiedziła lokalne miejsce pamięci narodowej -  pomnik upamiętniający  Żołnierzy 77 Pułku Piechoty Okręgu Nowogrodzkiego Armii Krajowej przy Placu Konstytucji w Warszawie. Grupa V świetlicy szkolnej  (klasa 2o) poznała krótką historię bohaterów pomnika. Uczniowie i nauczyciele świetlicy,  z należytą powagą, minutą ciszy oddali hołd poległym. Zapalili także znicze przy pomniku.   

      

     _________________________________________

     Jesień

     Jesień to nieco nostalgiczna pora roku…ale nie u nas!

     W naszej świetlicy jesień to kolorowe kredki i farby, to zabawy przy dźwiękach ulubionych przez dzieci piosenek oraz wyjątkowe konstrukcje z klocków. Jesień to zabawy z piłką i wesołe śmiechy na boisku przy podrzucaniu w górę kolorowych liści, które pan woźny codziennie próbuje zgarniać na gromadki.

      Na zdjęciach roześmiane buzie z klasy III p.

     _________________________________________

     #SzkołaPamięta

     Klasa 1i, w ramach zajęć świetlicowych, przyłączyła się do akcji #SzkołaPamięta.  To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

     W trakcie zajęć uczniowie rozmawiali na temat obchodów świąt zadusznych w Polsce.  Następnie wykonali pracę plastyczną, techniką origami płaskie z koła - ,, Znicz”.  Z dumą prezentowali swoje dzieła.

     _________________________________________

     Twórczość ludowa dawniej i dziś…

     Bogactwem naszej ojczyzny są kultura i tradycje. Kształtowały się one przez stulecia, od kiedy Polska pojawiła się na mapie Europy. Burzliwe losy naszego kraju spowodowały, że wiele wartości tego dziedzictwa utraciliśmy, lecz niektóre zostały.  W obecnym czasie są docenione przeżywając prawdziwy renesans. Wzory ludowe, tak charakterystyczne dla naszego kraju pojawiają się na wielu przedmiotach codziennego użytku.

     Wpisując się w ten trend, w  minionym tygodniu praca w świetlicy upływała pod hasłem „Twórczość ludowa dawniej i dziś”. Zgodnie z tematyką hasła prace plastyczne w klasie I d miały charakter folkowy. Uczniowie ciężko pracowali wykonując piękne kolorowanki oraz zakładki do książki z motywem łowickim. Piękne prace, które powstały na zajęciach długo będą służyć uczniom, którzy swoja przygodę z czytaniem dopiero rozpoczynają…

      

     ______________________________________________________________

     Zajęcia poranne

      Podczas porannych zajęć tematycznych, rozmawialiśmy z dziećmi o  jesieni i jej darach. Po rozmowie w kręgu, uczniowie postanowili wybrać symbol najbardziej charakterystyczny dla tej pory roku. Ostatecznie, prawie jednogłośnie, wybraliśmy dynię, jako królową jesieni.  Stąd też tematem pracy były dynie wykonane w formie wydzieranki przez uczniów klas I, II i III.

     ______________________________________________________________

     Snuj się ,snuj bajeczko…

      

     Baśnie, opowieści pełne fantazji i bajkowych postaci to magia dzieciństwa. Dzieci uwielbiają bajki, dlatego też klasa 3b stworzyła pracę plastyczną inspirowaną bajkami. Nasze prace przestawiają połączenie magii kolorów i teatr cieni . Zapraszamy do bajkowej krainy!

      

     ______________________________________________________________

     Dokąd tupta nocą jeż?

     Niewiele osób wie, że jeż jest świetnym pływakiem i wspinaczem. Potrafi przebyć nawet 2 kilometry w ciągu jednej nocy. Uważa się, że nosi na swoim grzbiecie owoce i grzyby, a potem robi z nich zapasy, co jednak nie jest zgodne z prawdą. Można go spotkać w liściastych lasach, parkach i zagajnikach, a także w naszej świetlicy. Na zdjęciach jeże w wykonaniu klasy III p.

     ______________________________________________________________

     Światowy Dzień Zwierząt

     Klasa 1i przyłączyła się do świętowania Światowego Dnia Zwierząt, obchodzonego 4 października. Z tej okazji najpierw rozmawialiśmy o swoich pupilach, a następnie każdy wykonał portret swojego ulubieńca. Ci, którzy nie mają jeszcze zwierzątek, rysowali zwierzątko swoich marzeń. 

     ______________________________________________________________

     W królestwie jesieni

      Uczniowie klasy 1i wykonywali prace związane z naszym hasłem tygodnia  ,,W królestwie jesieni".  Pierwszoklasiści wykonywali je różnymi technikami plastycznymi. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które z dumą prezentowali na zdjęciach. Zadbaliśmy również o ruch na świeżym powietrzu. Spacerując i bawiąc się na placu zabaw zbieraliśmy kasztany oraz kolorowe liście. Z zebranych darów jesieni ułożyliśmy kolorowy napis ,,Jesień". Ostatnie dni września upłynęły nam niezwykle aktywnie.

     ______________________________________________________________

     Zabawy z chustą animacyjną

     Korzystając ze sprzyjającej pogody spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu.  ,,Zabawy z chustą animacyjną to bardzo wciągająca zabawa” – przyznają świetliczaki z klasy III p.  Kolorowa chusta  integruje grupę i  pobudza wyobraźnię, a wspólne zabawy ruchowe pozwalają się wykazać sprytem i zręcznością.

     ______________________________________________________________

     Nauka przez zabawę

     W ramach zajęć świetlicowych, klasa IV podjęła się zadania ułożenia 500 elementów puzzli:  ,, Odsłoń Bielany" z  najciekawszymi  miejscami  i budowlami Bielan. Jest  to doskonała okazja do wspólnej zabawy, współpracy i zdobycia wiedzy o najbliższych okolicach.

     ______________________________________________________________

     DZIEŃ DZIECKA

     W dniu pierwszym czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszej świetlicy zorganizowana została „Spartakiada” dla uczniów klas 1-3. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych. Po rywalizacji wszyscy otrzymali medale „Super Dzieciaka” i słodki upominek.

     ______________________________________________________________

      

     Dzień Pszczół

     20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji dzieci na zajęciach świetlicowych sporządziły spis korzyści z istnienia i pracy pszczół. Później,  jak pracowite pszczółki, wykonały prace plastyczne na cześć tych pożytecznych owadów. Efekty działalności plastycznej można było obejrzeć na wystawie prac.

     ______________________________________________________________

     Radość wspólnego spędzania czasu

     Odkąd nadeszła wiosna i wróciliśmy do szkoły po okresie  nauki  zdalnej, ulubioną formą spędzania czasu w świetlicy są zabawy na szkolnym boisku. To doskonała okazja do poprawienia kondycji i podniesienia poziomu sprawności ruchowej z wykorzystaniem dostępnego w świetlicy sprzętu sportowego. Nasze boisko to także strefa relaksu i zabaw integracyjnych w wesołym towarzystwie koleżanek i kolegów.

     ______________________________________________________________

     Majowe święta narodowe

     Maj to szczególny miesiąc w historii Polski. Z tej okazji korytarz przed świetlicą ozdobiła dekoracja wykonana przez nauczycieli świetlicy – p. Agatę Zych i p. Halinę Kasznię. Przypomina ona naszym uczniom o ważnych majowych świętach narodowych.

     ______________________________________________________________

     Kwiaty z bibuły i krepiny

     Wraz z nadejściem wiosny w naszej świetlicy odbył się   konkurs: ,,Kwiaty z bibuły i krepiny”, zorganizowany przez p. Agatę Zych. W wolnym czasie uczniowie przebywający w świetlicy, próbowali swoich sił w tworzeniu kolorowych kwiatów z bibuły i krepiny. Chociaż wszyscy się starali, to dziewczynki w tej dyscyplinie wypadły lepiej niż chłopcy.

     I miejsce zajęła Agata Jedlikowska z kl. II p., która wykonała bukiet z pięciu kwiatów.

      II miejsce na podium zajęła Amelka Głażewska z tej samej klasy, która wykonała wiązankę z trzech kwitów.

      Pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni.

     ______________________________________________________________

     Powrót bocianów

     Stęsknieni za wiosną wypatrujemy przebiśniegów, pąków na drzewach i …bocianów! Dzieci z klasy II prazem z p. Agatą Zych wpadły na pomysł, żeby zaprosić bociany do świetlicowej sali. W ruch poszły nożyczki, kredki i kolorowy papier. Niebawem zaroiło się od czerwononogich podróżników z ciepłych krajów.

     ______________________________________________________________

     Konkurs: ,,Wielkanocny zając"

     Na przełomie marca i kwietnia odbył się świetlicowy konkurs wielkanocny w formie online, zorganizowany przez p. Karolinę Neskę, p. Aleksandrę Sierańską i p. Agatę Zych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas ll naszej szkoły. Zadaniem uczestników było wykonanie wielkanocnego zajączka w dowolnej formie i przesłanie zdjęcia wykonanej pracy.

     I miejsce w konkursie zajęła Zosia Wnorowska z kl. 2b,

     II miejsce Agatka Jedlikowska z kl. 2p,

     III miejsce Tola Tropaczynska z kl. 2d.

     Wyróżnienia otrzymali : Lila Chodźko, Jan Twarogowski i Natalka Kurnicka. Gratulujemy !

     Oto prace , które najbardziej się spodobały.

     ______________________________________________________________

     ,,Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa"

     W roku szkolnym 2020/2021 dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcą p. Kingą Muroń wzięły udział w projekcie "Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa". Akcja polegała na korespondencji pocztówkowej z innymi świetlicami z Polski oraz z zagranicy. Finalnie stworzyliśmy mapę Polski wyklejoną pocztówkami. Nawiązaliśmy  kilka nowych znajomości oraz dowiedzieliśmy się  wiele ciekawostek na temat zabytków miast od zaprzyjaźnionych świetlic.

     ______________________________________________________________

     ,,Moja pisanka"

     W okresie przedświątecznym świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla klas pierwszych pt. „Moja pisanka”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci obyczajami i tradycjami związanymi ze świętami Wielkiej Nocy oraz rozwijanie twórczej wyobraźni plastycznej. Zadaniem dzieci było ozdobienie gotowego szablonu pisanki dowolną techniką plastyczną. Przy ocenie prac komisja konkursowa brała pod uwagę estetykę wykonania, samodzielność oraz walory artystyczne.

     ______________________________________________________________

     Warsztaty krawieckie

     7 listopada   2019 p. Kinga Muroń zorganizowała warsztaty krawieckie. Dzieci z klasy 3j miały możliwość własnoręcznego uszycia torby na zakupy. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.

     ______________________________________________________________

     Andrzejki

     W czwartek 28.11.2019 w naszej świetlicy bawiliśmy się wspólnie na Andrzejkach. Uczniowie klasy 3j pod kierownictwem p. Kingi Muroń zorganizowali dla młodszych klas wieczór wróżb i zabaw. Każdy uczeń klasy 3j odpowiedzialny był za inna zabawę. Dzieciom z klasy 0 oraz klas pierwszych impreza bardzo się podobała. 

      

     ______________________________________________________________

     Prace dzieci

     Z dumą prezentujemy nasze prace plastyczne. Tym razem  tematyką zainspirowała nas Pani Jesień.

     ______________________________________________________________

     Kiermasz bożonarodzeniowy

     Uczymy się dzielić z innymi. Zgodnie z tradycją, świetlica zorganizowała charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy skierowany do społeczności szkolnej. Ze sprzedaży wykonanych ozdób i stroików świątecznych mogliśmy przygotować paczki dla dzieci z Domu Dziecka oraz Ośrodka Wsparcia Rodziny.

     ______________________________________________________________

     "Nasz zdrowie"

     Dbanie o zdrowe odżywianie leży nam na sercu. Wiedza na ten temat podparta umiejętnościami kulinarnymi pozwoliła na dobrą prezentację naszej szkoły na corocznych Bielańskich Dniach Dobrego Jedzenia. Przygotowane stoisko przez świetlicę było smaczne i zdrowe!

     ______________________________________________________________

     Piknik integracyjny 


     Dnia 18 czerwca odbył się w naszej szkole piknik  – rodzinna fiesta w hiszpańskim klimacie.  W programie były między innymi gry i zabawy, konkurs plastyczny,  projektowanie i własnoręczne wykonywanie biżuterii w barwach Hiszpanii, oraz przygotowane przez pracowników świetlicy atrakcje takie jak malowanie twarzy i  wykonywanie wachlarzy. Podczas pikniku można było również spróbować dań kuchni hiszpańskiej  i pysznych ciast. 

     _____________________________________________________________________________

     Dzień Dziecka


     Ulubiony dzień wszystkich dzieci obchodziliśmy na świeżym powietrzu. Towarzyszyły mu liczne atrakcje , między innymi malowanie twarzy,  puszczanie baniek, gry i zabawy sportowe. Dla wszystkich przygotowany był słodki poczęstunek, a chętni mogli wziąć udział w konkursie malowania kredą.

     __________________________________________________________________________

     Konkurs plastyczny

     Nasza świetlica wzięła udział w konkursie plastycznym pt. ,,Bal kwiatów" organizowanym  przez Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Bielany oraz Szkołę Podstawową Nr 289 w Warszawie. Z pośród  naszych uczestników konkursu  wyróżnienie zdobył Jakub Kopernacki z klasy II a , który  został  nagrodzony dyplomem uznania i nagrodą rzeczową.  Podziękowania za uczestnictwo  postaci dyplomów otrzymali:


     Natasza Ludnicka IIj,
     Martyna Grochowaiak IIa,
     Wiktoria Malec III j,
     Piotr Wypustek IIj.

     _________________________________________________________________________

     Kiermasz wielkanocny

     W dniach 16-17.03.2016 r. świetlica szkolna zorganizowała  charytatywny kiermasz wielkanocny. Na kiermaszu wystawione  zostały do sprzedaży prace  wykonane przez dzieci i nauczycieli w  świetlicy o tematyce wielkanocnej. Nie zabrakło więc : baranków, zajączków, pisanek wykonanych różnymi technikami.  Można było zakupić pięknie haftowane serwetki , ozdobne   stroiki i wieńce. Kiermasz skierowany był do społeczności szkolnej, rodziców oraz pracowników szkoły. Cieszył się jak zawsze dużym powodzeniem, a  wszystkie prace bardzo się  podobały.
     Uzyskaną sumę ze sprzedaży prac przeznaczono  na ochronę zdrowia i dalsze leczenie  braciszka naszej uczennicy  będącego pod opieką Fundacji  Wcześniak Rodzice -Rodzicom.

     ________________________________________________________________________

     Maska karnawałowa

     W styczniu odbył się świetlicowy konkurs plastyczny  klas I-III zatytułowany ,,Maska Karnawałowa”.
     Nagrody otrzymali:
     Klasy I:
     1. Ola Sajdak Ij
     2. Roksana Bettcher Ij
     3. Zofia Gogolewska Ii
     Osoby wyróżnione:
     Marysia Mrożewska
     Urszula Kańska
     Julia Pińska
     Julia Banasiak

     Klasy II:
     1. Martyna Grochowiak IIa
     2. Jakub Kopernacki IIa
     3. Julia Pechcińska IIj
     Osoby wyróżnione:
     Patrycja Zubrzycka

     Klasy III
     1. Wiktoria Malec IIIj
     2. Monika Przybysz IIIj
     3. Marysia Górska IIIp
     Osoby wyróżnione:
     Basia Wiśniewska
     Hania Portacha

     ______________________________________________________________________

     Rozstrzygnięcie konkursu na Kartkę bożonarodzeniową

     1 miejsce: Jakub Hawro 2j

     2 miejsce: Maja Barszczewska 2o

     3 miejsce: Alicja Capała 3j

      

     Wyróżnienie:

     Damian Rzewnicki 1k

     Zuzanna Dereń 1k

     Anna Sobczak 1k

     Borys Hejnar 2o

      

     Gratulujemy.

     _____________________________________________________________________

     Galeria prac świetlicy

     Regularnie organizowane przez nauczycieli świetlicy zajęcia plastyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Na takich zajęciach można wykazać się kreatywnością, dać upust swojej fantazji  i rozwijać talent. Najładniejsze prace, stale eksponowane na tablicach, stanowią atrakcyjną ozdobę wszystkich świetlicowych sal. Każda grupa ma także możliwość zaprezentowania swojej plastycznej twórczości w galerii prac świetlicy, mieszczącej się w korytarzu szatni. Tym razem swoimi umiejętnościami  i pracowitością pochwaliła się klasa Ii.

     _______________________________________________________________________

     My się zimy nie boimy

     Chociaż zima na dobre  się rozgościła , wszystkie świetlicowe grupy korzystają z możliwości przebywania na świeżym powietrzu.  Zawzięcie podejmujemy próby ulepienia bałwana, co nie jest łatwe, bo przecież śnieg nie zawsze się lepi. Korzystamy z prezentów od zimy takich jak ślizgawki, które cieszą się takim powodzeniem, że czasem trzeba nawet postać w kolejce. Starsi uczniowie  organizują kontrolowane przez nauczycieli bitwy na śnieżki, a chłopcy przygotowują się do lata i nie zważając na śnieg z zapałem trenują ,,śniegową”  piłkę nożną. Nikt na zimno nie narzeka.

     ___________________________________________________________

     Konkurs plastyczny ,,Uroki jesieni”

     W dniach 19-30 października  2015r odbył się świetlicowy konkurs plastyczny - ,,Uroki jesieni” zorganizowany przez panią Agatę Zych. Ze względu na wysoki poziom wykonanych prac  nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach, dla klas pierwszych i drugich.  W kategorii klas pierwszych I miejsce zajęła Marysia Gruszczyńska -Menocal, II miejsce Pola Popis, a III miejsce zdobył Piotr Chmielarz.  Przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymała Zuzia Olszak i Fryderyk Rusiecki. W kategorii klas drugich I miejsce zajął Grzegorz Kuptel, II  zajął Władysław Nahornyi, a III Piotr Wypustek. Wyróżnienie otrzymała Julia Kozieracka. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

     __________________________________________________________

     Wyniki konkursu ,,Świąteczne anioły”

     Dnia 08.01.2015r  odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu ,,Świąteczne anioły” , który zorganizowali  nauczyciele świetlicy – pani Paulina Właszczuk, pani Marta Stefańska, oraz pani Paulna  Wagner.  W konkursie uczestniczyły dzieci z klas I-III. Wybór najpiękniejszych aniołów okazał się bardzo trudny, ponieważ prace wszystkich dzieci były bardzo kreatywne. Po długich naradach podjęto decyzję o wyróżnieniu po jednej pracy z każdej klasy biorącej udział w konkursie . Oto lista wyróżnionych uczniów:

     klasa I d – Malina Chodźko

     klasa I i – Pola Popis

     klasa I j- Joanna Borska

     klasa II a –Martyna Grochowiak

     klasa  III j – Wiktoria Malec

     klasa III d – Julia Orłowska

     Wszystkim serdecznie gratulujemy!

     ____________________________________________________________

     Mikołajki

     Mikołaj, jak co roku, zrobił niespodziankę dzieciom ze świetlicy i w nocy położył pod choinką wielkie worki z prezentami. Były w nich wspaniałe zabawki – gry planszowe, domki dla lalek, sprzęt sportowy i słodycze. Zostawił także list do dzieci, w którym prosił o szanowanie zabawek, grzeczne zachowanie, wzajemną życzliwość i wszystkich pozdrowił. To był bardzo przyjemny dzień i pełen wrażeń!

     ________________________________________________________________

     Mikołajki

        Świetlicę naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Zostawił list do dzieci , a pod choinką duże worki z prezentami dla każdej grupy. Na uroczystym spotkaniu odczytano list od Mikołaja i wręczono upominki. Radości było co niemiara.

     __________________________________________________________________

      

     Przygotowania do kiermaszu

        W dniach 10-11 grudnia odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy organizowany przez  nauczycieli świetlicy. Na kiermaszu będą sprzedawane ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów uczęszczających do świetlicy i nauczycieli. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na udział w akcji charytatywnej ,,Szlachetna paczka”.

         Na zdjęciach uczniowie klasy III d i pierwsze efekty ich pracy.

      

     ______________________________________________________________

      

     ,,MASKA KARNAWALOWA”

     W lutym 2014r. pani Barbara Bujnowska i pani Ilona Tomczak, zorganizowały konkurs plastyczny skierowany do dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej pod hasłem ,, Maska karnawałowa”. Celem konkursu było kultywowanie  tradycji związanych z Karnawałem  i rozwijanie umiejętności oraz  kreatywności plastycznej.

     I miejsce zajęła  Patrycja  Różańska z kl. III a,

     II miejsce Julia Orłowska z kl. I d,

     III miejsce przypadło Karolinie Zielińskiej z kl. II j.

     Ponadto wyróżnienie otrzymali : Hania Nowacka kl. II j, Antoni Maksymiuk kl. II d, Wiktor Pawlik kl. II j, Ania Włochacz kl. II d, Magdalena Żurek  z kl. I d, Lena Tusińska kl. II d, Michał Hofman z kl. II j, Natalii Banasiak, Jan Golimowski  i Nela Grudniewska  z oddziału przedszkolnego ,,j”.

      

     ____________________________________________________________

      

     KONKURS KOLĘD

     Świąteczne kolędowanie zakończyło się w świetlicy  konkursem kolęd, który w styczniu 2014r. zorganizowały pani Kinga Niemkiewicz oraz pani Marianna Noory. Chętne dzieci ze świetlicy mogły  prezentować swoje umiejętności wokalne.

     I miejsce zajęła  Barbara Wiśniewska z kl. I b, za pięknie zaśpiewaną kolędę pt. ,,Lulajże Jezuniu”.

     II miejsce ex aequo zajęły siostry : Maria Górska z kl. II j- za wykonanie  mało znanej  kolędy  pt. ,,Tryumfy” oraz Zosia Górska z kl. I p za prezentację kolędy pt.,, Jezusa narodzonego”.

      III miejsce zdobyły  również ex aequo  Zuzanna Długajczyk z kl. I d oraz duet Małgorzata Lech i Zosia Sówka z kl. II i za  wykonanie kolędy ,, Dzisiaj w Betlejem”.

     Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. A wszyscy uczestnicy słodki poczęstunek.

      

     _____________________________________________________________

      

     KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     W dniach 16-17.12.2013r. świetlica  zorganizowała kiermasz prac świątecznych. Koordynatorami przedsięwzięcia były pani Ewa Kwiatkowska i pani Violetta Strzyżewska. Dzieci wraz z paniami  na zajęciach świetlicowych wykonały piękne ozdoby, stroiki, bombki, kartki świąteczne.  Ze sprzedaży  prac, przy pomocy  rodziców, świetlica uzyskaną  znaczną sumę pieniędzy,  którą   przekazała  dla Domu Małego Dziecka Nr 15 w Warszawie. W ten sposób uczymy się dzielić z innymi dziećmi,  które potrzebują pomocy.

      

     ________________________________________________________________

      

     MIKOŁAJKOWY DZIEŃ       

     5 grudnia 2013r.–w ten wesoły dla wszystkich dzieci dzień, naszą świetlicę  odwiedził Mikołaj i pozostawił dla dzieci  list oraz dla każdej z grup wspaniałe prezenty  i słodycze. Były tam gry, klocki, zabawki, książki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i jak najdłużej chcieli pozostać w świetlicy aby pobawić się nowymi zabawkami.

      

     ________________________________________________________________

      

     BAWIMY SIĘ W ANDRZEJKI 

     Tradycyjnie, jak co roku, w dzień św. Andrzeja w świetlicy odbyły się zabawy i wróżby. Wszyscy byli ciekawi co ich czeka w przyszłości. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się lanie wosku  i odgadywanie znaczenia kształtów  figur. Teraz wszyscy widzą  swoją przyszłość  tylko w różowych barwach.

      

     ______________________________________________________________

      

     ,,JEMY ZDROWO”

      

     W październiku 2013r., pani Katarzyna Bonat, przeprowadziła w świetlicy konkurs plastyczny pod hasłem ,, Jem zdrowo”. Konkurs skierowany był do wszystkich dzieci  ze świetlicy. Celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego odżywiania.

      I miejsce w konkursie zajęła  Marysia Konador  z kl. III o

     II miejsce zajął  Bartek Zaniewski z oddziału przedszkolnego  ,,j”

     III  miejsce zajęła uczennica kl. II j Marysia Kowalska.

     Wyróżnienia otrzymały: Zosia Wyszomierska, Natasza Ludnicka,  Zuzia Wrześniak , Julia Pechcińska i Joanna Szulga.

     Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i słodkości.

      

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie
   • sp133@edu.um.warszawa.pl
   • informatyksp133@gmail.com
   • (22) 834 28 31
   • ul. Antoniego Fontany 3 01-835 Warszawa Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych