• Ramowy plan dnia

•

• Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne według zainteresowań służące realizacji pomysłów dzieci, zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy integrujące grupę, ćwiczenia ogólnorozwojowe,  rozmowy kierowane zgodnie z zainteresowaniem dzieci, ćwiczenia poranne.
        • Czynności higieniczne, przygotowanie do śniadania.
        • Śniadanie.
        • Zajęcia dydaktyczne będące realizacją wybranych treści z programu wychowania przedszkolnego.
        • Przygotowanie do wyjścia na dwór, porządkowanie sali.
        • Zabawy na placu zabaw, boisku szkolnym, spacery lub zabawy ruchowe w sali.
        • Czynności higieniczne, przygotowanie do obiadu.
        • Obiad.
        • Odpoczynek, ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie wybranych pozycji z literatury dziecięcej.
        • Gry, zabawy integracyjne, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci, ćwiczenia indywidualne i zespołowe w zależności od potrzeb i możliwości dzieci.