• Pytania rodziców

Pytania dotyczące rekrutacji

Zadaj pytanie

Pytanie:

Ile godzin lekcji wychowania fizycznego tygodniowo jest w klasach pierwszych? W planie lekcji zauważyłam, że klasy nawet w ramach jednego rocznika mają różną ich ilość - od czego to zależy?

Odpowiedź:

We wszystkich klasach edukacji wczesnoszkolnej są 3 godziny wychowania fizycznego tygodniowo.

Zajęcia te, są realizowane przez różnych nauczycieli, czasami nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, a czasami przez nauczyciela wychowania fizycznego. Jedni i drudzy mają właściwe kwalifikacje do prowadzenia takich zjęć. W klasach drugich, w ramach godzin wychowania fizycznego, odbywają się również zajęcia z nauki pływania (raz w tygodniu).

Warto dodać, że dodatkową godziną zajęć ruchowych dla wszystkich klas 1-3 są zajęcia "Od zabawy do sportu" - prowadzone tylko przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Odpowiadając na pytanie: w klasach pierwszych są 3 godziny wychowania fizycznego i 1  godzina zajęć sportowych "Od zabawy do sportu"

W klasie sportowej będzie 10 godzin zajęć sportowych.

Pytanie:

Czy jest możliwość obejrzenia szkoły?

Odpowiedź:

Oczywiście, jest taka możliwość. W tym celu prosimy o wysłanie takiej wiadomości na adres mailowy szkoły : sp133@eduwarszawa.pl  i pozostawienie swojego adresu kontaktowego e-mail / telefonu. Termin obejrzenia szkoły zostanie umówiony indywidualnie. Zapraszamy też na dzień otwarty 02.02.2023.

Pytanie:

Czy jest możliwość spotkania z kadrą uczącą i zadania pytań dotyczących organizacji klas pierwszych?

Odpowiedź:

Tak, oczywiście jest taka możliwość. W tym celu prosimy o wysłanie wiadomości na adres mailowy szkoły : sp133@eduwarszawa.pl  i pozostawienie swojego adresu kontaktowego e-mail, na który zostanie wysłana informacja o terminie spotkania dla rodziców. Zapraszamy na dzień otwarty 02.02.2023.

Pytanie:

Czy jest możliwość aby dziecko znalazło się z kolegą z przedszkola w jednej klasie aby było mu raźniej.  Czy będzie jednozmianowość w roku szkolnym 23/24?

Odpowiedź:

Tak, jest taka możliwość (prosimy o taką informację przy składaniu potwierdzenia woli). Nasza szkoła jest szkołą jednozmianową.

• 28.01.2021

Pytania dotyczące oferty edukacyjnej

Zadaj pytanie

Pytanie:

Czy jest możliwość spotkania z kadrą uczącą i zadania pytań dotyczących oferty edukacyjnej dla uczniów klas pierwszych?

Odpowiedź:

Tak, oczywiście jest taka możliwość. W tym celu prosimy o wysłanie wiadomości na adres mailowy szkoły : sp133@eduwarszawa.pl i pozostawienie swojego adresu kontaktowego e-mail, na który zostanie wysłana informacja o terminie takiego spotkania dla rodziców. Zapraszamy też na dzień otwarty 02.02.2023.

Pytanie:

Na czym polega profilowanie klas? Czym będzie różnił się program nauczania w poszczególnych klasach pierwszych w roku szkolnym 2023/24?  Kto poprowadzi dana klasę?

Odpowiedź:

Profilowanie klas w naszej szkole polega na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań na podstawie programów własnych nauczycieli: innowacja matematuczno- czytelnicza, matematyczno-ekologiczna i sportowo-artystyczna. W każdej klasie wprowadzamy jednocześnie dwa języki obce: angielski i hiszpański z kontynuacją do klasy 8. Język angielski prowadzony będzie na podstawie innowacji opracowanej przez nauczycieli.

W klasie sportowej lekcje wychowania fizycznego zostaną rozszerzone o program własny (10 godzin zajęć sportowych), co pozwoli na rozwijanie zdolności i umiejętności dziecka w tym obszarze.

W każdej klasie proponujemy naukę gry w Snookera- w szkole realizowany jest innowacyjny program wdrożony przez nauczyciela wychowania fizycznego.

Pytanie:

"Dzień dobry, Czy szkoła ma w ofercie zajęcia na basenie w klasach pierwszych ?"

Odpowiedź:

Zajęcia na basenie obejmują klasy drugie.

Pytanie:

"Czy w klasie pierwszej bedzie do wyboru nauka języka obcego i jakie profile będą miały klasy pierwsze?

Odpowiedź:

Obecnie wszyscy uczniowie klas 1-3 uczą się języka angielskiego. Od roku szkolnego 2021/2022 wprowadziliśmy naukę drugiego - języka hiszpańskiego we wszystkich klasach pierwszych ( z kontynuacją do klasy ósmej)

W roku szkolnym 2023/2024 - w klasach pierwszych wprowadzamy innowację matematyczno-czytelniczą, innowację ekologiczno-matematycną oraz  sportowo-artystyczną. Więcej informacji na dniu otwartym 02.02.2023 r.

Pytanie:

Co w sytuacji gdy będzie więcej dzieci kandydujących do danej klasy profilowanej niż miejsc w klasie?

Odpowiedź:

Jesteśmy w stanie rozszerzyć naszą ofertę edukacyjną i dostosować do Państwa potrzeb.

Pytanie:

Czy szkoła dysponuje własną kuchnią czy korzysta z cateringu?

Odpowiedź:

Dysponujemy własną kuchnią, śniadania, obiady i podwieczorki są przygotowywane na miejscu.