•                                                          Szanowni Rodzice!

Postępowanie  rekrutacyjne  do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025 w Szkole Podstawowej nr 133 przy ul. Antoniego Fontany 3 w Warszawie,  prowadzone  będzie  z wykorzystaniem  systemu informatycznego.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, kryteriów ustawowych i samorządowych oraz harmonogram  postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do oddziałów klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025 zamieszczone są również  na  stronie internetowej Biura Edukacji .

Rodziców, którzy nie mogą uczsteniczyć w danich otwartych zapraszamy na indywidualne spotkania z dyrekcją i nauczycielami po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony!

INFORMACJE OGÓLNE O SZKOLE

Szkoła Podstawowa nr 133 im. Stefana Czarnieckiego ma 85-letnią tradycję i leży w sercu Bielan. Budynek znajduje się przy ulicy Antoniego Fontany 3 i ma dwie kondygnacje. Na pierwszym piętrze znajdują się pracownie klas IV-VIII, a na drugim piętrze sale klas I-III. Korytarze szkolne mają nietypowy i niespotykany wygląd. Ściany pierwszego piętra zdobi Starówka, natomiast ściany drugiego piętra są udekorowane postaciami z bajek wykonanymi przez nauczycieli.

Każda z klas I-III ma własną salę lekcyjną wyposażoną w komputer, projektor, tablicę multimedialną  oraz meble z półkami i pomocami dydaktycznymi. Każdy uczeń ma możliwość pozostawienia w klasie książek, zeszytów i przyborów szkolnych.

Na pierwszym piętrze znajduje się świetlica szkolna wyposażona w dwie przestronne sale, gdzie uczniowie mogą bawić się lub uczestniczyć w różnych zajęciach pod opieką wychowawców.

Lekcje dla uczniów klas IV-VIII odbywają się w pracowniach: językowej, chemicznej, fizycznej, matematycznej i historycznej, informatycznej  wyposażonych w tablice interaktywne, projektory oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Na parterze mamy również przestronną stołówkę, w której uczniowie jedzą smaczne, dwudaniowe obiady przygotowane bezpośrednio w kuchni. Na tym samym poziomie znajduje się również biblioteka szkolna i czytelnia,  gabinet medyczny, sekretariat, gabinet dyrektora i wicedyrektora.

W najniższej części budynku usytuowane są szatnie uczniów klas I-VIII. Każda klasa ma oddzielne pomieszczenie, a w nim szafki na ubrania i obuwie.

Szkoła posiada zaplecze sportowe: salę gimnastyczną, boisko do piłki, nożnej koszykowej i siatkowej oraz dwa place zabaw dla najmłodszych znajdujące się od strony Alei Zjednoczenia.

Świetlica szkolna pracuje od 7:00 do 17:30. Przed rozpoczęciem zajęć najmłodsi aktywnie i ciekawie spędzają czas. Po zakończeniu zajęć każda z klas I-III przebywa w swojej sali pod opieką wychowawcy świetlicy, który prowadzi różne zajęcia dostosowane do potrzeb, możliwości i zainteresowań grupy. Wychowawcy świetlicy prowadzą zajęcia rekreacyjne i sportowe na świeżym powietrzu wykorzystując boisko i plac zabaw.