• Konkurs edukacyjny – „Gang Słodziaków” w klasach I-III

We wrześniu 2018r. przystąpiliśmy do konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego  celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Organizatorem konkursu jest sieć sklepów Biedronka. Dzieci biorą  udział w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem książki "Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków" autorstwa Renaty Piątkowskiej. Wychowawcy klas I-III czytają uczniom przygody leśnych przyjaciół: lisa Lucka, jeża Jerzyka, sowy Zosi, bobra Borysa, rysia Rysia i zajęczycy Zuzi.

Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica jest nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, umieszczaną w albumie ucznia „Czytaj codziennie”. Zachęcamy uczniów i rodziców do  udziału w naszej szkolnej przygodzie, gdyż jak wiemy czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Podsumowaniem konkursu będzie organizacja Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w klasach I-III w dniu 19 października 2018r. podczas którego będziemy wspólnie czytać książki, nasi uczniowie wezmą udział w warsztatach czytelniczych prowadzonych przez  przedstawicieli Wydawnictwa Nasza Księgarnia na temat nowej serii książek detektywistycznych dla dzieci „Detektywi z Tajemniczej 5” Marty Guzowskiej.

W ramach konkursu uczniowie  klas I-III wykonają własne historie o dalszych przygodach Gangu Słodziaków:
            • Klasy I narysują swoje historie
            • Klasy II stworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów)
            • Klasy III napiszą krótkie historie i je ilustrują

Zachęcam do udziału w konkursie promującym czytelnictwo wśród najmłodszych.

Dorota Matuszczak

• Informacja dla Rodziców/Opiekunów dzieci korzystających z żywienia w stołówce szkolnej.

Od dnia 10.09.2018 r. obiady będą wydawane jedynie uczniom, których odzice/Opiekunowie opłacili i złożyli zamówienia przez aplikację www.zamowposilek.pl

System zamawiania posiłków działa na zasadzie przedpłat – najpierw wpłata następnie zamówienie. W miesiącu wrześniu,  aby dać Państwu czas na oswojenie z aplikacją www.zamowposilek.pl  został przyznany debet( w wysokości 50 złotych) czyli możliwość zamówienia bez przedpłaty w pierwszym tygodniu września. Wykorzystany debet należy spłacić do końca września.

W przypadku, gdy dziecko korzystało z żywienia w pierwszym tygodniu września, a posiłki nie zostały zamówione przez aplikację administrator systemu uzupełni zamówienia o te dni.

W kolejnych miesiącach obowiązywać będzie  już zasada – najpierw przedpłata następnie zamówienia. Zamówienia będziemy przyjmować zawsze do 28 dnia miesiąca poprzedzającego. Dla przykładu zamówienia na miesiąc październik przyjmujemy do 28 września. itd. Prosimy pamiętać aby do tego dnia dokonać wpłaty zaliczki na miesiąc październik.

Aplikacja www.zamowposilek.pl  to system do zamawiania posiłków w systemie abonamentowym ( miesięcznym).

Pojedyncze obiady można zamawiać na stołówce w cenach poza abonamentowych, najpóźniej w dniu wydawania do godziny 8.00