• Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

• Jeśli interesujesz się matematyką, a język angielski jest jednym z Twoich ulubionych przedmiotów …

Zapraszamy do udziału w rekrutacji na rok szkolny 2023/24 do klasy czwartej z rozszerzoną matematyką i rozszerzonym językiem angielskim. Organizujemy też zajęcia sportowe ogólnorozwojowe, gimnastyki artystycznej i taneczne.

więcej informacji w szkole.

23 stycznia w naszej Szkole świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Klasa 3j przygotowała przedstawienie teatralno-muzyczno-taneczne. Był to wyjątkowy dzień, podczas którego Wnuczęta, w piękny sposób podziękowały swoim Babciom i Dziadkom za opiekę i miłość. Uczniowie nie tylko odegrali scenki teatralne, zaprezentowali wierszyki, zaśpiewali dawne utwory np. ,,Cała sala śpiewa z nami”, ale także zatańczyli Twista. Widzowie byli bardzo wzruszeni...,,Dziękujemy za radośnie spędzone chwile, za moc pozytywnych wrażeń i ogrom pięknych słów''... Tak dziękowali Dziadkowie, którzy przybyli na uroczystość.

Kochani Dziadkowie! Życzymy Wam dużo zdrowia i pociechy z Wnucząt!

Kadra i Uczniowie SP 133.

Joanna Inez Majewska

• Spotkanie autorskie

11 stycznia uczniów klas 0-3 odwiedził Pan Łukasz Wierzbicki. Nasz gość opowiedział o wyprawie podróżnika - Kazimierza Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze, konno, czółnem i na wielbłądzie. Jego przygody opisał w książce „Afryka Kazika”. Zaprezentował również książkę „Dziadek i niedźwiadek” opowiadającą o niedźwiedziu, który podczas II wojny światowej wędrował z żołnierzami Armii Andersa przez front. Z ożywieniem uczniowie słuchali o przygodach zawartych w kolejnej książce „Ocean to pikuś”, w której pisarz zabrał słuchaczy w zuchwały rejs kajakiem przez Atlantyk. To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu. Pisarz przywiózł mnóstwo rekwizytów i pamiątek, którymi ubarwił swoją opowieść. Poczuciem humoru i talentem aktorskim pan Wierzbicki sprawił, że uczniowie słuchali opowieści z dużym zainteresowaniem. Podróżnik tak ciekawie opowiadał o swoich książkach, że młodzi uczestnicy słuchali go z zapartych tchem. Po zakończeniu spotkania dzieci w długiej kolejce oczekiwały na możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu naszego gościa.

Joanna Inez Majewska