Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie

Strona główna Aktualności O Szkole Dyżur wakacyjny Rekrutacja Dzwonki Album fotograficzny Opieka pedagogiczno - psychologiczna Polityka prywatności EPUAP Kontakt
 

Nawigacja

 • Dzień otwarty 

   

  13 lutego 2019 r. godz. 9.00-17.00 w Szkole Podstawowej nr 133 im. Stefana Czarnieckiego odbędzie się DZIEŃ OTWARTY dla rodziców przyszłorocznych klas 1 oraz oddziałów przedszkolnych.

   

   - Obrazek 1

 • Serdeczne Gratulacje dla uczniów klasy 2j

   

  W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym ,,Leon” sesja jesienna uczniowie zajęli wysokie miejsca.

   

  Edukacja polonistyczna:

  Agata Chmielewska-2 miejsce, Michalina Gurak-6 miejsce, Maja Płoucha -6 miejsce, Hania Szopa-7 miejsce, Julia Drobniak-9miejsce.

   

  Edukacja matematyczna:

  Zuzanna Kieliszek- 6 miejsce, Agata Chmielewska-8 miejsce, Jagoda Dąbrowska-10 miejsce, Marcin Dudkowski-10 miejsce, Hania Szopa -10 miejsce, Stanisław Wekiera 10 miejsce.

   

  Joanna Majewska

 • Szanowni Państwo,
  

   

  przypominamy, że 10 stycznia ,do godziny 15.00, istnieje możliwość potwierdzanie w systemie przyjęcia kart kwalifikacyjnych w FPE oraz potwierdzeń opłat za żywienie. Wydrukowaną kartę należy złożyć w sekretariacie szkoły. Jednocześnie informujemy, że od 14 stycznia, od godziny 8.00, rusza rekrutacja uzupełniająca. Możliwość zapisu dziecka na zimę w mieście będzie trwała do 16 stycznia do godziny 11.00. Karty dzieci przyjetych w rekrutacji uzupełniającej należy złożyć w sekretariacie szkoły w dniach 21- 23 stycznia .

 • SPOTKANIE AUTORSKIE Z P. JUSTYNĄ BEDNAREK

  20 grudnia 2018r. zaprosiliśmy na spotkanie autorskie do klasy 1d - p. Justynę Bednarek- autorkę wielu książek dla dzieci, takich jak: „Babcocha” „Pięć sprytnych kun” , „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”- książka jest lekturą w klasach I-III.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3

  Nadmienić należy , iż p. Justyna Bednarek jest mieszkanką Bielan, absolwentką Lelewela, wydziału Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarką i znamienitą pisarką. Podczas spotkania z uczniami klasy 1d autorka czytała fragmenty książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Babcocha” oraz opowiadała, co stało się inspiracją do napisania tych książek. Następnie uczniowie klasy 1d zadawali pytania dotyczące treści książek, gdyż czytaliśmy wspólnie fragmenty niektórych przed wizytą autorki.

   - Obrazek 4 - Obrazek 5

  Na zakończenie spotkania Pani Justyna Bednarek podpisywała książki, które przyniosły dzieci. Spotkanie bardzo podobało się najmłodszym czytelnikom- uczniom klasy 1d, którzy lubią czytać i słuchać książek p. Justyny Bednarek.

   - Obrazek 6 - Obrazek 7

  Dorota Matuszczak

 • "Bóg się rodzi..."

                  Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, w naszej szkole, nauczyciele, pracownicy  i zaproszeni goście spotykają się, aby powitać Maleńkiego Jezusa. Jest okazja powspominać, złożyć życzenia i kolędować. W tym roku uroczystość dla zaproszonych gości umiliła swoimi występami  młodzież z klas czwartych, piątych, szóstych,  siódmych i uczniowie klasy ósmej m. Mogliśmy obejrzeć Misterium bożonarodzeniowe i posłuchać koncertu kolęd. Cały występ przygotowały i poprowadziły panie Iza Szczęsna i Agata Szablewska.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2

                                             Agata Szablewska
  Iza Szczęsna

 • - Obrazek 1

 • Sukces sportowy !

  Serdeczne Gratulacje dla Kaliny Szulejewskiej z klasy 2j za zajęcie trzeciego miejsca w kategorii wagowej do 24 kg w warszawskim Turnieju Gwiazdkowym Dzieci w Judo, który odbył się 13.12.2018 na Akademii Wychowania Fizycznego.

  ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW!

   - Obrazek 1

  Joanna Majewska

 • „Flora i fauna w obiektywie”

   

  Wyniki V Bielańskiego Konkursu Fotograficznego „Flora i fauna w obiektywie”. W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z dziewięciu szkół bielańskich, którzy zgłosili ponad 170 zdjęć. Uczeń Naszej szkoły- Jan Bystydzieński (5a) zajął w konkursie III miejsce.

  Serdecznie gratulujemy!

   - Obrazek 1 - Obrazek 2

  Zespół artystyczny

 • ZBIÓRKA KARMY ORAZ KOCY DLA SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W JÓZEFOWIE

   - Obrazek 1

  Nasza szkoła bierze udział w akcji MEN "Razem na Święta". W ramach działań związanych z przedświątecznym wolontariatem uczniowie klasy 5a organizują  zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt w Józefowie. Zima to wyjątkowo trudny okres dla schronisk, dlatego apelujemy do wszystkich ludzi o wielkim sercu i pełnej szafie! Każda, nawet najmniejsza pomoc jest wielkim darem dla schroniskowych sierot. Na pierwszym miejscu należy wymienić jedzenie (przydaje się kasza, ryż, makaron, mięso, sucha karma czy puszki mięsne). Podstawa to również środki zabezpieczające zwierzaki przed kleszczami, tabletki odrobaczające i preparaty na odpchlenie. W zimie przydają się też koce, ręczniki czy bluzy, którymi można dogrzewać zwierzęta podczas mroźnych dni . Jeśli robisz porządki pamiętaj, że rzeczy, które wyrzucasz mogą okazać się przydatne dla zwierzaków ze schronisk.

  Dla szczeniaków i młodzieży mile widziane są zabawki – stanowią dla nich bodźce rozwojowe i dają choć na chwilę oderwanie od szarej rzeczywistości.  Jeżeli widzisz też u siebie w domu niepotrzebne szelki, obroże czy smycz – przynieś, w schronisku się nie zmarnują.

  Zwracamy się do ludzi wielkiego serca, aby przyłączyli się do naszej akcji. Pokarm prosimy przynosić  do Karoliny Staniec i Justyny Wójcik z klasy 5a lub bezpośrednio do sali numer 4. Po zakończeniu akcji, około 10 stycznia,  pokarm zostanie zawieziony do Schroniska

  Wszystkich gorąco zachęcamy do pomocy!

 • Klasa 1d z wizytą w Jednostce Straży Pożarnej

  7 grudnia 2018r. uczniowie kl. 1d byli na wycieczce w Straży Pożarnej, aby najmłodsi mogli poznać zawód strażaka oraz wyposażenie jednostki, czyli wozy strażackie, roboty, osprzęt gaśniczy oraz mundur strażaka w ramach realizacji orientacji zawodowej. Uczniowie oglądali wozy strażackie, roboty, a także przygotowanie strażaków do wyjazdu wozem strażackim na wezwanie do akcji strażackiej.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

  Dorota Matuszczak

 • Wizyta Mikołaja w kl. I- III

  6 grudnia 2018r. do uczniów klas I-III  przyszedł Mikołaj. Można było go spotkać przy drzwiach wejściowych do szkoły. Rozmawiał z dziećmi i pytał o ich zachowanie, a na koniec postanowił odwiedzić najgrzeczniejszych z  licznymi prezentami, którymi były ulubione książki oraz gry planszowe.

  Wszystkie dzieci  były uradowane i zadowolone z otrzymanych prezentów

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3

  Dorota Matuszczak

 • „Komórka, komórka, komórka

  Najmniejsza organizmu to strukturka…….”

   

  Od 5 grudnia w holu szkoły można podziwiać wystawę komórek roślinnych,  zwierzęcych i innych wykonanych przez uczniów klas V. Modele zostały wykonane w ramach  pracy domowej dla chętnych. Komórki powstały ze styropianu i plasteliny, przy użyciu kolorowych farb i różnych innych materiałów. Przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania.

  Na uwagę zasługuje pomysłowość dzieci, które poprzez praktyczne zajęcia na pewno nauczyły się wiele o budowie najmniejszej cząstki żywych organizmów.

   Serdecznie zapraszamy, takie dzieła naprawdę warto zobaczyć 

  Aneta Mikulska

 • Klasa 1d z wizytą w Fabryce ozdób choinkowych

  4 grudnia 2018r. uczniowie klasy 1d pojechali na wycieczkę do Fabryki ozdób choinkowych w Józefowie. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska procesowi powstawania bombek, które są ręcznie wytwarzane z rozgrzanego szkła, srebrzone i ozdabiane.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2

  Następnie obejrzały wystawę ozdób choinkowych wytwarzanych w fabryce.

   - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5 - Obrazek 6

  Główną atrakcją wycieczki były warsztaty zdobienia bombek, które uczniowie zabrali ze sobą do szkoły. 

   - Obrazek 7 - Obrazek 8

  Na zakończenie wycieczki każdy uczeń mógł zakupić przepiękne ozdoby na choinkę. Wycieczka wprowadziła uczniów w nastrój świąteczny i przypomniała o ważnych zwyczajach i tradycjach  bożonarodzeniowych.

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczki w Albumie fotograficznym.

  Dorota Matuszczak

 • Podsumowanie kawiarenki charytatywnej

  WIELKIE DZIĘKUJĘ!!!

  Kolejny raz okazuje się jak wielkie serce mają uczniowie SP 133 :)

  Dzięki wspólnej akcji klasy 6k oraz szkolnego koła wolontariatu - kawiarence charytatywnej - udało się zebrać kwotę 1127,60 zł!

  Pozwoli to na wsparcie organizacji wigilii dla osób samotnych i starszych - podopiecznych stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

  Jesteście WIELCY! Uśmiech na twarzach innych niech będzie dla nas wszystkich nagrodą, a dobro, którym się dzielimy niech wraca podwójnie :)

   - Obrazek 1         - Obrazek 2

  Katarzyna Bęben

 • Dzień otwarty 5 grudnia 2018r.

  Lp.

  Klasa

  Wychowawca,  nauczyciele dyżurujący

  Sala

  1.

  0b

  Termin wyznacza wychowawca

   

  2.

  0j

  Termin wyznacza wychowawca

   

  3.

  1d

  Dorota Matuszczak

  12

  4.

  1i

  Inga Budzyńska

  19

  5.

  1k

  Katarzyna Bonat

  18

  6.

  2a

  Agata Skotnicka

  17

  7.

  2j

  Joanna Majewska

  13

  8.

  2o

  Olga Kwiecień

  16

  9.

  3b

  Beata Serafin – Ibek

  15

  10.

  3d

  Danuta Rybusińska

  21

  11.

  3p

  Piotr Śmiałkowski

  22

  12.

  4a

  Anna Guzowska

  11

  13.

  4d

  Mateusz Klimek

  10

  14.

  4f

  Paulina Falańczyk

  14

  15.

  4p

  Paulina Właszczuk / Marta Żendarska

  7

  16.

  5a

  Aneta Mikulska / Jarosław Popik

  4

  17.

  5e

  Ewelina Żyrek /  Jagoda Wóltańska

  1

  18.

  5k

  Joanna Mioduchowska

  2

  19.

  5m

  Magdalena Żmijewska / Paulina Falańczyk

  24

  20.

  6k

  Termin wyznacza wychowawca

   

  21.

  6l

  Katarzyna Leszczyńska / Małgorzata Paziewska

  biblioteka

  22.

  6m

  Martyna Połeć

  3

  23.

  6r

  Robert Perlan

  20

  24.

  7a

  Artur Kiełczykowski / Marta Zatorska

  świetlica

  25.

  7j

  Justyna Kulesza / Justyna Janicka

  9

  26.

  7w

  Wioletta Szarpak / Halina Choroś

  6

  27.

  8d

  Danuta Święczkowska

  8

  28.

  8m

  Termin wyznacza wychowawca

   

  Pokój nauczycielski: s. Agata Trzaska, s. Dorota Sypniewska, Maria Pieńkosz, Katarzyna Balcerzak, Natalia Jaworowska

  Wójcik Marlena – gabinet logopedy

  Marta - Margis Kucharska – gabinet psychologa

  Izabela Obidzińska – gabinet pedagoga

  Nieobecni: Dominika Klimek, Emilia Gadomska, Iza Szczęsna, Agata Szablewska,      Małgorzata Szerszeń, Agnieszka Kacperska

 • Warsztaty czytelnicze  w klasach I-III

  29 i 30 listopada 2018r. uczniowie klas I-III uczestniczyli  w warsztatach czytelniczych prowadzonych przez przedstawiciela wydawnictwa Nasza Księgarnia na temat nowej serii książek detektywistycznych dla dzieci „Detektywi z Tajemniczej 5” Marty Guzowskiej. Uczniowie oglądali i słuchali fragmentów książki i próbowali rozwiązać zawarte w niej zagadki detektywistyczne. Najmłodsi mieli też okazję zakupić książkę.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3

   

  Dorota Matuszczak

 • świąteczna Zbiórka dla PODOPIECZNych FUNDACJI ŚWIAT NA TAK

  SWIaTECZNA_ZBIORKA_DLA_PODOPIECZNYCH_FUNDACJI_SWIAT_NA_TAK.docx

   

   - Obrazek 1

 • Akcja „Słodki upominek dla dzieci ze Szpitala Bielańskiego”

   

  Szanowni Państwo,

  Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc jak co roku zwracamy się do członków społeczności szkolnej z gorącą prośbą o wsparcie akcji „Słodki upominek dla dzieci ze Szpitala Bielańskiego”.

  Prosimy o przekazywanie słodkości do wychowawców klas lub bezpośrednio do Pani Anny Guzowskiej oraz Pani Marii Pieńkosz w dniach 4-5 grudnia.

  Zebrane słodycze zostaną przekazane dzieciom ze Szpitala Bielańskiego w dniu 6 grudnia.

   

  Anna Guzowska

 • Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej Nr 133 w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów Nr 1 przy Alei Zjednoczenia 13

             http://www.wds.org.pl/content/102/logowww/osrodek-wsparcia-dla-seniorow-2-ops-bielany.jpg - Obrazek 1                                

   

  W dniu 29 listopada 2018 roku ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów z klas 5-8 pod opieką nauczycieli: Pani Izy Szczęsnej oraz Pani Anny Guzowskiej udała się do pobliskiego Ośrodka Wsparcia dla Seniorów, gdzie zaprezentowała przedstawienie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Uczniowie wraz z podopiecznymi OWS śpiewali pieśni patriotyczne. Były to bardzo wzruszające zarówno dla uczniów naszej szkoły jak i dla podopiecznych ośrodka chwile.

  Po koncercie pieśni patriotycznych uczniowie SP 133 w ramach programu profilaktycznego B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony, przypomnieli Seniorom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przybliżyli obowiązujące przepisy prawa a także podkreślili jak wielki wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego ma używanie odblasków.

  Uczniowie rozdali Seniorom odblaski. Na uczniów czekała również miła niespodzianka: oprócz słodkiego poczęstunku wszyscy uczniowie otrzymali ręcznie zrobione i pięknie ozdobione przez podopiecznych ośrodka drewniane choinki.

  Bardzo dziękujemy kierownictwu ośrodka za możliwość spotkania a Seniorom za życzliwość, uwagę i zaangażowanie. Liczymy na dalszą współpracę.

   - Obrazek 2 - Obrazek 3

  Anna Guzowska

   

strona: