Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie

Strona główna Aktualności O Szkole Dyżur wakacyjny Rekrutacja Dzwonki Album fotograficzny Opieka pedagogiczno - psychologiczna Polityka prywatności EPUAP Kontakt

Warsztaty Woda

Grupy 0b i 0j brały udział w warsztatach "Woda" w ramach programu "Drzewo w mieście"-II edycja realizowanego przez Fundację Szkatułka. Dzieci przeprowadzały doświadczenia z wodą, a ponadto dowiedziały się:

• Czy woda ma smak, zapach i barwę?

• Czy w wodzie da się biegać?

• Czy woda może zniknąć?

• Czy ptak wodny może utonąć?

___________________________________________________________________________________

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki z oddziałów 0b,0j zasadziły cebulki białych i czerwonych tulipanów. Na efekty tych działań muszą jednak poczekać do wiosny.

Wycieczka do Biblioteki Publicznej

29 i 30 października grupa 0b odwiedziła Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica. Pierwszego dnia dzieci dowiedziały się w jaki sposób można korzystać z książek i publikacji zgromadzonych w zasobach biblioteki. Drugiego dnia oglądały teatrzyk kamishibai oraz tworzyły swój własny teatrzyk.

" Wycieczka na Plac Piłsudskiego"

W związku z  obchodami  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przedszkolaki z oddziałów 0j, 0b udały się na wycieczkę na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obejrzały zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zwiedziły Izbę Pamięci  znajdująca się w Garnizonie oraz miały okazję zadać pytania dotyczące pracy żołnierza zawodowego.

Lidia Karolak

" Wizyta w bibliotece"

W październiku przedszkolaki z oddziału 0j kolejny raz odwiedziły Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica. Tym razem obejrzały i wysłuchały " Bajkę o groszku"- teatrzyk kamishibai. Później sami rysowali i opowiadali dalsze przygody bohatera swoim kolegom.

Justyna Strzyżewska

" Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej"

We wrześniu  w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia z przedstawicielami Straży Miejskiej dotyczące zasad bezpiecznej zabawy.

Lidia Karolak

" Wizyta w bibliotece"

We wrześniu dzieci z oddziału przedszkolnego 0j odwiedziły Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica. Zajęcia poświęcone były zasadom zachowania  obowiązującym w bibliotece oraz poszanowania i wypożyczania książek. Przedszkolaki mogły się również wypowiedzieć w formie plastycznej na temat " Moja ulubiona bajka"

Justyna Strzyżewska

" Poznajemy zawód policjanta i dbamy o własne bezpieczeństwo"

We wrześniu odbyły się w oddziałach przedszkolnych 0b,0j zajęcia z przedstawicielem Policji dotyczące bezpieczeństwa  " Bezpiecznie poruszam się po drodze". W październiku zaś dzieci odwiedziły Komisariat Policji, gdzie miały okazję zadać pytania dotyczące pracy oraz wyposażenia policjanta, usiąść za kierownicą samochodu policyjnego i zwiedzić pomieszczenia komisariatu.

nauczyciele oddziałów przedszkolnych

" Poznajemy zawody- praca w reklamie"

W ramach innowacji " Poznajemy zawody" w oddziale przedszkolnym 0j odbyło się spotkanie  z mamą Mai. Zaproszony gość opowiedział nam o swoim zawodzie,przyniósł różne rekwizyty związane z wykonywanym zawodem. Dzieci miały okazję zadawać pytania  i zaprezentować w formie plastycznej swoją reklamę.

"Kulturalny przedszkolak" – oddział przedszkolny 0b i 0j

I semestr roku szkolnego 2018/2019

Miesiąc

Tytuł

"Mała stopa"

"Ewolucja na lądach"

Muzeum Ewolucji

"Baśnie polskie"

Widowisko "Kino Palace"

Teatr Lalka

"Pory roku, pory dnia" – klasa 0j "W pracowni malarskiej" – klasa 0b

Muzeum Narodowe

"Pszczółka Pola odkrywa sekrety ula" – lekcja w kinie

Pałac Kultury i Nauki

Film dla dzieci i spotkanie z Mikołajem

Kino Wisła

"Trzy sztuki"- program edukacji kulturalnej z zakresu malarstwa, architektury, fotografii i historii sztuki (cały rok szkolny – oddział przedszkolny 0b i 0j)

"Drzewo w mieście" - program edukacji ekologiczno – przyrodniczej dotyczący zwierząt, roślin i ludzi dzielących wspólne przestrzenie do życia w wielkim mieście (cały rok szkolny – oddział przedszkolny 0b i 0j).