Szkoła Podstawowa Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie

Strona główna Aktualności O Szkole Dyżur wakacyjny Rekrutacja Dzwonki Album fotograficzny Opieka pedagogiczno - psychologiczna Polityka prywatności EPUAP Kontakt
 

Nawigacja

Z kroniki świetlicy

Prace dzieci

Z dumą prezentujemy nasze prace plastyczne. Tym razem  tematyką zainspirowała nas Pani Jesień.

______________________________________________________________

Kiermasz bożonarodzeniowy

Uczymy się dzielić z innymi. Zgodnie z tradycją, świetlica zorganizowała charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy skierowany do społeczności szkolnej. Ze sprzedaży wykonanych ozdób i stroików świątecznych mogliśmy przygotować paczki dla dzieci z Domu Dziecka oraz Ośrodka Wsparcia Rodziny.

______________________________________________________________

"Nasz zdrowie"

Dbanie o zdrowe odżywianie leży nam na sercu. Wiedza na ten temat podparta umiejętnościami kulinarnymi pozwoliła na dobrą prezentację naszej szkoły na corocznych Bielańskich Dniach Dobrego Jedzenia. Przygotowane stoisko przez świetlicę było smaczne i zdrowe!

______________________________________________________________

Piknik integracyjny 


Dnia 18 czerwca odbył się w naszej szkole piknik  – rodzinna fiesta w hiszpańskim klimacie.  W programie były między innymi gry i zabawy, konkurs plastyczny,  projektowanie i własnoręczne wykonywanie biżuterii w barwach Hiszpanii, oraz przygotowane przez pracowników świetlicy atrakcje takie jak malowanie twarzy i  wykonywanie wachlarzy. Podczas pikniku można było również spróbować dań kuchni hiszpańskiej  i pysznych ciast. 

_____________________________________________________________________________

Dzień Dziecka


Ulubiony dzień wszystkich dzieci obchodziliśmy na świeżym powietrzu. Towarzyszyły mu liczne atrakcje , między innymi malowanie twarzy,  puszczanie baniek, gry i zabawy sportowe. Dla wszystkich przygotowany był słodki poczęstunek, a chętni mogli wziąć udział w konkursie malowania kredą.

__________________________________________________________________________

Konkurs plastyczny

Nasza świetlica wzięła udział w konkursie plastycznym pt. ,,Bal kwiatów" organizowanym  przez Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Bielany oraz Szkołę Podstawową Nr 289 w Warszawie. Z pośród  naszych uczestników konkursu  wyróżnienie zdobył Jakub Kopernacki z klasy II a , który  został  nagrodzony dyplomem uznania i nagrodą rzeczową.  Podziękowania za uczestnictwo  postaci dyplomów otrzymali:


Natasza Ludnicka IIj,
Martyna Grochowaiak IIa,
Wiktoria Malec III j,
Piotr Wypustek IIj.

_________________________________________________________________________

Kiermasz wielkanocny

W dniach 16-17.03.2016 r. świetlica szkolna zorganizowała  charytatywny kiermasz wielkanocny. Na kiermaszu wystawione  zostały do sprzedaży prace  wykonane przez dzieci i nauczycieli w  świetlicy o tematyce wielkanocnej. Nie zabrakło więc : baranków, zajączków, pisanek wykonanych różnymi technikami.  Można było zakupić pięknie haftowane serwetki , ozdobne   stroiki i wieńce. Kiermasz skierowany był do społeczności szkolnej, rodziców oraz pracowników szkoły. Cieszył się jak zawsze dużym powodzeniem, a  wszystkie prace bardzo się  podobały.
Uzyskaną sumę ze sprzedaży prac przeznaczono  na ochronę zdrowia i dalsze leczenie  braciszka naszej uczennicy  będącego pod opieką Fundacji  Wcześniak Rodzice -Rodzicom.

________________________________________________________________________

Maska karnawałowa

W styczniu odbył się świetlicowy konkurs plastyczny  klas I-III zatytułowany ,,Maska Karnawałowa”.
Nagrody otrzymali:
Klasy I:
1. Ola Sajdak Ij
2. Roksana Bettcher Ij
3. Zofia Gogolewska Ii
Osoby wyróżnione:
Marysia Mrożewska
Urszula Kańska
Julia Pińska
Julia Banasiak

Klasy II:
1. Martyna Grochowiak IIa
2. Jakub Kopernacki IIa
3. Julia Pechcińska IIj
Osoby wyróżnione:
Patrycja Zubrzycka

Klasy III
1. Wiktoria Malec IIIj
2. Monika Przybysz IIIj
3. Marysia Górska IIIp
Osoby wyróżnione:
Basia Wiśniewska
Hania Portacha

______________________________________________________________________

Rozstrzygnięcie konkursu na Kartkę bożonarodzeniową

1 miejsce: Jakub Hawro 2j

2 miejsce: Maja Barszczewska 2o

3 miejsce: Alicja Capała 3j

 

Wyróżnienie:

Damian Rzewnicki 1k

Zuzanna Dereń 1k

Anna Sobczak 1k

Borys Hejnar 2o

 

Gratulujemy.

_____________________________________________________________________

Galeria prac świetlicy

Regularnie organizowane przez nauczycieli świetlicy zajęcia plastyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Na takich zajęciach można wykazać się kreatywnością, dać upust swojej fantazji  i rozwijać talent. Najładniejsze prace, stale eksponowane na tablicach, stanowią atrakcyjną ozdobę wszystkich świetlicowych sal. Każda grupa ma także możliwość zaprezentowania swojej plastycznej twórczości w galerii prac świetlicy, mieszczącej się w korytarzu szatni. Tym razem swoimi umiejętnościami  i pracowitością pochwaliła się klasa Ii.

_______________________________________________________________________

My się zimy nie boimy

Chociaż zima na dobre  się rozgościła , wszystkie świetlicowe grupy korzystają z możliwości przebywania na świeżym powietrzu.  Zawzięcie podejmujemy próby ulepienia bałwana, co nie jest łatwe, bo przecież śnieg nie zawsze się lepi. Korzystamy z prezentów od zimy takich jak ślizgawki, które cieszą się takim powodzeniem, że czasem trzeba nawet postać w kolejce. Starsi uczniowie  organizują kontrolowane przez nauczycieli bitwy na śnieżki, a chłopcy przygotowują się do lata i nie zważając na śnieg z zapałem trenują ,,śniegową”  piłkę nożną. Nikt na zimno nie narzeka.

___________________________________________________________

Konkurs plastyczny ,,Uroki jesieni”

W dniach 19-30 października  2015r odbył się świetlicowy konkurs plastyczny - ,,Uroki jesieni” zorganizowany przez panią Agatę Zych. Ze względu na wysoki poziom wykonanych prac  nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach, dla klas pierwszych i drugich.  W kategorii klas pierwszych I miejsce zajęła Marysia Gruszczyńska -Menocal, II miejsce Pola Popis, a III miejsce zdobył Piotr Chmielarz.  Przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymała Zuzia Olszak i Fryderyk Rusiecki. W kategorii klas drugich I miejsce zajął Grzegorz Kuptel, II  zajął Władysław Nahornyi, a III Piotr Wypustek. Wyróżnienie otrzymała Julia Kozieracka. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

__________________________________________________________

Wyniki konkursu ,,Świąteczne anioły”

Dnia 08.01.2015r  odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu ,,Świąteczne anioły” , który zorganizowali  nauczyciele świetlicy – pani Paulina Właszczuk, pani Marta Stefańska, oraz pani Paulna  Wagner.  W konkursie uczestniczyły dzieci z klas I-III. Wybór najpiękniejszych aniołów okazał się bardzo trudny, ponieważ prace wszystkich dzieci były bardzo kreatywne. Po długich naradach podjęto decyzję o wyróżnieniu po jednej pracy z każdej klasy biorącej udział w konkursie . Oto lista wyróżnionych uczniów:

klasa I d – Malina Chodźko

klasa I i – Pola Popis

klasa I j- Joanna Borska

klasa II a –Martyna Grochowiak

klasa  III j – Wiktoria Malec

klasa III d – Julia Orłowska

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

____________________________________________________________

Mikołajki

Mikołaj, jak co roku, zrobił niespodziankę dzieciom ze świetlicy i w nocy położył pod choinką wielkie worki z prezentami. Były w nich wspaniałe zabawki – gry planszowe, domki dla lalek, sprzęt sportowy i słodycze. Zostawił także list do dzieci, w którym prosił o szanowanie zabawek, grzeczne zachowanie, wzajemną życzliwość i wszystkich pozdrowił. To był bardzo przyjemny dzień i pełen wrażeń!

________________________________________________________________

Mikołajki

   Świetlicę naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Zostawił list do dzieci , a pod choinką duże worki z prezentami dla każdej grupy. Na uroczystym spotkaniu odczytano list od Mikołaja i wręczono upominki. Radości było co niemiara.

__________________________________________________________________

 

Przygotowania do kiermaszu

   W dniach 10-11 grudnia odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy organizowany przez  nauczycieli świetlicy. Na kiermaszu będą sprzedawane ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów uczęszczających do świetlicy i nauczycieli. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na udział w akcji charytatywnej ,,Szlachetna paczka”.

    Na zdjęciach uczniowie klasy III d i pierwsze efekty ich pracy.

 

______________________________________________________________

 

,,MASKA KARNAWALOWA”

W lutym 2014r. pani Barbara Bujnowska i pani Ilona Tomczak, zorganizowały konkurs plastyczny skierowany do dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej pod hasłem ,, Maska karnawałowa”. Celem konkursu było kultywowanie  tradycji związanych z Karnawałem  i rozwijanie umiejętności oraz  kreatywności plastycznej.

I miejsce zajęła  Patrycja  Różańska z kl. III a,

II miejsce Julia Orłowska z kl. I d,

III miejsce przypadło Karolinie Zielińskiej z kl. II j.

Ponadto wyróżnienie otrzymali : Hania Nowacka kl. II j, Antoni Maksymiuk kl. II d, Wiktor Pawlik kl. II j, Ania Włochacz kl. II d, Magdalena Żurek  z kl. I d, Lena Tusińska kl. II d, Michał Hofman z kl. II j, Natalii Banasiak, Jan Golimowski  i Nela Grudniewska  z oddziału przedszkolnego ,,j”.

 

____________________________________________________________

 

KONKURS KOLĘD

Świąteczne kolędowanie zakończyło się w świetlicy  konkursem kolęd, który w styczniu 2014r. zorganizowały pani Kinga Niemkiewicz oraz pani Marianna Noory. Chętne dzieci ze świetlicy mogły  prezentować swoje umiejętności wokalne.

I miejsce zajęła  Barbara Wiśniewska z kl. I b, za pięknie zaśpiewaną kolędę pt. ,,Lulajże Jezuniu”.

II miejsce ex aequo zajęły siostry : Maria Górska z kl. II j- za wykonanie  mało znanej  kolędy  pt. ,,Tryumfy” oraz Zosia Górska z kl. I p za prezentację kolędy pt.,, Jezusa narodzonego”.

 III miejsce zdobyły  również ex aequo  Zuzanna Długajczyk z kl. I d oraz duet Małgorzata Lech i Zosia Sówka z kl. II i za  wykonanie kolędy ,, Dzisiaj w Betlejem”.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. A wszyscy uczestnicy słodki poczęstunek.

 

_____________________________________________________________

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W dniach 16-17.12.2013r. świetlica  zorganizowała kiermasz prac świątecznych. Koordynatorami przedsięwzięcia były pani Ewa Kwiatkowska i pani Violetta Strzyżewska. Dzieci wraz z paniami  na zajęciach świetlicowych wykonały piękne ozdoby, stroiki, bombki, kartki świąteczne.  Ze sprzedaży  prac, przy pomocy  rodziców, świetlica uzyskaną  znaczną sumę pieniędzy,  którą   przekazała  dla Domu Małego Dziecka Nr 15 w Warszawie. W ten sposób uczymy się dzielić z innymi dziećmi,  które potrzebują pomocy.

 

________________________________________________________________

 

MIKOŁAJKOWY DZIEŃ       

5 grudnia 2013r.–w ten wesoły dla wszystkich dzieci dzień, naszą świetlicę  odwiedził Mikołaj i pozostawił dla dzieci  list oraz dla każdej z grup wspaniałe prezenty  i słodycze. Były tam gry, klocki, zabawki, książki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i jak najdłużej chcieli pozostać w świetlicy aby pobawić się nowymi zabawkami.

 

________________________________________________________________

 

BAWIMY SIĘ W ANDRZEJKI 

Tradycyjnie, jak co roku, w dzień św. Andrzeja w świetlicy odbyły się zabawy i wróżby. Wszyscy byli ciekawi co ich czeka w przyszłości. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się lanie wosku  i odgadywanie znaczenia kształtów  figur. Teraz wszyscy widzą  swoją przyszłość  tylko w różowych barwach.

 

______________________________________________________________

 

,,JEMY ZDROWO”

 

W październiku 2013r., pani Katarzyna Bonat, przeprowadziła w świetlicy konkurs plastyczny pod hasłem ,, Jem zdrowo”. Konkurs skierowany był do wszystkich dzieci  ze świetlicy. Celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego odżywiania.

 I miejsce w konkursie zajęła  Marysia Konador  z kl. III o

II miejsce zajął  Bartek Zaniewski z oddziału przedszkolnego  ,,j”

III  miejsce zajęła uczennica kl. II j Marysia Kowalska.

Wyróżnienia otrzymały: Zosia Wyszomierska, Natasza Ludnicka,  Zuzia Wrześniak , Julia Pechcińska i Joanna Szulga.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i słodkości.